*

Αποστολέας Θέμα: Ασεπ 2011;  (Αναγνώστηκε 68353 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ 2011;
« Απάντηση #154 στις: Νοέμβριος 20, 2010, 06:31:34 μμ »
εγω παντως ευχομαι να γινει!!!!!

Ναι σε καταλαβαίνω. Μα το θέμα είναι να βλέπουμε τα πράγματα ρεαλιστικά.

δεν θα το ξαναπω, ο διαγωνισμος θα γινει (εχω πληροφορηση "καλή") και οι προσληψεις (οποιες κι αν ειναι) θα αφορουν τη σχολικη χρονια 2012-2013. Η Διαμαντω θα εφαρμοσει το προγραμμα.
και κατι ακομα, θα κανει αυτον τον διαγωνισμο, αλλα απο κει και περα ΔΕΝ θα γινεται καθε 2 χρόνια αλλα ισως μετα 3 χρονια.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2010, 06:37:33 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ασεπ 2011;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:36:06 »

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ 2011;
« Απάντηση #155 στις: Νοέμβριος 20, 2010, 06:41:27 μμ »
Μάρκο καλά κάνεις και μοιράζεσαι τις πληροφορίες σου αλλά νομίζω πως έτσι όπως είναι τα πράγματα ούτε η Διαμαντοπούλου δεν θα μου έλεγε με σιγουριά. Αφού είσαι τόσο σίγουρος όμως .....έχεις πληροφορίες και για την μορφή του διαγωνισμού;; Πραγματικά πάντως και το λέω με την καλύτερη διάθεση...απορώ με την βεβαιότητα σου. Μπορεί να επηρεάσεις άτομα να αρχίσουν φροντιστήρια κλπ. Το έχεις σκεφτεί;;

sina

  • Επισκέπτης
Απ: Ασεπ 2011;
« Απάντηση #156 στις: Νοέμβριος 20, 2010, 06:45:16 μμ »
έχετε σκεφτεί ότι μπορεί να γίνει κανονικά ο διαγωνισμός και μετά να έρθει και η πολυαναμενόμενη πτώχευση και πολύ απλά να μη διορίσει κανέναν; Τίποτα δεν είναι σίγουρο, τα δεδομένα αλλάζουν από τη μια στιγμή στην άλλη. Η πολλή σιγουριά θα μας φάει....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2010, 06:47:06 μμ από sina »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ 2011;
« Απάντηση #157 στις: Νοέμβριος 20, 2010, 06:59:30 μμ »
Μάρκο καλά κάνεις και μοιράζεσαι τις πληροφορίες σου αλλά νομίζω πως έτσι όπως είναι τα πράγματα ούτε η Διαμαντοπούλου δεν θα μου έλεγε με σιγουριά. Αφού είσαι τόσο σίγουρος όμως .....έχεις πληροφορίες και για την μορφή του διαγωνισμού;; Πραγματικά πάντως και το λέω με την καλύτερη διάθεση...απορώ με την βεβαιότητα σου. Μπορεί να επηρεάσεις άτομα να αρχίσουν φροντιστήρια κλπ. Το έχεις σκεφτεί;;

Χριστινα μου, εχω τοση δυναμη?  ;D
απλα, τα παιδια,οπως και συ θα εχεις δει, ρωτουν συνεχεια. Εγω απλα μεταφερω ο,τι τωρα συζητουν. Οσο για το format εχω γραψει καποια πραγματα και εχω πει πως ειναι πολυ νωρις ακομα και γιαυτους να αποφασισουν τι αλλαγες θα κανουν και αν θα κανουν.

τα φροντιστηρια δεν τα τροφοδοτω εγω με υποψηφιους. Ηδη ειναι γεματα, και το εχουν γραψει και αλλοι. Αλλα, αυτο δε σημαινει τιποτα.
θα απολογηθω στο τελος για αυτα που ξερω?
αν ειναι ετσι κακως τα λεω ...
μεγαλα παιδια ειμαστε και ο καθενας αντι να ριχνει τις ευθυνες στον αλλο ας βαλει κατω τη λογικη και ας πραξει οπως νομιζει.

έχετε σκεφτεί ότι μπορεί να γίνει κανονικά ο διαγωνισμός και μετά να έρθει και η πολυαναμενόμενη πτώχευση και πολύ απλά να μη διορίσει κανέναν; Τίποτα δεν είναι σίγουρο, τα δεδομένα αλλάζουν από τη μια στιγμή στην άλλη. Η πολλή σιγουριά θα μας φάει....

παντοτε μιλαμε για το σημερα......αυριο δεν ξερουμε τι συμβαινει και σε μας τους ιδιους!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ασεπ 2011;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:36:06 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ 2011;
« Απάντηση #158 στις: Νοέμβριος 20, 2010, 07:13:48 μμ »
και στην τελική,...δεν εχω πει κατι παραπανω απ οσα ολοι γνωριζουμε.
Αποψεις ανταλλασσουμε...μερικοι πιστευουν πως θα γινει( αναμεσα τους και γω), αλλοι παλι πως δεν...
παντως στο υπουργειο δεν εχουν παρει (ακομα) πισω τιποτα απο αυτα που ειχαν πει...
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ 2011;
« Απάντηση #159 στις: Νοέμβριος 20, 2010, 07:23:08 μμ »
Δεν σε κατηγόρησα για κάτι μην το παίρνεις στραβά. Το ξέρω πως το κάνεις με καλή πρόθεση. Απλά επισημαίνω πως δεν είναι θέμα της δύναμης που έχεις για να επηρεάζεις τους άλλους. Το θέμα είναι πως είμαστε όλοι μες την αβεβαιότητα και ψάχνουμε έναν τρόπο να κινηθούμε. Και προς θεού δεν είπα πως τροφοδοτείς τα φροντιστήρια με κόσμο. Απλά ταπεινή μου γνώμη είναι πως πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ 2011;
« Απάντηση #160 στις: Νοέμβριος 20, 2010, 07:24:52 μμ »
Bρε Αναστασία μου,δεν σας έβαλα εγώ όλους στο ίδιο τσουβάλι,εννοείται αυτό.Όλοι για το καλύτερο προσπαθούμε και το δικαιότερο.Όσο για τους έχοντες προυπηρεσία αποκτειθήσα αποκλειστικά μέσω ασεπ,δεν είμαστε προυπηρεσία lovers,αλλά .....ταλαιπωρία lovers :'( :'(!!!!


Κοινώς, μαζώχες.

Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ 2011;
« Απάντηση #161 στις: Νοέμβριος 20, 2010, 07:25:07 μμ »
Το πιο πιθανό είναι να γίνει (ο ΑΣΕΠ) αρχές του 2012
Μπορείς  να  γράψεις  δύο  τρία  επιχειρήματα   διότι  με  αυτή  την  οικονομική  κατάσταση  μοιάζει  απίθανο!!!
Έστω από αρχές του 2012 και μετά καθώς το 2011 (που είναι και ο τίτλος του θέματος) είναι μάλλον απίθανο

Αποσυνδεδεμένος papia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ 2011;
« Απάντηση #162 στις: Νοέμβριος 20, 2010, 07:29:31 μμ »
Το πιο πιθανό είναι να γίνει (ο ΑΣΕΠ) αρχές του 2012
Μπορείς  να  γράψεις  δύο  τρία  επιχειρήματα   διότι  με  αυτή  την  οικονομική  κατάσταση  μοιάζει  απίθανο!!!
Έστω από αρχές του 2012 και μετά καθώς το 2011 (που είναι και ο τίτλος του θέματος) είναι μάλλον απίθανο
Το  11  είναι  σίγουρο  ότι  δε  θα  γίνει. Η  ίδια  η Υπουργός  είπε  πως  το  Υπουργείο  ΠΡΟΤΙΘΕΤΑΙ  να  κάνει  ΑΣΕΠ  αρχές  του  12. ΠΡΟΤΙΘΕΤΑΙ  και  όχι  σίγουρα!!!

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ 2011;
« Απάντηση #163 στις: Νοέμβριος 20, 2010, 07:34:11 μμ »
Δεν σε κατηγόρησα για κάτι μην το παίρνεις στραβά. Το ξέρω πως το κάνεις με καλή πρόθεση. Απλά επισημαίνω πως δεν είναι θέμα της δύναμης που έχεις για να επηρεάζεις τους άλλους. Το θέμα είναι πως είμαστε όλοι μες την αβεβαιότητα και ψάχνουμε έναν τρόπο να κινηθούμε. Και προς θεού δεν είπα πως τροφοδοτείς τα φροντιστήρια με κόσμο. Απλά ταπεινή μου γνώμη είναι πως πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί.  ;)

δεν σε παρεξηγω Χριστινα μου, και ξερεις ποσο εκτιμω τις αποψεις σου. το να ειμαστε επιφυλακτικοι ισχυει γενικοτερα και οχι μονο για τον ασεπ. 
Ισως αυριο να αλλαξουν τα παντα και οχι μονο τα σχετικα με τον ασεπ. Οι εξελιξεις εχουν δυναμικη που δημιουργουν ντόμινο...
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ 2011;
« Απάντηση #164 στις: Νοέμβριος 20, 2010, 07:37:47 μμ »
Εδώ πολλοί έχουν παρακολουθήσει φροντιστήρια πέρυσι και πρόπερσι προετοιμαζόμενοι για τον ΑΣΕΠ του 2009-10 που δεν έγινε ποτέ ο σύντροφος Μάρκος τι φταίει;
Δηλαδή αν λέει ότι μάλλον του χρόνου τις αρχές του 2012 θα γίνει ΑΣΕΠ "σπρώχνει" συναδέλφους στα φροντιστήρια; 15-16 (κατ' ελάχιστον) μήνες πριν;
Αν κάποιος θέλει να πάει φροντιστήριο τόόόόόόσο νωρίς φταίει ο Μάρκος;
Πάντως γενικά όλοι κομμουνιστές είστε; βρίζετε νυχθημερών τον ιδιωτικό τομέα και τα φροντιστήρια. Γιατί;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2010, 07:43:57 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ 2011;
« Απάντηση #165 στις: Νοέμβριος 20, 2010, 07:49:38 μμ »
Εγώ πάντως "βρίζω" μόνο αυτούς που πάνε στα φροντιστήρια (μιλάω για φοιτητές ή πτυχιούχους), γιατί έτσι υποβιβάζουν τον εαυτό τους και τις ικανότητές τους (και δεν εννοώ ότι είναι άχρηστοι όσοι πάνε, αυτά κρίνονται αλλιώς, απλά υποτιμούν τις ικανότητές τους και τα ακουμπάνε στους απαταιώνες).
Όσο για τα ίδια τα φροντιστήρια, μπίζνες κάνουν, αφού υπάρχει ζήτηση στην ημι-ελεύθερη αγορά μας.

Μάρκο σταμάτα να σπρώχνεις τον κόσμο στα φροντιστήρια! Αίσχος! :P
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ 2011;
« Απάντηση #166 στις: Νοέμβριος 20, 2010, 07:51:22 μμ »
ενταξει, συζητηση κανουμε και ευτυχως σε πολιτισμενο επιπεδο. εχω παρακολουθησει τις αποψεις της Χριστινας και ξερω οτι πιθανον να συμβαινει κι αυτο που ισχυριστηκε, αλλα ο καθε ενας απο μας εχει την ευθυνη του τι κανει και πως το κανει.

Στελιο, ειπες για Κομμουνιστες και φροντιστηρια, να σας πω κατι, με αφορμη αυτο, που ισως δεν το γνωριζετε:
τα φροντιστηρια ειανι δημιουργημα των Κομμουνιστων. Οταν την εποχή του εμφυλιου πολεμου 1946-1949 για να διοριστει καποιος στο δημοσιο π.χ. στην εκπαιδευση χρειαζοταν να εχει πιστοποιητικο πολιτικων φρονηματων! ε, οι κομμουνιστες δεν μπορουσαν να διοριστουν και σκεφτηκαν να ιδρυσουν τα φροντιστηρια για να επιβιωσουν.....βλεπεις το να κανεις μια δικη σου δουλεια δεν χρειαζοσουν αυτο το...."χαρτί".
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ 2011;
« Απάντηση #167 στις: Νοέμβριος 20, 2010, 07:57:42 μμ »
 ;D ;D Δεν την ήξερα αυτή τη πτυχή της σύγχρονης ιστορίας μας  ;D
Έτσι και αλλιώς ο όρος φροντιστήριο είναι λίγο σοσιαλιστικός: βοήθεια σε αδύναμους μαθητές (όπως π.χ. στις USA).
Να κάνω και ένα πολιτικό σχόλιο: Δείτε ποιός γράφει τους κομμουνιστάς με κεφαλαίο το Κ και ποιός με μικρό ;) Που 'σαι Αλέκααααα!
Landau μη συγκίνεις οποιαδήποτε άλλη ειδικότητα με τους ΠΕ02: αν δεις από ποιές σχολές μπορούν να διοριστούν εκπαιδευτικοί κλάδου ΠΕ02 καταλαβαίνεις ότι όντως πολλοί συνάδελφοι ΠΕ02 δεν ξέρουν βασικά (και μεγάλα) κομμάτια του γνωστικού αντικειμένου

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162206
  • Σύνολο θεμάτων: 19243
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 490
Σύνολο: 497

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.