*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010  (Αναγνώστηκε 35242 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος canella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 15, 2010, 11:59:38 μμ »
Είσαι απολύτως σίγουρη ότι ισχύει για 2 χρόνια μόνο ; Μπορείς να παραθέσεις κάποιο έγγραφο που να αναφέρεται ρητά ; Ρωτώ καλοπροαίρετα γιατί στον κλάδο μου (ΠΕ19 Πληροφορικής) αποκλείεται να διοριστεί κάποιος τα επόμενα 2 χρόνια οπότε ποιος ο λόγος να το κάνει κάποιος ;
[/quote]
 
Το εγγραφο που μου έδωσαν από τη δευτεροβαθμια αναφέρει καθαρά ότι: Παρακαλούνται οι αναπληρωτές που παρακολούθησαν τα ΠΕΚ τα έτη 2008-2009 και 2009-2010 να προσκομισουν τη βεβαίωση παρακολούθησης ωστε να απαλλαγούν από τα ΠΕΚ του 2010-2011.

Δηλαδη;;;;; για πόσο καιρό ισχύει τελικά η επιμόρφωση;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:01:25 »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 16, 2010, 09:08:33 πμ »

Το εγγραφο που μου έδωσαν από τη δευτεροβαθμια αναφέρει καθαρά ότι: Παρακαλούνται οι αναπληρωτές που παρακολούθησαν τα ΠΕΚ τα έτη 2008-2009 και 2009-2010 να προσκομισουν τη βεβαίωση παρακολούθησης ωστε να απαλλαγούν από τα ΠΕΚ του 2010-2011.

Δηλαδη;;;;; για πόσο καιρό ισχύει τελικά η επιμόρφωση;

Το 2008-09 ήταν η πρώτη χρονιά που παρακολούθησαν ΠΕΚ οι αναπληρωτές γι'αυτό και αναφέρει αυτές τις χρονιές. Όλα τα άλλα είναι αυθαίρετα συμπεράσματα...
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 16, 2010, 10:45:14 πμ »
θα μας τρελανουν τελειως αυτοι στο 1ο πεκ. υπαρχουν στη λιστα ατομα που δεν προλαβαν να κανουν την αιτηση γιατι δεν το ηξεραν  και δεν υπαρχουν τα ονοματα αυτων που προλαβαν. ελεος
Ούτε το δικό μου είναι στη λίστα και έκανα αίτηση 18/10!!Μου είπαν να πάρω το απόγευμα....Για το 1ο πεκ ο λόγος....Άντε βρες άκρη....
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 16, 2010, 10:09:16 μμ »
θα μας τρελανουν τελειως αυτοι στο 1ο πεκ. υπαρχουν στη λιστα ατομα που δεν προλαβαν να κανουν την αιτηση γιατι δεν το ηξεραν  και δεν υπαρχουν τα ονοματα αυτων που προλαβαν. ελεος
Ούτε το δικό μου είναι στη λίστα και έκανα αίτηση 18/10!!Μου είπαν να πάρω το απόγευμα....Για το 1ο πεκ ο λόγος....Άντε βρες άκρη....
Όταν λες έκανες αίτηση, τι εννοείς; Εμένα από το 1ο ΠΕΚ Θεσσαλονίκης μου είπαν ότι παίρνουν τα ονόματα από τις αναλήψεις υπηρεσίας. Αίτηση δεν έκανα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:01:25 »

Αποσυνδεδεμένος so good

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Ακούω+ξεχνώ,βλέπω+θυμάμαι, Κάνω+καταλαβαίνω...
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 16, 2010, 11:05:12 μμ »
θα μας τρελανουν τελειως αυτοι στο 1ο πεκ. υπαρχουν στη λιστα ατομα που δεν προλαβαν να κανουν την αιτηση γιατι δεν το ηξεραν  και δεν υπαρχουν τα ονοματα αυτων που προλαβαν. ελεος
Ούτε το δικό μου είναι στη λίστα και έκανα αίτηση 18/10!!Μου είπαν να πάρω το απόγευμα....Για το 1ο πεκ ο λόγος....Άντε βρες άκρη....
Όταν λες έκανες αίτηση, τι εννοείς; Εμένα από το 1ο ΠΕΚ Θεσσαλονίκης μου είπαν ότι παίρνουν τα ονόματα από τις αναλήψεις υπηρεσίας. Αίτηση δεν έκανα.

Για το 3ο πεκ Αθηνας, το γραφειο  ζητησε απο τη  διευθυντρια του σχολειου να ενημερωσει  αν οι αναπληρωτες εχουν παρακολουθησει πεκ ξανα και τα ονοματα μας υπαρχουν στη λιστα, χωρις καμια αιτηση...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 16, 2010, 11:32:34 μμ από so good »
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, Today is a gift, that' s why it is called present!!!

Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί
Γυναίκα...

Αποσυνδεδεμένος myrianthi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε 08
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 16, 2010, 11:17:52 μμ »
στο 1ο πεκ αθηνας μπορουσες να κανεις αιτηση μεσω της ιστοσελιδας του και απο το εστειλα. αν ηταν να περιμενω ενημερωση απο τη διευθυντρια , τοτε ζησε μαη μου να φας τριφυλλι. αυτη ειναι σε αλλο πλανητη, εδω δεν εχει παρει πρεφα το τι γινεται με εμας του εσπα θα ξερει για την επιμορφωση?

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #48 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 01:55:03 μμ »
Τι να πω..... Εγώ είχα πάρει τηλέφωνο στο ΠΕΚ και τους ρώτησα ποια είναι η διαδικασία και μου είπαν ότι θα παρακολουθώ το site για να δω το όνομά μου. :-\

Αποσυνδεδεμένος psar@ki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #49 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 02:38:44 μμ »
Και εμένα τα ίδια μου είπαν στο τηλέφωνο...

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #50 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 07:58:07 μμ »
Τι να πω..... Εγώ είχα πάρει τηλέφωνο στο ΠΕΚ και τους ρώτησα ποια είναι η διαδικασία και μου είπαν ότι θα παρακολουθώ το site για να δω το όνομά μου. :-\
Aίτηση ηλεκτρονικά εννοούσα.Την είχα κάνει κανονικά μέσα στην προθεσμία και το όνομά μου πουθενά στη λίστα!!Τελικά την ξαναέστειλα στο mail τους και πήρα τηλ.σήμερα και μου είπαν ότι είναι οκ,πήραν την αίτηση και είμαι μέσα.Μπορεί να μην προλάβουν να ανανεώσουν τις λίστες με τα νέα ονόματα,για αυτό παίρνετε τηλέφωνο στα πεκ να δείτε αν πήραν την καινούρια αίτηση(κι ας μην σας γράφουν στη λίστα).
@panickos:Τα γραφεία δεν ανακατεύτηκαν καθόλου στη διαδικασία για τα πεκ σε μας.(κυριλέ,δεν γνώριζαν και μας παρέπεμπαν κατευθείαν στα πεκ).Μιλάω για το 1ο πεκ Αθήνας.
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #51 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 08:40:26 μμ »
Τι να πω..... Εγώ είχα πάρει τηλέφωνο στο ΠΕΚ και τους ρώτησα ποια είναι η διαδικασία και μου είπαν ότι θα παρακολουθώ το site για να δω το όνομά μου. :-\
Aίτηση ηλεκτρονικά εννοούσα.Την είχα κάνει κανονικά μέσα στην προθεσμία και το όνομά μου πουθενά στη λίστα!!Τελικά την ξαναέστειλα στο mail τους και πήρα τηλ.σήμερα και μου είπαν ότι είναι οκ,πήραν την αίτηση και είμαι μέσα.Μπορεί να μην προλάβουν να ανανεώσουν τις λίστες με τα νέα ονόματα,για αυτό παίρνετε τηλέφωνο στα πεκ να δείτε αν πήραν την καινούρια αίτηση(κι ας μην σας γράφουν στη λίστα).
@panickos:Τα γραφεία δεν ανακατεύτηκαν καθόλου στη διαδικασία για τα πεκ σε μας.(κυριλέ,δεν γνώριζαν και μας παρέπεμπαν κατευθείαν στα πεκ).Μιλάω για το 1ο πεκ Αθήνας.
Μάλλον σ'εσάς είναι άλλη η διαδικασία. Σ'εμάς ούτε αίτηση, ούτε τίποτα. Άσε που μου έχουν σπάσει τα νεύρα εδώ και ένα μήνα από αναβολή σε αναβολή να πηγαίνει η ανάρτηση! Τώρα λένε από μέρα σε μέρα. Κι όχι τίποτα άλλο, μου είπαν τηλεφωνικά ότι θα αρχίσουμε στις 29/11 και θέλω να ξέρω de facto για να κανονίσω το πρόγραμμά μου.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #52 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 08:44:50 μμ »
Από ότι είδα στο site του 1ου πεκ είναι 5-10 για μια εβδομάδα.Δεν ξέρω στις ειδικότητες τι παίζει.
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #53 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 08:54:00 μμ »
Α, σ'εμάς 4-9, απ'ότι είπαν. Τώρα πώς θα προλάβουμε μετά το ολοήμερο (που τελειώνει 4.15) να είμαστε στις 4 εκεί, ένα Θεός το ξέρει! Θα διακτινιστούμε!!! Σταρ τρεκ κατάσταση!! ;D :-\ >:(

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #54 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 09:03:33 μμ »
Sport Billy,Sport Billy είσαι ήρωας από άλλο πλανήτη!!!! ;D ;D
Εμείς είμαστε ήρωες......τα υπουργεία μου μέσα!!!!!!
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #55 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 09:35:35 μμ »
Sport Billy,Sport Billy είσαι ήρωας από άλλο πλανήτη!!!! ;D ;D
Εμείς είμαστε ήρωες......τα υπουργεία μου μέσα!!!!!!
Σωστή!!! ;D ;D ;D ;D ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159796
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 387
Σύνολο: 394

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.