*

Αποστολέας Θέμα: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011  (Αναγνώστηκε 107194 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #210 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 09:13:46 μμ »
εχω να κανω μια ερωτηση αν κ εχει ξαναρωτηθει αρκετες φορες. ειμαι διοριστεα ασεπ. ημουν κανονικα στη β' φαση αλλα λογω ΔΝΤ υποτίθεται οτι θα διοριστω του χρονου.
απ'ο,τι καταλαβαινω εχω βασιμες ελπιδες για τη γ'φαση αναπληρωτων. (ειμαι στον εκκαθαρισμενο γυρω στο 245).
αν με καλεσουν κ αρνηθω διαγραφομαι απο τον πινακα; δηλαδη δε θα με ξανακαλεσουν μεσα στη χρονια; (λειπω εκτος Ελλαδας κ θα γυρισω τα Χριστουγεννα)
κ αν διαγραφω θα εχει καποια επιπτωση στο διορισμο μου;
ευχαριστω εκ των προτερων για οποιαδηποτε απαντηση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:59:32 »

Αποσυνδεδεμένος KIT MAT

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #211 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 09:20:48 μμ »
Νομίζω πως δε διαγράφεσαι από τον πίνακα αλλά δεν θα σε ξανακαλέσουν μέσα στη χρονιά. Αρνητικές επιπτώσεις θα έχεις αν αρνηθείς και δεύτερη φορά. Αυτά νομίζω πως ισχύουν αλλ περίμενε να σου απαντήσει και κάποιος άλλος που ίσως τα ξέρει καλύτερα από εμένα.

Αποσυνδεδεμένος maira 230

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν αντέχω τη μιζέρια!!
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #212 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 09:25:16 μμ »
Με 17 - παρα κάτι - μοριάκια μόνο.....κάθε πέρυσι και καλύτερα :-\
Φαντάζομαι,maraki,όχι Αττική,σωστά;
[/quot
 8)..σπέέέέέέραααααα....
Όχι δεν ήμουν Αττική..

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #213 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 09:44:10 μμ »
Επειδή αρκετοί ρωτάτε για κενά...ας γίνει πρώτα η τοποθέτηση αναπληρωτών β φάσει και οι τοποθετήσεις αποσπασμένων και θα τα δούμε....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:59:32 »

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #214 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 10:02:08 μμ »
εχω να κανω μια ερωτηση αν κ εχει ξαναρωτηθει αρκετες φορες. ειμαι διοριστεα ασεπ. ημουν κανονικα στη β' φαση αλλα λογω ΔΝΤ υποτίθεται οτι θα διοριστω του χρονου.
απ'ο,τι καταλαβαινω εχω βασιμες ελπιδες για τη γ'φαση αναπληρωτων. (ειμαι στον εκκαθαρισμενο γυρω στο 245).
αν με καλεσουν κ αρνηθω διαγραφομαι απο τον πινακα; δηλαδη δε θα με ξανακαλεσουν μεσα στη χρονια; (λειπω εκτος Ελλαδας κ θα γυρισω τα Χριστουγεννα)
κ αν διαγραφω θα εχει καποια επιπτωση στο διορισμο μου;
ευχαριστω εκ των προτερων για οποιαδηποτε απαντηση

Ναι, διαγράφεσαι από τον πίνακα για την τρέχουσα χρονιά (το γράφει στην αίτηση των αναπληρωτών) και επομένως δεν σε ξανακαλούν για φέτος,  και όχι δεν έχει καμία πολύτως επίπτωση για το διορισμό σου και την τοποθέτησή σου ως νεοδιορισθείσα. Το μόνο κακό είναι ότι δε θα έχεις τα μόρια που θα μπορούσες για μεταθέσεις αργότερα

Αποσυνδεδεμένος ioannis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #215 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 10:10:56 μμ »
 επειδη διαβασα στην προηγουμενη σελιδα για το αν αξιζει τον κοπο να αγωνιουμε για τον διορισμο μας ως αναπληρωτες, εχω να καταθεσω την δικη μου εμπειρια και αποψη.
  απο τα 26 μεχρι και τα 32 εργαζομουν σε μια τεχνικη εταιρεια και λαμβανα 1230 το μηνα καθαρα.ενταξει δεν ξεκινησα με τοσα αλλα εκει εφτασα.τα αφηνω ολα και δινω ασεπ και μεσα σε εναν χρονο πηγα απο τα 1230 στα 290 !!!!!!
   τρελαθηκα! εφετος πιστευα οτι με βαση αυτα ποθ εγραφαν οι αφημεριδες μεχρι και τον αυγουστο οτι θα παρει κοσμο και επειδη ειχα μια σχετικη καλη σειρα λεω οκ θα με παρει αναπληρωτη πληρους ωραριου να ρεφαρω ο καημενος.και δυστυχως πηρα.......
  ομως λογω του πτυχιου δεν υπαρχουν πολλεσ επιλογες εως καμια αρα η μονη εργασιακη διεξοδος ειναι το δημοσιο.
  τα ιδιαιτερα εχουν πολυ αγχος και ο ιδωτικος τομεας απλα καταρρεει.
   οποτε.... ειμαι με την ψυχη στο στομα για την γ φαση.
    επομενως σιγουρα δεν αξιζει για 1200-1300 ευρω να ξενιτευεσαι καθε φορα αλλα ειδικα λογω κρισης και λογω επαγγελματος δεν εχουμε και αλλη επιλογη.αν ειμασταν αποφοιτοι πολυτεχνειου σιγουρα θα βρησκαμε δουλεια ακομη και σστο εξωτερικο και θα ειμασταν μια χαρα!
ενας φιλος μου αποφοιτος τει μηχανολογιας παρακαλω εργαζοταν ελλαδα και τωρα ειναι κυπρο με πρωτο μισθο τα 3,5 χιλιαρικα !!! ειπατε τιποτα?
ενα

Αποσυνδεδεμένος μαιρη567

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #216 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 10:15:49 μμ »
πληροφορικη δεν εχεις τελειωσει;;;;;;;;;;;;;;;σιγουρα εχεις διεξοδους στον ιδιωτικο τομεα.....οσον αφορα το πολυτεχνειο ξερω πολλους αποφοιτους που ειναι ανεργοι

Αποσυνδεδεμένος ioannis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #217 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 10:19:41 μμ »
  και θελω να πω και κατι για τους τριτεκνους.
  παιδια ειναι μεγαλη αδικια αυτο που γινεται !! ειναι στην κυριολεξια αυτο που εχω ξαναπει.αλλος γαμ...αλλος την πληρωνει ! ειλικρινα δεν το καταλαβαινω και αν θελει καποιος ασ μου το εξηγησει.
  δηλαδη επειδη καποια την εχει δει κουνελλα πρεπει εγω και ο καθενας μας να την πληρωνουμε και να μας παιρνει την θεση????????
  με ποιο δικαιωμα?? και γιατι 20%??
  ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ! δηλαδη μπαινουν που μπαινουν χωρις ασεπ-ουσιαστικα- εμ θελουν και το 20%?
   αλλα βεβαια αν διαβαζαν για το ασεπ, δεν θα ειχαν χρονο για αλλα πραγματα!!
    ειναι και αυτο μια στασις---κυριολεκτικα και μεταφορικα--- , νιωθεται.
    οπως γραφει και ο καβαφης.
    ειλικρινα αν καποιος μπορει να μου δωσει να καταλαβω με ποια λογικη εφαρμοζεται αυτος ο ρατσισμος, ας με βοηθησει !!

Αποσυνδεδεμένος ioannis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #218 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 10:25:58 μμ »
οχι οχι ελληνικη φιλολογια! εκει δουλευα στο γραφειο και ειλικρινα εκανα τα παντα! ναι δουλευα 8 με 8 αλλα τουλαχιστον επαιρνα 2 φραγκα.και τωρα καθομαι να περιμενω την διαμαντοπουλου.....
   ναι συμφωνω οτι ειναι ανεργοι.αλλα οκ αν το ψαξουν εχουν διεξοδους.εμεις δυστυχως πολυ λιγες εως καθολου.

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #219 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 10:28:19 μμ »
πεστα χρυσοστομε!!!!!!!!!! ;)
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος μαιρη567

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #220 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 10:29:57 μμ »
ετσι ειναι, αλλα κανενα ιδιαιτερο ή φροντιστηριο δεν μπορεις να κανεις;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #221 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 10:47:20 μμ »
εχω να κανω μια ερωτηση αν κ εχει ξαναρωτηθει αρκετες φορες. ειμαι διοριστεα ασεπ. ημουν κανονικα στη β' φαση αλλα λογω ΔΝΤ υποτίθεται οτι θα διοριστω του χρονου.
απ'ο,τι καταλαβαινω εχω βασιμες ελπιδες για τη γ'φαση αναπληρωτων. (ειμαι στον εκκαθαρισμενο γυρω στο 245).
αν με καλεσουν κ αρνηθω διαγραφομαι απο τον πινακα; δηλαδη δε θα με ξανακαλεσουν μεσα στη χρονια; (λειπω εκτος Ελλαδας κ θα γυρισω τα Χριστουγεννα)
κ αν διαγραφω θα εχει καποια επιπτωση στο διορισμο μου;
ευχαριστω εκ των προτερων για οποιαδηποτε απαντηση

Ναι, διαγράφεσαι από τον πίνακα για την τρέχουσα χρονιά (το γράφει στην αίτηση των αναπληρωτών) και επομένως δεν σε ξανακαλούν για φέτος,  και όχι δεν έχει καμία πολύτως επίπτωση για το διορισμό σου και την τοποθέτησή σου ως νεοδιορισθείσα. Το μόνο κακό είναι ότι δε θα έχεις τα μόρια που θα μπορούσες για μεταθέσεις αργότερα

ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #222 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 11:43:00 μμ »
Ξαναπήγα στη β/θμια σήμερα αλλά δεν έμαθα τίποτα. Εμείς της β' φάσης θα τοποθετηθούμε την Παρασκευή και ούτε σε μας είπαν τα τρέχοντα κενά αυτά δηλ που εμείς θα καλύψουμε, πόσω μάλλον να μας πουν αν θα υπάρξουν κι άλλα. Και για τις συνταξιοδοτήσεις τίποτα δε μου είπαν, πρέπει να περιμένουμε δήλωσαν, γιατί μεχρι τελευταία στιγμή δεν ξέρουν ποιος τελικά θα αποφασίσει να βγει στη σύνταξη και ποιος όχι.
Το κακό με τη β' Αιτ/νίας που παρουσιαστηκα είναι πως μόνο 2 σχολεία έχουν κενό 21 ωρών, μας βλέπω να πηγαίνουμε σε 2 και 3 σχολεία! Το ίδιο έγινε και με κάποιους που κλήθηκαν αναπληρωτές στην α' φάση! Δεν ξέρω, λίγο μπάχαλο μου φαίνεται η κατάσταση φέτος. Αυτό συμβαίνει γιατί αναγκάζουν όλους όσους πχ έχουν 19 ώρες να καλύψουν το 2ωρο που περισσεύει όχι με γραφική δουλειά στο σχολείο όπως γινόταν μεχρι τώρα, αλλά με συμπλήρωση ωραρίου ακόμα και με β' ανάθεση σε άλλο σχολείο!
Υπομονή... θα γίνει γ' φάση αλλά πρέπει πρώτα να τοποπθετηθούμε εμείς, να βγουν οι συνταξιοδοτήσεις, να μαζευτούν τα νέα κενά και μετά. Καταλαβαίνετε, αυτό θα πάρει χρόνο...
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #223 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 11:54:09 μμ »
εχω ξαναρωτησει...με τη Βοιωτία τι γίνεται?περσι ειχε πάρα πολλά κενα
όταν με πήραν ωρομισθια μου εδωσαν να επιλέξω καμια δεκαρια σχολεια για 8 εως 11 ώρες
φετος τι παιζει?

Η Βοιωτία κάλεσε αρκετούς -όχι πολλούς- στην Α' φάση. Β' φάση ούτε έναν δεν πήρε! Γενικά έχω καταλάβει ότι βγάζει λίγα κενά γιατί είναι δίπλα στην Αθήνα, πεδινός νομός σχετικά και άρα εύκολα προσβάσιμος (γιατί και η Εύβοια δίπλα είναι αλλά...) και παίζονται πολλές αποσπάσεις εκεί. Αν δώσει κενά, θα είναι στη γ' φάση και μετά από συνταξιοδοτήσεις. Κι εμένα με ενδιέφερε γι' αυτό ακριβώς το λόγο, επειδή είναι δίπλα στην Αθήνα όπου έχω ένα σωρό φίλους και ήθελα να πάω, αλλά είδες ούτε έναν αναπληρωτή δεν κάλεσε!
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 757
Σύνολο: 768

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.