*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς  (Αναγνώστηκε 52263 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 15, 2010, 05:57:15 μμ »
Πρέπει να αντιδράσουμε και για τα δύο..και γενικά να ξυπνήσουμε σαν κλάδος...
Όχι δεν πρέπει να αντιδράσουμε και για τα 2. Τι να το κάνουμε αν κερδίσουμε να μη καταργηθεί η πληροφορική και να διορίζονται των ψηφιακών συστημάτων? Αφού στην παρούσα φάση και διορισμοί να γίνουν αυτοί προηγούνται. Πρώτα πρέπει να λυθεί το θέμα της τροπολογίας και μετά θα διεκδικήσουμε διορισμούς. Το δικαστήριο είναι αναγκαστικό ώστε να ακυρωθούν οι διορισμοί που έγιναν για κάποιους ευνοημένους της τροπολογίας και να αφαιρεθεί η προϋπηρεσία από άλλους που βάση τροπολογίας βρέθηκαν ψηλά στους πίνακες.
Τώρα το τι αγώνα θα κάνουμε παράλληλα είναι άλλο θέμα. Πρέπει επιτέλους κάποια στιγμή να πετάξουμε γιαούρτια στον Λυκουνρέτζο.

Αν και τα έχουμε πει 10000000000000000 φορές θα το επαναλάβω άλλη μια για να πάψει η παραπληροφόρηση. Πράγματι το θέμα είναι στα δικαστήρια. Αυτό ισχύει. Όμως κανένας διορισμός που έγινε και καμία προϋπηρεσία που αποκτήθηκε με βάση την τροπολογία αυτή δεν αφαιρείται ακόμα και αν καταργηθεί. Αν καταργήσει το δικαστήριο την τροπολογία, θα πάψει να ισχύει η Παιδαγωγική Επάρκεια γα το τμήμα απο εκείνο το σημείο και μετά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 15, 2010, 09:44:19 μμ »
μα αν υπάρξει δικαίωση, δεν θα σημαίνει ότι ο νόμος ήταν αντισυνταγματικός κατά την εφαρμογή του;
τότε δεν ανακαλούνται οι διορισμοί αναδρομικά;
ακόμα κι αν "δεν" βάσει τωρινού νόμου, με την τωρινή κατάσταση περνάνε και μια τροπολογία και λύνεται το θέμα.
περιμένετε να διοριστούν τόσο εύκολα άλλοι τόσοι; ;D

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 15, 2010, 10:11:29 μμ »
μα αν υπάρξει δικαίωση, δεν θα σημαίνει ότι ο νόμος ήταν αντισυνταγματικός κατά την εφαρμογή του;
τότε δεν ανακαλούνται οι διορισμοί αναδρομικά;
Ναι φυσικά. Αφού καποι έχασαν το διορισμό.Αν κριθεί αντισυνταγματικός, θα διοριστούν αυτοί και θα γίνει ανάκληση των διορισμών. Έχει γίνει στο παρελθόν με 2 άτομα που έγινε ανάκληση διορισμού (αναγνωρίστηκε ένα μεταπτυχιακό με Παιδ. επάρκεια) και σε μία άλλη περίπτωση αφαίρεση προϋπηρεσίας (αποκτήθηκε παράνομα).
Όσο πλησιάζει το δικαστήριο καλό είναι να οργανωθούμε για δυναμικές κινητοποιήσεις.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 15, 2010, 10:33:43 μμ »
μα αν υπάρξει δικαίωση, δεν θα σημαίνει ότι ο νόμος ήταν αντισυνταγματικός κατά την εφαρμογή του;
τότε δεν ανακαλούνται οι διορισμοί αναδρομικά;
ακόμα κι αν "δεν" βάσει τωρινού νόμου, με την τωρινή κατάσταση περνάνε και μια τροπολογία και λύνεται το θέμα.
περιμένετε να διοριστούν τόσο εύκολα άλλοι τόσοι; ;D

Αν περάσουν 2 χρόνια και μονιμοποιηθούν δεν μπορούν να γίνουν έπειτα ανακλήσεις διορισμών
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 15, 2010, 10:50:32 μμ »
μα αν υπάρξει δικαίωση, δεν θα σημαίνει ότι ο νόμος ήταν αντισυνταγματικός κατά την εφαρμογή του;
τότε δεν ανακαλούνται οι διορισμοί αναδρομικά;
Ναι φυσικά. Αφού καποι έχασαν το διορισμό.Αν κριθεί αντισυνταγματικός, θα διοριστούν αυτοί και θα γίνει ανάκληση των διορισμών. Έχει γίνει στο παρελθόν με 2 άτομα που έγινε ανάκληση διορισμού (αναγνωρίστηκε ένα μεταπτυχιακό με Παιδ. επάρκεια) και σε μία άλλη περίπτωση αφαίρεση προϋπηρεσίας (αποκτήθηκε παράνομα).
Όσο πλησιάζει το δικαστήριο καλό είναι να οργανωθούμε για δυναμικές κινητοποιήσεις.

Μα αυτή η προϋπηρεσία δεν θα έχει αποκτηθεί παράνομα αλλά νόμιμα (ο νόμος ψηφίστηκε απο την Βουλή)

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 15, 2010, 11:12:47 μμ »
δεν ξέρω την περίπτωση αλλα πιθανότατα ο giak αναφέρεται σε κάποιο προσπέρασμα στον πίνακα ( ; )
ό,τι και να εννοεί, εδώ έχουμε την περίπτωση η προϋπηρεσία να αποκτήθηκε αντισυνταγματικά, όχι απλά παράνομα. αν κάτι ψηφίζεται από τη Βουλή, νομίζω ότι δεν σημαίνει αυτόματα πως είναι και σύμφωνο με το Σύνταγμα.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 15, 2010, 11:15:07 μμ »
Όπως και να έχει θα δείξει το δικαστήριο.Τα υπόλοιπα έχουν χιλιοσυζητηθεί...

Αποσυνδεδεμένος Kounavi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 16, 2010, 04:01:57 μμ »
Derosi θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου....δεν έχετε ιδέα φαίνεται για τον απίστευτο πόλεμο που δέχεται ο κλάδος μας στον τομέα της εκπαίδευσης!!!
Αφήστε το δικαστήριο να βγάλει αποτέλεσμα...και ας κοιτάξουμε τι θα γίνει με τις θέσεις που σαν κοράκια κοιτάνε να μας πάρουν άλλοι κλάδοι!!!Μας πέταξαν έξω απ τις ΕΠΑΣ,θα μας πετάξουν έξω και απο το Γενικό Λύκειο,στα ΕΠΑΛ πλέον οι ώρες είναι ελάχιστες όπως και το Γυμνάσιο....
Στα Δημοτικά οι δάσκαλοι δεν μας θέλουν!!!Επειδή ακριβώς έχουν αρχίσει να μειώνονται οι διορισμοί τους παλεύουν (και είναι επίσημη θέση της ΔΟΕ και όλων των κομματικών εκπροσώπων τους) να κάνουν εκείνοι το μάθημα της Πληροφορικής στα Δημοτικά!!!Περνάνε απο προγράμματα επιμόρφωσης στις Νεες Τεχνολογίες για να έχουν ακριβώς πάτημα να πουν ότι μπορούν να κάνουν εκείνοι το μάθημα της Πληροφορικής στα Δημοτικά.

Αποσυνδεδεμένος Kounavi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 16, 2010, 04:06:41 μμ »
Και κάτι ακόμα...εργάζομαι σε δημοτικό φέτος και σας λέω ότι ήρθε συνδικαλιστής εκλεγμένος εκπρόσωπος δασκάλων και φυσικά είπε ξεκάθαρα οτι στο ΔΗμοτικό πρέπει να είναι μόνο Δάσκαλοι!!Απο ειδικότητες μόνο Γυμναστής και καθηγητής ξένων γλωσσών...για όλα τα άλλα (Πληροφορική,ΕΙκαστικά,Θεατρολογία) είναι επιπορφωμένοι και καταρτισμένοι απ τις σχολές τους για να τα κάνουν Δασκαλοι...
Ήδη στο σχολείο που είμαι εγώ κάποιες ώρες εικαστικών δεν τις κάνει η κοπέλα της ειδικότητας(γιατί δεν συμπληρώνει ωράριο σαν αναπληρώτρια)αλλά δασκάλα και φυσικά δεν έχει κληθεί ωρομίσθιος ή αναπληρωτής...το θεωρείται απίθανο να γίνει και σε μας αυτό??

Αποσυνδεδεμένος Dimpas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 19 Δ.Τ.Ψ.Σ Ετος εισόδου 1999
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 16, 2010, 05:27:48 μμ »
Ναι οφείλω να το ομολογήσω...Κάποιοι γνώριζαν για το θέμα..εγώ κοιμόμουν...είχα ακούσει ότι αναγνωρίστηκε ένα τμήμα Πληροφορικής ως καθηγητική σχολή αλλά δεν ήξερα τι ζημιά προκαλούσε..(πχ προτεραιότητα διορισμού στον ΑΣΕΠ)...Εγώ έγραψα το μήνυμα για όσους σαν και μένα "κοιμόντουσαν"...Και επειδή τώρα ξύπνησα λέω να κάνω κάτι για αυτό...Και όποιος άλλος θέλει φυσικά...Αφού δεν έγινε τίποτε με τις περσινές κινήσεις (το 2009) νομίζω ότι το θέμα δεν πρέπει να μείνει ακούνητο..
Πάντως και άλλοι σκέφτονται να επανακινήσουν το θέμα (πχ οι σύλλογοι φοιτητών από Τμήμα Πληροφορικής στην Αθήνα http://alumniclub.di.uoa.gr/?p=547)..Παρόλο που και εκείνοι είχαν κινηθεί και πέρσι...
Όσοι πιστοί προσέλθετε!

Το τμήμα του Πα.Πει  ΔΤΨΣ  ΥΠΑΡΧΕΙ από το 1999  !

Όποιος ήθελε να γίνει ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ εκεί έπρεπε να μπεί και να αποφοιτήσει !

Τώρα , άν κάποιοι επέλεξαν άλλη σχολή , σνομπάροντας την ΔΤΨΣ γιατί η άλλη σχολή έχει όνομα , και στην πορεία επέλεξαν ότι θέλουν γίνουν καθηγητές πληροφορικής , έκαναν λάθος !

Η παιδαγωγική επάρκεια είναι εκεί που ΠΡΕΠΕΙ να είναι

Απλά όσοι μπήκαν στη σχολή τους μετά το 99 έκαναν ΛΑΘΟΣ επιλογή άν ήθελαν να γίνουν Καθηγητές Πληροφορικής !

Δεν μπορείτε να είσαστε στο Πολυτεχνείο ,και μετά όταν φάτε το αγγούρι της αγοράς να τα παρατάτε , και ΝΑ ΖΗΤΑΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΕΠΑΡΚΕΙΑ γιατί ΚΑΝΑΤΕ ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗ !

Το τμήμα ήταν εκεί , από το 99 για να "βγάλει" καθηγητές Πληροφορικής-Τεχνολογίας ( εξού και το πρώτο όνομα της σχολή -Τεχνολογικής Εκπαίδευσης ) .

Απλά αναγνωρίστε το !

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 16, 2010, 06:05:02 μμ »
Ναι οφείλω να το ομολογήσω...Κάποιοι γνώριζαν για το θέμα..εγώ κοιμόμουν...είχα ακούσει ότι αναγνωρίστηκε ένα τμήμα Πληροφορικής ως καθηγητική σχολή αλλά δεν ήξερα τι ζημιά προκαλούσε..(πχ προτεραιότητα διορισμού στον ΑΣΕΠ)...Εγώ έγραψα το μήνυμα για όσους σαν και μένα "κοιμόντουσαν"...Και επειδή τώρα ξύπνησα λέω να κάνω κάτι για αυτό...Και όποιος άλλος θέλει φυσικά...Αφού δεν έγινε τίποτε με τις περσινές κινήσεις (το 2009) νομίζω ότι το θέμα δεν πρέπει να μείνει ακούνητο..
Πάντως και άλλοι σκέφτονται να επανακινήσουν το θέμα (πχ οι σύλλογοι φοιτητών από Τμήμα Πληροφορικής στην Αθήνα http://alumniclub.di.uoa.gr/?p=547)..Παρόλο που και εκείνοι είχαν κινηθεί και πέρσι...
Όσοι πιστοί προσέλθετε!

Το τμήμα του Πα.Πει  ΔΤΨΣ  ΥΠΑΡΧΕΙ από το 1999  !

Όποιος ήθελε να γίνει ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ εκεί έπρεπε να μπεί και να αποφοιτήσει !

Τώρα , άν κάποιοι επέλεξαν άλλη σχολή , σνομπάροντας την ΔΤΨΣ γιατί η άλλη σχολή έχει όνομα , και στην πορεία επέλεξαν ότι θέλουν γίνουν καθηγητές πληροφορικής , έκαναν λάθος !

Η παιδαγωγική επάρκεια είναι εκεί που ΠΡΕΠΕΙ να είναι

Απλά όσοι μπήκαν στη σχολή τους μετά το 99 έκαναν ΛΑΘΟΣ επιλογή άν ήθελαν να γίνουν Καθηγητές Πληροφορικής !

Δεν μπορείτε να είσαστε στο Πολυτεχνείο ,και μετά όταν φάτε το αγγούρι της αγοράς να τα παρατάτε , και ΝΑ ΖΗΤΑΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΕΠΑΡΚΕΙΑ γιατί ΚΑΝΑΤΕ ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗ !

Το τμήμα ήταν εκεί , από το 99 για να "βγάλει" καθηγητές Πληροφορικής-Τεχνολογίας ( εξού και το πρώτο όνομα της σχολή -Τεχνολογικής Εκπαίδευσης ) .

Απλά αναγνωρίστε το !

Καλώς τον! Καιρό είχες να φανείς να μας διαφημίσεις τις τέλειες σπουδές σου! 


Εννοείται ότι δεν έχω καμία πρόθεση να ξαναμπώ σε αυτή την ηλίθια συζήτηση ... ένα μόνο έχω να πω : εσείς που είστε και οι μόνοι κατάλληλοι για καθηγητές πληροφορικής, μπορείτε μόνοι σας να διεκδικήσετε να μην καταργηθεί το μάθημα από το λύκειο και να δημιουργηθούν οργανικές στα δημοτικά. Σιγά μην καθίσουμε εμείς οι υπόλοιποι να αγωνιστούμε για να διοριστείτε εσείς!

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 16, 2010, 06:06:17 μμ »
Ναι οφείλω να το ομολογήσω...Κάποιοι γνώριζαν για το θέμα..εγώ κοιμόμουν...είχα ακούσει ότι αναγνωρίστηκε ένα τμήμα Πληροφορικής ως καθηγητική σχολή αλλά δεν ήξερα τι ζημιά προκαλούσε..(πχ προτεραιότητα διορισμού στον ΑΣΕΠ)...Εγώ έγραψα το μήνυμα για όσους σαν και μένα "κοιμόντουσαν"...Και επειδή τώρα ξύπνησα λέω να κάνω κάτι για αυτό...Και όποιος άλλος θέλει φυσικά...Αφού δεν έγινε τίποτε με τις περσινές κινήσεις (το 2009) νομίζω ότι το θέμα δεν πρέπει να μείνει ακούνητο..
Πάντως και άλλοι σκέφτονται να επανακινήσουν το θέμα (πχ οι σύλλογοι φοιτητών από Τμήμα Πληροφορικής στην Αθήνα http://alumniclub.di.uoa.gr/?p=547)..Παρόλο που και εκείνοι είχαν κινηθεί και πέρσι...
Όσοι πιστοί προσέλθετε!

Το τμήμα του Πα.Πει  ΔΤΨΣ  ΥΠΑΡΧΕΙ από το 1999  !

Όποιος ήθελε να γίνει ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ εκεί έπρεπε να μπεί και να αποφοιτήσει !

Τώρα , άν κάποιοι επέλεξαν άλλη σχολή , σνομπάροντας την ΔΤΨΣ γιατί η άλλη σχολή έχει όνομα , και στην πορεία επέλεξαν ότι θέλουν γίνουν καθηγητές πληροφορικής , έκαναν λάθος !

Η παιδαγωγική επάρκεια είναι εκεί που ΠΡΕΠΕΙ να είναι

Απλά όσοι μπήκαν στη σχολή τους μετά το 99 έκαναν ΛΑΘΟΣ επιλογή άν ήθελαν να γίνουν Καθηγητές Πληροφορικής !

Δεν μπορείτε να είσαστε στο Πολυτεχνείο ,και μετά όταν φάτε το αγγούρι της αγοράς να τα παρατάτε , και ΝΑ ΖΗΤΑΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΕΠΑΡΚΕΙΑ γιατί ΚΑΝΑΤΕ ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗ !

Το τμήμα ήταν εκεί , από το 99 για να "βγάλει" καθηγητές Πληροφορικής-Τεχνολογίας ( εξού και το πρώτο όνομα της σχολή -Τεχνολογικής Εκπαίδευσης ) .

Απλά αναγνωρίστε το !

Καλώς τον! Καιρό είχες να φανείς να μας διαφημίσεις τις τέλειες σπουδές σου! 
(εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουν)


Εννοείται ότι δεν έχω καμία πρόθεση να ξαναμπώ σε αυτή την ηλίθια συζήτηση ... ένα μόνο έχω να πω : εσείς που είστε και οι μόνοι κατάλληλοι για καθηγητές πληροφορικής, μπορείτε μόνοι σας να διεκδικήσετε να μην καταργηθεί το μάθημα από το λύκειο και να δημιουργηθούν οργανικές στα δημοτικά. Σιγά μην καθίσουμε εμείς οι υπόλοιποι να αγωνιστούμε για να διοριστείτε εσείς!

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 16, 2010, 06:07:50 μμ »
Νομίζω και εγώ πως πραγματικά δεν έχει νόημα να γίνει μια νέα αντιπαράθεση. Τις απόψεις μας τις έχουμε όλοι πει κατά καιρούς και είναι γνωστές. Και ο καθένας μάχεται και διεκδικεί οτι θεωρεί πως είναι σωστό.

Αποσυνδεδεμένος Dimpas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 19 Δ.Τ.Ψ.Σ Ετος εισόδου 1999
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 16, 2010, 06:14:04 μμ »
Νομίζω και εγώ πως πραγματικά δεν έχει νόημα να γίνει μια νέα αντιπαράθεση. Τις απόψεις μας τις έχουμε όλοι πει κατά καιρούς και είναι γνωστές. Και ο καθένας μάχεται και διεκδικεί οτι θεωρεί πως είναι σωστό.

Το άν πρέπει η όχι να έχει το τμήμα μου Παιδαγωγική επάρκεια θα το κρίνει το δικαστήριο !

Ότι είχαμε να πούμε το είπαμε , μα βλέπω συνέχεια να γίνεται αναφορά στο θέμα γιατί ΕΜΕΙΣ έχουμε και όχι εσείς ...

Αλήθεια ΕΣΕΙΣ ( τα άλλα τμήματα ) κάνατε ενέργειες για να σας δοθεί παιδαγωγική επάρκεια και δεν την πήρατε ???? Λέω μήπως.....

Το θέμα όμως που έχουμε και οι δύο είναι ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΩΡΕΣ , να υπάρχουν ΘΕΣΕΙΣ πληροφορικών αλλά κάθε συζήτηση καταλήγει σε εμάς... Τυχαίο ??? Δεν νομίζω ! 



 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159873
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 370
Σύνολο: 376

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.