*

Αποστολέας Θέμα: Ανάθεση φιλολογικών μαθημάτων σε άλλες ειδικότητες  (Αναγνώστηκε 133860 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gallikou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 718
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ηξερα ότι μαθηματικοί και φυσικοί διορίζονταν μετά από σεμινάρια ως πληροφορικής, αλλά για φιλολόγους δεν ήξερα. Θα πρέπει να ήταν ελάχιστοι, πάντως.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Κι εγω εχω proficiency με Α, Moustard,και τριγλωσση μεταφραση,θα πρεπει να κανω αγγλικα στο σχολειο;Εμεις θελουμε πισω την τριτη ωρα μας,δεν ειδα κανεναν να διαμαρτυρεται γι αυτο.Καρπωθηκαν την δικη μας απωλεια(η ωρα μας δοθηκε στα αρχαια) και καποιοι σκουζουν γιατι ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΣΤΕ να δεχθουμε την ιστορια.Αν εσυ συμπληρωνεις σε 2 σχολεια και το φερεις βαρεως,οι δικοι μας μονιμοι συμπληρωνουν στην πλειοψηφια τους σε 5 και 6 σχολεια.Περιπλανωμενοι Ιουδαιοι.Δεν μας αξιζει αυτο.Δεν μπηκαμε στα σχολεια με πασαλειμματα,καναμε γερο διαβασμα στον ασεπ, οι των γαλλικων, το χειροτερο διαβασμα και σε δυσκολια και σε ευρος υλης,απο τους αλλους ξενογλωσσους.Στον ασεπ του 06,παρενεβη ακομη και ο Βεης για εμας,μετα απο επιστολες συλλογων μας,και ο Κατσικας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 14, 2011, 04:23:31 μμ από alceste »

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Κι εγω εχω proficiency με Α, Moustard,και τριγλωσση μεταφραση,θα πρεπει να κανω αγγλικα στο σχολειο;Εμεις θελουμε πισω την τριτη ωρα μας,δεν ειδα κανεναν να διαμαρτυρεται γι αυτο.Καρπωθηκαν την δικη μας απωλεια(η ωρα μας δοθηκε στα αρχαια) και καποιοι σκουζουν γιατι ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΣΤΕ να δεχθουμε την ιστορια.Αν εσυ συμπληρωνεις σε 2 σχολεια και το φερεις βαρεως,οι δικοι μας μονιμοι συμπληρωνουν στην πλειοψηφια τους σε 5 και 6 σχολεια.Περιπλανωμενοι Ιουδαιοι.Δεν μας αξιζει αυτο.Δεν μπηκαμε στα σχολεια με πασαλειμματα,καναμε γερο διαβασμα στον ασεπ, οι των γαλλικων, το χειροτερο διαβασμα και σε δυσκολια και σε ευρος υλης,απο τους αλλους ξενογλωσσους.Στον ασεπ του 06,παρενεβη ακομη και ο Βεης για εμας,μετα απο επιστολες συλλογων μας,και ο Κατσικας

αντε παλι....
βρε μπελας που μας προεκυψε με την ευρωπαικη παιδεια....
μα, φυσικο ειναι να απαιτουνται 5 σχολεια για τις 21 ωρες των γαλλικων, το ξερατε αυτο πριν λιωσετε στο διαβασμα του ασεπ, βρε!
δε φανταζομαι να ειστε και υπερ των γιγαντιων σχολειων , ωστε να συμπληρωνετε ωραριο σε ενα προαυλιο,ε !

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Φυσικα και το ξεραμε,τωρα εσενα σου φαινεται φυσικο οπως λες.Οποιος ειναι εξω απο το χορο λενε...Ο συναδερφος σας,moustard,δες το μηνυμα του,διαμαρτυρεται οτι τρεχει σε δυο σχολεια.Να μην απαντησω;Αυτο περι ευρωπαικης παιδειας,δεν χρειαζοταν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 14, 2011, 04:47:17 μμ από alceste »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Φυσικα και το ξεραμε.Ο συναδερφος σας,moustard,δες το μηνυμα του,διαμαρτυρεται οτι τρεχει σε δυο σχολεια.Να μην απαντησω;

αν ειναι φιλολογος, εχει και τα δικια του/της να διαμαρτυρεται ( τηρουμενων των αναλογιων βεβαια). Παρολα αυτα απαντησε του , αλλα χωρις Βεηδες, μπεηδες, κατσικηδες  και λοιπους σοφους  και  ...ΑΣΕΠοζυγαριες δυσκολιας!

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Τι να κανω;Αφου οι ξενογλωσσοι εχουμε πεσει στην παγιδα να αποδεικνυουμε οτι δεν ειμαστε ελεφαντες, σε κλαδους που μας θεωρουν ελεφαντες

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Κι εγω εχω proficiency με Α, Moustard,και τριγλωσση μεταφραση,θα πρεπει να κανω αγγλικα στο σχολειο;Εμεις θελουμε πισω την τριτη ωρα μας,δεν ειδα κανεναν να διαμαρτυρεται γι αυτο.Καρπωθηκαν την δικη μας απωλεια(η ωρα μας δοθηκε στα αρχαια) και καποιοι σκουζουν γιατι ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΣΤΕ να δεχθουμε την ιστορια.Αν εσυ συμπληρωνεις σε 2 σχολεια και το φερεις βαρεως,οι δικοι μας μονιμοι συμπληρωνουν στην πλειοψηφια τους σε 5 και 6 σχολεια.Περιπλανωμενοι Ιουδαιοι.Δεν μας αξιζει αυτο.Δεν μπηκαμε στα σχολεια με πασαλειμματα,καναμε γερο διαβασμα στον ασεπ, οι των γαλλικων, το χειροτερο διαβασμα και σε δυσκολια και σε ευρος υλης,απο τους αλλους ξενογλωσσους.Στον ασεπ του 06,παρενεβη ακομη και ο Βεης για εμας,μετα απο επιστολες συλλογων μας,και ο Κατσικας

αντε παλι....
βρε μπελας που μας προεκυψε με την ευρωπαικη παιδεια....
μα, φυσικο ειναι να απαιτουνται 5 σχολεια για τις 21 ωρες των γαλλικων, το ξερατε αυτο πριν λιωσετε στο διαβασμα του ασεπ, βρε!
δε φανταζομαι να ειστε και υπερ των γιγαντιων σχολειων , ωστε να συμπληρωνετε ωραριο σε ενα προαυλιο,ε !

Αχου βρε τι ωραια που τα λες!!Τιποτα δεν ξεραμε πριν λιωσουμε βρε!!!Δεν εχετε βαρεθει να βγαζετε κακια και να ειρωνευεστε πια, ειλικρινα....

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Ανακαλω κι εγω.Σωστα.Δεν γνωριζαμε οτι θα τρεχουμε σε 6!σχολεια.Για 3 νομιζαμε

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Ανακαλω κι εγω.Σωστα.Δεν γνωριζαμε οτι θα τρεχουμε σε 6!σχολεια.Για 3 νομιζαμε

Χα χα σωστη!!!

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Κι εγω εχω proficiency με Α, Moustard,και τριγλωσση μεταφραση,θα πρεπει να κανω αγγλικα στο σχολειο;Εμεις θελουμε πισω την τριτη ωρα μας,δεν ειδα κανεναν να διαμαρτυρεται γι αυτο.Καρπωθηκαν την δικη μας απωλεια(η ωρα μας δοθηκε στα αρχαια) και καποιοι σκουζουν γιατι ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΣΤΕ να δεχθουμε την ιστορια.Αν εσυ συμπληρωνεις σε 2 σχολεια και το φερεις βαρεως,οι δικοι μας μονιμοι συμπληρωνουν στην πλειοψηφια τους σε 5 και 6 σχολεια.Περιπλανωμενοι Ιουδαιοι.Δεν μας αξιζει αυτο.Δεν μπηκαμε στα σχολεια με πασαλειμματα,καναμε γερο διαβασμα στον ασεπ, οι των γαλλικων, το χειροτερο διαβασμα και σε δυσκολια και σε ευρος υλης,απο τους αλλους ξενογλωσσους.Στον ασεπ του 06,παρενεβη ακομη και ο Βεης για εμας,μετα απο επιστολες συλλογων μας,και ο Κατσικας

αντε παλι....
βρε μπελας που μας προεκυψε με την ευρωπαικη παιδεια....
μα, φυσικο ειναι να απαιτουνται 5 σχολεια για τις 21 ωρες των γαλλικων, το ξερατε αυτο πριν λιωσετε στο διαβασμα του ασεπ, βρε!
δε φανταζομαι να ειστε και υπερ των γιγαντιων σχολειων , ωστε να συμπληρωνετε ωραριο σε ενα προαυλιο,ε !

Αχου βρε τι ωραια που τα λες!!Τιποτα δεν ξεραμε πριν λιωσουμε βρε!!!Δεν εχετε βαρεθει να βγαζετε κακια και να ειρωνευεστε πια, ειλικρινα....

καλε οχι και κακια! απλως, κι αλλοι ελιωσαν και καηκαν και ξαναλιωσαν αλλα δε βγηκαν να το καμαρωνουν!
και μια που το εφερε ο λογος το λιωσιμο , μαλλον ηρθε η ωρα της βουτιας... ας οδευσω!
μην τρελαινεστε!

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
kozzi, τι γυρεύεις σε "αλλόγλωσσα" νερά ..., θα σε "πνίξουν" άμοιρε ...!  :o 8) 8)
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
kozzi, τι γυρεύεις σε "αλλόγλωσσα" νερά ..., θα σε "πνίξουν" άμοιρε ...!  :o 8) 8)

λες να με παρει το ποταμι, να με παρει ο ποταμος ; ο Σηκουανας  ή  ο  Ταμεσης  ομως...;

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Μηπως υπηρχε ελλειψη καθηγητων πληροφορικης τοτε;
Όχι απλά δεν έκαναν αίτηση οι πληροφορικοί, γιατί αυτοί που είχαν πρόσβαση στο κέντρο λήψης απόφασης, σκέφτηκαν και άλλο δόλιο τρόπο να τους παρακάμψουν. Αφαίρεσαν την παιδαγωγική επάρκια από τους πληροφορικούς ώστε να πρηγούνται οι γυμναστές, φιλόλογοι, μαθηματικοί κτλ, Παρόλο που πχ ένας πληροφορικός παρακολουθεί τα ίδια παιδαγωγικά με ένα μαθηματικό. Απλά να ξέρετε κάποια πράγματα κάποτε γυρνάν μπούμερακ.

Το οτι ειναι παραλογο να παιρνει αλλη ειδικοτητα το αντικειμενο μου , ναι αυτο με αφορα και ειναι παραλογο
Μα αυτό είναι το πρόβλημα που μας αφορά όλους. Εσείς κοιτάται μόνο την ειδικότητάς σας. Δηλαδή γιατί οι φιλόλογοι να ζητάν να δικαιούνται να κάνουν μαθήματα άλλων κλάδων, αλλά κανένας άλλος κλάδος του κλάδου τους? Γιατί να μη ζητάνε αξιοκρατία για όλους τους κλάδους, ώστε βαση τροπολογίας η ανάθεση να γίνεται μόνο με βάση πτυχίου και κλάδου που ανήκει ? Γιατί κοιτάει ο κάθε κλάδος το βόλεμά του και δεν αγωνιζόμαστε όλοι μαζί για ένα καλύτερο σχολείο. Κάποιους τους βολευει να υπάρχουν νόμοι και παραθυράκια και γι αυτό δε θα πετύχουμε τίποτα.  Μακάρι να βγω λάθος και τελικά να βελτιωθεί αυτή η αναρχία.

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Μηπως υπηρχε ελλειψη καθηγητων πληροφορικης τοτε;
Όχι απλά δεν έκαναν αίτηση οι πληροφορικοί, γιατί αυτοί που είχαν πρόσβαση στο κέντρο λήψης απόφασης, σκέφτηκαν και άλλο δόλιο τρόπο να τους παρακάμψουν. Αφαίρεσαν την παιδαγωγική επάρκια από τους πληροφορικούς ώστε να πρηγούνται οι γυμναστές, φιλόλογοι, μαθηματικοί κτλ, Παρόλο που πχ ένας πληροφορικός παρακολουθεί τα ίδια παιδαγωγικά με ένα μαθηματικό. Απλά να ξέρετε κάποια πράγματα κάποτε γυρνάν μπούμερακ.

Το οτι ειναι παραλογο να παιρνει αλλη ειδικοτητα το αντικειμενο μου , ναι αυτο με αφορα και ειναι παραλογο
Μα αυτό είναι το πρόβλημα που μας αφορά όλους. Εσείς κοιτάται μόνο την ειδικότητάς σας. Δηλαδή γιατί οι φιλόλογοι να ζητάν να δικαιούνται να κάνουν μαθήματα άλλων κλάδων, αλλά κανένας άλλος κλάδος του κλάδου τους? Γιατί να μη ζητάνε αξιοκρατία για όλους τους κλάδους, ώστε βαση τροπολογίας η ανάθεση να γίνεται μόνο με βάση πτυχίου και κλάδου που ανήκει ? Γιατί κοιτάει ο κάθε κλάδος το βόλεμά του και δεν αγωνιζόμαστε όλοι μαζί για ένα καλύτερο σχολείο. Κάποιους τους βολευει να υπάρχουν νόμοι και παραθυράκια και γι αυτό δε θα πετύχουμε τίποτα.  Μακάρι να βγω λάθος και τελικά να βελτιωθεί αυτή η αναρχία.

Δε ζηταω να κανω μαθηματα αλλου κλαδου αλλα της ειδικοτητας μου. Αρχαια, λογοτεχνια, εκθεση , ιστορια, λατινικα, αρχες φιλοσοφιας. Αυτα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 617
Σύνολο: 631

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.