*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 149507 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #420 στις: Μάρτιος 21, 2011, 08:08:39 μμ »
Μολις χτες πληρωσε η Γ' Αθηνας τον Ιανουαριο...αισιως, μετα απο μηνα και που μας ελεγαν απο μερα σε μερα!

Μετά από δύο μήνες θες να πείς. Κοντεύει να μπει ο Απρίλης...

Ναι, εχεις δικιο! :o Στην ουσια 2 μηνες και, αλλα εγραψα ενα μηνα, γιατι ενα μηνα τωρα επαιρνα τηλεφωνα και περναγα απο εκει και μου ελεγαν καθε φορα σε 1-2 μερες, στο τελος της βδομαδας, απο βδομαδα...τις γνωστες, κλασικες υπεκφυγες δηλαδη! :-\

Εχουν πει, δε, οτι ο Φεβρουαριος δε θα αργησει τωρα, θα ερθει σχεδον μαζι με τον Ιανουαριο. Αλλα ποιος τους εμπιστευεται;


Είμαι πε20...Γ Αθήνας Α'βάθμια από τις 24/11/2010..και από είδα στον λογαριασμό μου...τα λεφτά του Ιανουαρίου μπήκαν στις 3/3/2011..σε εσάς γιατί μπήκαν..μόλις χτες???? όποιους να ναι πληρώνουν..ή κάνετε κάποιο λάθος??
και επειδή λέτε "...μόλις χτες μας πλήρωσαν..."  το μύνημα γράφτηκε στις 20/3..δηλαδή..υπάρχει περίπτωση, η τράπεζα να σε πλήρωσε στις 19/3...ημέρα Σάββατο?? μήπως πρέπει να είστε λίγο πιο προσεκτικοί?? να κοιτάτε καλά καλά τις αποδείξεις από τις τράπεζες..????


Λαθος μου εκει, εγραφα ποστ αργα το βραδυ της 19-3 κι εγραψα 'χτες', ενω ειχαν περασει μεσανυχτα για 20-3! :P

Μας εβαλαν τα λεφτα 18/3,λοιπον, και με τα χιλια ζορια, ενα μηνα και τωρα, απο τα μεσα Φεβρουαριου-που ειχαν οι ιδιοι δηλωσει οτι θα πληρωθει ο Ιανουαριος- επαιρνα τηλεφωνα και πηγαινα απο τη Διευθυνση και ρωτουσα-κι οχι μονο εγω,εννοειται-και μας ελεγαν απο μερα σε μερα κι απο βδομαδα σε βδομαδα! :-\

Οσο για τις αποδειξεις πηγαινα συχνα απο τραπεζα να ελεγξω και δεν υπηρχε τιποτα, οποτε ναι, 18-3 πληρωσαν τα Αγγλικα τουλαχιστον κι αυτη τη στιγμη, διαβαζοντας την απαντηση σου αρχιζω και αναρωτιεμαι κι εγω με ποια λογικη πληρωνουν!!! Πληρωσαν αρκετους ΑΜΩ κι εσας, προφανως, 3-3και τους υπολοιπους, ως φαινεται, μας εγραψαν κανονικα 15 μερες επιπλεον! :-\
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:53:03 »

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #421 στις: Μάρτιος 21, 2011, 09:01:27 μμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που δεν έχει σχέση με την πληρωμή των αναπληρωτών και παρακαλώ όποιος γνωρίζει να μου απαντήσει. Πρόσφατα, προσλήφθηκα ως αναπληρώτρια ΠΕ02 με την τελευταία φουρνιά που εκλήθη στις 11/03. Όταν παρουσιάστηκα στη δ/νση, μου είπαν ότι το κενό για το οποίο με κάλεσαν δεν υφίστατο πλέον, μιας και επέστρεψε ο συνάδελφος που θα αναπλήρωνα, ωστόσο υπέγραψα κανονικά πράξη ανάληψης και μου είπαν ότι θα ψάξουν να βρουν άλλο κενό, πιθανότατα σε άλλη δ/νση. Το κενό βρέθηκε τελικά την ίδια μέρα και μάλιστα στην ίδια δ/νση και έχω ξεκινήσει κανονικά να εργάζομαι έχοντας 18 ώρες. Σήμερα ωστόσο έμαθα ότι ενδέχεται - χωρίς να είναι βέβαιο- να επιστρέψει πριν τη λήξη του διδακτικού έτους και η συγκεκριμένη συνάδελφος, την οποία εγώ αναπληρώνω πλέον. Θα ήθελα επομένως να ρωτήσω τι γίνεται σε ανάλογη περίπτωση; Είναι υποχρεωμένοι να μου βρουν άλλο κενό μιας κι έχω υπογράψει μέχρι και τη λήξη του διδακτικού έτους ή αφ ης στιγμής επιστρέψει η συνάδελφος, απολύομαι άμεσα;

Ευχαριστώ εκ των προτερων για τις όποιες απαντήσεις σας.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος evivasil

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #422 στις: Μάρτιος 22, 2011, 03:14:10 μμ »
Όποιοι έχετε πληρωθεί ΑΜΩ για Φεβρουάριο έχετε δει καμία αλλαγή στο μισθό σας;;;;; Είναι το ίδιο ποσό με τους προηγούμενους μήνες ή παραπάνω; Γιατί εγώ είδα παραπάνω (όχι βέβεαια τεράστιο ποσό) και αναρωτιέμαι :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος kirril

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #423 στις: Μάρτιος 22, 2011, 05:20:06 μμ »
Όποιοι έχετε πληρωθεί ΑΜΩ για Φεβρουάριο έχετε δει καμία αλλαγή στο μισθό σας;;;;; Είναι το ίδιο ποσό με τους προηγούμενους μήνες ή παραπάνω; Γιατί εγώ είδα παραπάνω (όχι βέβεαια τεράστιο ποσό) και αναρωτιέμαι :o :o :o

Άλλαξες Μισθολογικό κλιμάκιο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:53:03 »

Αποσυνδεδεμένος evivasil

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #424 στις: Μάρτιος 22, 2011, 07:42:50 μμ »
Δεν έχω αλλάξει μπήκα φέτος με 9 μήνες προυπηρεσία όποτε είμαι ΜΚ18. Τι μπορεί να είναι;

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #425 στις: Μάρτιος 22, 2011, 07:53:03 μμ »
Απ'τους 12 μήνες και μετά νομίζω αλλάζεις ΜΚ. Οπότε καλά είδες.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #426 στις: Μάρτιος 22, 2011, 08:59:12 μμ »
Δεν έχω αλλάξει μπήκα φέτος με 9 μήνες προυπηρεσία όποτε είμαι ΜΚ18. Τι μπορεί να είναι;

Χρειαζόσουν 3 μήνες υπηρεσίας για να πάρεις το ΜΚ 17, οπότε δεν μπορεί να είναι κάτι άλλο.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος kavala7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #427 στις: Μάρτιος 30, 2011, 11:22:34 πμ »
ΑΜΩ ΠΕ20 Γ Αθήνας ( ανάληψη εργασίας στις 20 Νοεβρίου )
Με πληρώσαμε στις 24/3/2011...μάλλον τον Φεβρουάριο..!!!

Αποσυνδεδεμένος kirril

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #428 στις: Απρίλιος 01, 2011, 03:39:46 μμ »
ΑΜΩ Πληροφορικής Δ' Αθηνας σήμερα για Φεβρουάριο
Μας τα κράταγαν για την πρωταπριλιά

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #429 στις: Απρίλιος 01, 2011, 08:03:45 μμ »
Γ΄ Αθηνας εβαλαν χτες Φεβρουαριο, ΠΕ06!
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος sophie84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • ΠΕ 16
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #430 στις: Απρίλιος 12, 2011, 09:52:53 πμ »
Έχει μάθει κανένας για το αν θα πληρωθούμε πριν το Πάσχα και το αν υπάρχει περίπτωση να μπει και το δώρο; Έχουμε υπογράψει τα παρουσιολόγια του Απριλίου και τα έχουν στείλει στην Α'βάθμια. (Γ' Αθήνας, ΠΕ16, ΑΜΩ)

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #431 στις: Απρίλιος 12, 2011, 10:50:31 πμ »
Eιδικά τώρα με την απεργία του Λογιστηρίου του Κράτους χλωμό το βλέπω να πληρωνόμαστε πριν το Πάσχα, μόλις λήξει η απεργία θα είναι Μ. Εβδομάδα και θα λείπουν αυτοί που υπογράφουν. Για Μάϊο το βλέπω να πληρωνόμαστε Απρίλη και Μάρτη μαζί. Ελπίζω να διαψευσθώ φυσικά....
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #432 στις: Απρίλιος 21, 2011, 02:37:59 μμ »
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση: ξεκίνησα να δουλεύω ως αναπληρώτρια πρόσφατα και κατατέθηκαν στο λογαρισμό μου κάποια χρήματα με ένδειξη μισθοδοσία μήνα. Από το σχολείο δεν είναι υποχρεωμένοι να δίνουν μηνιαίο ενημερωτικό έγγραφο μισθοδοσίας; Επίσης δεν πρέπει να υπογράφουμε κάπου; Πώς θα γνωρίζουμε για ποιο μήνα ή για ποιο 15νθήμερο έχουμε πληρωθεί;
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος Dorea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 423
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #433 στις: Απρίλιος 21, 2011, 02:53:53 μμ »
το ενημερωτικό έντυπο μισθοσίας απλως μου έχει επιδοθει μια ή δύο φορές,οι μόνιμοι άπο ο τι βλέπω υπογραφουν κάθε μηνα για τη μισθοδοσία τους

Γνώρίζει κανεις για την αλλαγή ΜΚ πότε μας δίνουν τα αναδρομικά, εχω κάνει αίτηση πριν δυο εβδομάδες,αλλάξα ΜΚ τον Ιανουάριο θα προλάβουν να μου δώσουν τα αναδρομικά μέχρι τον Ιούνιο;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161838
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 545
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 510
Σύνολο: 530

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.