*

Αποστολέας Θέμα: Αναγνώριση προϋπηρεσίας στον ΟΑΕΔ εκπαιδευτικών γενικής παιδείας  (Αναγνώστηκε 185792 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
αυτο ειναι το ηθος σας.Αδιστακτοι,προκλητικοι,νομομαθεστεροι του νομοθετη και επικαλουμενοι το θριαμβο του δικαιου πανω σε πτωματα.Το αιτημα σας δε θα ενοχλουσε αν δεν υπηρχε το υπολοιπο πακετο.δεν προκειται να εισβαλλετε στους πινακες γιατι πολυ απλα δεν θα σας αφησουμε.Θελετε να εργαστειτε αφηνοντας εμας ΑΝΕΡΓΟΥΣ.θελετε το νομο της ζουγκλας λοιπον αλλα μην ξεχνατε οτι εκει επικρατει το δικιο του ισχυροτερου.
[/quote]

ΑΠΑΝΤΗΣΗ:
Συγνώμη; Είμαστε εμείς που πεταχτήκαμε στο δρόμο αδίστακτοι; Είμαστε εμείς που δεν μπορούμε να ζήσουμε προκλητικοί; Πατάμε εμείς πάνω στα πτώματα;
Θα πρέπει να γίνει αντιληπτό πως εμείς ζητάμε να εφαρμοστούν οι νόμοι! Πήραν τις θέσεις εργασίας μας και τις μετέφεραν στα σχολεία του ΥΠΕΠΘ. Ζητάμε να ακολουθήσουμε τις θέσεις εργασίας μας.
Όσο για τον νόμο της ζούγλας που αναφέρεις πως επικρατεί το δίκιο του ισχυρότερου, δεν ξέρω τι είναι ποιο σοβαρό! Ένα χορτάτο  λιοντάρι που βρυχιέται απειλώντας και σπέρνοντας τον πανικό και τον φόβο στους άλλους ή ένας πεινασμένος λύκος;ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ  :  ΟΤΙ ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΖΟΝΤΑΙ !
Τέλος θα πρέπει να γίνει αντιληπτό πως τα σχολεία δεν είναι τσιφλίκι κανενός!Ούτε δικό σου, ούτε δικό μου!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 01, 2009, 07:32:14 πμ από zagorakis »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
το εσοσ λεεει πωσ ετοιμαζουν απεργια πεινασ τον μαρτιο κ απριλιο.τελεια. να κανουμε κ εμεισ μια απεργια πεινασ για τα χρονια που δινουμε ασεπ, που μασ τρωνε τη ζωη κ μασ δουλευουν επειδη δεν εχουμε ολοι βυσματα
δεν εχουν λοιπον κανενα ηθικο φραγμο.Το θεμα ειναι η δικη μας αντιδραση να ειναι πιο σοβαρη και υπευθυνη.Ηθικος αυτουργος της καταστασης ειναι προφανως ο υφυπουργος με την υποσχεση που εδωσε χωρις προφανως να εξετασει το κοστος ουτε να υπολογισει τις συνεπειες.τωρα αντε να συμμαζεψει τα ασυμαζευτα...καποιος συναδελφος που να ειναι μελος της ΠΕΑ ακουει;Προσωπικα θα ηθελα ενα mail για επικοινωνια.ολα εξαρτωνται απο τη δικη μας αντιδραση για τις κινησεις του υπουργειου.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ:

Ο υφυπουργός δεν έδωσε καμία υπόσχεση.Πιέζεται ίσως από το γράμμα του νόμου για να πράξει τα νόμιμα! Πιέζεται από την Ανεξάρτητη Αρχή του Συνήγορου του Πολίτη, από τους Νόμους που ισχύουν στα κράτη μέλη της ΕΕ, από το Νομικό Συμβούλιο του κράτους! Δηλαδή θέλεις τον Υφυπουργό να παρανομήσει για να γίνει αγαπητός σε όσους έχουν προϋπηρεσία με γκρι κουτάκια;
Πάντως η εικόνα μερικών πεινασμένων κακόμοιρων οαεδιτών, ενάντια σε χορτάτους από τα γκρι κουτάκια ξεσηκωμένους θα ήταν ότι πρέπει για την κοινή γνώμη!

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Λόγια, λόγια, λόγια ..., όσο λιγότερο το δίκιο, τόσο περισσότερα.

Ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ, αλήθεια, τι λέει για κείνους που στερούνται γκρι κουτιών, απλά ταλαιπωρήθηκαν ποικιλοτρόπως σε ψυχοφθόρους διαγωνισμούς και, στη συνέχεια, σε μακρινούς προορισμούς;

Φαντάζομαι τι θα λέει: λόγια.
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
Λόγια, λόγια, λόγια ..., όσο λιγότερο το δίκιο, τόσο περισσότερα.

Ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ, αλήθεια, τι λέει για κείνους που στερούνται γκρι κουτιών, απλά ταλαιπωρήθηκαν ποικιλοτρόπως σε ψυχοφθόρους διαγωνισμούς και, στη συνέχεια, σε μακρινούς προορισμούς;

Φαντάζομαι τι θα λέει: λόγια.
Οι ανθρωποι εχουν βρει δυστυχως πατημα σε καποιες εξαιρεσεις που δυστυχως υπαρχουν σε ολους τους κλαδους στην ελληνικη πραγματικοτητα.Για ολους ομως εμας τους υπολοιπους μηνες τωρα ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ.τους ρωταμε πως ειναι δυνατο εμεις που περασαμε τοσους ψυχοφθορους διαγωνισμους και μαζευουμε με το σπαθι μας προυπηρεσια να παρακαμφθουμε στους πινακες σου απαντουν μονιμως....η πδς,οι βολεμενοι της πεα κλπ...Και εσεις καπως ετσι θελετε να βολευτειτε με το γραμμα του νομου φυσικα.Δεν φανταζομαι ομως να παρανομησαν και ολοι οι αλλοι συμφωνα με τη δικη σας λογικη.Θα ηθελα λοιπον ενα επιχειρημα μονο για ολους εμας τους υπολοιπους...Αλλα δεν θα το εχω...Τελειωνω εδω την ασκοπη αντιπαραθεση γιατι διαφωνω και με το ηθος και με την επικινδυνη λογικη σας.Τελος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Λόγια, λόγια, λόγια ..., όσο λιγότερο το δίκιο, τόσο περισσότερα.

Ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ, αλήθεια, τι λέει για κείνους που στερούνται γκρι κουτιών, απλά ταλαιπωρήθηκαν ποικιλοτρόπως σε ψυχοφθόρους διαγωνισμούς και, στη συνέχεια, σε μακρινούς προορισμούς;

Φαντάζομαι τι θα λέει: λόγια.

>Εσείς οι νεώτεροι δεν θα θυμάστε τον Φίλιππο Νικολάου και το τραγούδι αυτό με το οποίο ξεκινάς την απάντησή σου. Πολύ σωστά όμως λες λόγια, λόγια,λόγια γιατί δεν θα γίνει τίποτα και έτσι μαλώνουμε μεταξύ μας τζάμπα! Είναι αυτό που ο λαός λέει δύο ..............μαλώνανε σε ξένο αχυρώνα!
Αν και δεν απαντώ σε προσωπικές ερωτήσεις, δεν ξέρω τι θα κάνει ο Πρόεδρος του ΠΑΟΚ και τι λέει,εγώ θα δω το ντέρμπυ Ολυμπιακού -Παναθηναϊκού, γιατί παίζουμε εκτός έδρας!

Αποσυνδεδεμένος billmaniat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
ΚESK 1506, γιατί δεν λες στον κόσμο ποιός έκανε μπάχαλο τα ψηφοδέλτια στη Αθήνα με αποτέλεσμα να ακυρωθούν τα μισά εξ αυτών;(ξέρεις πολύ καλά εσύ και ο θεολόγος που το έπραξε)
γιατί εξακολουθείς να είσαι μέλος της ΠΕΑ αφού διαφωνείς με τη στρατηγική που εφαρμόζει;

γιατί θέλεις να πάρεις προϋπηρεσία και από τον ΟΑΕΔ και να προταχθείς έναντι συναδέλφων σου που χρόνια τώρα στερούνται οικογένεια, χρήμα, σπίτι για να αποκατασταθούν κάποια στιγμή; γιατί δεν ζητάτε μια λύση που θα απονείμει δικαιοσύνη για σας, αλλά δεν θα αποβεί σε βάρος άλλων; ποιά στάση θα κρατήσετε αν αναγνωριστεί η προϋπηρεσία π.χ των ΙΕΚ και προταχθούν έναντι σας;

Δεν είμαστε 400 αλλά πολλοί περισσότεροι... αλλά και λιγότεροι να είμασταν τι σημασία έχει, το δίκιο είναι δίκιο ανεξαρτήτως αριθμού.
Aν δεν απαντήσεις επώνυμα δε θα ασχοληθώ ξανά με τα λεγόμενα σου. (εγώ σε ξέρω απλά να σε μάθουν και οι άλλοι)
Η ΠΕΑ διεκδικεί όλες οι προσλήψεις αναπληρωτών-ωρομισθίων(πλην του εξειδικευμένου προσωπικού) να γίνονται από τους ενιαίους πίνακες ( αναφέρεται στο διεκδικητικό πλαίσιο) σχετικά με την ΠΔΣ.

Η λογική του όποιος δεν συμφωνεί με το ΔΣ της ΠΕΑ να διαγράφεται δεν φαίνεται να είναι και πολύ δημοκρατική.Αφού οι περισσότεροι γυμναστές έχετε αποκτήσει προϋπηρεσία από ΤΑΔ-ΟΛΟΗΜΕΡΑ (πριν γίνονται οι προσλήψεις από τους πίνακες) κλπ, τώρα προσπαθείτε να διασφαλίσετε την προϋπηρεσία σας από άλλους που πιθανόν να πράξουν ότι κάνατε εσείς  παλαιότερα.Μήπως θα πρέπει να δώσεις κάποιες εξηγήσεις για τα γκρι κουτάκια της προϋπηρεσίας σου;Μα τέτοια σύμπτωση ποια να καλούν εσένα σε δυσπρόσιτες περιοχές; Γιατί δεν εξηγείς στους συναδέλφους  που βρίσκονται αυτές οι δυσπρόσιτες περιοχές; Γκρι κουτάκια έχει επίσης και ο γ. γραμματέας σας; Αχ αυτό το γκρίζο φόντο!

Τα χτυπήματα κάτω από τη μέση και οι ανώνυμες προσβολές δεν τιμούν αυτόν που τις πραγματοποιεί. Αν μπορείς μίλησε επώνυμα και το συζητάμε. Πρέπει όμως να σου πω δυο λόγια.

Τα γκρι κουτάκια ανήκουν σε μαύρες περιόδους της προσωπικής μου διαδρομής, 2 χρόνια ( Φλομοχώρι 182χλμ πάνε-έλα από Σπάρτη) τρεις φορές την εβδομάδα για να αμειφθώ με το σούπερ ποσό των 7E, αλλά ξέχασα εσείς ξέρετε από χιλιόμετρα και ταλαιπωρία....Δυο χρονιές έχω γκρι κουτάκια και τα έχω πάρει με αίμα για αυτό μη μιλάς όταν αγνοείς την πραγματικότητα και προσπαθείς να κερδίσεις εντυπώσεις. 6 χρόνια ωρομισθίας έχω στερηθεί πολλά, αγνοώ τι εστί αναπλήρωση και μισθός αναπληρωτή, δεν έχετε αδικηθεί μόνο εσείς.

Στην ΠΕΑ αυτή τη στιγμή μόνο ΕΝΑΣ εργάζεται αναπληρωτής, 4 είναι ωρομίσθιοι, 1 περιμένει για ΑΣΠΑΙΤΕ 1 είναι ήδη όντας άνεργοι, είδες τι βίσματα που είμαστε όλοι;

Εγώ δε μίλησα για διαγραφή αλλά για παραίτηση κάποιου που είναι πολέμιος των θέσεων και του διεκδικητικού πλαισίου της ΠΕΑ, έχει λογική και είναι αντρίκιο.

Να κάνω και γω μια ερώτηση όμως, εσείς που όντως έχετε αδικηθεί τι αλτρουισμό επιδεικνύετε θέλοντας να εμφιλοχωρήσετε στους πίνακες και να ανατρέψετε πίνακες αναπληρωτών, διορισμών και οικογενειακούς προγραμματισμούς; Αυτή τη συμπεριφορά προτείνετε σ'όποιον αδικείται; όποιος αδικείται πρέπει να αδικήσει και να μην αναζητήσει δικαίωση χωρίς να υπάρξει άλλη μια αδικία;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 01, 2009, 11:55:04 πμ από billmaniat »

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
θα αφησουμε στα βυσματα φωνη συναδερφοι;;Ο Χ Ι.θα μας βρουνε μπροστα τους.αντε μπραβο,γιατι υποτιθεται με τον ασεπ εχουμε αξιοκρατια.αντι αυτου οι μ...... δινουν εξετασεις και οι υπολοιποι ιδιωτικοι,πολυτεκνοι,οαεδιτες και οσοι πιστοι προσελθετε μπαινουν στην εκπαιδευση με ευνοικοτατες ρυθμισεις στην πλατη ανθρωπων που κανουν το σκατο τους παξιμαδι,να ανταπεξερχονται σε χιλιες υποχρεωσεις και να πληρωνουν βιβλια και φροντιστηρια,να τρωνε τα ματια τους πανω στα βιβλια για χρονια,οχι γιατι δεν ειναι καλοι εκπαιδευτικοι,αλλα γιατι οι θεσεις ειναι ελαχιστες, και απο αυτες καθε ειδους τρωκτικα ροκανιζουν μεγαλο μερος.ουτε δικαωμα στην αναπληρωση δεν εχουμε πλεον,ας ειμαστε και ψηλα στους πινακες.στην πλατη μας θα εξυπηρετηθουν πολιτικα συμφεροντα;

Αποσυνδεδεμένος xb

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ


θα αφησουμε στα βυσματα φωνη συναδερφοι;;
Ο Χ Ι.θα μας βρουνε μπροστα τους.αντε μπραβο,γιατι υποτιθεται με τον ασεπ εχουμε αξιοκρατια.αντι αυτου οι μ...... δινουν εξετασεις και οι υπολοιποι ιδιωτικοι,πολυτεκνοι,οαεδιτες και οσοι πιστοι προσελθετε μπαινουν στην εκπαιδευση με ευνοικοτατες ρυθμισεις στην πλατη ανθρωπων που κανουν το σκατο τους παξιμαδι,να ανταπεξερχονται σε χιλιες υποχρεωσεις και να πληρωνουν βιβλια και φροντιστηρια, να τρωνε τα ματια τους πανω στα βιβλια για χρονια,
οχι γιατι δεν ειναι καλοι εκπαιδευτικοι, αλλα γιατι οι θεσεις ειναι ελαχιστες, και απο αυτες καθε ειδους τρωκτικα ροκανιζουν μεγαλο μερος
ουτε δικαωμα στην αναπληρωση δεν εχουμε πλεον,ας ειμαστε και ψηλα στους πινακες.στην πλατη μας θα εξυπηρετηθουν πολιτικα συμφεροντα;


Και οι βισματούχοι να αποκτούν δικαίωμα διορισμού από:
1)  Σιβιτανίδειο
2 ) Εκκλησιαστικά Σχολεία,
3 ) Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας (Σ.Δ.Ε.),
4 ) Σχολεία Φυλακών/ Σωφρονιστικών καταστημάτων,
5 ) Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής (Σ.Μ.Ε.Α.),
6 ) Τμήματα Αθλητικής Διευκόλυνσης Τ.Α.Δ.-Ε.Τ.Α.Δ.,
7 ) Προϋπηρεσία από σχολείο χώρας της… Ευρωπαϊκής Ένωσης,
8 ) «Προϋπηρεσία» από… ιδιωτικό σχολείο,
9 ) Π.Δ.Σ….

10) ΤΩΡΑ και Προϋπηρεσία ΟΑΕΔ???

Μα να μιλάνε και οι ΠΕΑδίτες για αδικίες!!!! ΕΛΕΟΣ!!!

Επί Αρσένη νομοθετική ρύθμιση 16μήνου
Επί Ευθυμίου ΝΕΑ νομοθετική ρύθμιση παγίωσης 75%-25%
Επί Γιαννάκου ΝΕΑ νομοθετική ρύθμιση 30μήνου και 60%-40%
Επί Στυλιανίδη ΝΕΑ νομοθετική ρύθμιση 30μήνου και 24μήνου + επιτυχία ΑΣΕΠ




Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μια πρόταση προς τους "οεδιτες":δώστε ασεπ και όσοι είναι επιτυχόντες να διοριστούν απευθίας αν έχουν τουλάχιστον 24 μήνες προυπηρεσία.οσοι έχουν λιγότερη να κατοχυρώσουν στους πίνακες αυτή που έχουν.

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Μια πρόταση προς τους "οεδιτες":δώστε ασεπ και όσοι είναι επιτυχόντες να διοριστούν απευθίας αν έχουν τουλάχιστον 24 μήνες προυπηρεσία.οσοι έχουν λιγότερη να κατοχυρώσουν στους πίνακες αυτή που έχουν.

Γίνεσαι κουραστικός γιατί επαναλαμβάνεσαι!

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
ΚESK 1506, γιατί δεν λες στον κόσμο ποιός έκανε μπάχαλο τα ψηφοδέλτια στη Αθήνα με αποτέλεσμα να ακυρωθούν τα μισά εξ αυτών;(ξέρεις πολύ καλά εσύ και ο θεολόγος που το έπραξε)
γιατί εξακολουθείς να είσαι μέλος της ΠΕΑ αφού διαφωνείς με τη στρατηγική που εφαρμόζει;

γιατί θέλεις να πάρεις προϋπηρεσία και από τον ΟΑΕΔ και να προταχθείς έναντι συναδέλφων σου που χρόνια τώρα στερούνται οικογένεια, χρήμα, σπίτι για να αποκατασταθούν κάποια στιγμή; γιατί δεν ζητάτε μια λύση που θα απονείμει δικαιοσύνη για σας, αλλά δεν θα αποβεί σε βάρος άλλων; ποιά στάση θα κρατήσετε αν αναγνωριστεί η προϋπηρεσία π.χ των ΙΕΚ και προταχθούν έναντι σας;

Δεν είμαστε 400 αλλά πολλοί περισσότεροι... αλλά και λιγότεροι να είμασταν τι σημασία έχει, το δίκιο είναι δίκιο ανεξαρτήτως αριθμού.
Aν δεν απαντήσεις επώνυμα δε θα ασχοληθώ ξανά με τα λεγόμενα σου. (εγώ σε ξέρω απλά να σε μάθουν και οι άλλοι)
Η ΠΕΑ διεκδικεί όλες οι προσλήψεις αναπληρωτών-ωρομισθίων(πλην του εξειδικευμένου προσωπικού) να γίνονται από τους ενιαίους πίνακες ( αναφέρεται στο διεκδικητικό πλαίσιο) σχετικά με την ΠΔΣ.

Η λογική του όποιος δεν συμφωνεί με το ΔΣ της ΠΕΑ να διαγράφεται δεν φαίνεται να είναι και πολύ δημοκρατική.Αφού οι περισσότεροι γυμναστές έχετε αποκτήσει προϋπηρεσία από ΤΑΔ-ΟΛΟΗΜΕΡΑ (πριν γίνονται οι προσλήψεις από τους πίνακες) κλπ, τώρα προσπαθείτε να διασφαλίσετε την προϋπηρεσία σας από άλλους που πιθανόν να πράξουν ότι κάνατε εσείς  παλαιότερα.Μήπως θα πρέπει να δώσεις κάποιες εξηγήσεις για τα γκρι κουτάκια της προϋπηρεσίας σου;Μα τέτοια σύμπτωση ποια να καλούν εσένα σε δυσπρόσιτες περιοχές; Γιατί δεν εξηγείς στους συναδέλφους  που βρίσκονται αυτές οι δυσπρόσιτες περιοχές; Γκρι κουτάκια έχει επίσης και ο γ. γραμματέας σας; Αχ αυτό το γκρίζο φόντο!

Τα χτυπήματα κάτω από τη μέση και οι ανώνυμες προσβολές δεν τιμούν αυτόν που τις πραγματοποιεί. Αν μπορείς μίλησε επώνυμα και το συζητάμε. Πρέπει όμως να σου πω δυο λόγια.

Τα γκρι κουτάκια ανήκουν σε μαύρες περιόδους της προσωπικής μου διαδρομής, 2 χρόνια ( Φλομοχώρι 182χλμ πάνε-έλα από Σπάρτη) τρεις φορές την εβδομάδα για να αμειφθώ με το σούπερ ποσό των 7E, αλλά ξέχασα εσείς ξέρετε από χιλιόμετρα και ταλαιπωρία....Δυο χρονιές έχω γκρι κουτάκια και τα έχω πάρει με αίμα για αυτό μη μιλάς όταν αγνοείς την πραγματικότητα και προσπαθείς να κερδίσεις εντυπώσεις. 6 χρόνια ωρομισθίας έχω στερηθεί πολλά, αγνοώ τι εστί αναπλήρωση και μισθός αναπληρωτή, δεν έχετε αδικηθεί μόνο εσείς.

Στην ΠΕΑ αυτή τη στιγμή μόνο ΕΝΑΣ εργάζεται αναπληρωτής, 4 είναι ωρομίσθιοι, 1 περιμένει για ΑΣΠΑΙΤΕ 1 είναι ήδη όντας άνεργοι, είδες τι βίσματα που είμαστε όλοι;

Εγώ δε μίλησα για διαγραφή αλλά για παραίτηση κάποιου που είναι πολέμιος των θέσεων και του διεκδικητικού πλαισίου της ΠΕΑ, έχει λογική και είναι αντρίκιο.

Να κάνω και γω μια ερώτηση όμως, εσείς που όντως έχετε αδικηθεί τι αλτρουισμό επιδεικνύετε θέλοντας να εμφιλοχωρήσετε στους πίνακες και να ανατρέψετε πίνακες αναπληρωτών, διορισμών και οικογενειακούς προγραμματισμούς; Αυτή τη συμπεριφορά προτείνετε σ'όποιον αδικείται; όποιος αδικείται πρέπει να αδικήσει και να μην αναζητήσει δικαίωση χωρίς να υπάρξει άλλη μια αδικία;

Εφόσον βγαίνεις σαν εκπρόσωπος συλλόγου θα πρέπει να μάθεις να σέβεσαι και την διαφορετική άποψη! Για τα χτυπήματα κάτω από τη μέση δεν το ξεκίνησα εγώ, αλλά όλοι εσείς που προσπαθείτε να σπιλώσετε τη δική μου προϋπηρεσία.Το Φλομοχώρι μόνο αποδεικνύει πως δεν δούλεψες εκτός νομού.Γιατί αν οι πληροφορίες μου για τους εκπροσώπους της ΠΕΑ είναι σωστές οι περισσότεροι έχετε ένα μικρό προβληματάκι με εξαίρεση τον Πρόεδρο που είναι καθαρός!

Συνάδελφε, αρκετά πια με την ΠΕΑ, εσείς κάθε φορά αλλάζετε ΔΣ και κάθε φορά έχετε διαφορετικές θέσεις!
Όσο για την αλτρουιστική μας συμπεριφορά, επηρεαζόμαστε από τη δική σας!Έτσι πάνε αυτά!
Άσε τους οαεδίτες που μάλλον δεν θα γίνει τίποτα και συζητάμε σε δουλειά να βρισκόμαστε και δώσε εξηγήσεις για τα παρακάτω:
Και οι βισματούχοι να αποκτούν δικαίωμα διορισμού από:
1)  Σιβιτανίδειο
2 ) Εκκλησιαστικά Σχολεία,
3 ) Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας (Σ.Δ.Ε.),
4 ) Σχολεία Φυλακών/ Σωφρονιστικών καταστημάτων,
5 ) Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής (Σ.Μ.Ε.Α.),
6 ) Τμήματα Αθλητικής Διευκόλυνσης Τ.Α.Δ.-Ε.Τ.Α.Δ.,
7 ) Προϋπηρεσία από σχολείο χώρας της… Ευρωπαϊκής Ένωσης,
8 ) «Προϋπηρεσία» από… ιδιωτικό σχολείο,
9 ) Π.Δ.Σ….


Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
zagoraki καταρχήν μια καλοπροαίρετη κριτική απέναντι σου. τη συγκεκριμένη πρόταση να κατοχυρώσετε την προυπηρεσία σας εφόσον είστε επιτυχόντες του ασεπ την έκανα πρώτη φορά στο προηγούμενο μήνυμα μου.προφανώς πάνω στη συγχυσή σου έκρινες και απάντησες με απαξιωτικό χαρακτηρισμό ότι επαναλαμβάνομαι. μάλλον κρίνεις εξ ιδιων τα αλλότρια.....μια και μονότονα αναφέρεσε επίμονα σε πδς σιβιτανίδειο, ναυτικά λύκεια, εκκλησιαστικά λύκεια χώρες εξωτερικού κτλπ.οκ να συμφωνήσουμε οι προσλήψεις αναπληρωτων και ωρομισθίων να γίνονται μέσω του ενιαίου πίνακα στον οποίο νόμιμα καλώς να εισέλθετε.

Αποσυνδεδεμένος παναγιώτης βασιλόπουλος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Ζαγοράκη είναι και άλλοι που "ξενιτεύθηκαν" για τη απόκτηση προϋπηρεσίας εκατοντάδες χιλιόμετρα, δίνοντας ΑΣΕΠ 2,3,4,5, φορές. Σταμάτα τις γραφικότητες και ασχολήσου με το υπ. εργασίας.

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
zagoraki μια κουβέντα για τα "μη βύσματα" έχεις να πεις;αν γίνομαι εγώ κουραστικός εσύ γιατί αποφεύγεις την απάντηση όπως ο διάολος το λιβάνι;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162171
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 779
Σύνολο: 791

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.