*

Αποστολέας Θέμα: νεότερα για ΠΕΟ7  (Αναγνώστηκε 199089 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kompass

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #742 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 07:16:47 μμ »
Την Παρασκευή ή το αργότερο μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα το υπ. Παιδείας θα ανακοινώσει νέο «κύμα» αναπληρωτών που θα διοριστούν στα Γυμνάσια και Λύκεια καθώς και  όλων των  ειδικοτήτων στα παλαιού τύπου Ολοήμερα Δημοτικά  Σχολεία.

  Η προσπάθεια του υπ. Παιδείας είναι να ανακοινωθεί ένα μέρος των αναπληρωτών την Παρασκευή. (Πηγή: esos.gr)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:55:05 »

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #743 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 08:14:00 μμ »
 Καλα μην κουραστει κιολας το καημενο υπουργειο στην προσπαθεια του να τα βγαλει ολα την παρασκευη....απαπα γιατι τετοιο αγχος?  εχουμε ακομη 58 μερες μεχρι τα χριστουγεννα !!! ;)

Εγω διαβασα αυτο: "Σύμφωνα με ενημέρωση από το αρμόδιο τμήμα διορισμών το Υπουργείο ετοιμάζεται να ανακοινώσει τις επόμενες μέρες νέες προσλήψεις."

Αντε να δουμε... γιατι διαβασα καπου αλλου οτι τα χρηματα για τις πιστωσεις αναπληρωτων (ξανα)τελιωσαν.... ???



« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 28, 2010, 08:21:58 μμ από SOPHIA »

Αποσυνδεδεμένος marapap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #744 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 08:35:48 μμ »
Δεν θέλω να σας απογοητεύσω,αλλά εγώ που πήρα προχθές στο Υπουργείο,μου είπαν οτι δεν έχουμε νεότερα και οτι και για το μέλλον τα βλέπει λίγο αρνητικά τα πράγματα.Οπότε νομίζω ,οτι αν αύριο βγει νέο κύμα,λίγο δύσκολο να είμαστε μέσα.Προχθές δεν υπήρχαν κενά και αύριο θα υπάρχουν?Εκτός αν βγουν την άλλη Παρασκευή για ευνόητους λόγους...

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #745 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 09:18:46 μμ »
Δεν θέλω να σας απογοητεύσω,αλλά εγώ που πήρα προχθές στο Υπουργείο,μου είπαν οτι δεν έχουμε νεότερα και οτι και για το μέλλον τα βλέπει λίγο αρνητικά τα πράγματα.Οπότε νομίζω ,οτι αν αύριο βγει νέο κύμα,λίγο δύσκολο να είμαστε μέσα.Προχθές δεν υπήρχαν κενά και αύριο θα υπάρχουν?Εκτός αν βγουν την άλλη Παρασκευή για ευνόητους λόγους...

Ας περιμενουμε , παιδια, λιγο ακομα...Κ στους οικονομολογους ελεγε το υπουργειο οτι υπηρχαν 2-4 κενα κ τελικα καλεσαν 20 ατομα...Τι να πω;Ακρη δε βγαζω...Στη β/θμια Σερρων πριν κανα μηνα ελεγαν οτι δεν υπαρχει κενο, θα παω αυριο η τη Δευτερα να ξαναρωτησω κ θα σας πω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:55:05 »

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #746 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 10:22:24 πμ »
Δεν θέλω να σας απογοητεύσω,αλλά εγώ που πήρα προχθές στο Υπουργείο,μου είπαν οτι δεν έχουμε νεότερα και οτι και για το μέλλον τα βλέπει λίγο αρνητικά τα πράγματα.Οπότε νομίζω ,οτι αν αύριο βγει νέο κύμα,λίγο δύσκολο να είμαστε μέσα.Προχθές δεν υπήρχαν κενά και αύριο θα υπάρχουν?Εκτός αν βγουν την άλλη Παρασκευή για ευνόητους λόγους...

Ας περιμενουμε , παιδια, λιγο ακομα...Κ στους οικονομολογους ελεγε το υπουργειο οτι υπηρχαν 2-4 κενα κ τελικα καλεσαν 20 ατομα...Τι να πω;Ακρη δε βγαζω...Στη β/θμια Σερρων πριν κανα μηνα ελεγαν οτι δεν υπαρχει κενο, θα παω αυριο η τη Δευτερα να ξαναρωτησω κ θα σας πω...


Καλημερα...Μολις με καλεσαν για 4 ωρες στην πρωτοβαθμια Σαμου (οπου φυσικα δεν εχω δηλωσει)!!!

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #747 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 10:41:29 πμ »
Δεν θέλω να σας απογοητεύσω,αλλά εγώ που πήρα προχθές στο Υπουργείο,μου είπαν οτι δεν έχουμε νεότερα και οτι και για το μέλλον τα βλέπει λίγο αρνητικά τα πράγματα.Οπότε νομίζω ,οτι αν αύριο βγει νέο κύμα,λίγο δύσκολο να είμαστε μέσα.Προχθές δεν υπήρχαν κενά και αύριο θα υπάρχουν?Εκτός αν βγουν την άλλη Παρασκευή για ευνόητους λόγους...

Ας περιμενουμε , παιδια, λιγο ακομα...Κ στους οικονομολογους ελεγε το υπουργειο οτι υπηρχαν 2-4 κενα κ τελικα καλεσαν 20 ατομα...Τι να πω;Ακρη δε βγαζω...Στη β/θμια Σερρων πριν κανα μηνα ελεγαν οτι δεν υπαρχει κενο, θα παω αυριο η τη Δευτερα να ξαναρωτησω κ θα σας πω...

Ωρομίσθια???

Καλημερα...Μολις με καλεσαν για 4 ωρες στην πρωτοβαθμια Σαμου (οπου φυσικα δεν εχω δηλωσει)!!!

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #748 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 10:42:20 πμ »
Ωρομίσθια σε καλεσαν στη Σάμο??

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #749 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 10:46:42 πμ »
Ωρομίσθια σε καλεσαν στη Σάμο?


Ναι τους βλακες...Προφανως εξαντληθηκε ο πινακας οσω ειχαν δηλωσει Σαμο κ επιασαν κ τον πινακα των αναπληρωτων???Δεν ξερω, τι να πω?Η αληθεια ειναι οτι κ περυσι με ειχαν καλεσει απο μερη που δεν ειχα δηλωσει...

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #750 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 10:51:14 πμ »
δηλαδή έχουν αρχίσει να καλούν ωρομίσθιους???

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #751 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 10:57:02 πμ »
δηλαδή έχουν αρχίσει να καλούν ωρομίσθιους???

Προφανως, ναι!Αν με καλεσουν κ απο αλλου, θα σας πω...Φανταζομαι οτι καλουν περιοχες που δυσκολα θα βγαλουν ωρες για ΑΜΩ...Για ΑΚΩ στην πρωτοβαθμια δεν το συζηταμε!Δεν παιζει, ηδη καλεσαν ποσους ΑΜΩ.Καλημερα λοιπον!

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #752 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 12:24:47 μμ »
Ναι με πηραν και μενα απο αβαθμια Σαμου για 4 ωρες στην Ικαρια. Η πλακα ειναι οτι εγω δε δηλωσα καν ωρομισθια φετος!!! Μαλλον και τους ωρομισθιους τους καλουν απο τον ενιαιο πινακα αναπληρ. και οχι απο της περιφερειας....Πρακτικα πραγματα βρε ενας πινακας για ολες τις δουλειες...χαχαχ!

Αποσυνδεδεμένος kompass

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #753 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 01:49:35 μμ »
Oh yes! Η Σάμος κάλεσε και εμένα! Για Ικαρία κ εγώ! Ωρομίσθιους καλούν κανονικά όπως και πέρυσι. Απλά ρε παιδιά ας πάρουν και κανέναν ΑΚΩ!! Κενά από όσο βλέπουμε και επίσημα από τις διευθύνσεις ΥΠΑΡΧΟΥΝ κι ας λέει ό,τι θέλει το Υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος marapap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #754 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 03:21:11 μμ »
Προσωπικά και ΑΚΩ να με καλούσαν στην Ικαρία,δεν θα πήγαινα.Για ποιό λόγο να ξεσπιτωθώ πλέον?Για την προϋπηρεσία που δεν παίρνεις?Για τα χρήματα που δεν θα σου φτάνουν,γιατί θα χρειαστεί να νοικιάσεις και θα έχεις και άλλα πάγια έξοδα συν τα μεταφορικά,γιατί σε κάποια φάση όλο και θα θελήσεις να πας στην πόλη σου να δεις τους δικούς σου..Για την εμπερία?Είμαι πλήρης εμπειριών ...Έχω δουλέψει από Μεσήμβρια,Εύοσμο,Ρετζίκι,Κέντρο,Θέρμη,Τούμπα,Χαριλάου,Καλαμαριά...Η Νεάπολη μου λείπει και γίνομαι οδηγός ταξί χωρίς GPS!

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #755 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 03:29:48 μμ »
Oh yes! Η Σάμος κάλεσε και εμένα! Για Ικαρία κ εγώ! Ωρομίσθιους καλούν κανονικά όπως και πέρυσι. Απλά ρε παιδιά ας πάρουν και κανέναν ΑΚΩ!! Κενά από όσο βλέπουμε και επίσημα από τις διευθύνσεις ΥΠΑΡΧΟΥΝ κι ας λέει ό,τι θέλει το Υπουργείο.


Μιλάτε για πρωτοβάθμια??

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 441
Σύνολο: 442

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.143 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.