*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010  (Αναγνώστηκε 35597 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasbio

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #84 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 09:55:02 μμ »
Κανένα group  για  το  1ο  ΠΕΚ Θεσσαλονίκης  από  Ημαθία  θα  κάνουμε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:57:09 »

Αποσυνδεδεμένος evievi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #85 στις: Νοέμβριος 26, 2010, 11:49:26 μμ »
Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα από το 2ο ΠΕΚ Θεσσαλονίκης. Η επιμόρφωση ξεκινά 30/11.

Αποσυνδεδεμένος vava

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #86 στις: Νοέμβριος 27, 2010, 12:25:37 πμ »
Στο νομό Αιτωλοακαρνανιας ξεκινάμε Τετάρτη 1/12!   Στις 3.30 και ούτε σκέφτηκαν ότι τα ολοήμερα τελειώνουν στις 4!!!!  και φυσικά  από όλες τισ πόλεις του νομού θα τρέχουμε στο Αγρίνιο!!!!!!!!!!!!!!
Παίρνουμε στο γραφείο και μας λένε να το ρυθμίσουμε με τα ΠΕΚ , παίρνουμε στα ΠΕΚ στην Πατρα και μας λένε ότι να βρόυνε αντικαταστάτες μας από το γραφείο!!!  Αν ΕΊΝΑΙ ΔΥΝΑΤΌΝ!!!

Αποσυνδεδεμένος lambriana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #87 στις: Νοέμβριος 29, 2010, 02:46:56 μμ »
Δεν  φτάνει  που  το  έμαθα  τελευταία  στιγμή  και  κατά  τύχη ,  δεν  ξέρουν  να  μας  απαντήσουν  και  τι  ακριβώς  προβλέπεται !Πήρα  σήμερα  στο  ΠΕΚ  Καβάλας ,δεν  ήταν  το  όνομα  μου  στο  τμήμα (και  το  δικό  μου  και  πολλών  άλλων  δηλαδή )  και   μου  είπαν  αν  θες  έλα  και  γράψε  χειρόγραφα  το  όνομα  σου  στην  κατάσταση ! Σε  ερώτηση  μου  αν  υπάρχουν  κυρώσεις  μου  απάντησε  η  κατα τ'αλλα  ευγενέστατη  κυρία  πως  δεν  γνωρίζει  και  πως  αυτή είναι  ερώτηση  πολλών ! Όσο  δε  για  τα  ολοήμερα  μου  απάντησε  πως  είναι  υποχρεωμένοι  από  τα  σχολεία  να  μας  διευκολύνουν !Μήπως  ξέρει  κανείς ρε  παιδιά  πόσες  απούσιες  τουλάχιστον  δικαιολογούνται ; Όχι  τίποτα  άλλο  δηλαδή  αλλά  έχω  κανονίσει  να  πάω  Αθήνα  σε  γάμο  το  Σ/K  και  τα  μαθήματα  αρχίζουν Παρασκευή ! Μήπως  να  κάνω  την  πάπια  και  να  πάω  από  Δευτέρα   να  παρακολουθήσω ;  Nα  τους  πω  οτι  το  έμαθα  τελευταία  στιγμή  και  δεν  είμαι  ούτε  στο  τμήμα ; Ή  να  κάνω  την  πάπια  και  να  μη  πάω  καθόλου ; Και  οι  κυρώσεις ; Mου  το  άφησε  ανοιχτό  η  κυρία  από  το  ΠΕΚ ! Δεν  μπορεί  κάποιος  να  μας  απαντήσει  υπεύθυνα !;! Helppppppp . .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:57:09 »

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #88 στις: Νοέμβριος 29, 2010, 04:01:30 μμ »
Πήρα στα ΠΕΚ Θεσ/νίκης τηλέφωνο. Δεν είναι υποχρεωτικά απλά δεν παίρνεις την βεβαίωση όπου η κυρία μου άφησε υπονοούμενα για το που μπορεί να χρησιμοποιηθεί(δήθεν για παιδαγωγική επάρκεια και προβάδισμα στις προσλήψεις του χρόνου αν βγάλει ανακοίνωση το υπουργείο). Ξαναπήρα πριν από λίγο ήταν ευγενέστατος ο κύριος μου είπε ότι δεν έχουμε κυρώσεις ότι δεν έχουν καμία ενημέρωση και δεν ισχύει κάτι τέτοιο πως θα μπορούσε άλλωστε αφού το ΠΕΚ αυτό είναι για όσους διορίστηκαν πριν τις 18/10/2010 για τους υπόλοιπους δεν θα υπάρξει.Αδικία οι υπόλοιποι δεν πρέπει να επιμορφωθούν;

Αποσυνδεδεμένος mariael

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #89 στις: Νοέμβριος 29, 2010, 04:54:48 μμ »
τα πεκ ειναι υποχρεωτικα,νομιζω  οτι καλεσαν της α φασης μονο.Η πρωτη κουβεντα που μας ειπαν ειναι αν εχουμε χωραφια να δουλεψουμε,εμμεσως πλην σαφως,να ξεχασουμε τη μονομοτητα,αν δουλεψουμε, θα δουλεψουμε ξανα αναπληρωρες κι οτι σε λιγο μπορει να ειμαστε ολοι χωρις δουλεια-και οι ιδιοι φυσικα

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #90 στις: Νοέμβριος 29, 2010, 06:19:22 μμ »
τελικα τι γινεται με τα πεκ των αμω?σημερα ειδα σε ενα σχολειο που παω το προγραμμα για ολους τους αναπληρωτες αβαθμιας αλλα δεν ελεγε απο ποια φαση ή κατι αλλο.στην ιστοσελιδα του πεκ δεν υπαρχει το ονομα μου.ειμαι απο την προτελευταια φαση.να παρω στο γραφειο αυριο?θα ξερουν ?

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #91 στις: Νοέμβριος 29, 2010, 06:52:43 μμ »
Τα ΠΕΚ για τους ΑΚΩ και τους ΑΜΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ. Κυρώσεις ΔΕΝ υπάρχουν. Μάλιστα είναι ΚΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΑ αφού γίνονται εκτός διδακτικού ωραρίου απλά και μόνο για να παίρνουν φράγκα οι επιμορφωτές. Για εμάς ούτε λόγος για υπερωριακή αποζημίωση. Τέλος κανείς δεν μας εγγυάτε ότι οοοοοοοταν διοριστούμε δε θα χρειάζεται να τα ξαναπαρακολουθήσουμε.

Προτείνω αποχή 100% ΟΛΩΝ των αναπληρωτών έτσι ώστε να διαλυθούν τα τμήματα και να μην γίνει η "επιμόρφωση" αφού εμείς δεν έχουμε ΚΑΝΕΝΑ λόγο για να τα παρακολουθήσουμε, γιατί ως γνωστών αυτά που θα μας διδάξουν είναι τουλάχιστον ουτοπικά και ανεφάρμοστα.

Επιτέλους ας ξυπνήσουμε και ας αρχίσουμε να εναντιωνόμαστε στις ορέξεις του κάθε αληταρά ...

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #92 στις: Νοέμβριος 30, 2010, 07:30:42 μμ »
Κάποιος ρώτησε πόσες απουσίες δικαιούμαστε: 10% των ωρών. Οι ώρες είναι 30 διδακτικές άρα απουσίες 3 ωρών δικαιούμαστε.

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #93 στις: Νοέμβριος 30, 2010, 07:33:10 μμ »
Κάποιος ρώτησε πόσες απουσίες δικαιούμαστε: 10% των ωρών. Οι ώρες είναι 30 διδακτικές άρα απουσίες 3 ωρών δικαιούμαστε.


λίγες είναι...
ε ρε υπογραφές εκ περιτροπής που θα πέσουν!!!!
ήδη έχουμε αρχίσει,δυστυχώς,να το συζητάμε αυτό.
γενικώς είναι πολύ υποτιμημένα τα ΠΕΚ!
όλοι τα θεωρούν "χάσιμο χρόνου"!
θέλω πολύ να δω τι είναι τελικά αυτά τα ΠΕΚ!! ;D

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #94 στις: Νοέμβριος 30, 2010, 07:37:01 μμ »
Ε πώς να μην είναι υποτιμημένα αφού ότι να'ναι επιμορφωτές μας επιμορφώνουν! Στο ίδιο τμήμα είμαστε αγγλικών και γαλλικών και ο ένας επιμορφωτής ήταν δάσκαλος ειδικής αγωγής! Από πού κι ως πού; Άσε που είμαστε στο ίδιο τμήμα καθηγητές αγγλικής και γαλλικής. Αχταρμάς....

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #95 στις: Νοέμβριος 30, 2010, 07:48:34 μμ »
Ε πώς να μην είναι υποτιμημένα αφού ότι να'ναι επιμορφωτές μας επιμορφώνουν! Στο ίδιο τμήμα είμαστε αγγλικών και γαλλικών και ο ένας επιμορφωτής ήταν δάσκαλος ειδικής αγωγής! Από πού κι ως πού; Άσε που είμαστε στο ίδιο τμήμα καθηγητές αγγλικής και γαλλικής. Αχταρμάς....

ό,τι να΄ναι!
θέλω να είμαι αισιόδοξη!
θα φύγουμε απο'κει έστω και με μία αξιόλογη κουβέντα!
πολλές φορές αυτή και μόνο αυτή μπορεί να κάνει τεράστια διαφορά στη μετέπειτα επαγγελματική ζωή!

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #96 στις: Νοέμβριος 30, 2010, 07:56:15 μμ »
Κοίτα, η αλήθεια είναι ότι κι εγώ αισιόδοξη θέλω να είμαι γιατί αλλιώς από τα νεύρα μου (που άβαλαν τα ΠΕΚ απογεύματα στα μέσα της χρονιάς και που κανένας δε μας ξεκαθαρίζει ποιες είναι αυτές οι κυρώσεις) θα πνίξω κανέναν εκεί μέσα! ;D >:( Χθες, βέβαια, από τις 6 ώρες επιμόρφωσης, μόνο η 1 άξιζε αλλά άξιζε πραγματικά! Μας έδωσε τρομερές ιδέες διδασκαλίας! Ήδη σήμερα χρησιμοποίησα 2 από αυτές και τα παιδιά τις λάτρεψαν!

Αλλά, βρε παιδιά, δε φτάνουν τα ΠΕΚ, έχουμε και την ημερίδα για την Α και Β Δημοτικού!!! Έλεος!!! Θα "παραμορφωθούμε" πια! Και αυτοί οι καημένοι οι σύμβουλοί μας..... υπερωρίες βαράνε. :P

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΚ Αναπληρωτών 2010
« Απάντηση #97 στις: Νοέμβριος 30, 2010, 08:25:47 μμ »
 καλησπερα εμασ ξεκινησαν εγω δεν πηγα λογο εγκυμοσυνησ .

τουσ ρωτησα για κυρωσεισ δεν ξερουν κατι    δηλ αυτοι που δεν πηγαν περυσι τι επαθαν   ;;;τα κανουν φετοσ... και εμεισ του χονου...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 779
Σύνολο: 789

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.138 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.