*

Ψηφοφορία

Είστε αδιόριστος/η; Ετών;

20-24
14 (5%)
25-29
76 (27.2%)
30-34
86 (30.8%)
35-39
61 (21.9%)
40+
42 (15.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 277

Αποστολέας Θέμα: Αδιόριστος/η ετών;;;;;  (Αναγνώστηκε 57171 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αδιόριστος/η ετών;;;;;
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 08:12:23 μμ »
ψηλος 1.78 με κοντο μαυρο μαλλι, με βλεμμα Μπρους Γουιλυ, με μαυρα ματια, γοητευτικος, ρωμαλεος, με σεξ απιλ, γεροδεμενος,γυμνασμενος (υπηρετησας στους μαυροσκουφιδες), μορφωμενος, με 3 πτυχια και ξενες γλωσσες, με καλη και σπουδαια θεση σε εταιρια με μισθο 3100 ευρω μηνιαιως, λατρης της μηχανης και του ωραιου φυλου ζητα γνωριμια με κοπελα εως 28 ετων (το πολυ) χωρις να απορριπτονται και οι μεγαλυτερες αρκει να εχουν αναλογιες play mate  ;), (αποκλειονται οι φιλολογινες, δεκτες με χιλια οι νηπιαγωγινες και οι αναπληρωτριες κομμωτριες)
περιουσιακα στοιχεια Ε9 δεν χρειαζονται (εχω εγω).  ΜΟΝΟ σοβαρες προτασεις και με φωτο παρακαλω.

ρε σεις, τι το εχετε κανει εδω? Μικρες Αγγελιες Γνωριμιων?

Να επανελθετε αμεσως στο θεμα, αλλιως θα κλειδωθει!  Ευχαριστουμε πολυ!


Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αδιόριστος/η ετών;;;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:00:44 »

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Αδιόριστος/η ετών;;;;;
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 08:13:12 μμ »
κύριος…ετών (5-ο κουτάκι ψηφοφορίας) ;) ……μακριά μαύρα μαλλιά….. καστανά  μάτια…. ύψος 1.80….……κάτοχος  των παρακάτω περιουσιακών στοιχείων
-5άρι διαμέρισμα  στα βόρεια προάστια ,με βεράντες που μπορείς κλείνοντας τις πόρτες να τις μετατρέψεις σε πισίνα
-παραθαλάσσια  μονοκατοικία   κτισμένη σε οικόπεδο  836, και κάτι ψιλά.
-μονοκατοικία σε υψόμετρο 950  μέτρων  (μέσα στο δάσος) και σε οικόπεδο    8  στρεμμάτων
 -αυτοκίνητο …..2500 cc
-αυτοκίνητο   διθέσιο…1800 cc
-μοτοσικλέτα   850 cc
καταθέσεις  άνω των 300.000 ευρώ …..(το ακριβές ποσό είναι 300.010) 
ζητά κυρία εκπαιδευτικό …..(απορρίπτονται θεολόγες) ευπαρουσίαστη…. ευγενική…. χωρίς οικογενειακές υποχρεώσεις….. και χωρίς μία.
θα γίνουν δεκτές……μόνον σοβαρές προτάσεις
υγ.
και διορισμένος ;)
 ;D ;D ;D

Γιατί καλέ τι έχουμε εμείς και μας ρίχνεις στα τάρταρα!!!

διακρισεις καλη μου...ρατσισμος  ;D
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος ειρηνη86

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αδιόριστος/η ετών;;;;;
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 08:19:59 μμ »
ετών 25.....Κι έχω πολλά ψωμιά ακόμη απ' οτι κατάλαβα... "Η υπομονή είναι αρετή" έτσι λέω στα παιδάκια μου (πιο πολύ για να το ακούω εγώ μάλλον.... ;D)
Habe spem......συνάδελφοι!!!!

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αδιόριστος/η ετών;;;;;
« Απάντηση #45 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 08:34:21 μμ »
Διαπιστώνω εν τέλει μία θλιβερή πραγματικότητα. Άνθρωποι στην πιο παραγωγική τους ηλικία να κάθονται και να μετράνε τα χρόνια της αδιοριστίας τους και να εικάζουν για πόσα χρόνια ακόμα θα παραμείνουν σε αυτή την κατάσταση παροπλισμού και αναξιοπρέπειας. Και όλα αυτά γιατί; Για το όνειρο της ζωής των 1000-1100 ευρώ το μήνα, της εργασιακής ματαίωσης και της κοινωνικής απαξίωσης.
Μήπως τελικά αποτελεί κατάντημα για τη γενιά μας ότι το να γίνεις "δημοσιουπαλληλάκος", όπως τον έλεγαν μέχρι τα μέσα της δεκαετίας του '80 με πλήρη απαξία, έγινε στόχος και όνειρο ζωής; Φοβάμαι ότι πάμε να γίνουμε μια γενιά χαμένη και με δικό μας μεγάλο μερίδιο ευθύνης γι' αυτό...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2010, 08:36:39 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αδιόριστος/η ετών;;;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:00:44 »

Συνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Αδιόριστος/η ετών;;;;;
« Απάντηση #46 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 08:57:34 μμ »
Διαπιστώνω εν τέλει μία θλιβερή πραγματικότητα. Άνθρωποι στην πιο παραγωγική τους ηλικία να κάθονται και να μετράνε τα χρόνια της αδιοριστίας τους και να εικάζουν για πόσα χρόνια ακόμα θα παραμείνουν σε αυτή την κατάσταση παροπλισμού και αναξιοπρέπειας. Και όλα αυτά γιατί; Για το όνειρο της ζωής των 1000-1100 ευρώ το μήνα, της εργασιακής ματαίωσης και της κοινωνικής απαξίωσης.
Μήπως τελικά αποτελεί κατάντημα για τη γενιά μας ότι το να γίνεις "δημοσιουπαλληλάκος", όπως τον έλεγαν μέχρι τα μέσα της δεκαετίας του '80 με πλήρη απαξία, έγινε στόχος και όνειρο ζωής; Φοβάμαι ότι πάμε να γίνουμε μια γενιά χαμένη και με δικό μας μεγάλο μερίδιο ευθύνης γι' αυτό...

εγω βλεπω οτι εκει μας οδηγει η κατασταση στον ιδιωτικο τομεα. προσωπικα δεν καιγομαι να δουλεψω στο δημοσιο σχολειο. εδωσα 2 ασεπ, ημουν κοντα σε ωρομισθια στον τοπο μου αλλα μεχρι εκει. αν κατσει διορισμος μεσω ασεπ κπ στιγμη εχει καλως. το ονειρο μου οταν τελειωσα την σχολη ητνα να διδαξω αγγλικα, ε αυτο το κανω  κ στον ιδιωτικο. το προβλημα που ειναι θα μου πεις...
οι συνθηκες εργασιας στον ιδωτικο τομεα. το να ζητας τα νομιμα κ αυτονοητα. να δουλευω 25 ωρες την εβδομαδα και ειτε να ειμαι ανασφαλιστη ή μονο για 10 ωρες. να μην παιρνω ουτε επιδομα αδειας ουτε δωρα χριστουγεννα, πασχα. και να παιζω θεατρο στυος γονεις υπο τις εντολες του καθε ιδιοκτητη οτι δεν δυσαρεστουμε τους πελατες μας.
μπροστα σε ολα αυτα ενας διορισμος στο δημοσιο αποτελει παραδεισος.
βεβαια το καλυτερο ειναι να προσπαθησουμε να βελτιωσουμε την κατασταση στον ιδιωτικο και προσωπικα αυτα παλευω οσο περναει απο το χερι μου.

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Αδιόριστος/η ετών;;;;;
« Απάντηση #47 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 09:11:50 μμ »
ψηλος 1.78 με κοντο μαυρο μαλλι, με βλεμμα Μπρους Γουιλυ, με μαυρα ματια, γοητευτικος, ρωμαλεος, με σεξ απιλ, γεροδεμενος,γυμνασμενος (υπηρετησας στους μαυροσκουφιδες), μορφωμενος, με 3 πτυχια και ξενες γλωσσες, με καλη και σπουδαια θεση σε εταιρια με μισθο 3100 ευρω μηνιαιως, λατρης της μηχανης και του ωραιου φυλου ζητα γνωριμια με κοπελα εως 28 ετων (το πολυ) χωρις να απορριπτονται και οι μεγαλυτερες αρκει να εχουν αναλογιες play mate  ;), (αποκλειονται οι φιλολογινες, δεκτες με χιλια οι νηπιαγωγινες και οι αναπληρωτριες κομμωτριες) περιουσιακα στοιχεια Ε9 δεν χρειαζονται (εχω εγω).  ΜΟΝΟ σοβαρες προτασεις και με φωτο παρακαλω.

ρε σεις, τι το εχετε κανει εδω? Μικρες Αγγελιες Γνωριμιων?

Να επανελθετε αμεσως στο θεμα, αλλιως θα κλειδωθει!  Ευχαριστουμε πολυ!




ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑΑΑΑΑΑΑΑ, ΓΚΟΥΧΧ, ΓΚΟΥΧΧ,.... ΧΡΡΡ,...   ΦΤΟΥ...
ΟΥΦ!
Έσκασα στο γέλιο... Το διάβασα και εγώ με τις καθηγήτριες κομμώτριες... Αναπληρώτριες ε;
Πέρα από την πλάκα όμως, μόνο εμείς μπορούμε να τις καταλάβουμε... :(
Καταραμένη ελαστική εργασία...  :(

ΓΚΟΥΧ ! ΓΚΟΥΧΧΧΧΧΧΧΧΧ...

Αποσυνδεδεμένος DreamOn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αδιόριστος/η ετών;;;;;
« Απάντηση #48 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 09:21:12 μμ »
Διαπιστώνω εν τέλει μία θλιβερή πραγματικότητα. Άνθρωποι στην πιο παραγωγική τους ηλικία να κάθονται και να μετράνε τα χρόνια της αδιοριστίας τους και να εικάζουν για πόσα χρόνια ακόμα θα παραμείνουν σε αυτή την κατάσταση παροπλισμού και αναξιοπρέπειας. Και όλα αυτά γιατί; Για το όνειρο της ζωής των 1000-1100 ευρώ το μήνα, της εργασιακής ματαίωσης και της κοινωνικής απαξίωσης.
Μήπως τελικά αποτελεί κατάντημα για τη γενιά μας ότι το να γίνεις "δημοσιουπαλληλάκος", όπως τον έλεγαν μέχρι τα μέσα της δεκαετίας του '80 με πλήρη απαξία, έγινε στόχος και όνειρο ζωής; Φοβάμαι ότι πάμε να γίνουμε μια γενιά χαμένη και με δικό μας μεγάλο μερίδιο ευθύνης γι' αυτό...
Δε μετράει λες η εκμετάλλευση του ιδιωτικού τομέα; Προτιμώ δημοσιουπαλληλάκος με σίγουρο μισθό παρά να δουλεύω σε φροντιστήριο όπου μου κλέβουν το ωρο/ημερομίσθιο, μου κάνουν κρατήσεις για το ΙΚΑ (ποιος είναι αυτός ο ΙΚΑΣ) για 25 ώρες και στο ΙΚΑ δηλώνουν 16 ώρες κλπ κλπ. Δυστυχώς δεν είναι ότι είναι ρόδινα στο δημόσιο αλλά ότι στον ιδιωτικό είναι κόλαση.

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Αδιόριστος/η ετών;;;;;
« Απάντηση #49 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 09:30:04 μμ »
Δυστυχώς είναι κατάντια ότι σε αυτή τη χώρα του πρώιμου καπιταλισμού χωρίς εκβιομηχάνιση ουδέποτε υπήρξε σοβαρός ιδιωτικός τομέας να απασχολήσει το εργατικό δυναμικό και η μόνη διέξοδος έγινε το δημόσιο το οποίο χάρη στις πελατειακές σχέσεις των πολιτικών μας (κακόχρονο να χουν) διογκώθηκε και πρέπει να συντηρηθεί εις βάρος της ιδιωτικής πρωτοβουλίας και επιχειρηματικότητας αφού για να ανοίξεις το οτιδήποτε στην Ελλάδα, αν δεν είσαι Μπόμπολας και φίλος των πολιτικών, είναι τεράστια αποκοτιά που το κράτος την τιμωρεί σκληρά ώστε να ευνοούνται οι μονοπωλιακές συγκεντρώσεις σε όλους τους κλάδους και οι πολλοί, αν δεν καταφέρουν να γίνουν δημόσιοι υπάλληλοι, να μην έχουν άλλη επιλογή από το να γίνουν δούλοι των μεγαλοεπιχειρηματιών για τρεις κι εξήντα. Όσοι με σκληρή δουλειά,μυαλό και τύχη καταφέρνουν να ξεφύγουν και να αναπτύξουν ελευθερο επάγγελμα ή μικρή επιχείρηση θεωρούνται εκ προοιμίου εγκληματίες και κλέφτες του δημοσίου χρήματος που πρέπει να συγκεντρωθεί ώστε να έχουν να τρώνε μίζες κάποιοι.
Δεν είμαστε εμείς που θέλουμε να μπούμε στο δημόσιο, είναι η τραγική οικονομία της χώρας μας που δεν έχει δουλειές παρά μόνο για γκαρσόνια, μπάρμαν, πορτιέρηδες και βιζιτούδες και παρουσιαστές ρε-αλήτη! Οι υπόλοιποι στον ιδιωτικό τομέα αμοίβονται με 800 ευρώ το μήνα να τραβάνε κουπί στη γαλέρα των πολυεθνικών που τα χώνουν στους πολιτικούς σε μίζες.
Μην έχετε τύψεις λοιπόν, δεν είμαστε εμείς τεμπέληδες, αυτοί είναι άχρηστοι!!
Αυτά! Τα είπα και ξεθύμανα!!

Β'αθηνών κατεβαίνω ΑΜΩ, ρίξτε καμιά μούτζα και σε μένα που δε βρήκα το θάρρος να την κάνω νωρίτερα από αυτό το ελντοράντο της αρπαχτής που λέγεται Ελλάδα!
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: Αδιόριστος/η ετών;;;;;
« Απάντηση #50 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 09:46:03 μμ »
κύριος…ετών (5-ο κουτάκι ψηφοφορίας) ;) ……μακριά μαύρα μαλλιά….. καστανά  μάτια…. ύψος 1.80….……κάτοχος  των παρακάτω περιουσιακών στοιχείων
-5άρι διαμέρισμα  στα βόρεια προάστια ,με βεράντες που μπορείς κλείνοντας τις πόρτες να τις μετατρέψεις σε πισίνα
-παραθαλάσσια  μονοκατοικία   κτισμένη σε οικόπεδο  836, και κάτι ψιλά.
-μονοκατοικία σε υψόμετρο 950  μέτρων  (μέσα στο δάσος) και σε οικόπεδο    8  στρεμμάτων
 -αυτοκίνητο …..2500 cc
-αυτοκίνητο   διθέσιο…1800 cc
-μοτοσικλέτα   850 cc
καταθέσεις  άνω των 300.000 ευρώ …..(το ακριβές ποσό είναι 300.010) 
ζητά κυρία εκπαιδευτικό …..(απορρίπτονται θεολόγες) ευπαρουσίαστη…. ευγενική…. χωρίς οικογενειακές υποχρεώσεις….. και χωρίς μία.
θα γίνουν δεκτές……μόνον σοβαρές προτάσεις
υγ.
και διορισμένος ;)
 ;D ;D ;D

Ποιο είναι το κουσούρι σου δεν είπες......Γιατί ένα καρούμπαλο ΌΛΟΙ το κουβαλάμε.... ??? ??? ??? ???
Αλλά ειδικά μ'αυτό το "διορισμένος"...νομίζω χτύπησες φλέβα.....έχει καταντήσει πιο όνειρο απατηλό κι απ'τις καταθέσεις και τα περιουσιακά που περιέγραψες...... ;D ;D ;D ;D ;D
και χωρίς  κουσούρι παρακαλώ ;) …… απροσδιόριστα παράξενος , με  χιούμορ………… ωραίος τύπος και  απίστευτα  μετριόφρων ;) ;D 

ΠΕ01....μετά την έλευση της νέας μου  γειτόνισσας  θεολόγου…..έπαθα κάτι…. θα μου περάσει όμως….προσωρινό μάλλον είναι ;D

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αδιόριστος/η ετών;;;;;
« Απάντηση #51 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 10:03:51 μμ »
Επιμένω ότι πέρα από την άσχημη κατάσταση του ιδιωτικού τομέα (ο οποίος όμως εκτός από τους μισθούς των 800 ευρώ έχει και αυτούς των 1.500 και των 2.000 και των 3.000 και μη βιαστείτε να πείτε ότι αυτά είναι η εξαίρεση), ο νεοέλληνας βολεύτηκε στην εύκολη λύση του δημοσίου, ειδικά όταν διαπίστωσε, ή του έδωσαν το δικαίωμα να πιστεύει, ότι εκεί ακόμα και χωρίς προσόντα μπορεί να εξασφαλίσει ένα μηνιάτικο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2010, 10:13:29 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Αδιόριστος/η ετών;;;;;
« Απάντηση #52 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 10:20:47 μμ »
Σαφώς και έχεις δίκιο αλλά έχει παίξει μεγάλο ρόλο και το χάσμα εργασιακών δικαιωμάτων που στον ιδιωτικό τομέα δεν τηρούνται (πχ έγκυος δημοσίου κάθεται 8 μήνες με άδεια ενώ στον ιδιωτικό 2 και την απολύουν κιόλας μετά) και σε αυτό φταίει το κράτος που δεν έχει αυστηρούς κανόνες για εργαζόμενος-εργοδότες και νοιάζεται μόνο για φοροεισπρακτικά χαράτσια στις επιχειρήσεις. Επίσης κανείς δε μιλάει για τους 45ρηδες και 50ρηδες που απολύονται από τις εταιρείες ενώ τους έχουν ξεζουμίσει πρώτα και μετά δε βρίσκουν δουλειά πουθενά. Πού είναι η κρατική μέριμνα γι αυτές τις περιπτώσεις; Από την άλλη, για να πάρεις πάνω από 1200 στον ιδιωτικό πρέπει να βάλεις πολιτικό μέσο, να έχεις γνωριμίες και κονέ του Κολωνακίου και αστικές οικογενειακές καταβολές. κλπ. Golden boy στην Ελλάδα γεννιέσαι, δεν γίνεσαι.
Τώρα έχει δημιουργηθεί ένας φαύλος κύκλος και μια νοσηρή κατάσταση να θεωρείται ο δημόσιος τομέας πιο καλός από τον ιδιωτικό αλλά δε μας πείθουν ότι φταίμε εμείς και οι νοοτροπία μας γι αυτό. Πρωτίστως φταίνε οι πολιτικοί, οι πολιτικές τους και το έλλειμα δημιουργικής σκέψης, συνέπειας και οράματος των μπλε και πράσινων πολιτικών εξουσιών. Αυτή η διόγκωση του δημόσιου τομέα που καλλιέργησαν τα κόμματα-γραφεία προσλήψεων στο δημόσιο μας δημιούργησε ασφυξία και στον ιδιωτικό τομέα και πολίτες δυο ταχυτήτων.  Όταν ζητιάνευαν ψήφους από τους stage με υπόσχεση διορισμών, όταν γλίτωναν λεφτά πουλώντας ρουσφέτια υποαπασχόλησης δεν τους χάλαγε η δημοσιουπαλληλική νοοτροπία τους πολιτικούς. Τώρα που δεν περισσεύουν λεφτά για μάσα το θυμήθηκαν... Αλλά αφού αυτούς ψηφίζουμε εναλλάξ καλά να πάθουμε τώρα να τα δίνουμε όλα για μια θέση ΑΜΩ των 500ευρώ το μήνα και να μετράμε 10ετίες αδιοριστίας.
Πάντως πλέον, έτσι όπως είναι η αγορά εργασίας και με τις πολιτικές απασχόλησεις που εφαρμόζονται ναι το δημόσιο είναι μονόδρομος για κάποιον που θέλει να έχει έστω και μια στοιχειώδη εργασιακή ασφάλεια. Φυσικά και αυτό σύντομα θα αποτελεί παρελθόν τώρα με το μνημόνιο και εμείς οι εκπαιδευτικοί το βιώνουμε πρώτοι και καλύτεροι.
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αδιόριστος/η ετών;;;;;
« Απάντηση #53 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 10:28:51 μμ »
Μην υπερβάλουμε, υπάρχει άνθρωποι που βγάζουν κάποια καλά λεφτά στον ιδιωτικό τομέα ή στο ελεύθερο επάγγελμα γιατί είναι καλοί στη δουλειά τους. Πάντως τα νέα μέτρα, κατά ομολογία της κυβέρνησης, έχουν ως στόχο την μισθολογική εξομοίωση δημόσιου και ιδωτικού τομέα. Και προφανώς δεν θα γίνει αυτό αυξάνοντας τους μισθούς του ιδιωτικού. Εξάλλου οι ελαστικές μορφές εργασίας έχουν ήδη για τα καλά μπει και στο δημόσιο και έχουν πολύ μέλλον ακόμα.
Όσο για τους ανήθικους και διεφθαρμένους πολιτικούς, αυτού του επιπέδου και ήθους πολιτικούς ήθελε αυτός ο λαός για να μπορεί να κάνει αποτελεσματικότερα τις λαμογιές του, από το να μη πληρώνει φόρους, μέχρι το να μην πάει ο γιόκας στα σύνορα ως φαντάρος και να διοριστεί η κόρη στο δημόσιο ενώ δεν είχε κανένα προσόν. Εν τέλει ο κάθε λαός έχει τους πολιτικούς που του αξίζει...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2010, 10:33:06 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος ngdek

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
    • Προφίλ
Απ: Αδιόριστος/η ετών;;;;;
« Απάντηση #54 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 10:59:31 μμ »
ετών 39 αιτών 23

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αδιόριστος/η ετών;;;;;
« Απάντηση #55 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 11:25:44 μμ »
30 εντός ολίγων ημερών... αλλά τη βρήκα εγώ τη λύση! Θα γίνω τρίτεκνη, πάει και τελείωσε, όχι θα κάτσω να σκάσω με ωρομισθίες, αναπληρώσεις και ασεπ. Άλλα δύο θέλω κ είμαι σένια! Αμ, πώς! Η φτώχια, λέει, θέλει καλοπέραση  ;)
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 780
Σύνολο: 791

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.