*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις σε Φορείς  (Αναγνώστηκε 896011 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΡΙΤΑ3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • ούτε ένας μαθητής χαμένος
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #826 στις: Αύγουστος 29, 2011, 11:10:21 μμ »
[quote aut
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2011, 11:12:40 μμ από ΡΙΤΑ3 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:04:30 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #827 στις: Αύγουστος 29, 2011, 11:16:11 μμ »
δεν ξέρω, αλλά δεν νομίζω πως πρέπει να  αντιμετωπίζουμε ατομικά πια αυτήν την κατάσταση... Χιλιάδες εκπαιδευτικοί είναι στον αέρα αυτήν τη στιγμή λόγω της αμίμητης ανικανότητας του υπουργείου και ο καθένας μας περνά το δικό του προσωπικό και οικονομικό γολγοθά... Τα συνδικαλιστικά όργανά μας πού είναι; Γιατί δεν καταγγέλουν την κατάσταση; Γιατί δεν καλύπτουν με ένα τρόπο τους συναδέλφους να παρουσιαστούν τουλάχιστον τη Δευτέρα 5/9;

θα διαφωνήσω γιατί εν προκειμένω ΔΕ φταίει το υπουργείο αλλά τα σχολεία που δεν έδωσαν εγκαίρως τα λειτουργικά κενά. όταν ήρθαν δύο έγγραφα από τέλη ιουνίου για την άμεση αποστολή των κενών και πλεονασμάτων και μάλιστα με την παρατήρηση "για την διεξαγωγή των αποσπάσεων" αλλά οι διευθυντές προτίμησαν τις παραλίες  και όταν όσοι κάνουν θερινή εφημερία ούτε καν απο περιέργεια δεν ανοίγουν τον υπολογιστή, ε τότε ..... για να είμαστε δίκαιοι....μην τα ρίχνουμε όλα σ΄αυτό το ρημαδο-υπουργείο....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος σκράπας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ούτε ένας μαθητής χαμένος
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #828 στις: Αύγουστος 29, 2011, 11:23:32 μμ »
μάλιστα, το ακούσαμε και αυτό. δε φταίει το υπουργείο και η αχρηστία του, αλλά οι δ/ντες. έλεος που λέει και ο φαφούτης. κάντε μας τη χάρη μερικοί και μη παίζετε με τη νοημοσύνη και τα νεύρα μας. αποκλειστικά υπεύθυνο είναι το υπουργείο και το μίσος μιας Κυρίας προς τους εκπ/κους.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #829 στις: Αύγουστος 29, 2011, 11:28:08 μμ »
καταλαβαίνω την αγωνία σου αλλά πραγματικά στην προκειμένη περίπτωση - και το ξέρω εκ των έσω αυτό - τα κενά δε δόθηκαν εγκαίρως. Χωρίς κενά δε μπορείς να κάνεις αποσπάσεις -όσο μίσος και αν διαθέτεις....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:04:30 »

Αποσυνδεδεμένος σκράπας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ούτε ένας μαθητής χαμένος
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #830 στις: Αύγουστος 29, 2011, 11:32:00 μμ »
καταλαβαίνω την αγωνία σου αλλά πραγματικά στην προκειμένη περίπτωση - και το ξέρω εκ των έσω αυτό - τα κενά δε δόθηκαν εγκαίρως. Χωρίς κενά δε μπορείς να κάνεις αποσπάσεις -όσο μίσος και αν διαθέτεις....
και το οτι δε δόθηκαν κενά, πάλι το υπουργείο φταίει. αυτό επέλεξε τα στελέχη, και όρισε τις ημερομηνίες. σιγά μη στηρίζεται ολόκληρο κράτος, στη βαρεμάρα ενός δ/ντή

Αποσυνδεδεμένος dkotanid

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
  • Να μην επιθυμείς αδύνατα πράγματα.
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #831 στις: Αύγουστος 29, 2011, 11:33:39 μμ »
δεν ξέρω, αλλά δεν νομίζω πως πρέπει να  αντιμετωπίζουμε ατομικά πια αυτήν την κατάσταση... Χιλιάδες εκπαιδευτικοί είναι στον αέρα αυτήν τη στιγμή λόγω της αμίμητης ανικανότητας του υπουργείου και ο καθένας μας περνά το δικό του προσωπικό και οικονομικό γολγοθά... Τα συνδικαλιστικά όργανά μας πού είναι; Γιατί δεν καταγγέλουν την κατάσταση; Γιατί δεν καλύπτουν με ένα τρόπο τους συναδέλφους να παρουσιαστούν τουλάχιστον τη Δευτέρα 5/9;

θα διαφωνήσω γιατί εν προκειμένω ΔΕ φταίει το υπουργείο αλλά τα σχολεία που δεν έδωσαν εγκαίρως τα λειτουργικά κενά. όταν ήρθαν δύο έγγραφα από τέλη ιουνίου για την άμεση αποστολή των κενών και πλεονασμάτων και μάλιστα με την παρατήρηση "για την διεξαγωγή των αποσπάσεων" αλλά οι διευθυντές προτίμησαν τις παραλίες  και όταν όσοι κάνουν θερινή εφημερία ούτε καν απο περιέργεια δεν ανοίγουν τον υπολογιστή, ε τότε ..... για να είμαστε δίκαιοι....μην τα ρίχνουμε όλα σ΄αυτό το ρημαδο-υπουργείο....

και γιατί δε στείλαν αυτό το καταραμένο έγγραφο πιο νωρίς, ώστε να προλάβαιναν τους διευθυντές που είναι στις παραλίες, ενώ η υπόλοιπη Ελλάδα εργάζεται σκληρά;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #832 στις: Αύγουστος 29, 2011, 11:35:13 μμ »
βρε παιδιά το πρώτο έγγραφο το έστειλαν 20 ιουνίου και το δεύτερο 26 ιουνίου!!! με σήμανση εξαιρετικά επειγον!!! τι άλλο να έκαναν δηλαδή;
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος dkotanid

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
  • Να μην επιθυμείς αδύνατα πράγματα.
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #833 στις: Αύγουστος 29, 2011, 11:36:47 μμ »
βρε παιδιά το πρώτο έγγραφο το έστειλαν 20 ιουνίου και το δεύτερο 26 ιουνίου!!! με σήμανση εξαιρετικά επειγον!!! τι άλλο να έκαναν δηλαδή;

Σταμάτα βρε κυρία μου να δικαιολογείς τα αδικαιολόγητα, λες και ζεις σε άλλη χώρα...είσαι πολλή κουραστική. Σύνελθε και μη παίζεις με την οργή του κλάδου! Σε παρακαλώ δηλαδή!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #834 στις: Αύγουστος 29, 2011, 11:42:51 μμ »
τα αδικαιολόγητα ούτως ή άλλως δεν δικαιολογούνται. Αλλά η οργή του κλάδου να κατευθύνεται εκεί που πρέπει. Το υπουργείο φταίει για πολλά. Εν προκειμένω όμως δε φταίει. Όταν με το καλό πάτε σε κάποιο σχολείο δεν έχετε παρά να δείτε πότε εστάλησαν τα μέιλ απο το υπουργείο και πότε απαντήθηκαν απο το σχολείο.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος σκράπας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ούτε ένας μαθητής χαμένος
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #835 στις: Αύγουστος 29, 2011, 11:46:29 μμ »
δεν θα υπήρχαν Κυρίες με τόσο τουπέ, αν δεν υπήρχαν και συνάδελφοι ( ; ) να της κρατάνε το παλτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2011, 11:49:14 μμ από σκράπας »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #836 στις: Αύγουστος 29, 2011, 11:49:49 μμ »
δεν θα υπήρχαν Κυρίες με τόσο τουπέ, αν δεν υπήρχαν και συνάδελφοι ( ; ) να τους κρατάν το παλτό.

ως νέο μέλος προφανώς δεν ξέρεις ότι
α. ούτε συνάδελφος είμαι πλέον  και
β. ούτε το παλτό της Αννούλας κρατάω ( ανήκω σε άλλον πολιτικό χώρο ούτως ή άλλως και πολιτεύομαι με αυτόν οπότε.... άκυρο το επιχείρημα).

Σε κάθε περίπτωση καταλαβαίνω την αγωνία σας. Εύχομαι όλοι να πάρετε την απόσπαση που ζητάτε. Το ΚΥΣΔΕ πάντως συνεχίζει και αύριο Τρίτη τη συνεδρίαση και όλοι ευχόμαστε να τελειώσουν αύριο για να ξεδιαλύνει η κατάσταση.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #837 στις: Αύγουστος 29, 2011, 11:54:23 μμ »
θα διαφωνήσω γιατί εν προκειμένω ΔΕ φταίει το υπουργείο αλλά τα σχολεία που δεν έδωσαν εγκαίρως τα λειτουργικά κενά. όταν ήρθαν δύο έγγραφα από τέλη ιουνίου για την άμεση αποστολή των κενών και πλεονασμάτων και μάλιστα με την παρατήρηση "για την διεξαγωγή των αποσπάσεων" αλλά οι διευθυντές προτίμησαν τις παραλίες  και όταν όσοι κάνουν θερινή εφημερία ούτε καν απο περιέργεια δεν ανοίγουν τον υπολογιστή, ε τότε ..... για να είμαστε δίκαιοι....μην τα ρίχνουμε όλα σ΄αυτό το ρημαδο-υπουργείο....

Κι εγώ θα διαφωνήσω γιατί όταν ζητάς κάτι, έστω και καθυστερημένα όπως γίνονται όλα απ`αυτό το υπουργείο, θα πρέπει να έχεις τρόπο και να το εξασφαλίσεις. Τι να εξασφαλίσεις όμως όταν έχεις άλλες προτεραιότητες που μόνο επί πλέον καθυστέρηση μπορούν να φέρουν; Π.χ. έπρεπε οπωσδήποτε μέσα στο κατακαλόκαιρο να οριστούν νέοι διευθυντές σχολείων ή να καταργηθούν οι προϊστάμενοι γραφείων; Ποιος ευθύνεται γι`αυτά;
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Marcus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 221
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #838 στις: Αύγουστος 29, 2011, 11:56:35 μμ »
Επειδή το βρίσκω δύσκολο να πιστέψω πως τα σχολεία καθυστέρησαν την αποστολή στοιχείων περισσότερο φέτος απ' ό,τι σε παρελθούσες χρονιές, δύο ενδεχόμενα μπορώ να εικάσω: είτε το υπουργείο ζήτησε τα κενά πιο αργά απ' ό,τι συνήθως, είτε τα ζήτησε σε χρόνο ανάλογο με άλλες χρονιές αλλά εν τούτοις δεν έβγαλε αποτελέσματα ακόμη. Σε κάθε περίπτωση η ευθύνη βαρύνει το υπουργείο. Αναρρωτιέμαι επίσης αν υπάρχει ευθύνη του υπουργείου για το γεγονός ότι τα σχολεία λειτουργούσαν όλο τον Αύγουστο χωρίς διευθυντή.


Αποσυνδεδεμένος σκράπας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ούτε ένας μαθητής χαμένος
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #839 στις: Αύγουστος 29, 2011, 11:59:30 μμ »
πριν από λίγο παραπονέθηκα στον δ/ντή μου αλλά εκείνος τα έριξε στον επιστάτη που δε καθάρισε καλά την οθόνη  :-X

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161811
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 516
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 491
Σύνολο: 509

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.