*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις σε Φορείς  (Αναγνώστηκε 884748 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maria38

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #168 στις: Οκτώβριος 25, 2007, 01:47:53 μμ »
Για τη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση είμαι σίγουρη. Το διάβασα σε μια εγκύκλιο για μεταθέσεις και αποσπάσεις που πήρα από το Γραφείο Δευτεροβάθμιας. Για την Πρωτοβάθμια δεν ξέρω αλλά φαντάζομαι ότι δεν θα ισχύει κάτι διαφορετικό. Ελπίζω να βοήθησα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:10:11 »

Αποσυνδεδεμένος sofia_80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #169 στις: Μάρτιος 12, 2008, 04:41:47 μμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Όταν κάποιος παίρνει για ένα χρόνο απόσπαση σε υπηρεσία ή φορέα του υπουργείου παίρνει τα 2 μόρια διδακτικής προϋπηρεσίας που παίρνουν όλοι εκπαιδευτικοί κάθε χρόνο;

Αποσυνδεδεμένος stef

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #170 στις: Μάρτιος 12, 2008, 05:10:12 μμ »
Αν πρόκειται για μετάθεση ναι τα παίρνει. Αν πρόκειται για κατάληψη θέσης (Δ/ντη κλπ κλπ) δεν τα παίρνει.

Αποσυνδεδεμένος T-tinos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #171 στις: Μάιος 24, 2008, 10:16:30 πμ »
...ας πούμε ότι πήρα την απόσπαση στο υπουργείο για ένα χρόνο. Υπάρχει κάτι ουσιαστικό που να μου εξασφαλίζει την περαιτέρω διαμονή σε ευτό το πόστο?
Συγκεκριμένα, σκοπεύω να αφήσω μια θέση (όχι οργανική δική μου) αλλά άλλου συναδέλφου ο οποίος έχει αποσπαστεί στην Αθήνα και μάλον δεν επιστρέφει (θέση η οποία βρίσκεται στον τόπο καταγωγής μου και την οποία απέκτησα λόγω της εκλογής μου στον ΟΤΑ) και να ζητήσω απόσπαση στο ΥΠΕΠΘ. Δεν είναι εύκολο το γνωρίζω! Με ανησυχεί όμως μετά το τέλος του έτους εάν δεν δεχτούν μια επόμενη αίτησή μου απόσπασης στο ίδιο πόστο...και έτσι χάσω και τα αυγά και τα πασχάλια...και με στείλουν όπου θέλουν. Ήθελα τη γνώμη σας.  Ίσως υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να παρατείνω τη διαμονή μου στο Υπουργείο σε περίπτωση επιτυχούς απόσπασης. Σας ευχαριστώ και καλή τύχη!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 24, 2008, 11:04:00 πμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:10:11 »

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3672
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #172 στις: Νοέμβριος 17, 2008, 07:48:39 μμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, αν με "ζητήσει" μια ομοσπονδία αθλητική, μπορώ να πάρω απόσπαση εκεί; Πώς θα μετράει, ως υπηρεσία στην οργανική μου;
Να διεκρινήσω ότι δεν είμαι από τις περιπτώσεις που υπηρετούν μακριά και θέλουν να πάρπυν απόσπαση σε φορέα για να παίρνουν τα μόρια της οργανικής τους, Από την οργανική μου πάιρνω μόνο ένα μόριο (και δεν θέλω να πάρω παραπάνω) και υπηρετώ στον τόπο μου, απλά υπάρχει λόγος για να πάω στην ομοσπονδία.
Ευχαριστ΄΄ω
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος cynthia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #173 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 07:25:23 μμ »
Δες αν μπορείς να κάνεις απόσπαση σε φορέα που μετράει για οργανική (π.χ. Υπεπθ, περιφέρεια...) και από εκεί διάθεση στην ομοσπονδία.

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #174 στις: Νοέμβριος 19, 2008, 10:49:49 πμ »
Παρακαλω οποιος γνωριζει ας απαντησει,θελω αποσπαση για ΑΘΗΝΑ, ποσο ευκολο ειναι αυτο?μου ειπαν ,οτι ειναι πιο ευκολο να πας στο ΥΠΕΠΘ παρα σε σχολειο ,εχω οργανικη στο σχολειο που διδασκω τωρα και συνολικα περιπου 20 μορια.Ευχαριστω εκ των προτερων.

Αποσυνδεδεμένος cynthia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #175 στις: Νοέμβριος 19, 2008, 11:27:35 πμ »
Με 20 μόρια καταφέρνεις και μετάθεση, τουλάχιστον με τις περσινές βάσεις! Αν παρόλα αυτα προτιμας απόσπαση, η ευκολία ή η δυσκολία εξαρτάται από α)την οικογ. σου κατάσταση (π.χ. φέτος πήραν όλοι όσοι είχαν 2 παιδιά) β) από τις ανάγκες της υπηρεσίας γ) από γνωριμιούλες. Εάν σκέφτεσαι γραφείο, λάβε υπόψη σου ότι θέλει γερά νεύρα, μόνο και μόνο το ωράριο είναι πολύ δεσμευτικό. Εγώ μία χρονιά πήγα και μπρρρρ...

Αποσυνδεδεμένος kathyk

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 934
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #176 στις: Νοέμβριος 19, 2008, 02:32:31 μμ »
Παρακαλω οποιος γνωριζει ας απαντησει,θελω αποσπαση για ΑΘΗΝΑ, ποσο ευκολο ειναι αυτο?μου ειπαν ,οτι ειναι πιο ευκολο να πας στο ΥΠΕΠΘ παρα σε σχολειο ,εχω οργανικη στο σχολειο που διδασκω τωρα και συνολικα περιπου 20 μορια.Ευχαριστω εκ των προτερων.
[/q

εννοεις κεντρο αθηνα η να ερθεις απο επαρχια αθηνα;δεν εινια και τοσο δυσκολο νομιζω γενικα για αθηνα. γαι α αθηνων εξαρταται απο αλλα

Αποσυνδεδεμένος asimvivastos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #177 στις: Νοέμβριος 19, 2008, 03:33:30 μμ »

  Δεν ξέρω τι γίνεται στα γραφεία των διευθύνσων αλλά οι υπάλληλοι του ΥΠΕΠΘ από τις 12 και μετά είναι στο MALL για καφέ και ψώνια. Μετά χτυπάνε την κάρτα τους κατά τις 2:30-3:00 και φέυγουν. Φυσικά για αυτή την ατέλειωτη ταλαιπωρία (έχεις τόσα πολλά πράγματα να δεις στο mall , πολύ περπάτημα, άσε που κουβαλάς και τόσα ψώνια) αμοίβονται με τα μόρια των ακριτικών περιοχών στις οποίες ανήκουν. Ας είναι καλά τα κομματόσκυλα και αυτοί που τους ψηφίζουν.

Αποσυνδεδεμένος QUICONQUE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #178 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 02:53:57 μμ »
asymvivaste, ίσως αυτοί τους οποίους τόσο ωραία και ανώνυμα κατηγορείς να ξέρουν τουλάχιστον καλύτερη ορθογραφία από σένα. Άκου 'αμοίβονται'....

Αποσυνδεδεμένος asimvivastos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #179 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 03:54:09 μμ »
http://www.google.gr/search?hl=el&q=%CE%B1%CE%BC%CE%BF%CE%AF%CE%B2%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B9&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7+Google&meta=

από ότι βλέπεις υπάρχουν και άλλοι σαν εμένα που κάνουν το ίδιο λάθος, είναι συνηθισμένο. Σε ευχαριστώ πάντως που μου το υπέδειξες. Τέτοιες σημαντικές παρατηρήσεις ουσίας είναι που βοηθάνε τη συζήτηση.
 
asymvivaste, ίσως αυτοί τους οποίους τόσο ωραία και ανώνυμα κατηγορείς να ξέρουν τουλάχιστον καλύτερη ορθογραφία από σένα. Άκου 'αμοίβονται'....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2008, 03:58:35 μμ από asimvivastos »

Αποσυνδεδεμένος arianara

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι όμορφα σου λέω όταν χαράζει στο Αιγαίο!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #180 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 04:29:09 μμ »
Έχει δίκιο ο ασυμβίβαστος. Γιατί κάποιοι να παίρνουν αποσπάσεις στο σπίτι τους και να παίρνουν τα μόρια δυσπρόσιτων περιοχών; Εμείς δηλαδή που τρέχουμε απο δω κι απο κει κορόιδα είμαστε; Προφανώς έτσι; Αλλά έτσι είναι. Όποιος είναι κομματόσκυλο σ'αυτή τη χώρα είναι άρχοντας. Οι υπόλοιποι...

Αποσυνδεδεμένος arianara

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι όμορφα σου λέω όταν χαράζει στο Αιγαίο!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #181 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 05:10:29 μμ »
Μόλις είδα αυτό:
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank20_11_08_1448.php
Λέτε ο Ευριπίδης να αποφάσισε να βάλει τέρμα στα βύσματα; Μακάρι να είναι έτσι! Θα κλάψουν μανούλες!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161403
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 476
Σύνολο: 497

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.