*

Αποστολέας Θέμα: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011  (Αναγνώστηκε 46621 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #126 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 11:01:06 μμ »
Αχχχχχχχχχχχ δεν μας βλεπω καλα.Μαλλον στα ΕΠΑΛ-ΕΠΑΣ δεν θα παρουν κοσμο φετος.

ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ.


Ποτε θα μας καλεσει για αναπληρωτες??????????????? ( αφου ξεχασε να μας διορισει)
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:58:52 »

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #127 στις: Σεπτέμβριος 21, 2010, 01:21:13 πμ »
Παιδιά μη το ψάχνετε και πολύ, η δημόσια εκπαίδευση και γενικότερα το δημόσιο πλέον για τους νέους τέρμα. Μόνο νοσηλευτές και δάσκαλοι έχουν μέλλον, όλοι οι άλλοι δεν υπάρχει περίπτωση να μπουν αξιοκρατικά. Γέμισαν το δημόσιο τόσα χρόνια, ΕΔΙΝΑΝ ΨΕΥΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ. Αυτό λίγο είναι;;;
Kοροιδευαν τους πάντες και αυτοί που τέλειωναν ένα πανεπιστήμιο, ήλπιζαν να μπουν στην εκπαίδευση. Μόνο που το φίσκαραν τόσο πολύ που δεν χωράνε άλλοι.

Εδώ στην ειδικότητα μου (γεωπονία) είναι διορισμένοι στην εκπαίδευση 800 μόνιμοι γεωπόνοι!!!!!!!!! Που κάθε 2 χρόνια το ΑΣΕΠ έπερνε ελαχιστότατους (15 και στο προηγούμενο ΑΣΕΠ μόνο 6!!!!). Πως βρέθηκαν όλοι αυτοί;;;;
Aπλούστατα σε όλες τις ειδικότητες έμπαιναν αβέρτα πριν εφαρμοστεί ο πρώτος διαγωνισμός  ΑΣΕΠ για εκπαιδευτικούς. Είχαν οι περισσότεροι βύσμα και έμπαιναν. Και τώρα όλοι αυτοί δυστυχώς δεν είναι καν στο όριο της συνταξιοδότησης για να πάρουνε το μπούλο, μήπως και μπει κανένας νέος.

Και ενώ οι αλήτες γνωρίζουν την τραγική κατάσταση, διότι δυστυχώς και ο ιδιωτικός τομέας πλέον θέλει τεράστια προυπηρεσία για να πάρουν έναν νέο, ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΑΚΑΘΕΚΤΟΙ ΝΑ ΜΠΑΖΟΥΝ ΣΤΑ ΑΕΙ ΚΑΙ ΤΕΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ.

Το κράτος δεν έχει καταλάβει κάτι: Με το να απωθεί τους νέους από παντού και να τους κοροιδεύει εσκεμμένα, στο τέλος δεν θα μείνει κανείς νέος στην Ελλάδα. Και τότε να δουν τι θα κάνουν οι αλήτες

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 21, 2010, 01:23:39 πμ από giannios »

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #128 στις: Σεπτέμβριος 21, 2010, 07:59:15 πμ »
Ο κ. Παπανδρέου είχε παραδεχθεί όταν προσπαθούσε να γίνει πρωθυπουργός ότι σε περίπτωση εισχώρησης στο ΔΝΤ ο τομέας που θα χτυπηθεί αλύπητα θα είναι η παιδεία (κι ότι αυτό θα ήταν απίστευτο λάθος). Τον άχαρο τώρα αυτό ρόλο, τον ανέθεσε στην αμοραλίστρια κ. Διαμαντοπούλου και τη συμμορία της.
Τα τμήματα που γίνονται είναι όλα από 26 και πλέον άτομα. (Ο ανηψιός μου από το Α4 βρέθηκε φέτος στο Β2!!!)
Γιατί δεν μας λέει ο γιος της (που πάει σε ιδιωτικό) πόσα άτομα έχει στην τάξη του? Γιατί τα ιδιωτικά, παρόλο που είναι επιχειρήσεις, δεν τολμούν να φτιάξουν τάξεις πάνω από 18 παιδιά?

Καλημέρα και καλή αναμονή σε όσους έχουν ελπίδες...   
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #129 στις: Σεπτέμβριος 21, 2010, 08:53:11 πμ »
Δεν έχω γενικά καλό προαίσθημα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:58:52 »

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #130 στις: Σεπτέμβριος 21, 2010, 02:10:28 μμ »
Aν μας κάνουν καμιά πλάκα και δεν πάρουν τίποτα, εγώ δεν ξανασχολούμαι με εκπαίδευση. Μου αρέσει που είμαι και επιτυχών στο ΑΣΕΠ. Περιμένω αποτελέσματα ΑΣΠΑΙΤΕ και σκέφτομαι πολύ σοβαρά ακόμα και να με πάρουν να μην πάω. Δεν έχει κανένα νόημα να παλεύεις για κάτι που δεν έχει μέλλον. Από χθες άρχισα να ψάχνω ΙΕΚ με καλές ειδικότητες, μήπως και μπορέσω να γραφτώ. Στο διάολο όλα τα πτυχία και μεταπτυχιακά

Το κρίμα στο λαιμό τους, που ίδρυσαν τόσες κωλοσχολές στην Ελλάδα και βγαίνουν πλέον υπεράριθμοι από παντού
Τι περίμενες από μία χώρα που ποτέ δεν επένδυσε τίποτα στην επιστήμη, την έρευνα και την τεχνολογία και παράγει μόνο φέτα και δημοσίους υπαλλήλους; Σε μία χώρα που η κομμώτρια που θα έρθει σπίτι να φτάξει το μαλλί της μαμάς παίρνει για μία ώρα τετραπλάσια χρήματα από τον καθηγητή που έρχεται να ξεστραβώσει το παιδί της. Όλα αυτά είναι δείγματας της απόλυτης παρακμής που ζει η Ελλάδα, η οποία πρωτού χρεωκοπήσει οικονομικά, γιατί θα γίνει και αυτό σύντομα, έχει ήδη χρεωκοπήσει ηθικά.

Συμφωνώ κατά λέξη...

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #131 στις: Σεπτέμβριος 21, 2010, 02:15:47 μμ »
Στην σημερινή εποχή που ο καθένας μπορεί να έχει πρόσβαση στη γνώση από υπολογιστές, μπορεί άνετα να αποκτήσει πληθώρα γνώσεων από όλα τα παιδία. Ουσιαστικά έχει χαθεί η αποκλειστικότητα ο Χημικός να γνωρίζει χημεία, ο φυσικός-φυσική κ.τ.λ. Ξέρω άτομα που ενώ δεν έχουν πτυχίο Χημικού έχουν κερδίσει σε παγκόσμιους διαγωνισμούς Χημείας, διότι απλούστατα το internet έδινε όλες τις γνώσεις. Αυτό όμως που δεν χάθηκε από την εποχή είναι η σημασία της πρακτικής εμπειρίας.

Να γιατί υπάρχουν τόσοι άνεργοι. Τα ΑΕΙ παπαρολογίζουν θεωρίες των θεωριών, που τις περισσότερες φορές ουδεμία σχέση έχουν με την ελληνική πραγματικότητα ενώ οι απόφοιτοι των ΙΕΚ εξασκούνται άμεσα σε πρακτικά θέματα. Εφόσον λοιπόν επιμένουμε και θέλουμε το πανεπιστήμιο να βγάζει θεωρητικούς παπαρολόγους επιστήμονες, που οι εργοδότες ουδεμία σημασία τους δίνουν, τότε η ανεργία θα συνεχιστεί για πάντα!!!!!!

Η Ελλάδα δεν έχει υποδομές για να υποστηρίξει θεωρητικές και επιστημονικές έρευνες, όπως κάνουν άλλες χώρες, έχει ανάγκη από πρακτικά άτομα που να έχουν 1-2 συγκεκριμένες δεξιότητες. Με τις ανωμαλίες ίδρυσης πληθώρας τμημάτων ΑΕΙ -ΤΕΙ (τμήματα επιστημονικής παπαρολογίας), χάθηκε το νόημα και η ουσία.

Φτάσαμε στο σημείο ακόμα και ΙΕΚ να κοροϊδεύουν τα πανεπιστήμια, και καλά κάνουν. Συγγενής μου παίρνει 1500 ευρώ ως απόφοιτος ΙΕΚ με ειδικότητα σεφ!!!!!!!!! Και κάτσε εσύ και σπούδαζε 4-5 χρόνια και βάλε (μεταπτυχιακά και διδακτορικά χωρίς νόημα) για να καθόμαστε και να κλαίμε όλοι μαζί τη μοίρα μας.


 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 21, 2010, 02:26:29 μμ από giannios »

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ 08

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #132 στις: Σεπτέμβριος 21, 2010, 02:24:30 μμ »
Καλά πόσους μήνες θέλουν στην ΑΣΠΑΙΤΕ για να βγάλουν τα αποτελέσματα για το ΕΠΠΑΙΚ; Μας δουλεύουν τελικά! Βλέπω να παίρνω μια απογοήτευση ακόμη!!!

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #133 στις: Σεπτέμβριος 21, 2010, 02:28:07 μμ »
Η ανακοίνωση λέει αρχές Οκτώβρη. Να τη χ....ω την ΑΣΠΑΙΤΕ. Αλλή μια σχολή που και να πάρεις παιδαγωγική κατάρτιση δεν έχει κανένα νόημα πλέον, αφού 0 προσλήψεις.

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #134 στις: Σεπτέμβριος 21, 2010, 03:05:50 μμ »
Η ανακοίνωση λέει αρχές Οκτώβρη. Να τη χ....ω την ΑΣΠΑΙΤΕ. Αλλή μια σχολή που και να πάρεις παιδαγωγική κατάρτιση δεν έχει κανένα νόημα πλέον, αφού 0 προσλήψεις.

Το αδιέξοδο στην εργασία στην εκπαίδευση είναι πολύ χειρότερο για τις τεχνικές ειδικότητες και το εκμεταλλεύονται. Σκεφτείτε μόνο πόσες αιτήσεις δέχονται, πολλαπλασιάστε το με το κόστος του παράβολου (50 ευρώ αν θυμάμαι). Στο αποτέλεσμα προσθέστε και τις εισπράξεις από τα ΑΕΙ όταν ανοίξει η "αγορά έκδοσης πιστοποιητικών παιδαγωγικών γνώσεων" σε κανένα χρόνο και θα συρρεύσουν όλοι οι αλαφιασμένοι, επίδοξοι αλλά "ακατάρτιστοι" εκπαιδευτικοί - εμείς...

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #135 στις: Σεπτέμβριος 21, 2010, 04:23:18 μμ »
Στην σημερινή εποχή που ο καθένας μπορεί να έχει πρόσβαση στη γνώση από υπολογιστές, μπορεί άνετα να αποκτήσει πληθώρα γνώσεων από όλα τα παιδία. Ουσιαστικά έχει χαθεί η αποκλειστικότητα ο Χημικός να γνωρίζει χημεία, ο φυσικός-φυσική κ.τ.λ. Ξέρω άτομα που ενώ δεν έχουν πτυχίο Χημικού έχουν κερδίσει σε παγκόσμιους διαγωνισμούς Χημείας, διότι απλούστατα το internet έδινε όλες τις γνώσεις. Αυτό όμως που δεν χάθηκε από την εποχή είναι η σημασία της πρακτικής εμπειρίας.

Να γιατί υπάρχουν τόσοι άνεργοι. Τα ΑΕΙ παπαρολογίζουν θεωρίες των θεωριών, που τις περισσότερες φορές ουδεμία σχέση έχουν με την ελληνική πραγματικότητα ενώ οι απόφοιτοι των ΙΕΚ εξασκούνται άμεσα σε πρακτικά θέματα. Εφόσον λοιπόν επιμένουμε και θέλουμε το πανεπιστήμιο να βγάζει θεωρητικούς παπαρολόγους επιστήμονες, που οι εργοδότες ουδεμία σημασία τους δίνουν, τότε η ανεργία θα συνεχιστεί για πάντα!!!!!!

Η Ελλάδα δεν έχει υποδομές για να υποστηρίξει θεωρητικές και επιστημονικές έρευνες, όπως κάνουν άλλες χώρες, έχει ανάγκη από πρακτικά άτομα που να έχουν 1-2 συγκεκριμένες δεξιότητες. Με τις ανωμαλίες ίδρυσης πληθώρας τμημάτων ΑΕΙ -ΤΕΙ (τμήματα επιστημονικής παπαρολογίας), χάθηκε το νόημα και η ουσία.

Φτάσαμε στο σημείο ακόμα και ΙΕΚ να κοροϊδεύουν τα πανεπιστήμια, και καλά κάνουν. Συγγενής μου παίρνει 1500 ευρώ ως απόφοιτος ΙΕΚ με ειδικότητα σεφ!!!!!!!!! Και κάτσε εσύ και σπούδαζε 4-5 χρόνια και βάλε (μεταπτυχιακά και διδακτορικά χωρίς νόημα) για να καθόμαστε και να κλαίμε όλοι μαζί τη μοίρα μας.
Σωστά τα λες, αλλά μη συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Συγκρίνεις έναν ελεύθερο επαγγλματία (σεφ), με ένα δημόσιο υπάλληλο (καθηγητή). Άφενός τα ωράρια του πρώτου είναι πολύ χειρότερα από του δεύτερου, αφετέρου και ένας εκπαιδευτικός στο ελεύθερο επάγγελμα (ιδιαίτερα), μπορεί να βγάλει 2 και 2μιση χιλιάρικα το μήνα. Η' αντίστοιχα και ένας γεωπόνος που π.χ. σχεδιάζει και κατασκευάζει κήπους και πιαστεί με καλή πελατεία, βγάζει ακόμα παραπάνω. Από εκεί και πέρα κάνει ο καθένας τις επιλογές του.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 16, 2012, 04:47:55 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #136 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 10:07:59 πμ »
Καλημέρα,
μόλις μίλησα με υπουργείο (τους έχω ζαλίσει :) ) και μου είπαν ότι δεν έχουν ακόμα επίσημη ενημέρωση πότε θα πάρουν αναπληρωτές. Ρώτησα για την Παρασκευή που ακούστηκε ότι θα πάρουν κάποιους και μου είπε ότι δεν το βλέπει να είναι μέσα και οι τεχνικές ειδικότητες. Ακόμα προσπαθούν να συγκεντρώσουν τα κενά. Ρώτησα φυσικά πόσα κενά υπάρχουν στους ΠΕ1702 και μου είπε χαρακτηριστικά ότι δεν έχει πρόσβαση σ' αυτή την πληροφορία!!  :(
Οπότε θα περιμένουμε άλλη μία εβδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος Alkyoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 17.02
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #137 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 10:27:41 πμ »
Καλημέρα,
μόλις μίλησα με υπουργείο (τους έχω ζαλίσει :) ) και μου είπαν ότι δεν έχουν ακόμα επίσημη ενημέρωση πότε θα πάρουν αναπληρωτές. Ρώτησα για την Παρασκευή που ακούστηκε ότι θα πάρουν κάποιους και μου είπε ότι δεν το βλέπει να είναι μέσα και οι τεχνικές ειδικότητες. Ακόμα προσπαθούν να συγκεντρώσουν τα κενά. Ρώτησα φυσικά πόσα κενά υπάρχουν στους ΠΕ1702 και μου είπε χαρακτηριστικά ότι δεν έχει πρόσβαση σ' αυτή την πληροφορία!!  :(
Οπότε θα περιμένουμε άλλη μία εβδομάδα.

Μάλιστα...Έλεγα να πάρω κι εγώ στον ίδιο αριθμό αλλά δε θα το κάνω... Στο μεταξύ έχω πληροφορηθεί από μόνιμους συναδέλφους και για άλλα κενά...
Ευχαριστούμε froski :D
When we are no longer afraid, then we begin to live....

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #138 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 11:04:10 πμ »
Καλημέρα,
μόλις μίλησα με υπουργείο (τους έχω ζαλίσει :) ) και μου είπαν ότι δεν έχουν ακόμα επίσημη ενημέρωση πότε θα πάρουν αναπληρωτές. Ρώτησα για την Παρασκευή που ακούστηκε ότι θα πάρουν κάποιους και μου είπε ότι δεν το βλέπει να είναι μέσα και οι τεχνικές ειδικότητες. Ακόμα προσπαθούν να συγκεντρώσουν τα κενά. Ρώτησα φυσικά πόσα κενά υπάρχουν στους ΠΕ1702 και μου είπε χαρακτηριστικά ότι δεν έχει πρόσβαση σ' αυτή την πληροφορία!!  :(
Οπότε θα περιμένουμε άλλη μία εβδομάδα.

Μάλιστα...Έλεγα να πάρω κι εγώ στον ίδιο αριθμό αλλά δε θα το κάνω... Στο μεταξύ έχω πληροφορηθεί από μόνιμους συναδέλφους και για άλλα κενά...
Ευχαριστούμε froski :D


Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος/η (όσον αφορά τα κενά) και για μας τους θνητούς που δεν είμαστε στα ρετιρέ του πίνακα αλλά λίγο πιο κάτω...
Παραπάνω έχω δώσει κι εγώ κάποια σίγουρα κενά.
(Μου΄χει κάτσει μια δουλειά με δελτίο παροχής υπηρεσιών σε ετήσια βάση και τρενάρω τη συμφωνία για να δω τι θα γίνει με το γαμ...υπουργείο τους...
Αρκετά έχουμε μπερδευτεί με όσα απίθανα ακούμε και βλέπουμε...)
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος Alkyoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 17.02
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #139 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 12:17:54 μμ »
Καλημέρα,
μόλις μίλησα με υπουργείο (τους έχω ζαλίσει :) ) και μου είπαν ότι δεν έχουν ακόμα επίσημη ενημέρωση πότε θα πάρουν αναπληρωτές. Ρώτησα για την Παρασκευή που ακούστηκε ότι θα πάρουν κάποιους και μου είπε ότι δεν το βλέπει να είναι μέσα και οι τεχνικές ειδικότητες. Ακόμα προσπαθούν να συγκεντρώσουν τα κενά. Ρώτησα φυσικά πόσα κενά υπάρχουν στους ΠΕ1702 και μου είπε χαρακτηριστικά ότι δεν έχει πρόσβαση σ' αυτή την πληροφορία!!  :(
Οπότε θα περιμένουμε άλλη μία εβδομάδα.

Μάλιστα...Έλεγα να πάρω κι εγώ στον ίδιο αριθμό αλλά δε θα το κάνω... Στο μεταξύ έχω πληροφορηθεί από μόνιμους συναδέλφους και για άλλα κενά...
Ευχαριστούμε froski :D


Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος/η (όσον αφορά τα κενά) και για μας τους θνητούς που δεν είμαστε στα ρετιρέ του πίνακα αλλά λίγο πιο κάτω...
Παραπάνω έχω δώσει κι εγώ κάποια σίγουρα κενά.
(Μου΄χει κάτσει μια δουλειά με δελτίο παροχής υπηρεσιών σε ετήσια βάση και τρενάρω τη συμφωνία για να δω τι θα γίνει με το γαμ...υπουργείο τους...
Αρκετά έχουμε μπερδευτεί με όσα απίθανα ακούμε και βλέπουμε...)
Ανεπίσημα ξέρω 2 σε Πειραιά, 2 σε Βοιωτία, 1 σε Χαλκιδική και χωρίς συγκεκριμένο αριθμό σε διάφορες άλλες περιοχές. Αυτά όμως ΑΝΕΠΙΣΗΜΑ!!!

Νωρίτερα επικοινώνησα με την ΔΔΕ Κυκλάδων και μου είπαν για 7-8 κενά ΠΕ 17.02/06 εκεί και πολλά ΠΕ18.18 ( οχημάτων) που έχουμε κοινά μαθήματα. Μου είπαν πως τους έστειλαν καμιά 10αριά τους πιο πολλούς φιλόλογους και άλλους 10 περίπου Ειδικής Αγωγής ενώ στην ουσιά χρειάζονται Τεχνικές Ειδικότητες. Σημειώνω πως μίλησα επώνυμα και προσωπικά τους έχω εμπιστοσύνη εκεί.
When we are no longer afraid, then we begin to live....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159861
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 500
Σύνολο: 503

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.