*

Αποστολέας Θέμα: νεότερα για ΠΕΟ7  (Αναγνώστηκε 198995 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #770 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 07:06:20 μμ »
Κι όμως,θα πάει κόσμος,μην έχεις ψευδαισθήσεις αγαπητή συνάδελφε!Και Δ'Δωδ/σου και στο διάστημα ακόμα!Γιατί έτσι μας έχουν καταντήσει,στα 30 μας να παρακαλάμε να μας πάρουν 14 ωρο κι όπου να είναι.Ας μην δήλωνε κανείς ούτε ωρομίσθιος,ούτε ΑΜΩ (και βάζω και τον εαυτό μου μέσα).Εκεί θα ήταν όλη η μαγκιά!Το παιχνίδι λοιπόν ο λαγός και το καρότο συνεχίζεται με μεγάλη επιτυχία!


Μα εννοειται οτι δεν ειμαστε αμοιροι ευθυνων!Εμεις ειχαμε την επιλογη,στο χερι μας ηταν να μη δηλωσουμε ΑΜΩ αλλα ειναι τοσο δυσκολη η οικονομικη κατασταση, που, οπως λες,  για 10 ωρες παμε κ στο φεγγαρι!Μας εχουν εξαθλιωσει...Λοιπον, αν ακουσει κανεις για καμια δουλεια σε Σερρες,, Θεσσαλονικη κ Χαλκιδικη, ας στειλει ενα μνμ εδω...Αλλες περιοχες δε μπορω να καλυψω, σε αυτες εχω συγγενεις να με φιλοξενησουν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:44:04 »

Αποσυνδεδεμένος kompass

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #771 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 07:09:16 μμ »
Κι όμως,θα πάει κόσμος,μην έχεις ψευδαισθήσεις αγαπητή συνάδελφε!Και Δ'Δωδ/σου και στο διάστημα ακόμα!Γιατί έτσι μας έχουν καταντήσει,στα 30 μας να παρακαλάμε να μας πάρουν 14 ωρο κι όπου να είναι.Ας μην δήλωνε κανείς ούτε ωρομίσθιος,ούτε ΑΜΩ (και βάζω και τον εαυτό μου μέσα).Εκεί θα ήταν όλη η μαγκιά!Το παιχνίδι λοιπόν ο λαγός και το καρότο συνεχίζεται με μεγάλη επιτυχία!

Θα πάνε κάποιοι, γιατί πιστεύω ότι ακόμα υπάρχουν άτομα που ακόμα και σο άκουσμα της λέξης αναπληρωτής τρέχουν σαν παλαβοί, χωρίς να έχουν ιδεα τι καθεστώς υπάρχει. Ακόμα κάποιοι ονειρεύονται διορισμούς και τα τοιάυτα μέσω προυπηρεσίας κλπ κλπ. Φυσικά είναι όλοι όσοι δεν διάβασαν το νομοσχέδιο που τα έλεγε καθαρά όλα αυτά!
Εγω απλά λέω το άλλο. Αν δεν παρουσιαστούν οι συνάδελφοι και καλέσουν και άλλα 5 κύματα ΑΜΩ, θα αναγκαστεί να πάρει ΑΚΩ ή απλά θα αφήσει κενά; Και αν αφήσει κενά φέτος, γιατί να επιβιώσουν Γερμανικά και Γαλλικά και τα επόμενα χρόνια; Πάλι με τα ίδια δεδομένα θα πορευόμαστε, όσο υπάρχουν ΑΜΩ.

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #772 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 07:12:19 μμ »
Κι όμως,θα πάει κόσμος,μην έχεις ψευδαισθήσεις αγαπητή συνάδελφε!Και Δ'Δωδ/σου και στο διάστημα ακόμα!Γιατί έτσι μας έχουν καταντήσει,στα 30 μας να παρακαλάμε να μας πάρουν 14 ωρο κι όπου να είναι.Ας μην δήλωνε κανείς ούτε ωρομίσθιος,ούτε ΑΜΩ (και βάζω και τον εαυτό μου μέσα).Εκεί θα ήταν όλη η μαγκιά!Το παιχνίδι λοιπόν ο λαγός και το καρότο συνεχίζεται με μεγάλη επιτυχία!

Θα πάνε κάποιοι, γιατί πιστεύω ότι ακόμα υπάρχουν άτομα που ακόμα και σο άκουσμα της λέξης αναπληρωτής τρέχουν σαν παλαβοί, χωρίς να έχουν ιδεα τι καθεστώς υπάρχει. Ακόμα κάποιοι ονειρεύονται διορισμούς και τα τοιάυτα μέσω προυπηρεσίας κλπ κλπ. Φυσικά είναι όλοι όσοι δεν διάβασαν το νομοσχέδιο που τα έλεγε καθαρά όλα αυτά!
Εγω απλά λέω το άλλο. Αν δεν παρουσιαστούν οι συνάδελφοι και καλέσουν και άλλα 5 κύματα ΑΜΩ, θα αναγκαστεί να πάρει ΑΚΩ ή απλά θα αφήσει κενά; Και αν αφήσει κενά φέτος, γιατί να επιβιώσουν Γερμανικά και Γαλλικά και τα επόμενα χρόνια; Πάλι με τα ίδια δεδομένα θα πορευόμαστε, όσο υπάρχουν ΑΜΩ.


Θα αφησει κενα η βλαμμενη!Εκτος αν πιεσουν οι γονεις κ οι δευτεροβαθμιες!Αλλιως...Αυτο συμφερει το υπουργειο (οικονομικων), αυτο θα κανει!Ειναι που στηριζουν κ προωθουν την πολυγλωσσια!

Αποσυνδεδεμένος marapap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #773 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 07:46:16 μμ »
Ωραία ρε παιδιά,αν είναι να γίνει αυτό ας γίνει!Σε τελική κουράστηκα να δουλεύω το πρωί για την προϋπηρεσία και το απόγευμα στο φροντιστήριο για να βγάλω το μήνα και να είμαι κάθε χρόνο σε καινούριο περιβάλλον στο οποίο με βλέπουν σαν πρόβλημα!Να κατασταλάξουμε επιτέλους,τι θα κάνουμε στη ζωή μας!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:44:04 »

Αποσυνδεδεμένος talkinghead

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #774 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 07:47:52 μμ »
Σε όλους τους υπόλοιπους κλάδους ΑΚΩ, τα ζώα των γαλλικών- γερμανικών ΑΜΩ ακόμα και στην Ββάθμια. Είμαστε λοιπόν επισήμως τα πειραματόζωα του συστήματος. Εύγε!

ΥΓ. Δεν έχω καμία απολύτως αμφιβολία ότι θα τρέξει πάρα πολύς κόσμος στου χίλιου διαόλου τη μάνα για να νιώσει αναπληρωτής.

Αποσυνδεδεμένος marapap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #775 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 07:51:06 μμ »
Πρέπει όμως να αναγνωρίσουμε κάτι μέσα σε όλη αυτή την κατάσταση!Έλατε,μην είστε αχάριστοι,βρε,τη στιγμή που το υπουγείο κάθισε και θέσπισε τον θεσμό των ΑΜΩ αποκλειστικά και μόνο για το δικό μας κλάδο(και των γαλλικών).Πρέπει να τον στηρίξουμε αυτό το θεσμό που διαθέτουμε ως κλάδος σε αποκλειστικότητα... >:(

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #776 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 07:59:18 μμ »
Πρέπει όμως να αναγνωρίσουμε κάτι μέσα σε όλη αυτή την κατάσταση!Έλατε,μην είστε αχάριστοι,βρε,τη στιγμή που το υπουγείο κάθισε και θέσπισε τον θεσμό των ΑΜΩ αποκλειστικά και μόνο για το δικό μας κλάδο(και των γαλλικών).Πρέπει να τον στηρίξουμε αυτό το θεσμό που διαθέτουμε ως κλάδος σε αποκλειστικότητα... >:(

Αυτο που το πατε παλι?Ολοι μαζι κ οι ψωριαρηδες χωρια!Καλα, εμεις θα σωσουμε τη χωρα απο τον οικονομικο μαρασμο, δεν το χετε καταλαβει ακομη?Το ΔΝΤ εμας σκεφτοταν, οταν προτεινε τα μετρα....

Αποσυνδεδεμένος talkinghead

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #777 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 08:05:50 μμ »
Μακάρι να ήταν μόνο για τον δικό μας κλάδο, τουλάχιστον θα γλύτωναν οι υπόλοιποι. Απλά πειραματίζεται πάνω μας και του χρόνου αν δεις ΑΚΩ σφύρα μου...Αλλά τώρα όλοι λένε "έλα μωρέ μόνο για τα γερμανικά/γαλλικά" είναι...

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #778 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 08:13:37 μμ »
Μακάρι να ήταν μόνο για τον δικό μας κλάδο, τουλάχιστον θα γλύτωναν οι υπόλοιποι. Απλά πειραματίζεται πάνω μας και του χρόνου αν δεις ΑΚΩ σφύρα μου...Αλλά τώρα όλοι λένε "έλα μωρέ μόνο για τα γερμανικά/γαλλικά" είναι...

Εγω νομιζω οτι μονο σε μας θα καθιερωθει αυτο το καθεστως, επειδη δε συμπληρωνουμε πολλες ωρες στα σχολεια εκ των πραγματων...Στην Α γυμνασιου π.χ. τα φιλολογικα μαθηματα ανερχονται σε καμια 14 ωρες, εμεις σε ολες τις ταξεις του Γυμμνασιου κ δε συμπληρωνουμε τετοιο ωραριο.Οποτε εμεις θα την πληρωσουμε τη νυφη..Τελος παντων, ας δουμε πως θα οργανωθουμε απο δω κ περα...

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #779 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 08:38:14 μμ »
Μακάρι να ήταν μόνο για τον δικό μας κλάδο, τουλάχιστον θα γλύτωναν οι υπόλοιποι. Απλά πειραματίζεται πάνω μας και του χρόνου αν δεις ΑΚΩ σφύρα μου...Αλλά τώρα όλοι λένε "έλα μωρέ μόνο για τα γερμανικά/γαλλικά" είναι...

Εγω νομιζω οτι μονο σε μας θα καθιερωθει αυτο το καθεστως, επειδη δε συμπληρωνουμε πολλες ωρες στα σχολεια εκ των πραγματων...Στην Α γυμνασιου π.χ. τα φιλολογικα μαθηματα ανερχονται σε καμια 14 ωρες, εμεις σε ολες τις ταξεις του Γυμμνασιου κ δε συμπληρωνουμε τετοιο ωραριο.Οποτε εμεις θα την πληρωσουμε τη νυφη..Τελος παντων, ας δουμε πως θα οργανωθουμε απο δω κ περα...

Μα δε στεκει και αυτο με τις ωρες, καλλιτεχνικων και οικονομολογοι εχουν ποιο λιγο ωρες απο μας κι ομως τους πηρα ΑΚΩ! Μονο εμας... γιατι ρε γαμωτο? Τωρα πραγματικα περαστικα μας....Δεν ξερω τι να πω για τα χαλια μας...

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #780 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 08:39:17 μμ »
Εχουμε γινει μαθημα υποβαθμισμενο.Δεν διανοουμουν ποτε τετοια τυχη.Μεχρι και τα εικαστικα,θεατρολογιες εχουν ΠΛΗΡΕΣ ωραριο.Η ξενη γλωσσα θα επρεπε να αναβαθμιστει.Εν μεσω κρισης πληρωνουν οι γονεις στα φροντιστηρια αντι να υπαρχει μεριμνα στο σχολειο

Αποσυνδεδεμένος kompass

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #781 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 08:51:34 μμ »
Το Υπουργείο πέρα από τα Αγγλικά δεν ενδιαφέρεται για τις υπόλοιπες γλώσσες. Ανάλογα με τις αναγκες θα κάνει τις προσλήψεις, κάθε χρόνο. Σε εμάς συγγνώμη, αλλά βρίσκει και τα κάνει. Αφού σου λέει δήλωσαν οι άνθρωποι ΑΜΩ και με βολεύει και μένα γιατί έτσι γλιτώνω λεφτά, γιατι να μην τους προτιμήσω; Γιατί να καλέσω ΑΚΩ, γιατί να διορίσω αφου κι έτσι λειτουργώ; Έστω κι ας υπολειτουργώ... Ποιός θα σκάσει αν δε διδάσκεται Γερμανικά και Γαλλικά στο σχολείο; Αφού έτσι κι αλλιώς φροντιστήριο ή ιδιαίτερα κάνω. Δυστυχώς αυτη είναι η πραγματικότητα!!

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #782 στις: Οκτώβριος 30, 2010, 11:51:54 πμ »
Kαλημέρα, θα ήθελα να σας ρωτήσω εσάς που σας πήραν ΑΜΩ, πόσες ώρες σας έδωσαν? 12ωρο ή λιγότερο?
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος floria85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #783 στις: Οκτώβριος 30, 2010, 03:05:09 μμ »
14ωρο με την Β φαση

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 438
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 418
Σύνολο: 419

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.