*

Αποστολέας Θέμα: Πολυτέκνοι και λούφα (εκεινη η ρυθμιση γιατι αργεί)  (Αναγνώστηκε 17487 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Πολυτέκνοι και λούφα (εκεινη η ρυθμιση γιατι αργεί)
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 02:40:47 μμ »
Θεωρώ πως η αλλαγή του νόμου κινείται προς τη σωστή κτεύθυνση. Επίσης, θα έπρεπε και οι πολύτεκνοι να διορίζονται ακριβώς, όπως οι υπόλοιποι εκπαιδευτικοί, γιατί η εισαγωγή στο σχολείο πρέπει να εξαρτάται από τις ικανότητες και τη θέληση του καθενός και όχι από τον αριθμό των παιδιών του.
 Ωστόσο, αν κάποιος πολύτεκνος διοριστεί με αυτές τις προδιαγραφές, δεν καταλαβαίνω γιατί να μην υπάγεται σε ευνοϊκές ρυθμίσεις όσον αφορά στις εξωδιδακτικές και τις εφημερίες. Αυτά τα δύο είναι επιπλέον δουλειά που πολλές φορές σε συνδυασμό με ένα "βαρύ" διδακτικό ωράριο μάς οδηγούν σε πονοκέφαλο. Άλλο, όμως, είναι μετά το σχολείο να γυρίζεις σε ένα σπίτι με λίγες υποχρεώσεις, όπου μπορείς και να ξεκουραστείς, και άλλο να σε περιμένουν 4 και άνω παιδιά που χρειάζονται τη φροντίδα σου! Και ανθρώπινα να το δούμε, θα έπρεπε να απαλλάσσουμε μόνοι μας τους πολύτεκνους και όσους έχουν πραγματικά ανάγκη, από τις εξωδιδακτικές.

Δεν είναι απαραίτητο να έχεις παιδιά για να έχεις υποχρεώσεις. Μην τρελαθούμε κιόλας. Μπορεί να γυρνάς σπίτι και να σε περιμένουν οι κατάκοιτοι γονείς σου, ο άρρωστος άνδρας σου, το ένα και μοναδικό παιδί σου που έχει το τάδε σύνδρομο και χίλια δυο άλλα πράγματα που δεν μπορούμε καν να διανοηθούμε. Αν οι πολύτεκνοι θέλουν ευνοϊκές ρυθμίσεις να ζητήσουν από την κυβέρνηση να τους μεγαλώσει τα επιδόματα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος olyadro

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πολυτέκνοι και λούφα (εκεινη η ρυθμιση γιατι αργεί)
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 02:50:47 μμ »
Αν θες τη γνώμη μου, θα έπρεπε να υπαρχουν ευνοϊκές ρυθμίσεις για όλους αυτούς που αναφέρεις, αρκεί βέβαια, να μπορούν να αποδείξουν το πρόβλημά τους, πέραν πάσης αμφιβολίας. Και δε μιλάω μόνο για το σχολείο αλλά για οποιαδήποτε εργασία.

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Πολυτέκνοι και λούφα (εκεινη η ρυθμιση γιατι αργεί)
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 03:33:34 μμ »
Αν θες τη γνώμη μου, θα έπρεπε να υπαρχουν ευνοϊκές ρυθμίσεις για όλους αυτούς που αναφέρεις, αρκεί βέβαια, να μπορούν να αποδείξουν το πρόβλημά τους, πέραν πάσης αμφιβολίας. Και δε μιλάω μόνο για το σχολείο αλλά για οποιαδήποτε εργασία.

Ευνοϊκή ρύθμιση είναι το ότι διορίζονται εύκολα. Από εκεί και πέρα τέλος. Η δουλειά του εκπαιδευτικού πέραν της διδασκαλίας περιλαμβάνει εφημερίες, εξωδιδακτική απασχόληση, εκδρομές, γιορτές και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Το πακετάκι είναι αυτό. Δε μας αρέσει, βρίσκουμε άλλη δουλειά. Τα περί παιδιών τα ακούω βερεσέ.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Πολυτέκνοι και λούφα (εκεινη η ρυθμιση γιατι αργεί)
« Απάντηση #45 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 03:48:44 μμ »
Αν θες τη γνώμη μου, θα έπρεπε να υπαρχουν ευνοϊκές ρυθμίσεις για όλους αυτούς που αναφέρεις, αρκεί βέβαια, να μπορούν να αποδείξουν το πρόβλημά τους, πέραν πάσης αμφιβολίας. Και δε μιλάω μόνο για το σχολείο αλλά για οποιαδήποτε εργασία.

Ευνοϊκή ρύθμιση είναι το ότι διορίζονται εύκολα. Από εκεί και πέρα τέλος. Η δουλειά του εκπαιδευτικού πέραν της διδασκαλίας περιλαμβάνει εφημερίες, εξωδιδακτική απασχόληση, εκδρομές, γιορτές και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Το πακετάκι είναι αυτό. Δε μας αρέσει, βρίσκουμε άλλη δουλειά. Τα περί παιδιών τα ακούω βερεσέ.

πω πω ....μένος εναντιον των πολυτεκνων !!!! :-[
χαλαρωστε! δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα.... γιατι και σε αλλη δουλεια να παει, αγαπητη μου, παλι υπαρχουν κανονισμοι ευνοικοι για τον πολυτεκνο. Μη λεμε ο,τι θελουμε....

αλλα, γιατι ΔΕΝ απαντηθηκε το ερωτημα που εβαλα? (ισως ΔΕΝ συμφερει ... ή ποναει)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Πολυτέκνοι και λούφα (εκεινη η ρυθμιση γιατι αργεί)
« Απάντηση #46 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 03:57:13 μμ »
Αν θες τη γνώμη μου, θα έπρεπε να υπαρχουν ευνοϊκές ρυθμίσεις για όλους αυτούς που αναφέρεις, αρκεί βέβαια, να μπορούν να αποδείξουν το πρόβλημά τους, πέραν πάσης αμφιβολίας. Και δε μιλάω μόνο για το σχολείο αλλά για οποιαδήποτε εργασία.

Ευνοϊκή ρύθμιση είναι το ότι διορίζονται εύκολα. Από εκεί και πέρα τέλος. Η δουλειά του εκπαιδευτικού πέραν της διδασκαλίας περιλαμβάνει εφημερίες, εξωδιδακτική απασχόληση, εκδρομές, γιορτές και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Το πακετάκι είναι αυτό. Δε μας αρέσει, βρίσκουμε άλλη δουλειά. Τα περί παιδιών τα ακούω βερεσέ.

πω πω ....μένος εναντιον των πολυτεκνων !!!! :-[
χαλαρωστε! δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα.... γιατι και σε αλλη δουλεια να παει, αγαπητη μου, παλι υπαρχουν κανονισμοι ευνοικοι για τον πολυτεκνο. Μη λεμε ο,τι θελουμε....

αλλα, γιατι ΔΕΝ απαντηθηκε το ερωτημα που εβαλα? (ισως ΔΕΝ συμφερει ... ή ποναει)


Για τον δικό μου επαγγελματικό χώρο θα μιλήσω Μάρκο, στις υπόλοιπες δουλειές τι γίνεται δεν ξέρω. Αν γνωρίζει κάποιος ας ενημερώσει. Και δεν πρόκειται περί μένους αλλά αγανάκτησης. Καλές οι ευνοϊκές ρυθμίσεις αλλά θα έπρεπε να υπάρχει και ένα όριο. Το δικό σου το ερώτημα ποιο ήταν; Αν τους καλύπτει ο νόμος τι κάνουμε; Δεν ξέρω. Αλλά ευχαρίστως να ακούσω ιδέες.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Πολυτέκνοι και λούφα (εκεινη η ρυθμιση γιατι αργεί)
« Απάντηση #47 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 04:05:12 μμ »

Για τον δικό μου επαγγελματικό χώρο θα μιλήσω Μάρκο, στις υπόλοιπες δουλειές τι γίνεται δεν ξέρω. Αν γνωρίζει κάποιος ας ενημερώσει. Και δεν πρόκειται περί μένους αλλά αγανάκτησης. Καλές οι ευνοϊκές ρυθμίσεις αλλά θα έπρεπε να υπάρχει και ένα όριο. Το δικό σου το ερώτημα ποιο ήταν; Αν τους καλύπτει ο νόμος τι κάνουμε; Δεν ξέρω. Αλλά ευχαρίστως να ακούσω ιδέες.


δεν υπαρχουν διακρισεις για καθε κατηγορια εργαζομενων ειτε προκειται για το σχολειο ειτε προκειται για ιδιωτικο ή ευρυτερο δημοσιο τομεα. ισχυουν τα ιδια παντου αναλογα με τη φυση της εργασιας.
επομενως δικος μου δικου σου δεν υπαρχει.

παραθετω λοιπον το ερωτημα, γιατι βλεπω οτι εισαι η μονη που θα μου απαντησεις και σε τιμα!
(οι υπολοιποι εριξαν το μελανι τους σαν τις σουπιες, ειπαν τα απωθημενα τους, φλυαρισαν χωρις ουσια και την εκαναν μολις τους εθεσα την ερωτηση) ;D ;D ;D


να ρωτησω κατι εγω,.... ο ανυποψιαστος! Οταν βλεπετε τετοια φαινομενα, τί κανετε? τα αναφερετε /διαμαρτυρεστε στο δ/ντη? δηλαδη ειμαι σε ενα σχολειο. βλεπω τετοιες αδικιες. τί κανω? υπαρχει νομος που τους καλυπτει?
γιατι αν τους καλυπτει, τοτε γιατι τα βαζω με τους πολυτεκνους?
αν παλι δεν τους καλυπτει τοτε γιατι δεν διαμαρτυρεστε, ολοι οι υπολοιποι στο δ/ντη ή εν αναγκη και στον ανωτερο.

αυτα τα ερωτηματα ειναι που πρεπει να απαντηθουν και οχι οι φλυαριες ...αν θελετε να παει μπροστα η συζητηση.
εκτος και αν δεν μπορουμε να τα βαλουμε με το γαιδαρο και τα βαζουμε με το σαμαρι!


παιζει και η ΠΑΝΑΘΑ σημερα !!!!



« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2010, 04:08:05 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Πολυτέκνοι και λούφα (εκεινη η ρυθμιση γιατι αργεί)
« Απάντηση #48 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 04:21:20 μμ »

Για τον δικό μου επαγγελματικό χώρο θα μιλήσω Μάρκο, στις υπόλοιπες δουλειές τι γίνεται δεν ξέρω. Αν γνωρίζει κάποιος ας ενημερώσει. Και δεν πρόκειται περί μένους αλλά αγανάκτησης. Καλές οι ευνοϊκές ρυθμίσεις αλλά θα έπρεπε να υπάρχει και ένα όριο. Το δικό σου το ερώτημα ποιο ήταν; Αν τους καλύπτει ο νόμος τι κάνουμε; Δεν ξέρω. Αλλά ευχαρίστως να ακούσω ιδέες.


δεν υπαρχουν διακρισεις για καθε κατηγορια εργαζομενων ειτε προκειται για το σχολειο ειτε προκειται για ιδιωτικο ή ευρυτερο δημοσιο τομεα. ισχυουν τα ιδια παντου αναλογα με τη φυση της εργασιας.
επομενως δικος μου δικου σου δεν υπαρχει.

παραθετω λοιπον το ερωτημα, γιατι βλεπω οτι εισαι η μονη που θα μου απαντησεις και σε τιμα!
(οι υπολοιποι εριξαν το μελανι τους σαν τις σουπιες, ειπαν τα απωθημενα τους, φλυαρισαν χωρις ουσια και την εκαναν μολις τους εθεσα την ερωτηση) ;D ;D ;D


να ρωτησω κατι εγω,.... ο ανυποψιαστος! Οταν βλεπετε τετοια φαινομενα, τί κανετε? τα αναφερετε /διαμαρτυρεστε στο δ/ντη? δηλαδη ειμαι σε ενα σχολειο. βλεπω τετοιες αδικιες. τί κανω? υπαρχει νομος που τους καλυπτει?
γιατι αν τους καλυπτει, τοτε γιατι τα βαζω με τους πολυτεκνους?
αν παλι δεν τους καλυπτει τοτε γιατι δεν διαμαρτυρεστε, ολοι οι υπολοιποι στο δ/ντη ή εν αναγκη και στον ανωτερο.

αυτα τα ερωτηματα ειναι που πρεπει να απαντηθουν και οχι οι φλυαριες ...αν θελετε να παει μπροστα η συζητηση.
εκτος και αν δεν μπορουμε να τα βαλουμε με το γαιδαρο και τα βαζουμε με το σαμαρι!






Αν δεν τους καλύπτει ο νόμος, ναι θα κάνω φασαρία με τον διευθυντή και με τον κάθε διευθυντή. Αν τους καλύπτει ο νόμος και πάλι έχω δικαίωμα να φωνάξω γιατί ή θα υπάρξουν νόμοι που θα προστατεύουν όλες τις κοινωνικές ομάδες ή κανένας. Ή θα υπάρξει κράτος πρόνοιας που θα βοηθάει κάθε τύπου οικογένεια (ας μην ξεχνάμε τις μονογονεϊκές) ή όχι. Νομοθεσίες που ευνοούν κοινωνικές ομάδες για την απόκτηση ψήφων, όχι δεν τις υποστηρίζω γιατί με τον καιρό θα φανεί η προχειρότητά τους και οι αδικίες που επιφέρουν.

Αποσυνδεδεμένος martina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
    • Προφίλ
Απ: Πολυτέκνοι και λούφα (εκεινη η ρυθμιση γιατι αργεί)
« Απάντηση #49 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 04:34:02 μμ »
Εγώ αγαπητοί συνάδελφοι θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση: γιατί αφού το κράτος φροντίζει τις κοινψνικές ομάδες τόσο καλά δεν διορίζει τους πολυτέκνους σε δημόσιες υπηρεσίες. Εχετε κάνει μια βόλτα στον ΟΠΑΔ να δείτε με πόσα άτομα εξυπηρετούν τους χιλιάδες ασφαλισμένους; Γιατί λοιπόν δεν τους διορίζει σε τέτοιες δημόσιες υπηρεσίες ώστε και την κοινωνική του πολιτική να κάνει αλλά και να βοηθήσει υπηρεσίες που έχουν έλλειψη προσωπικού.

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Πολυτέκνοι και λούφα (εκεινη η ρυθμιση γιατι αργεί)
« Απάντηση #50 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 04:46:00 μμ »
Εγώ αγαπητοί συνάδελφοι θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση: γιατί αφού το κράτος φροντίζει τις κοινψνικές ομάδες τόσο καλά δεν διορίζει τους πολυτέκνους σε δημόσιες υπηρεσίες. Εχετε κάνει μια βόλτα στον ΟΠΑΔ να δείτε με πόσα άτομα εξυπηρετούν τους χιλιάδες ασφαλισμένους; Γιατί λοιπόν δεν τους διορίζει σε τέτοιες δημόσιες υπηρεσίες ώστε και την κοινωνική του πολιτική να κάνει αλλά και να βοηθήσει υπηρεσίες που έχουν έλλειψη προσωπικού.


Γιατί εκεί δουλεύουν και καλοκαίρι και μάλλον δεν αρέσει. Πάντως ωραία ιδέα, συμφωνώ.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Πολυτέκνοι και λούφα (εκεινη η ρυθμιση γιατι αργεί)
« Απάντηση #51 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 04:50:26 μμ »
bellaspir,
μου απαντας ομως υποθετικα. εγω θελω να ξερω, υπαρχει ή οχι νομος. ;)
σε καθε περιπτωση ομως, προσωπικα πιστευω οτι στους πολυτεκνους ενα επιδομα για καθε παιδι και μια καλη τοποθετηση/διορισμο  (που θα ερθει μετα απο διαγωνισμο) κοντα στην οικογενεια τους θα ηταν ο,τι καλυτερο και υπερ-αρκετο!
στη δουλεια τους ομως να εχουν τα ιδια δικαιωματα και υποχρεωσεις που εχουν ολοι.
και ΟΚ, ανθρωποι ειμαστε μπορουμε μεταξυ μας να ρυθμισουμε καποια πραγματα με κατανοηση  χωρις να δημιουργουμε προστριβες και φασαριες...

martina καλη η ιδεα σου  ;)
αλλα αν θελουν στην εκπ/ση τοτε θα κριθουν οπως και ολοι οι υπολοιποι...


Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος korinad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Πολυτέκνοι και λούφα (εκεινη η ρυθμιση γιατι αργεί)
« Απάντηση #52 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 04:51:00 μμ »
Εγώ αγαπητοί συνάδελφοι θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση: γιατί αφού το κράτος φροντίζει τις κοινψνικές ομάδες τόσο καλά δεν διορίζει τους πολυτέκνους σε δημόσιες υπηρεσίες. Εχετε κάνει μια βόλτα στον ΟΠΑΔ να δείτε με πόσα άτομα εξυπηρετούν τους χιλιάδες ασφαλισμένους; Γιατί λοιπόν δεν τους διορίζει σε τέτοιες δημόσιες υπηρεσίες ώστε και την κοινωνική του πολιτική να κάνει αλλά και να βοηθήσει υπηρεσίες που έχουν έλλειψη προσωπικού.

Συμφωνώ κ το έχω πει κ εγω χίλιες φορές.Με θυμώνει που εγώ δίνω ΑΣΕΠ κ περνάω αλλά τρέχω ωρομίσθια στα κατσάβραχα κ η τεκνογονία θεωρείτε προσον που εκτός απο το βιβλιάριο πολυτέκνου δε χρειάζεται καμια άλλη απόδειξη της επάρκειας σου ως εκπαιδευτικού.
Αλλά μετά κοιτάζω το γενικότερο μπάχαλο των προσλήψεων κ λεω οτι τι μου φταίνε αφού ο νόμος τους το δίνει, να μη το πάρουν; Αφού οι διευθυντές των σχολείων δεν κάνουν ένα αίτημα ωστε να πάψουν τα προνόμια αφού διοριστούν.Και τελικά σκέφτομαι κ ένα σωρό ζευγάρια που προσπαθούν να κάνουν παιδί αλλά δεν μπορούν, να βλέπουν την επιβράβευση των πολυτέκνων.Άν αυτό δεν είναι ύβρις τότε λυπάμαι αλλά έχουμε χάσει την ισορροπία.

Γιατί κάνουμε παιδιά για να διοριστούμε;κ όσο πιο πολύ θα εξαθλιώνεται το σύστημα στην Παιδεία τόσο πιο αχρείοι θα γινόμαστε.Ας το ξανασκεφτούμε όλοι κ κυριως όσοι προκαλούν με τη συμπεριφορά τους .         
 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2010, 05:10:26 μμ από korinad »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Πολυτέκνοι και λούφα (εκεινη η ρυθμιση γιατι αργεί)
« Απάντηση #53 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 04:54:42 μμ »


Γιατί εκεί δουλεύουν και καλοκαίρι και μάλλον δεν αρέσει. Πάντως ωραία ιδέα, συμφωνώ.

και γω που νομιζα πως το επαγγελμα του εκπ/κου ειναι "τρομερα" δυσκολο !!!!  ;D ;D ;D  γιατι αραγε να θελει να παει?...
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος martina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
    • Προφίλ
Απ: Πολυτέκνοι και λούφα (εκεινη η ρυθμιση γιατι αργεί)
« Απάντηση #54 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 05:01:26 μμ »
Και για να ολοκληρώσω τη σκέψη που έκανα: μήπως δεν τους θέλουν εκεί ;(εννοώ στις δημόσιες υπηρεσίες ) Μήπως εκεί κρατούν ένα μικρό<< παράθυρο >>......... ή μήπως δεν θέλουν άτομα με πολλές υποχρεώσεις;

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Πολυτέκνοι και λούφα (εκεινη η ρυθμιση γιατι αργεί)
« Απάντηση #55 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 05:08:21 μμ »
bellaspir,
μου απαντας ομως υποθετικα. εγω θελω να ξερω, υπαρχει ή οχι νομος. ;)
σε καθε περιπτωση ομως, προσωπικα πιστευω οτι στους πολυτεκνους ενα επιδομα για καθε παιδι και μια καλη τοποθετηση/διορισμο  (που θα ερθει μετα απο διαγωνισμο) κοντα στην οικογενεια τους θα ηταν ο,τι καλυτερο και υπερ-αρκετο!
στη δουλεια τους ομως να εχουν τα ιδια δικαιωματα και υποχρεωσεις που εχουν ολοι.
και ΟΚ, ανθρωποι ειμαστε μπορουμε μεταξυ μας να ρυθμισουμε καποια πραγματα με κατανοηση  χωρις να δημιουργουμε προστριβες και φασαριες...

martina καλη η ιδεα σου  ;)
αλλα αν θελουν στην εκπ/ση τοτε θα κριθουν οπως και ολοι οι υπολοιποι...




Προφανώς θα υπάρχει. Δεν το γνωρίζω, αν το ξέρει κάποιος ας το πει. Έστω ότι υπάρχει, λοιπόν. Τι σημαίνει αυτό; Ότι δεν μπορώ να εκφράσω την αγανάκτησή μου; Από τη στιγμή που συμφωνούμε, η ένστασή σου ποια είναι δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159803
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 486
Σύνολο: 494

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.