*

Αποστολέας Θέμα: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011  (Αναγνώστηκε 46963 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #210 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 11:49:42 μμ »
Ναι έχεις δίκιο, δεν πήρε ακόμα π.χ. ΠΕ15. Green ξέρεις πόσες θέσεις έχουν απομείνει ακόμα από το σύνολο των θέσεων που είχαν πιστωθεί;;

Δεν ξέρω απλά μου ήρθε στο μυαλό η συνένταυξη της Διαμαντοπούλου πριν μέρες στο ΝΕΤ όπου σε ερώτηση του δημοσιογράφου, αν υπάρχουν κενά, απάντησε ότι υπάρχουν ακόμα 1000, αυτά που καλύφθηκαν σήμερα.

Ελπίζω να μην εννούσε ότι αυτά και τέρμα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:52:59 »

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #211 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 08:45:26 πμ »
Ναι έχεις δίκιο, δεν πήρε ακόμα π.χ. ΠΕ15. Green ξέρεις πόσες θέσεις έχουν απομείνει ακόμα από το σύνολο των θέσεων που είχαν πιστωθεί;;

Δεν ξέρω απλά μου ήρθε στο μυαλό η συνένταυξη της Διαμαντοπούλου πριν μέρες στο ΝΕΤ όπου σε ερώτηση του δημοσιογράφου, αν υπάρχουν κενά, απάντησε ότι υπάρχουν ακόμα 1000, αυτά που καλύφθηκαν σήμερα.

Ελπίζω να μην εννούσε ότι αυτά και τέρμα.
Δεν έχω μετρήσει τι πιστώσεις έχουν δωθεί για τη Δευτεροβάθμια, αλλά βλέπω ότι οι προσλήψεις μέχρι στιγμή αφορούν στην πλειοψηφία τους την Πρωτοβάθμια, εφόσον και οι καθηγητικές ειδκότητες που προσλαμβάνονται στα Δημοτικά πληρώνονται από την Πρωτοβάθμια.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2010, 01:41:49 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #212 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 01:39:39 μμ »
Μηπως πρεπει και οι υπολοιπες ειδικοτητες που δεν εχουν παρει καθολου να αρχισουν να δημοσιοποιουν τα κενα εδω μεσα. Ειδατε τι εγινε με τους θεολογους. Μπραβο τους.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #213 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 01:44:47 μμ »
Μηπως πρεπει και οι υπολοιπες ειδικοτητες που δεν εχουν παρει καθολου να αρχισουν να δημοσιοποιουν τα κενα εδω μεσα. Ειδατε τι εγινε με τους θεολογους. Μπραβο τους.

Ότι δηλαδή το Υπουργείο προσέλαβε Θεολόγους γιατί είχαν δημοσιοποιήσει τα κενά τους; Δεν νομίζω ότι έχουν τέτοιες ευαισθησίες... Και ούτως ή άλλως 80 προσλήψεις για μία ειδικότητα με 650 υποψήφιους στον πίνακα είναι μάλλον πολύ λίγες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:52:59 »

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #214 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 01:51:38 μμ »
Οταν γνωριζεις τα κενα και υπαρχουν οι πιστωσεις δεν εχουν επιχειρηματα για να μην παρουν. Πιεση χρειαζεται. Πρεπει να οργανωθουμε οι ΠΕ18 και να τους πιεσουμε. Λειτουργουν συντεχνιακα. Πως δηλαδη πηρε ΠΕ17;

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #215 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 01:55:56 μμ »
Κενά βγαίνουν εδώ και χρόνια. Άλλα από το Υπουργείο, άλλα από τις Διευθύνσεις και άλλα από την ΟΛΜΕ. Το θέατρο του παραλόγου δηλαδή. Και εν τέλει για έμενα κανείς τους δεν είναι αξιόπιστος.
Επίσης δεν είναι όλες οι τεχνικές ειδικότητες ΠΕ18.

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #216 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 04:10:01 μμ »
Όλα μαύρα.

Η ΑΣΠΑΙΤΕ δεν λέει να ανακοινώσει τα αποτελέσματα ΕΠΠΑΙΚ. Ελεος πια, μην μας ταλαιπωρείται άλλο.
Οι υπόλοιποι κλάδοι τεχνικών και μη ειδικότητων είναι σε αναμένα κάρβουνα αν φιλοτημηθούν να κάνουν προσλήψεις.

Υπάρχουν παντού κενά!!!!! Κάντε προσλήψεις. Ειδικά στον κλάδο ΠΕ14 υπάρχουν αρκετά

Αποσυνδεδεμένος Alpennas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
  • http://users.sch.gr/alpennas
    • Προφίλ
    • ALPENgine - Εκπαιδευτική Ιστοσελίδα
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #217 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 08:35:25 μμ »
Καλησπέρα, γνωρίζει κανεις αν θα πάρουν αναπληρωτές σε τεχνικές ειδικότητες πέρα απο αυτές που ανακοίνωσαν χθες 4 Οκτωβρίου ?

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι, ας απαντήσει
ΠΕ18.18 Τεχνολόγος Οχημάτων

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #218 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 10:41:40 μμ »
Ας προσευχηθούμε να πάρουνε. Πάντως με τα λεγόμενα της Διαμαντοπούλου σε συνέντευξη στη ΝΕΤ όπως ανέφερε στον δημοσιογράφο, σε ερώτησή του για το πόσα κενά υπάρχουν ακόμα απάντησε ότι υπάρχουν ακόμα 1000!!!!!!!!!!!! Αυτά που καλύφθηκαν προχθές.

Ελπίζω α τους φωτίσει ο θεός να μην οδηγήσουν ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ. Η υπομονή στα μέτρα του μνημονίου έχει και τα όρια της, το σχοινί το τεντώνεις μέχρι ένα ορισμένο σημείο, μετά σπάει. Αλοιμονό τους αν σπάσει η οργή του λαού και των νέων πάνω τους. Διότι ένα χρόνο ανεχτήκαμε τα βρωμομέτρα, αλλά αν βλέπουμε όλο μέτρα και καθόλου φως τότε  το ποτήρι της οργής ξεχειλίζει.

Εύχομαι μόνο να τους φωτίσει ο θεος γιατί βλέπω πολύ συσσωρευμένη οργή, θλίψη και αγωνία στο κόσμο.
 

Αποσυνδεδεμένος ΕΥΗ 2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #219 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 01:14:02 πμ »
Γειά σας παιδιά, είμαι καινούργια και δεν γνωρίζω καθόλου που πρέπει να απευθυνθώ, είμαι πτυχιούχος του τμήματος Χρηματοοικονομικών Εφαρμογών της Σ.Δ.Ο.(Σχολή Διοίκησης και Οικονομίας) του ΤΕΙ Κοζάνης, έχω τις εξης απορείες: σε ποιά κατηγορία ανήκω? μήπως ΠΕ18? τι θα πρέπει να κάνω για να μπω σε λίστα? ευχαριστώ εκ των προτέρων..!!!   

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #220 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 08:42:50 πμ »
Γειά σας παιδιά, είμαι καινούργια και δεν γνωρίζω καθόλου που πρέπει να απευθυνθώ, είμαι πτυχιούχος του τμήματος Χρηματοοικονομικών Εφαρμογών της Σ.Δ.Ο.(Σχολή Διοίκησης και Οικονομίας) του ΤΕΙ Κοζάνης, έχω τις εξης απορείες: σε ποιά κατηγορία ανήκω? μήπως ΠΕ18? τι θα πρέπει να κάνω για να μπω σε λίστα? ευχαριστώ εκ των προτέρων..!!!   

Νομίζω ΠΕ18.20 αλλά δες καλύτερα το ΦΕΚ της προκήρυξης του ΑΣΕΠ για τις τεχνικές ειδικότητες. Μπορείς να το βρεις εδώ: www.exetaseis-asep.com
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #221 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 04:27:04 μμ »
Eνημέρωση για το αν θα προσλάβουν και άλλους αναπληρωτές μέχρι Παρασκευή στη Δευτεροβάθμια έχει κανείς;;

Η μεγαλύτερη κοροϊδία και ειρωνία στα χρονικά ιστορίας κράτους: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΘΗΤΗΑ (να κάνει ωραίο μάθημα, να περάσει ΑΕΙ-ΤΕΙ), αλλά ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.
Μόλις ο μαθητής γίνει ενεργός πολίτης και τελειώσει σπουδές το σλόγκαν λέει: ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ !!!!!!!!!!! Φίλε ας ήσουν αιώνιος φοιτητής δεν φταίμε εμείς.

Σαν δεν ντρέπονται λέω εγώ

 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 06, 2010, 04:30:31 μμ από giannios »

Αποσυνδεδεμένος Alkyoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 17.02
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #222 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 09:13:31 πμ »
Καλημέρα σας!Στην ειδικότητά μου ξέρω πως θα πάρουν κι άλλους. Δεν ξέρω αν θα είναι μέχρι αύριο αφού σε αρκετές ΔΔΕ δεν έχουμε τοποθετηθεί οι της α φάσης σε σχολεία. Και μάλιστα τα κενά που μας έδωσαν για τη δήλωση τοποθέτησης μας τόνιζαν διαρκώς πως είναι ενδεικτικά διοτι ακόμη τρέχουν οι αποσπάσεις και οι ανακλήσεις αυτών. Για το σχολείο που ενδιαφέρομαι δεν έδωσαν κανένα κενό ενώ σε τηλεφώνημα που έκανα ο διευθυντής με ενημέρωσε πως έχει ζητήσει 2 μηχανολόγους.Κενά υπάρχουν και αυτό το ξέρουν οι ΔΔΕ. Το θέμα είναι ότι δεν τα δίνουν όλα με τη μία και ας τα γνωρίζουν.

When we are no longer afraid, then we begin to live....

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2010-2011
« Απάντηση #223 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 04:19:16 μμ »
Στη Δευτεροβάθμια έχουν γίνει μέχρι στιγμής γύρω στις 3.200 προσλήψεις, σε γενική, ειδική αγωγή και Σιβιτανίδειο, επομένως υπάρχουν ακόμα πολλές διαθέσιμες πιστώσεις μέχρι τις σχεδόν 8.000 που έχουν εξασφαλιστεί. Άρα οικονομικούς λόγους δεν μπορούν να επικαλεστούν για να μην κάνουν αρκετές ακόμα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161199
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 785
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 708
Σύνολο: 732

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.