*

Αποστολέας Θέμα: μονιμοι και ιδιαιτερα  (Αναγνώστηκε 20407 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
μονιμοι και ιδιαιτερα
« στις: Οκτώβριος 19, 2010, 01:51:24 μμ »
χθες ουσα αρρωστη χαζευα στο χαζοκουτι και επεσα πανω στην εκπομπη ζουγκλα..

δειτε το βιντεακι..
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=185348&cid=4

και ρωτω τελικα ειναι η μειοψηφια ή οχι;; δεν με επεισε ο αντιπροεδρος της ολμε παντως.. :-\

μηπως τελικα θα πρεπει εκ των εσω να ξεκινησει η καθαρση;; εσεις τι κανετε οταν γνωριζετε οτι ο συναδελφος σας κανει και ιδιαιτερα;;
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: μονιμοι και ιδιαιτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:29:41 »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: μονιμοι και ιδιαιτερα
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 01:58:53 μμ »
χθες ουσα αρρωστη χαζευα στο χαζοκουτι και επεσα πανω στην εκπομπη ζουγκλα..

δειτε το βιντεακι..
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=185348&cid=4

και ρωτω τελικα ειναι η μειοψηφια ή οχι;; δεν με επεισε ο αντιπροεδρος της ολμε παντως.. :-\

μηπως τελικα θα πρεπει εκ των εσω να ξεκινησει η καθαρση;; εσεις τι κανετε οταν γνωριζετε οτι ο συναδελφος σας κανει και ιδιαιτερα;;
εγω εκανα την καταγγελια επωνυμα και ακομα περιμενω απαντηση........... απο 3 σεπτεμβριου.........μηπως να μπουμε στο δημοσιο με κινητρο τα ιδιαιτερα?

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: μονιμοι και ιδιαιτερα
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 04:57:25 μμ »
μηπως να τους ξαναενοχλησεις;; βρε συναδελφοι αυτη η σιωπη δειχνει την ενοχη ολων...και μετα σφαζονται και λενε οτι ειναι οι λιγοι;; ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: μονιμοι και ιδιαιτερα
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 05:06:49 μμ »
μηπως να τους ξαναενοχλησεις;; βρε συναδελφοι αυτη η σιωπη δειχνει την ενοχη ολων...και μετα σφαζονται και λενε οτι ειναι οι λιγοι;; ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!
η καταγγελεια που εκανα ειναι για διορισμένη συνάδελφο που εχει μετατρεψει ιδιοκτητο διαμερισμα της στο κεντρο επαρχιακης πολης σε φροντιστήριο με διαδραστικο πινακα  ;) ;) ;) ;)και χτυπαει και κατι τρελλες τιμες, φυσικα θα ξαναενοχλησω αλλα ανα μεγαλο αλλα..... ??? ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: μονιμοι και ιδιαιτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:29:41 »

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3404
    • Προφίλ
Απ: μονιμοι και ιδιαιτερα
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 05:54:45 μμ »
Την καταγγελία την έκανες στην Δευτεροβάθμια ή στην εισαγγελία; Πώς γίνεται η διαδικασία για τις καταγγελίες;

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: μονιμοι και ιδιαιτερα
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 06:02:04 μμ »
Την καταγγελία την έκανες στην Δευτεροβάθμια ή στην εισαγγελία; Πώς γίνεται η διαδικασία για τις καταγγελίες;
την καταγγελια την εκανα στην διευθυνση δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης τον σεπτεμβριο , αλλα τωρα εαν δεν μου απαντησουν και στην δευτερη που θα κανω την επομενη εβδομαδα τοτε θα παρω εισαγγελικη παραγγελια και θα τη κοινοποιησω στο υπεπθ αλλα οταν ειναι ατομικη η προσπαθεια δεν περιμενω πολλά , τουλαχιστον εγω απο νομικης και ηθικης πλευρας ειμαι οκ

Αποσυνδεδεμένος stargate

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
    • Προφίλ
Απ: μονιμοι και ιδιαιτερα
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 06:32:52 μμ »
Το πιο ωραίο που άκουσα ήταν να δωθούν τα χρήματα της ΠΔΣ στα φροντιστήρια ;D
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
http://www.youtube.com/watch?v=V8_Wr5l-moM

Αποσυνδεδεμένος alexis35

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: μονιμοι και ιδιαιτερα
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 07:23:34 μμ »
μπράβο .. την επόμενη καταγγελία στον Πάγκαλο.. ευκαιρία θέλει!

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: μονιμοι και ιδιαιτερα
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 12:50:23 πμ »
Την καταγγελία την έκανες στην Δευτεροβάθμια ή στην εισαγγελία; Πώς γίνεται η διαδικασία για τις καταγγελίες;
την καταγγελια την εκανα στην διευθυνση δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης τον σεπτεμβριο , αλλα τωρα εαν δεν μου απαντησουν και στην δευτερη που θα κανω την επομενη εβδομαδα τοτε θα παρω εισαγγελικη παραγγελια και θα τη κοινοποιησω στο υπεπθ αλλα οταν ειναι ατομικη η προσπαθεια δεν περιμενω πολλά , τουλαχιστον εγω απο νομικης και ηθικης πλευρας ειμαι οκ

Παράξενο αυτό. Είναι υποχρεωμένοι από τη β/θμια να την ελέγξουν. Ανάλογες καταγγελίες ατομιικές που έγιναν σε μόνιμους στην περιοχή μου η β/θμια τις έλεγξε, άλλο αν δεν έγινε τίποτα γιατί ακόμα κι όταν πιάστηκε ο καθηγητής επ' αυτοφώρω κλασικά ο μαθητής και ο γονιός δήλωσαν ότι τους βοηθούσε ο καθηγητής δωρεάν!
Ξανακάνε την καταγγελία και αυτή τη φορά όχι μόνο στη β/θμια αλλά και στην εφορία για φοροδιαφυγή!
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: μονιμοι και ιδιαιτερα
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 01:53:08 πμ »
Οι καταγγελίες σε ποια βάση γίνονται ακριβώς; Στη φάση "είμαι ένας αγανακτισμένος πολίτης και δεν μπορώ να βλέπω να παραβιάζεται η νομοθεσία, οπότε καρφώνω στεγνά τον άλλον γιατί νοιάζομαι για την πατρίδα μου" or what?
Έμενα όλα αυτά μου θυμίζουν εκείνη την καμπάνια της αστυνομίας με τον 4ψήφιο αριθμό για να παίρνει ανώνυμα ο κάθε πολίτης να κάνει καταγγελίες για τρομοκράτες κλπ (και τότε είχε πάρει ο Πανούσης μια μέρα και τους έλεγε τα τρελά του :D)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος darthvader

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: μονιμοι και ιδιαιτερα
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 09:32:08 πμ »
αναρωτιέμαι, έχετε κάνει ποτέ καταγγελία σε καθηγητή ιδιωτικού σχολείου που κάνει ιδιαίτερα ή σε καθηγητή φροντιστηρίου που κάνει ιδιαίτερα σε μαθητές του?
  Να υπενθυμίσω ότι όλοι όσοι κάνουν ιδιαίτερα είναι παράνομοι εφόσον δεν κόβουν αποδείξεις. Αν δεν ανήκετε σε αυτή την κατηγορία τότε έχετε χίλια δίκια να τους καταγγέλετε και μπράβο σας. Αν όμως κάνετε και εσείς ιδιαίτερα τότε αυτό σημαίνει ότι τους καταγγέλετε καθαρα από κομπλεξισμό διότι είναι καλύτεροι από εσάς και δεν μπορείτε να αντέξετε τον ανταγωνισμό κυρίως επειδή δεν έχετε εμπειρία από τάξη, βαθμολογήσεις(πανελληνιών) κλπ. Και φυσικά στην ελεύθερη αγορά ο μαθητής θα επιλέξει την καλύτερη υπηρεσία (η παραπαιδεία είναι υπηρεσία σε αντίθεση με την παιδεία)
   Ηθικά ένας καθηγητής του δημοσίου που κάνει ιδιαίτερα (όχι φυσικά σε μαθητές του σχολείου του που είναι ανήθικο) είναι το ίδιο με έναν οποιονδήποτε καθηγητή που κάνει επίσης ιδιαίτερα.

Απλά όλα αυτά προκύπτουν από το μίσος, τον κομπλεξισμό και τον φθόνο όλων αυτών που βλέπουν με μισό μάτι τους δημοσίους υπαλλήλους και τους βρίζουν όλη μέρα αλλά θα έδιναν τα πάντα για να βρεθουν στη θέση τους.
   Στις μέρες που ζούμε όμως η ανθρωποφαγία είναι πλέον χαρακτηριστικό των ανθρωπών αυτής της χώρας και για αυτό όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι και ειδικά οι καθηγητές είναι στο στόχαστρο όλων (και με δική τους ευθύνη φυσικά)

Αποσυνδεδεμένος alexis35

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: μονιμοι και ιδιαιτερα
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 10:06:17 πμ »
πες τα darthvader... αν μονιμος εκβιάζει για μαθηματα να τον καταγγείλουν αλλά στην περίπτωση που ερχονται και τον βρίσκουν γιατί κάνει καλα τη δουλεια του τοτε οποιος καταγγελει ειναι κομπλεξικός και σιγουρα αδιόριστος. Αν καποια στιγμη διοριστεί θα θελα να δω τις σχεσεις με τους συναδελφους του. Μιλησε κάποιος για καταγγελία στην εφορία; :)) .. αυτος που δεν εχει αμαρτιες να ριξει πρωτος την πετρα!!!!

Αποσυνδεδεμένος mk75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: μονιμοι και ιδιαιτερα
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 10:35:30 πμ »
To πραγμα ειναι απλο με το τωρινο νομο ειναι παρανομο και πρεπει να υποστουνε τις κυρωσεις.Αρα ας εργαστουνε στην κατευθυνση αλλαγης του νομου.Αλλα η αληθεια ειναι οτι η πλειοψηφια αυτων που μπορουν να κανουν (δεν μπορουν ολοι) το κανουν. Ολα τα υπολοιπα που λεγονται ειναι χασιμο χρονου.

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: μονιμοι και ιδιαιτερα
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 10:40:55 πμ »
έχω ακούσει και διαβάσει για πολλές καταγγελίες συλλόγων φροντιστών στην εισαγγελία αλλά δεν έχω μάθει τι γίνεται μετά...(κ αν γίνεται!)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161772
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 463
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 383
Σύνολο: 393

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.