*

Αποστολέας Θέμα: Αναγνώριση προϋπηρεσίας στον ΟΑΕΔ εκπαιδευτικών γενικής παιδείας  (Αναγνώστηκε 185779 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
διατάξεις του άρθρου 6 παρ. 2 του ν. 3255/2004
Όσοι εγγράφονται στον πίνακα αναπληρωτών δεν μπορούν να διορισθούν σε θέσεις μόνιμων εκπαιδευτικών πριν συμπληρώσουν υπηρεσία αναπληρωτή ή ωρομίσθιου σε δημόσια σχολεία επί δύο τουλάχιστον πλήρη διδακτικά έτη από την εγγραφή τους στον πίνακα (άρθρο 9, παρ. 6 του Ν. 3391/05).


Με βάση το παραπάνω, δεν διορίζεσται τότε του χρόνου, αλλά απο το 2010 και μετά

Το ρωτώ για επιβεβαίωση

Δεν ισχύει αυτό στην δική μας περίπτωση, επειδή πρόκειται για δημόσια σχολεία δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος eliven

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
γελάσαμε πάλι και σήμερα..
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
γελάσαμε πάλι και σήμερα..

Γελάει καλύτερα αυτός που γελάει πάντα τελευταίος

Αποσυνδεδεμένος eliven

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
γελάσαμε πάλι και σήμερα..

Γελάει καλύτερα αυτός που γελάει πάντα τελευταίος
τώρα το 'θεσες καλύτερα γιατί  μέχρι τώρα είχες ένα στυλάκι ότι είναι δίκαιη και ηθική η αναγνώριση σας....
αλήθεια, μια φήμη ότι σας αναγνωρίσανε για να σας χρησιμοποιήσουνε για δούρειους ίππους  ισχύει?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2009, 07:35:01 μμ από eliven »
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος bobo1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "La fille de l' artiste avec un bateau"
    • Προφίλ
γελάσαμε πάλι και σήμερα..

Γελάει καλύτερα αυτός που γελάει πάντα τελευταίος
τώρα το 'θεσες καλύτερα γιατί πρέπει μέχρι τώρα είχες ένα στυλάκι ότι είναι δίκαιη και ηθική η αναγνώριση σας....
αλήθεια, μια φήμη ότι σας αναγνωρίσανε για να σας χρησιμοποιήσουνε για δούρειους ίππους  ισχύει?
καλοοοοοοο


ομως με κλειδαρια την επιτυχια σε οποιονδηποτε ΑΣΕΠ, οι ΟΑΕΔιτες κλειδωνονται μεσα στον δουρειο ιππο
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2009, 07:28:31 μμ από bobo1 »

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
γελάσαμε πάλι και σήμερα..

Γελάει καλύτερα αυτός που γελάει πάντα τελευταίος
τώρα το 'θεσες καλύτερα γιατί  μέχρι τώρα είχες ένα στυλάκι ότι είναι δίκαιη και ηθική η αναγνώριση σας....
αλήθεια, μια φήμη ότι σας αναγνωρίσανε για να σας χρησιμοποιήσουνε για δούρειους ίππους  ισχύει?

Γελάς πάρα πολύ eliven.Γελούσες πριν, γελάς τώρα, θα γελάσεις μετά.Το γέλιο κάνει καλό.Εγώ δεν μίλησα ποτέ για ηθική, μίλησα για εφαρμογή νόμων.Αν  διαφωνείς μαζί μου, ένας καλός δικηγόρος θα σε πείσει.
Σχετικά με το αν είναι δίκαιο ή άδικο και αυτό είναι σχετικό.Κάτι που εσύ το θεωρείς δίκαιο εγώ μπορεί να το θεωρώ άδικο ή αντίστροφα .

Όσο για τους " δούρειους ίππους" , αν και δεν καταλαβαίνω τον πληθυντικό αριθμό στο παράδειγμά σου (εφόσον είναι γνωστός σαν δούρειος ίππος- O Οδυσσέας και οι στρατιώτες του δεν είχαν 10 δούρειους ίππους αλλά έναν), θα πρέπει να απαντήσω πως αυτό δεν στέκει, γιατί δεν μπήκαμε κρυφά "στην Τροία", αλλά μας άνοιξαν "την πόρτα". Κανείς δεν μπορεί επίσης να χρησιμοποιήσει τον άλλον ως Δούρειο Ίππο, αν δεν το θέλει ο ίδιος.

Αποσυνδεδεμένος eliven

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
άλλος Βουλγαράκης μας βρήκε... έχεις και κότερο να πάμε βόλτα?
άμα η Κερκόπορτες (και μην μου γράψεις τώρα ότι ήταν μία...)  και οι Οθωμανοί σου κάνουν καλύτερα ως αναλογία πάσο... ;D άλλαξε και το nick σου σε "Μωάμεθ"...
γελάω πολύ είναι η αλήθεια διότι βλέπω πολλές γελοιότητες 
εμένα προσωπικά δεν με θίγει η αναγνώρισή σας διότι θα απορροφηθώ  ούτως ή άλλως(και μάλιστα χωρίς να έχω φιλήσει κατουρημένες ποδιές)... εσυ δεν ντρέπεσαι να πανηγυρίζεις που αναγνωρίστηκε η ούτως αποκτηθείσα προυπηρεσία σου, σε ένα σάιτ γεμάτο ανθρώπους που έχουν εκτοπιστεί στην μέση του πουθένα για να μαζέψουν δυο τρία ψιλομόρια ?      Των οποίων την θέση παίρνεις κιόλα...
συνήθισε την απαξιώση και μην παραπονιέσαι... έτσι θα είναι η ζωή σου από δω και πέρα...
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
άλλος Βουλγαράκης μας βρήκε... έχεις και κότερο να πάμε βόλτα?
άμα η Κερκόπορτες (και μην μου γράψεις τώρα ότι ήταν μία...)  και οι Οθωμανοί σου κάνουν καλύτερα ως αναλογία πάσο... ;D άλλαξε και το nick σου σε "Μωάμεθ"...
γελάω πολύ είναι η αλήθεια διότι βλέπω πολλές γελοιότητες 
εμένα προσωπικά δεν με θίγει η αναγνώρισή σας διότι θα απορροφηθώ  ούτως ή άλλως(και μάλιστα χωρίς να έχω φιλήσει κατουρημένες ποδιές)... εσυ δεν ντρέπεσαι να πανηγυρίζεις που αναγνωρίστηκε η ούτως αποκτηθείσα προυπηρεσία σου, σε ένα σάιτ γεμάτο ανθρώπους που έχουν εκτοπιστεί στην μέση του πουθένα για να μαζέψουν δυο τρία ψιλομόρια ?      Των οποίων την θέση παίρνεις κιόλα...
συνήθισε την απαξιώση και μην παραπονιέσαι... έτσι θα είναι η ζωή σου από δω και πέρα...

Γενικά είναι γεγονός αναμφισβήτητο, πως αυτοί που έχουν πρόβλημα επιβίωσης σκέφτονται πρώτα τα προς το ζειν και όχι το φιλοσοφείν.Αφήνω λοιπόν το σχόλιό σου περί Οθωμανών, ούτε θα προσπαθήσω να σου κόψω το γέλιο σου, γιατί το γέλιο δίνει ζωή.Επίσης ούτε θα σχολιάσω πως εσύ αγωνίζεσαι όχι για σένα αλλά για τους άλλους τους φουκαριάρηδες τους αδιόριστους ( χαρακτηριστική φράση συνομιλή μας στο τόπικ), oύτε θα σχολιάσω την προσωπική επίθεση γιατί δεν με αφορά, θα τονίσω όμως το κοινό που έχουμε αγαπητέ/αγαπητή συνάδελφε /συναδέλφισσα:

"Δεν έχω φιλήσει κατουρημένες ποδιές " . H πιιθανή διαφορά μας; Δεν έχω φιλήσει καμία ποδιά ούτε καν αρωματισμένη!

Επίσης θα σε παρακαλούσα, να περιοριστείς στο θέμα του τόπικ και με επιχειρήματα να μου αποδείξεις πως ζήτησα κάτι παράνομο. Αν θέλεις πάλι να με χρησιμοποιήσεις για αντιπολιτευτικούς λόγους, κάντο τουλάχιστον με τακτ.


Αποσυνδεδεμένος cgs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ

άμα η Κερκόπορτες (και μην μου γράψεις τώρα ότι ήταν μία...) 


Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Θα παρακαλούσα να πέσουν λίγο οι τόνοι και να αποφεύγονται τα  μηνύματα που χαρακτηρίζουν άτομα και όχι καταστάσεις.
Για τις  προσωπικές σας αντιπαραθέσεις και τους προσωπικούς σας χαρακτηρισμούς υπάρχουν τα pm.

Ευχαριστώ.

 

Αποσυνδεδεμένος eliven

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
άλλος Βουλγαράκης μας βρήκε... έχεις και κότερο να πάμε βόλτα?
άμα η Κερκόπορτες (και μην μου γράψεις τώρα ότι ήταν μία...)  και οι Οθωμανοί σου κάνουν καλύτερα ως αναλογία πάσο... ;D άλλαξε και το nick σου σε "Μωάμεθ"...
γελάω πολύ είναι η αλήθεια διότι βλέπω πολλές γελοιότητες  
εμένα προσωπικά δεν με θίγει η αναγνώρισή σας διότι θα απορροφηθώ  ούτως ή άλλως(και μάλιστα χωρίς να έχω φιλήσει κατουρημένες ποδιές)... εσυ δεν ντρέπεσαι να πανηγυρίζεις που αναγνωρίστηκε η ούτως αποκτηθείσα προυπηρεσία σου, σε ένα σάιτ γεμάτο ανθρώπους που έχουν εκτοπιστεί στην μέση του πουθένα για να μαζέψουν δυο τρία ψιλομόρια ?      Των οποίων την θέση παίρνεις κιόλα...
συνήθισε την απαξιώση και μην παραπονιέσαι... έτσι θα είναι η ζωή σου από δω και πέρα...

Γενικά είναι γεγονός αναμφισβήτητο, πως αυτοί που έχουν πρόβλημα επιβίωσης σκέφτονται πρώτα τα προς το ζειν και όχι το φιλοσοφείν.Αφήνω λοιπόν το σχόλιό σου περί Οθωμανών, ούτε θα προσπαθήσω να σου κόψω το γέλιο σου, γιατί το γέλιο δίνει ζωή.Επίσης ούτε θα σχολιάσω πως εσύ αγωνίζεσαι όχι για σένα αλλά για τους άλλους τους φουκαριάρηδες τους αδιόριστους ( χαρακτηριστική φράση συνομιλή μας στο τόπικ), oύτε θα σχολιάσω την προσωπική επίθεση γιατί δεν με αφορά, θα τονίσω όμως το κοινό που έχουμε αγαπητέ/αγαπητή συνάδελφε /συναδέλφισσα:

"Δεν έχω φιλήσει κατουρημένες ποδιές " . H πιιθανή διαφορά μας; Δεν έχω φιλήσει καμία ποδιά ούτε καν αρωματισμένη!

Επίσης θα σε παρακαλούσα, να περιοριστείς στο θέμα του τόπικ και με επιχειρήματα να μου αποδείξεις πως ζήτησα κάτι παράνομο. Αν θέλεις πάλι να με χρησιμοποιήσεις για αντιπολιτευτικούς λόγους, κάντο τουλάχιστον με τακτ.


@Lenazagor. οσον αφορά εμένα δεν πρόκειται να εκτραχυνθεί η κουβέντα και θα ήθελα να σημειώσω ότι δεν στρέφομαι προσωπικά εναντίον του συγκεκριμένου συμφορουμίτη αλλά  εναντίον του συγκεκριμένου κλάδου και των μεθοδεύσεων του...
 όσον αφορά την κουβέντα μας ζαgorakis, ούτε ο Βασιλάκης ο Καίλας είχε κάνει διατριβή στον Καντ αλλά γυάλιζε  παπούτσια , δεν βουτούσε τα βουρτσάκια των άλλων λούστρων...
περί επιχειρημάτων: σε 77 σελίδες φόρουμ  έχουν γράφει πολλάκις.  δεν αντιλαμβάνομαι την σκοπιμότητα να τα επαναλάβω... εκτός αν ,ακολουθώντας το πνεύμα της σχετικής διαφήμισης, "θέλεις να τα ακούς"
λυπάμαι τους λίγους  από  σας  που δεν έχουν φιλήσει κατουρημένες ποδιές, διότι αυτούς θα τους ακολουθεί άδικα αυτή η φήμη που πρόκειται να σας συνοδεύει
Να εκφράζω την αλληλεγγύη  μου σε ανθρώπους που αδικούνται δεν είναι ιδιώνυμο αδίκημα, όπως το παρουσιάζεις. ούτε και έχω το copyright.  Συνεπώς μπορεί να το κάνει και το μέλος στο οποίο αναφέρεσαι και οποιοσδήποτε άλλος έχει την κατάλληλη αγωγή...
Προσωπική επίθεση είναι το γεγονός ότι ενώ έχω δηλώσει φύλο ευκρινώς  στο  προφίλ μου , με αποκαλείς "αγαπητέ/αγαπητή"
αυτό με την αντιπολίτευση δεν το κατάλαβα ...δεν είμαι ο Βαγγέλης , ούτε νομίζω ότι είσαι ο Γιωργάκης... Μήπως κυνηγάς ανεμόμυλους? Η μόνη περίπτωση που πρόκειται να σου κάνω αντιπολίτευση είναι άμα βρεθούμε σε κανα σύλλογο διδασκόντων και αυτό θα οφείλεται στην εμφανή διαφορά νοοτροπίας μας...
@ cgs.... έχει κι άλλα ορθογραφικά η σελίδα... σου ξέφυγαν μάλλον ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 22, 2009, 10:45:37 πμ από eliven »
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος cgs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ


@ cgs.... έχει κι άλλα ορθογραφικά η σελίδα... σου ξέφυγαν μάλλον ;D


Σύμφωνα με τα γραπτά σου απέδειξες οτι :  

η Κερκόπορτες ήταν μία

Δεν ψάχνω για ορθογραφικά λάθη..

Δεν είμαι Φιλόλογος ΠΕ02 αλλά φιλόλογος.

Τα υπόλοιπα νομικά και λογικά επιχειρήματα, που παραθέτεις στο μήνυμά σου, τα διέγραψα γιατί .... συμφωνώ.

Υπενθύμιση (αλλά και διόρθωση αριθμού Νόμου )

Η απόκτηση προϋπηρεσίας σήμερα

Μπορεί ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ να καταγράψει μόρια από:

 1 ) Σιβιτανίδειος,
 2 ) Εκκλησιαστικά Σχολεία,
 3 ) Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας (Σ.Δ.Ε.),
 4 ) Σχολεία Φυλακών/ Σωφρονιστικών καταστημάτων,
 5 ) Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής (Σ.Μ.Ε.Α.),
 6 ) Τμήματα Αθλητικής Διευκόλυνσης Τ.Α.Δ.-Ε.Τ.Α.Δ.,
7 ) Προϋπηρεσία από ΔΗΜΟΣΙΟ σχολείο ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ χώρας  ΕΕ ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ,
 8 ) Προϋπηρεσία από ιδιωτικό σχολείο,
 9 ) Π.Δ.Σ. κ.α.
10) Προϋπηρεσία ΟΑΕΔ ( Ν.3762/2009 )
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 22, 2009, 02:16:07 μμ από cgs »

Αποσυνδεδεμένος eliven

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
να  σημειώσω αρχικά ότι θα ήθελα να πιστεύω ότι δεν εμμένεις σκοπίμως  στην καταφανώς προκληθείσα εκ παραδρομής ορθογραφική μου αβλεψία, διοτί μια τέτοια εμμονή θα υπεδείκνυε φελόλογο και όχι φιλόλογο...

για την αναφορά μου στο πλήθος  των Κερκόπορτων θα σε παραπέμψω στο σχόλιο  του zagoraki στο οποίο με επιπλήττει που έγραψα περί δούρειων ίππων ενώ ως γνωστόν ήταν ένας ο δούρειος ίππος όπου μπηκε ο Οδυσσέας κτλ κτλ....

το επιχείρημα "έτσι κάνουν όλες ", που προκύπτει από τη λίστα που παραθέτεις, έχει αδιαμφισβήτητη νομική, λογική, και προπάντων, ηθική αξία
what ever makes you throu the night
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=11567.msg162664#msg162664

Συνάδελφε, "δάσκαλε" δεν θα μπω στη διαδικασία διαλόγου μαζί σου, ούτε θα αναπτύξω τις θεωρίες του Καντ ή του Χέγκελ ή οποιουδήποτε άλλου φιλοσόφου,γιατί μετά από αυτό που είδα παραπάνω φοβάμαι μήπως παρεκτραπείς και δεν θέλω. Έχει ανέβει το επίπεδο της συζήτησης λόγω Καντ και ας το κρατήσουμε ψηλά.


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 764
Σύνολο: 776

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.