*

Αποστολέας Θέμα: νεότερα για ΠΕΟ7  (Αναγνώστηκε 199008 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος christa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #658 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 11:19:32 πμ »
Καλή μου Σοφία, εννοείται πως δεν εργάζομαι. Φαίνομαι απλά πως είμαι στη διάθεση της Α βαθμιας και της περιφέρειάς μου γενικότερα. Σήμερα επικοινώνησα με το υπουργείο και μου είπαν πως δεν μπορεί να γίνει κάτι και απλά αν και όποτε προκύψει λειτουργικό κενό τότε θα έρθει η σειρά μου. Εν ολίγοις έμεινα άνεργη, καθώς δεν πιστεύω πως θα υπάρξει κενό.
Δυστυχώς ακόμη δεν έχουμε καταλάβει τι προεκτάσεις (αρνητικές) μπορεί να έχει η πρόσληψή μας ως ΑΜΩ κι αυτοί που το έχουμε καταλάβει, όπως είπα και στο προηγούμενο μήνυμά μου, δεν ξέρουμε πού να στραφούμε και πώς να υπερασπισούμε τα στοιχειώδη δικαιώματά μας ως εργαζόμενοι

και επανερχόμαστε στο οτι έπρεπε απο περυσι να μην δηλώσει κανείς ΑΜΩ...μήπως κάποια στιγμή να οργανωθούμε επιτέλους και να μη δηλώσει κανείς του χρόνου (κανείς όμως), γιατί αν περιμένουμε απο συλλόγους δε θα γίνει τίποτα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:11:18 »

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #659 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 12:05:40 μμ »
η ένωση θα παρέμβει στη δυτική θεσσαλονίκη σήμερα για τις υπεραριθμίες. σας παρακαλώ όσοι είστε στην ίδια μοίρα επικοινωνήστε μαζί τους για να γίνει πιο συντονισμένη η προσάθεια και να δούμε και σε ποιές άλλες διευθύνσεις έχουν γίνει τα ίδια. πάρτε τηλ. για πιο άμεσα.

Αποσυνδεδεμένος kompass

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #660 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 12:12:16 μμ »
και επανερχόμαστε στο οτι έπρεπε απο περυσι να μην δηλώσει κανείς ΑΜΩ...μήπως κάποια στιγμή να οργανωθούμε επιτέλους και να μη δηλώσει κανείς του χρόνου (κανείς όμως), γιατί αν περιμένουμε απο συλλόγους δε θα γίνει τίποτα;

Συμφωνώ με christa. Δε δήλωσα φέτος ΑΜΩ και δεν έχω μετανοιώσει ούτε μία στιγμή. Μπορεί να είμαι ακόμα άνεργη, να περιμένω ΑΚΩ, που ίσως και να μην καλέσει, αλλά και πάλι δεν μετανοιώνω. Απαιτώ αξιοπρέπεια στην εργασία και όχι τριτοκοσμικές καταστάσεις που υποβαθμίζουν όλους τους κόπους και τις σπουδές μου. Πήρα ένα πολύ καλό πτυχίο,έχω επιτύχει 3 φορές στον ΑΣΕΠ, εργάστηκα ως ωρομίσθια, αναπληρώτρια και έφτασα ένα βήμα πριν το διορισμό και τώρα... το απόλυτο τίποτα. Συγγνώμη, αλλά για μένα ως εδώ! Γιατί να στηρίζω μια κατάσταση που με βάζει διαρκώς στο δρόμο να τρέχω δεξιά και αριστερά να προλάβω το κουδούνι,να μαζεύω ως νομάς την πραμάτεια μου και να οργώνω την Ελλάδα και τα νησιά της, να μου δίνει ψίχουλα (όταν μου τα δίνει και δεν τα πληρώνω από την τσέπη μου), να με κατατάσσει ως εκπαιδευτικό τρίτης κατηγορίας και να υπόκειμαι πολλές φορές την αδιαφορία των βολεμένων "συναδέλφων". Αν αυτό ήταν ο στόχος μας, ας συνεχίσουμε να παίζουμε σε αυτό το θέατρο του παραλόγου. Προσωπικά, έχω αποφασίσει να είναι η τελευταία χρονιά που ασχολούμαι με το συγκεκριμένο πανηγύρι.

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #661 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 02:24:02 μμ »
Ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα... Αν δεν ανεβασουμε εμεις οι ιδιοι τον πηχη δεν προκειτε να γινει τιποτα. Η αθλιοτητα σε ολο της το μεγαλειο εχουμε καταντησει!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:11:18 »

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #662 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 02:35:23 μμ »
Mπορουμε να κανουμε κατι αλλο?αν καλεσουν καποιους ως ωρομισθιους να ενημερωνουν ολους εμας ετσι ωστε να μην περιμενουμε τσαμπα?ειτε ειναι γαλλικης ειτε γερμανικης...γιατι αφου δεν ενημερωνομαστε απο καπου αλλου τουλαχιστον να οργανωθουμε τωρα εστω κι αν ειναι τελευταια στιγμη.Μπορει και να προλαβουμε να βρουμε δουλεια σε κανα φροντιστηριο....λεω τωρα ??? ::) :-\

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #663 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 02:48:12 μμ »
Καλή μου Σοφία, εννοείται πως δεν εργάζομαι. Φαίνομαι απλά πως είμαι στη διάθεση της Α βαθμιας και της περιφέρειάς μου γενικότερα. Σήμερα επικοινώνησα με το υπουργείο και μου είπαν πως δεν μπορεί να γίνει κάτι και απλά αν και όποτε προκύψει λειτουργικό κενό τότε θα έρθει η σειρά μου. Εν ολίγοις έμεινα άνεργη, καθώς δεν πιστεύω πως θα υπάρξει κενό.
Δυστυχώς ακόμη δεν έχουμε καταλάβει τι προεκτάσεις (αρνητικές) μπορεί να έχει η πρόσληψή μας ως ΑΜΩ κι αυτοί που το έχουμε καταλάβει, όπως είπα και στο προηγούμενο μήνυμά μου, δεν ξέρουμε πού να στραφούμε και πώς να υπερασπισούμε τα στοιχειώδη δικαιώματά μας ως εργαζόμενοι

Εισαι ΑΜΩ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΗ?????? χαχαχαχαχαχχ!Νομιζα ρε συ οτι εισαι μονιμη... θα μας τρελανουν τελειως ρε παιδια...Δεν υπαρχει το φετινο πραγματικα. Νομιζω πρεπει να πιεσουμε τον συλλογο να κινηθει, εβλεπα το 2007 ειχαν ξεσκιστει να μετρανε λειτουργικα κενα και να στελνουν υπομνηματα στο υπουργειο, τωρα τι αδρανεια ειναι αυτη?

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #664 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 02:51:57 μμ »
Καλή μου Σοφία, εννοείται πως δεν εργάζομαι. Φαίνομαι απλά πως είμαι στη διάθεση της Α βαθμιας και της περιφέρειάς μου γενικότερα. Σήμερα επικοινώνησα με το υπουργείο και μου είπαν πως δεν μπορεί να γίνει κάτι και απλά αν και όποτε προκύψει λειτουργικό κενό τότε θα έρθει η σειρά μου. Εν ολίγοις έμεινα άνεργη, καθώς δεν πιστεύω πως θα υπάρξει κενό.
Δυστυχώς ακόμη δεν έχουμε καταλάβει τι προεκτάσεις (αρνητικές) μπορεί να έχει η πρόσληψή μας ως ΑΜΩ κι αυτοί που το έχουμε καταλάβει, όπως είπα και στο προηγούμενο μήνυμά μου, δεν ξέρουμε πού να στραφούμε και πώς να υπερασπισούμε τα στοιχειώδη δικαιώματά μας ως εργαζόμενοι

Εισαι ΑΜΩ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΗ?????? χαχαχαχαχαχχ!Νομιζα ρε συ οτι εισαι μονιμη... θα μας τρελανουν τελειως ρε παιδια...Δεν υπαρχει το φετινο πραγματικα. Νομιζω πρεπει να πιεσουμε τον συλλογο να κινηθει, εβλεπα το 2007 ειχαν ξεσκιστει να μετρανε λειτουργικα κενα και να στελνουν υπομνηματα στο υπουργειο, τωρα τι αδρανεια ειναι αυτη?

σοφία έκαναν κινήσεις χτες και σήμερα, είμαι σε επικοινωνία. το έγραψα και πιο πριν, ας επικοινωνήσουν και οι υπόλοιποι υπεράριθμοι αμω..

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #665 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 02:55:35 μμ »
α ναι? οκ. δεν το ειδα... ευτυχως ! αντε να δουμε λοιπον...

Αποσυνδεδεμένος geiasou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #666 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 05:01:20 μμ »
Για όσους συναδέλφους δεν δήλωσαν Αμω αθμιας και δήλωσαν Ακω βθμιας: Μίλησα με Υπεπθ.Το σύστημα αναγνωρίζει πρώτα αυτούς που δήλωσαν Αμω αθμιας, αφού τέτοιους προσλαμβάνουν μόνο μέχρι στιγμής!Εμείς λοιπόν που δηλώσαμε Βθμια σύμφωνα με τα λεγομενά τους χάσαμε πρόσληψη.....ανεξαρτήτως σειράς στον πίνακα αναπληρωτών!Ακουσον άκουσον!!!Υπάρχουν κενά στην βθμια;Ξέρει κανείς συνάδελφος κάτι;Ας εναποθέσουμε εκεί τις όποιες μηδαμηνές ελπίδες μας!!!

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #667 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 05:11:38 μμ »
Για όσους συναδέλφους δεν δήλωσαν Αμω αθμιας και δήλωσαν Ακω βθμιας: Μίλησα με Υπεπθ.Το σύστημα αναγνωρίζει πρώτα αυτούς που δήλωσαν Αμω αθμιας, αφού τέτοιους προσλαμβάνουν μόνο μέχρι στιγμής!Εμείς λοιπόν που δηλώσαμε Βθμια σύμφωνα με τα λεγομενά τους χάσαμε πρόσληψη.....ανεξαρτήτως σειράς στον πίνακα αναπληρωτών!Ακουσον άκουσον!!!Υπάρχουν κενά στην βθμια;Ξέρει κανείς συνάδελφος κάτι;Ας εναποθέσουμε εκεί τις όποιες μηδαμηνές ελπίδες μας!!!

Συγνώμη αλλά από τη στιγμή που δεν δήλωσες Α/θμια, ενώ μπορούσες, γιατί παραπονιέσαι που δεν σε πήραν? Που βλέπεις το περίεργο?
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος KikiG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #668 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 05:26:58 μμ »
Επικοινώνησα με το σύλλογο, αλλά όπως ήταν αναμενόμενο, δεν μπορεί να επιλυθεί με ικανοποιητικό τρόπο για εμάς, αφού κατά πάσα πιθανότητα θα οδηγούμασταν σε καταστάσεις που θα αδικούσαν άλλους συναδέλφους. Δεν υπάρχει θέμα "απόλυσής" μας, αλλά ούτε και πρόσλήψής μας αν θέλεις τη γνώμη μου  :) Ουσιαστικά θα περιμένουμε μήπως και προκύψει λειτουργικό κενό. Βέβαια, σε αυτην την περίπτωση αδικημένες είμαστε εμείς οι τρεις, αλλά...

Αποσυνδεδεμένος geiasou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #669 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 05:38:01 μμ »
Δεν παραπονιέμαι απλά θέλω να τονίσω ότι δεν υπήρχε ενημέρωση όταν γίνονταν οι αιτήσεις....Εδώ προσπάθούμε να ανταλλάξουμε πληροφορίες για το τι μέλλει γενέσθαι και όχι να την λέμε ο ένας στον άλλον, φυσικά πουθενά το περίεργον.....την έλλειψη ενημέρωσης μας και της κατάντιας του συστήματος υπογραμμίζω!

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #670 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 06:25:06 μμ »
geiasou δεν ρωτησες αυτους που μιλουσες τι σκοπο εχουν για τη ββαθμια?

Αποσυνδεδεμένος kompass

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #671 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 06:26:21 μμ »
Υπάρχουν κενά στην βθμια;Ξέρει κανείς συνάδελφος κάτι;Ας εναποθέσουμε εκεί τις όποιες μηδαμηνές ελπίδες μας!!!

Κενά υπάρχουν. Το θέμα είναι αν θα τα καλύψουν με ΑΜΩ ή ΑΚΩ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 463
Σύνολο: 464

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.