*

Αποστολέας Θέμα: Το μέλλον του ΠΕ-15  (Αναγνώστηκε 32447 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος r e n a t a

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΕ-15
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 01:22:33 μμ »
καλη θεση εχω..αλλα δεν ειναι αυτο το προβλημα.το θεμα ειναι οτι περυσι ειχανε καλεσει στις 17 σεπτ.τοσα ατομα.φετος τι γινεται?εσυ απο σειρα πως πας?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΕ-15
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:50:18 »

Αποσυνδεδεμένος r e n a t a

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΕ-15
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 01:24:57 μμ »
στις 15 οκτωβρη παρασκευη θα πανε οι σχολικες συμβουλοι μαζι με το προεδριο του συλλογου αποφοιτων στο υπουργειο.κενα υπαρχουν.οι δευτεροβαθμιες τα στειλανε.απλα δεν ξερω που ειναι το προβλημα φετος κ κολλαει η ανακοινωση για τις προσληψεις μας.

Αποσυνδεδεμένος Gior-Mar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακάρι να μας πάνε όλα καλά!
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΕ-15
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 01:29:38 μμ »
Αυτό μην σου πω ότι στο δικό μου μυαλό ήταν αναμενόμενο. Εγώ πιστεύω ότι θέλουν να πάρουν αμω. Εξαρτάται εάν έχουν δηλώσει αμω. Εγώ προσωπικά δεν έχω δηλώσει καθόλου. Τώρα, εάν δεν έχει δηλωσει κανείς αμω που αυτό δεν μπορούμε να το μάθουμε, τότε δεν ξέρω τους πραγματικούς σκοπούς του υπουργείου. Πέρυσι στη γ αθήνας όπου ήμουν ωρομίσθια, το μάθημα το είχαν αναθέσει σε καθηγητή φυσικής αγωγής και ύστερα από δική μου ένσταση απαγορεύτηκε η ανάθεση γιατι υποτίθεται ότι προηγούμουν. Τώρα φέτος τι θα γίνει? Δεν ξέρω, αναθέσεις, αμω, ωρομίσθιοι? Όσον αφορά τη προϋπηρεσία είμαι 15η και ελπίζω εάν και έχω αρχίσει να απογοητεύομαι πολύ!

ΠΕ-15

  • Επισκέπτης
Απ: ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΕ-15
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 01:35:23 μμ »
Παιδιά πρέπει νσιγά σιγά να οργανωθούμε για να σωθεί αυτός ο κλάδος...Η καταπάτηση του μαθήματος είναι δεδομένη από το σύνολο σχεδόν των άλλων εκαπιδευτικών κλάδων. Σε πάρα πολλά σχολεία εμφανίζονται κυρίως γυμναστές αλλά και άλλες ειδικότητες να κάνουν το μάθημα παρανόμως με αποτέλεσμα να χάνονται ώρες από δικούς μας απόφοιτους. Κια εντάξει παλαιότερα ήταν λίγο δικαιολογημένο λόγω του ότι δεν υπήρχαν αδιόριστοι αλά τώρα οι πίνακες αρχίζουν να γεμίζουν...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΕ-15
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:50:18 »

Αποσυνδεδεμένος r e n a t a

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΕ-15
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 01:39:00 μμ »
θα πάρει αμω περισσότερο μπορεί να μην πάρει πλήρους καθόλου και η φάση ουτε που ξέρουν ποτε θα βγεί.τωρα μιλησα με το υπεπθ

Αποσυνδεδεμένος jazzaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΕ-15
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 01:40:37 μμ »
τα κενά είναι πολύ λίγα και θα πάρει σχεδόν μόνο αμω. δεν θα ειμαστε στη φάση αυτή είπαν απο το υπουργείο αλλά δεν ξέρουν ποτε θα βγεί φάση για εμάς. θα το παίρνουν με β αναθεση άλλοι φέτος, ειπαν

Αποσυνδεδεμένος Gior-Mar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακάρι να μας πάνε όλα καλά!
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΕ-15
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 01:42:14 μμ »
Αυτό καλείται πλήρης καταπάτηση του κλαδου και πορεία προς τον αφανισμό...

Αποσυνδεδεμένος Gior-Mar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακάρι να μας πάνε όλα καλά!
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΕ-15
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 01:43:36 μμ »
Και φυσικά κανείς δεν κάνει τίποτα!

Αποσυνδεδεμένος r e n a t a

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΕ-15
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 01:46:32 μμ »
δε θα βγει καμια φαση που να μας αφορα.μονο μειωμενο κ ωρομισθιος.εγω φετος δε δηλωσα ουτε αμω ουτε ωρομισθα.τα να κανουμε.ρισκο ηταν.τωρα θα κατσω ανεργη

Αποσυνδεδεμένος jazzaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΕ-15
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 01:49:55 μμ »
Εγω νομίζω πως αρχίζουν να γίνονται προσπάθειες. Ο σύλλογος είδα σήμερα οτι έχει κάνει τόπικ που μαζεύει κενά. Η επίσκεψη στο υπουργείο με τη Γεωργιτσογιάννη στις 15, κάτι πάει να γίνει! Το θέμα είναι αν θα έχουν αποτέλεσμα!

Αποσυνδεδεμένος r e n a t a

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΕ-15
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 01:50:42 μμ »
15 οκτωβρη ολοι στο χαροκοπειο.τελειωσαν τα ψεμματα.δεν υπαρχει καμια δικαιολογια.κ εγω απο επαρχια ειμαι αλλα απο την συναντηση δε θα λειπω

Αποσυνδεδεμένος Gior-Mar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακάρι να μας πάνε όλα καλά!
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΕ-15
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 01:51:03 μμ »
Μην χάνεις τις ελπίδες σου ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται. Μπορεί και άλλοι να μην έχουν δηλώσει αμω εγω ξέρω ηδη 3 άτομα. Μην απελπίζεσαι! Δεν γίνεται να τα καλύψουν μόνο με ωρομίσθιους τα κενά. Όσο για το παραμυθάκι ότι είναι λίγα τα κενά ψεύδονται και έχω και στοιχεία από τον διευθυντή του σχολείου που ήμουν πέρυσι. Όλο κομπίνες και μαγειρέματα!

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΕ-15
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 01:51:53 μμ »
Σύμφωνα με το νέο ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟ αναμορφωμένο πρόγραμμα που δημοσίευσε το alfavita υπάρχουν νέα μαθήματα που εχουμε το υπόβαθρο να τα ζητήσουμε. Αυτές είναι οι Περιβαλλοντικές Επιστήμες (μάθημα που γίνεται ήδη στα σχολεία ως μάθημα επιλογής) και το Γ.2 ώρες δραστηριότητες ευαισθητοποίησης σε κοινωνικά και περιβαλλοντικά ζητήματα. Ήδη έχουν αρχίσει να πέφτουν πάνω τους όλες οι άλλες ειδικότητες. Πρέπει να το σκεφτούμε εν αναμονή και της συνάντησης στις 15 Οκτωβρίου (νομίζω) στο Χαροκόπειο. Αποτελούν μαθήματα που συνάδουν άρρηκτα με τον οδηγό σπουδών μας.
Τι δουλειά έχουν οι Οικιακής Οικονομίας στις Περιβαλλοντικές Επιστήμες; Υπάρχουν οι Γεωπονοι-Δασολόγοι οι οποίοι αφενός δίδασκαν τη Διαχειριση Φυσικών Πόρων και τις Αρχες Περιβαλλοντικών Επιστημών στο Γενικό Λύκειο, στις οποίες ούτε δεύτερη ανάθεση δεν είχαν οι ΠΕ15, αφετέρου στο Τομέα Γεωπονίας & Περιβάλλοντος στα ΕΠΑΛ. Εξειδικευμένοι επιστήμονες με 5ετεις βασικές σπουδές στο Περιβάλλον και οι περισσότεροι από αυτούς πλέον και με μεταπτυχιακές σπουδές.

Αποσυνδεδεμένος Gior-Mar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακάρι να μας πάνε όλα καλά!
    • Προφίλ
Απ: ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΕ-15
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 01:56:29 μμ »
 Μπες στο πρόγραμμα σπουδών και κοίτα εάν γίνεται! Και επειδή δεν έχεις καμία σχέση και ιδέα μάθε, ρώτα και μετα να γράφεις ότι σε συμφέρει. Εχω δύο πτυχία πέραν απο αυτή την ειδικότητα και κάτι ξέρω παραπάνω λόγω εμπειρίας. 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159780
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 600
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 356
Σύνολο: 371

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.