*

Αποστολέας Θέμα: Αναγνώριση προϋπηρεσίας στον ΟΑΕΔ εκπαιδευτικών γενικής παιδείας  (Αναγνώστηκε 184511 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
η αντιληψη για την εκπ/ση αποκταται με το ποσα παιδια περασε κανεις στο πανεπιστημιο;
μαλλον αλλο θα ηθελες να πεις bobo1,εκτος κι αν εγω το καταλαβα λαθος-πραγμα οχι και τοσο παραξενο!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος jonas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Έλα ρε, αυτό είναι εύκολο, ανήκετε στο κόμμα του βολέματος. Δηλαδή κάθε χρόνο κάνετε ότι μπορείτε να για να διοριστείτε όσοι είστε στο προεδρείο και του χρόνου ακολουθούν οι επόμενοι. Σαν μέσο πίεσης στο υπουργείο (που σουλατσάρετε σαν παραγοντες ποδοσφαιρικών ομάδων) χρησιμοποιείτε τα εγγεγραμμένα μέλη της ΠΕΑ (καλά κορόιδα είναι και αυτά)

ΥΓ. Ακόμα έχετε σαν αίτημα την κατάργηση του ΑΣΕΠ? ;D ;D

Και ποιού κόμματος ταμπέλα έχουμε..
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2009, 03:52:48 μμ από jonas »

Αποσυνδεδεμένος bobo1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "La fille de l' artiste avec un bateau"
    • Προφίλ
πολλα παιδια στο πανεπιστημιο,πολλες διδακτικες ωρες κλπ κλπ

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
αναρωτιεμαι,εμεις που περιμεναμε τοοοσα χρονια υπομονετικα στους πινακες αναπληρωτων,διορισμου τι ειμαστε;δεν θα τον πω τον χαρακτηρισμο,πολυφοριεται ηδη

Περήφανοι

...που περιμένουμε τη σειρά μας, δίνουμε ΑΣΕΠ, προσλαμβανόμαστε ωρομίσθιοι και αναπληρωτές στα αναγνωρισμένα σχολεία του ΥπΕΠΘ και διοριζόμαστε με το κεφάλι ψηλά!

ψωρο-υπερηφανοι θα ελεγα, ετσι που καταντησαν το συστημα επιλογης, "μπατε σκυλοι αλεστε"
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
πολλα παιδια στο πανεπιστημιο,πολλες διδακτικες ωρες κλπ κλπ


ΟΚ then. ..........

παιδια, το εχω πει και θα το επαναλαβω. δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε με τους ΟΑΕΔιτες συναδελφους. αλλοι φταινε για το μπαχαλο που γινεται προφανως για λογους ψηφοθηρικους (?)....δεν ξερω....
ομως,
 ας ειμαστε πιο "ευγενικοι" και να μη χρησιμοποιουμε χαρακτηρισμους που δεν συναδουν με το επιπεδο μας, εκπαιδευτικοι γαρ....(μιλω και για τους οαεδιτες που ειναι μερικες φορες καπως πιο ερηστικοι)

τελος,
 η ΠΕΑΕ δεν ανηκει σε κανενα κομμα και θεωρω οτι σωστα κανει τη δουλεια της και μαλιστα και με το παραπανω. πισω απο το πληκτρολογιο ολοι ειμαστε "ειδικοι"και κρινουμε ευκολοτατα....ποσο ευκολα, αληθεια!!!!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ

Αγαπητή συναδέλφισσα συνεχίζεις να κατακρίνεις ανθρώπους που ούτε γνωρίζεις ,ούτε ξέρεις τι αγώνες κάνουν.
Αυτοί που σου πανε οτι η ΠΕΑΕ είναι μαγαζάκι του καθενός στα παν λάθος.
Κι αν νομίζεις ότι η ΠΕΑΕ κομματικοποιείται είσαι βαθιά νυχτωμένη.
Άφησε λοιπόν την εύκολη κριτική και άλλη φορά να φιλτράρεις καλύτερα ό,τι σου λένε.
ΚΑΙ στην τελική αν νομίζεις ότι έχεις στοιχεία πέρα από μια δήλωση μιας συναδέλφου των ΟΑΕΔιτων, πες τα και σε μας για να τα μάθουμε.
Είδαλλως σταμάτα να είσαι εμπαθής και πριν κρίνεις, φρόντιζε να μαθαίνεις το ποιόν του καθενός.
Με λύπη μου στο λέω ότι ούτε γνώση έχεις ούτε αυτι.
Και πες μας λίγο που είδες την έπαρση.
Και ποιού κόμματος ταμπέλα έχουμε..

Οταν θα περασεις παιδια στο πανεπιστημιο οσα περασα εγω μεχρι τωρα,τοτε θα αποκτησεις καλυτερη αντιληψη για την εκπαιδευση κσι θα καταλαβεις τί σημαινει αγωνας.Τωρα ,αγωνες σαν τους δικους σας τους τελευταιους ...να μας λειπουν!!!Εγω αγωνιζομαι φιλε κι οχι εσυ
Υποκλίνομαι στο μεγαλείο σου συναδέλφισσα της ΠΕΑ!
Ένας ασημάντος καθηγητάκος...που δεν έχει αγωνιστεί κοθόλου στη ζωή του και που έχει φτάσει 30 και, και είναι ακόμη αδιόριστος επειδή ακριβώς είναι τόσο κομματικοποιημένος όσο περιγράφεις σε χαιρετά!!
Και δεν είμαστε φίλοι κοπελιά..
Κι όσο για έπαρση, νομίζω ότι το μήνυμα σου μιλά από μόνο του.
Άντε και καλές νέες ρυθμίσεις..

Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ
Έλα ρε, αυτό είναι εύκολο, ανήκετε στο κόμμα του βολέματος. Δηλαδή κάθε χρόνο κάνετε ότι μπορείτε να για να διοριστείτε όσοι είστε στο προεδρείο και του χρόνου ακολουθούν οι επόμενοι. Σαν μέσο πίεσης στο υπουργείο (που σουλατσάρετε σαν παραγοντες ποδοσφαιρικών ομάδων) χρησιμοποιείτε τα εγγεγραμμένα μέλη της ΠΕΑ (καλά κορόιδα είναι και αυτά)

ΥΓ. Ακόμα έχετε σαν αίτημα την κατάργηση του ΑΣΕΠ? ;D ;D

Και ποιού κόμματος ταμπέλα έχουμε..
Μπερδεύεις σίγουρα την ΠΕΑ με την ΠΕΑΕ και μας κατηγορείς αδίκως συνάδελφε..Για ψάξε λίγο καλύτερα να δείς ποιό προεδρείο συμφώνησε το 24μηνο?
Κι αυτό για το οποίο απορώ...Γιατί τόση εμπάθεια με την ΠΕΑΕ?

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Για ακόμη μια φορά Μάρκο δεν θα συμφωνήσω μάζι σου. Σαφώς και υπεύθυνοι για το μπάχαλο που θα γίνει στους πίνακες είναι οι "φωστήρες" του υπεπθ και όλοι οι πολιτικάντηδες! Σαφώς όμως και οι οαεδίτες είναι απέναντι μου, μια και το "μαγαζάκι" που άνοιξαν, και το οποίο πήγε πάρααααα πολυ καλά, εξυπηρέτησε αποκλείστικά και μόνο τα δικά τους συμφέροντα. Πώς λοιπόν ζητάς από μένα να πιστεύω οτι δεν έχω να χωρίσω τίποτα μαζί τους; πώς ζητάς να μην αντιδρώ όταν σήμερα είναι αυτοί και αύριο θα είναι κάποιοι άλλοι που θα ξεπερνουν την ουρά από τα πλάγια για μπουν μπροστά; Ζήτας να πάμε δηλαδή με στο σταυρό στο χέρι και να μη φωνάζουμε απέναντι στο γεγονός οτι κάποιοι μας θεωρούν ηλίθιους; Σίγουρα θα έπρεπε να υπάρξει πιο δυναμικη κινητοποίηση για το συγκεκριμένο θέμα και όχι μόνο να βγάζουμε τα απωθημένα μας μέσα στο forum. Και επίσης δεν μπορούμε να βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι(όπως κάνεις) την ρύθμιση για τους οαεδίτες και για το ασεπ+24μηνο. Επόμένως ξαναρωτώ και ελπίζω αυτή τη φορά να πάρω απάντηση. Εσύ προτείνεις μαζική αντίδρασή για ποιο πράγμα; τι προτείνεις; κατάργηση της προυπηρεσίας ως τρόπο διορισμού;
Όσον αφορά τους συνδικαλιστές της πεα και πεαε να τους κρίνεις όλους όχι τώρα αλλά μετά από κάμποσο χρόνο.....οπότε θα φανούν πολλά πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Για ακόμη μια φορά Μάρκο δεν θα συμφωνήσω μάζι σου. Σαφώς και υπεύθυνοι για το μπάχαλο που θα γίνει στους πίνακες είναι οι "φωστήρες" του υπεπθ και όλοι οι πολιτικάντηδες! Σαφώς όμως και οι οαεδίτες είναι απέναντι μου, μια και το "μαγαζάκι" που άνοιξαν, και το οποίο πήγε πάρααααα πολυ καλά, εξυπηρέτησε αποκλείστικά και μόνο τα δικά τους συμφέροντα. Πώς λοιπόν ζητάς από μένα να πιστεύω οτι δεν έχω να χωρίσω τίποτα μαζί τους; πώς ζητάς να μην αντιδρώ όταν σήμερα είναι αυτοί και αύριο θα είναι κάποιοι άλλοι που θα ξεπερνουν την ουρά από τα πλάγια για μπουν μπροστά; Ζήτας να πάμε δηλαδή με στο σταυρό στο χέρι και να μη φωνάζουμε απέναντι στο γεγονός οτι κάποιοι μας θεωρούν ηλίθιους; Σίγουρα θα έπρεπε να υπάρξει πιο δυναμικη κινητοποίηση για το συγκεκριμένο θέμα και όχι μόνο να βγάζουμε τα απωθημένα μας μέσα στο forum. Και επίσης δεν μπορούμε να βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι(όπως κάνεις) την ρύθμιση για τους οαεδίτες και για το ασεπ+24μηνο. Επόμένως ξαναρωτώ και ελπίζω αυτή τη φορά να πάρω απάντηση. Εσύ προτείνεις μαζική αντίδρασή για ποιο πράγμα; τι προτείνεις; κατάργηση της προυπηρεσίας ως τρόπο διορισμού;
Όσον αφορά τους συνδικαλιστές της πεα και πεαε να τους κρίνεις όλους όχι τώρα αλλά μετά από κάμποσο χρόνο.....οπότε θα φανούν πολλά πράγματα.

Θα σου απαντησω αφου ρωτας τι πιστευω εγω αν και αν με παρακολουθουσες αυτο το λεω μηνες τωρα. Εγω λοιπον πιστευω οτι ΜΟΝΟ με ΑΣΕΠ και χωρις καμια προυπηρεσια. με ασεπ και μαλιστα με τον τελευταιο ασεπ,γιατι δεν ειναι καλυτεροι οι 24μηνιτες ή οι οεαδιτες απο ολους τους υπολοιπους. ΤΕΛΟΣ. και ναι κινητοποιησεις αλλα μονο γιαυτο που πιστευω. ΤΕΛΟΣ.

ολο λεω να ελαττωσω το τσιγαρο αλλα εσεις δεν με αφηνετε...ας κανω παλι ενα !!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2009, 04:39:25 μμ από Μarkos »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Για ακόμη μια φορά Μάρκο δεν θα συμφωνήσω μάζι σου. Σαφώς και υπεύθυνοι για το μπάχαλο που θα γίνει στους πίνακες είναι οι "φωστήρες" του υπεπθ και όλοι οι πολιτικάντηδες! Σαφώς όμως και οι οαεδίτες είναι απέναντι μου, μια και το "μαγαζάκι" που άνοιξαν, και το οποίο πήγε πάρααααα πολυ καλά, εξυπηρέτησε αποκλείστικά και μόνο τα δικά τους συμφέροντα. Πώς λοιπόν ζητάς από μένα να πιστεύω οτι δεν έχω να χωρίσω τίποτα μαζί τους; πώς ζητάς να μην αντιδρώ όταν σήμερα είναι αυτοί και αύριο θα είναι κάποιοι άλλοι που θα ξεπερνουν την ουρά από τα πλάγια για μπουν μπροστά; Ζήτας να πάμε δηλαδή με στο σταυρό στο χέρι και να μη φωνάζουμε απέναντι στο γεγονός οτι κάποιοι μας θεωρούν ηλίθιους; Σίγουρα θα έπρεπε να υπάρξει πιο δυναμικη κινητοποίηση για το συγκεκριμένο θέμα και όχι μόνο να βγάζουμε τα απωθημένα μας μέσα στο forum. Και επίσης δεν μπορούμε να βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι(όπως κάνεις) την ρύθμιση για τους οαεδίτες και για το ασεπ+24μηνο. Επόμένως ξαναρωτώ και ελπίζω αυτή τη φορά να πάρω απάντηση. Εσύ προτείνεις μαζική αντίδρασή για ποιο πράγμα; τι προτείνεις; κατάργηση της προυπηρεσίας ως τρόπο διορισμού;
Όσον αφορά τους συνδικαλιστές της πεα και πεαε να τους κρίνεις όλους όχι τώρα αλλά μετά από κάμποσο χρόνο.....οπότε θα φανούν πολλά πράγματα.

Θα σου απαντησω αφου ρωτας τι πιστευω εγω αν και αν με παρακολουθουσες αυτο το λεω μηνες τωρα. Εγω λοιπον πιστευω οτι ΜΟΝΟ με ΑΣΕΠ και χωρις καμια προυπηρεσια. με ασεπ και μαλιστα με τον τελευταιο ασεπ,γιατι δεν ειναι καλυτεροι οι 24μηνιτες ή οι οεαδιτες απο ολους τους υπολοιπους. ΤΕΛΟΣ. και ναι κινητοποιησεις αλλα μονο γιαυτο που πιστευω. ΤΕΛΟΣ.

ολο λεω να ελαττωσω το τσιγαρο αλλα εσεις δεν με αφηνετε...ας κανω παλι ενα !!!!

Γι' αυτό μιλάμε για φίτρο ΑΣΕΠ: για να είμαστε όλοι ίσοι...
Αλλά μη με εξισώνεις με έναν ΟΑΕΔίτη!!!  :o
3 ΑΣΕΠ κουβαλάω και το ότι είμαι αναπληρώτρια το οφείλω στον ΑΣΕΠ!
'Οπως και πολλοί άλλοι που βρίσκονται στην ίδια θέση με μένα...
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δηλαδή όσοι έχουν προυπηρεσία στο κάλαθο των αχρήστων; αυτό λές;

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
bikini, μιλαω για απο τωρα και στο εξης.....
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος bobo1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "La fille de l' artiste avec un bateau"
    • Προφίλ
θάνος τί να σου πω αν νομιζεις επαρση τη 10 χρονη δουλεια  στην εκπαιδευση(με μεσο ορο  7 διδακτικες ωρες την ημερα( όχι σε φωτογραφημενες σχολες μαθητειας του ΟΑΕΔ!!))   τοτε φιλε ουτε για την ΠΕΑΕ δεν κανεις....φαντασου ουτε για εκει...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2009, 07:17:55 μμ από bobo1 »

Αποσυνδεδεμένος bobo1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "La fille de l' artiste avec un bateau"
    • Προφίλ
Αλλα βλεπεις "θάνος" η ΠΕΑΕ εχει ανοιξει το μαγαζακι της για να υποστηριζει τυπους μονο σαν τον toples,(κι οχι σαν εμενα και την bikini).Δηλαδη τυπους :κομματικοποιημενα φωτογραφημενα  μοντελακια σαν τον toples και την soupermahia.Να τους χαιρεσαι θανος αυτους που στηριζεις και κοιτα μηπως φωτογραφηθεις κι εσυ αργοτερα για τις υπηρεσιες που προσεφερες αφου ησουν υπερ της αναγνωρισης των ΟΑΕΔιτων.Οι αγωνες της ΠΕΑΕ δικαιωθηκαν

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160920
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 660
Σύνολο: 671

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.