*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς  (Αναγνώστηκε 52256 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hart27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 16, 2010, 11:25:20 μμ »
Όπως και να έχει θα δείξει το δικαστήριο.
Πότε αναμένεται το δικαστήριο?
Ενημερωτικά, ο πατέρας φίλης μου η οποία είναι και αυτή ΠΕ19 , είναι δικαστής και είχαν κάνει δικαστική προσφυγή το 2009 επι του θέματος..Παρόλα αυτά πρόσφατα της είπε ότι δικαστικά δεν υπάρχουν πολλές ελπίδες γιάτί υπάρχει περίπτωση κάποιοι δικαστές να μην θελήσουν να αγγίξουν το θέμα (επειδή μπλεκόταν πολιτικοί κτλ)..
Πάντως τόνισε ότι αν θελήσει να το αλλάξει η υπουργός, αυτό μπορεί να γίνει πολύ εύκολα!(Οπότε από νομικής απόψεως δεν υπάρχει θέμα)
Όμως χρειάζεται άλλου είδους πίεση..Όποιος μπορεί να βοηθήσει στην ενεργοποίηση των συλλόγων φοιτητών των ΠΕ19-20 για να υπάρξει εκ νέου διαμαρτυρία επ ευκαιρίας του ΑΣΕΠ..Επίσης πίεση από συνδικαλιστές, επερωτήσεις στην βουλή κτλ..
Learning to live, Living to learn, Starting to sing a song, Right or wrong...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Metal Heart

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 20, 2010, 04:24:00 πμ »
Το τμήμα του Πα.Πει  ΔΤΨΣ  ΥΠΑΡΧΕΙ από το 1999  !

Όποιος ήθελε να γίνει ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ εκεί έπρεπε να μπεί και να αποφοιτήσει !

Τώρα , άν κάποιοι επέλεξαν άλλη σχολή , σνομπάροντας την ΔΤΨΣ γιατί η άλλη σχολή έχει όνομα , και στην πορεία επέλεξαν ότι θέλουν γίνουν καθηγητές πληροφορικής , έκαναν λάθος !

Η παιδαγωγική επάρκεια είναι εκεί που ΠΡΕΠΕΙ να είναι

Απλά όσοι μπήκαν στη σχολή τους μετά το 99 έκαναν ΛΑΘΟΣ επιλογή άν ήθελαν να γίνουν Καθηγητές Πληροφορικής !

Δεν μπορείτε να είσαστε στο Πολυτεχνείο ,και μετά όταν φάτε το αγγούρι της αγοράς να τα παρατάτε , και ΝΑ ΖΗΤΑΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΕΠΑΡΚΕΙΑ γιατί ΚΑΝΑΤΕ ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗ !

Το τμήμα ήταν εκεί , από το 99 για να "βγάλει" καθηγητές Πληροφορικής-Τεχνολογίας ( εξού και το πρώτο όνομα της σχολή -Τεχνολογικής Εκπαίδευσης ) .

Απλά αναγνωρίστε το !
Αλλού αυτά, όχι εδώ. Και να ίσχυε κάποτε αυτό (δηλαδή και καλά να έβγαιναν από το ΔΤΨΣ οι καθηγητές) το τμήμα έχει μετονομαστεί σε Ψηφιακών Συστημάτων, το πρόγραμμα σπουδών έχει αλλάξει και έχει 1-2 παιδαγωγικά μαθήματα. Αφού οι για σένα οι απόφοιτοι των τμημάτων Πληροφορικής κρίνονται ακατάλληλοι για καθηγητές μήπως πρέπει να ιδρυθούν τμήματα καθηγητών και για άλλους κλάδους π.χ. Διδακτικής της Φυσικής, Διδακτικής των Μαθηματικών κτλ και οι απόφοιτοι των τμημάτων Φυσικής, Μαθηματικών, κτλ να μην έχουν παιδαγωγική επάρκεια;

Αποσυνδεδεμένος Dimpas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 19 Δ.Τ.Ψ.Σ Ετος εισόδου 1999
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 22, 2010, 03:28:19 μμ »
Το τμήμα του Πα.Πει  ΔΤΨΣ  ΥΠΑΡΧΕΙ από το 1999  !

Όποιος ήθελε να γίνει ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ εκεί έπρεπε να μπεί και να αποφοιτήσει !

Τώρα , άν κάποιοι επέλεξαν άλλη σχολή , σνομπάροντας την ΔΤΨΣ γιατί η άλλη σχολή έχει όνομα , και στην πορεία επέλεξαν ότι θέλουν γίνουν καθηγητές πληροφορικής , έκαναν λάθος !

Η παιδαγωγική επάρκεια είναι εκεί που ΠΡΕΠΕΙ να είναι

Απλά όσοι μπήκαν στη σχολή τους μετά το 99 έκαναν ΛΑΘΟΣ επιλογή άν ήθελαν να γίνουν Καθηγητές Πληροφορικής !

Δεν μπορείτε να είσαστε στο Πολυτεχνείο ,και μετά όταν φάτε το αγγούρι της αγοράς να τα παρατάτε , και ΝΑ ΖΗΤΑΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΕΠΑΡΚΕΙΑ γιατί ΚΑΝΑΤΕ ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗ !

Το τμήμα ήταν εκεί , από το 99 για να "βγάλει" καθηγητές Πληροφορικής-Τεχνολογίας ( εξού και το πρώτο όνομα της σχολή -Τεχνολογικής Εκπαίδευσης ) .

Απλά αναγνωρίστε το !
Αλλού αυτά, όχι εδώ. Και να ίσχυε κάποτε αυτό (δηλαδή και καλά να έβγαιναν από το ΔΤΨΣ οι καθηγητές) το τμήμα έχει μετονομαστεί σε Ψηφιακών Συστημάτων, το πρόγραμμα σπουδών έχει αλλάξει και έχει 1-2 παιδαγωγικά μαθήματα. Αφού οι για σένα οι απόφοιτοι των τμημάτων Πληροφορικής κρίνονται ακατάλληλοι για καθηγητές μήπως πρέπει να ιδρυθούν τμήματα καθηγητών και για άλλους κλάδους π.χ. Διδακτικής της Φυσικής, Διδακτικής των Μαθηματικών κτλ και οι απόφοιτοι των τμημάτων Φυσικής, Μαθηματικών, κτλ να μην έχουν παιδαγωγική επάρκεια;


Ψάξε στο forum Να διαβάσεις απαντήσεις σε όλα τα ερωτήματά σου και άσε τα δικαστήρια να κρίνουν γιατί το ΔΤΨΣ έχει παιδαγωγική επάρκεια !
Αλήθεια το δικό σου τμήμα ζήτησε και δεν την πήρε ??? Και με τι κριτίρια ????
Απάντηση υπάρχει ????

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 22, 2010, 03:40:44 μμ »
Πάντως αν αυτό το τμήμα που λέτε έχει κάτω από 8 μαθήματα παιδαγωγικών δεν έχει ούτε κατά διάνοια δικαιωματικά την παιδαγωγική επάρκεια! Παιδαγωγική επάρκεια σε ένα τμήμα σημαίνει πως έχει το λιγότερο 8-10 παιδαγωγικά μαθήματα και πρακτική άσκηση...όπως είναι οι Παιδαγωγικές Ακαδημίες και τα ΦΠΨ ανα την Ελλάδα...όπως ανέφερε και η Διαμάντω για το καινούριο πιστοποιητικό...όλα τα άλλα και τα "έχουμε 2 μαθήματα παιδαγωγικών και γι αυτό έχουμε επάρκεια" είναι για γέλια!! Κοινώς καραγικιοζιλίκια...η "Εισαγωγική στην Παιδαγωγική" και το "Ιστορία της Αγωγής" που έχουν όλο κι όλο κάποια τμήματα είναι ψήγματα μπροστά στην αναγκαία παιδαγωγική κατάρτιση που πρέπει να έχουν οι εκπαιδευτικοί!!

Τώρα όσον αφορα στην αδικία...ναι κι εγώ θεωρώ πως είναι αδικία να το ζητάει αναδρομικά από τόσο κόσμο που έχει πλέον άλλες υποχρεώσεις και αρκετή κούραση στην πλάτη του....
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 22, 2010, 03:46:48 μμ »
Πάντως αν αυτό το τμήμα που λέτε έχει κάτω από 8 μαθήματα παιδαγωγικών δεν έχει ούτε κατά διάνοια δικαιωματικά την παιδαγωγική επάρκεια! Παιδαγωγική επάρκεια σε ένα τμήμα σημαίνει πως έχει το λιγότερο 8-10 παιδαγωγικά μαθήματα και πρακτική άσκηση...όπως είναι οι Παιδαγωγικές Ακαδημίες και τα ΦΠΨ ανα την Ελλάδα...όπως ανέφερε και η Διαμάντω για το καινούριο πιστοποιητικό...όλα τα άλλα και τα "έχουμε 2 μαθήματα παιδαγωγικών και γι αυτό έχουμε επάρκεια" είναι για γέλια!! Κοινώς καραγικιοζιλίκια...η "Εισαγωγική στην Παιδαγωγική" και το "Ιστορία της Αγωγής" που έχουν όλο κι όλο κάποια τμήματα είναι ψήγματα μπροστά στην αναγκαία παιδαγωγική κατάρτιση που πρέπει να έχουν οι εκπαιδευτικοί!!

Τώρα όσον αφορα στην αδικία...ναι κι εγώ θεωρώ πως είναι αδικία να το ζητάει αναδρομικά από τόσο κόσμο που έχει πλέον άλλες υποχρεώσεις και αρκετή κούραση στην πλάτη του....

Λώρα μπορείς να ανατρέξεις σε παλαιότερα topics και να δεις τι ίσχυε παλιά και τι ισχύει τώρα για το τμήμα. Με μια μικρή έρευνα θα καταλάβεις τι συνέβη επειδή το έχουμε αναλύσει διεξοδικά.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 22, 2010, 03:47:50 μμ »
Και τώρα που διάβασα καλύτερα το τόπικ και βεβαιώθηκα πως αυτό το τμήμα έχει κανα δυο μαθήματα παιδαγωγικής...ναι...σας δουλεύουν κανονικά στα μούτρα σας!!! Με τα 2 μαθήματα είναι για τα πανηγύρια το τμήμα όσον αφορά στην παιδαγωγική καταρτιση!!
Εγώ αυτό που ξέρω γι αυτό το τμήμα είναι πως ήταν η κορούλα κάποιου Υπουργού εκεί και γι αυτό τους χώσαν 2 μαθήματα παιδαγωγικής και του αναγνώρισαν επάρκεια για να βολέψουν το κοριτσάκι όπως γίνεται ουκ ολίγες φορές στην Ελλάδα...
Ξυπνήστε και αντιδράστε...επισημάνετε την αδικία στην Διαμαντοπούλου που τόσο λυσσάει και χτυπιέται με την παιδαγωγική επάρκεια για να δει πως αυτό το τμήμα παρανόμως την έχει...η ίδια έθεσε το πλαφόν των 8-10 μαθημάτων σε κάθε τμήμα για να έχει επάρκεια!!
Δεν θα το κάνεις για σας...αντιδράστε!!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 22, 2010, 04:02:50 μμ »
Αλήθεια ποια καθηγητική σχολή έχει τόσα μαθήματα; Καμμία νομίζω εκτός από το παιδαγωγικό δημοτικής των νηπιαγωγών φαντάζομαι

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 22, 2010, 04:04:07 μμ »
Αλήθεια ποια καθηγητική σχολή έχει τόσα μαθήματα; Καμμία νομίζω εκτός από το παιδαγωγικό δημοτικής των νηπιαγωγών φαντάζομαι
Έχουμε κι εμείς στα ΦΠΨ.
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 22, 2010, 04:06:39 μμ »
Βέβαια το ξαναλέω πως δεν είναι προσωπική μου θέση να τραβιέται τόσος κόσμος για παιδαγωγική...αλλά κι εγώ πιστεύω πως τα 2 μαθήματα εκ των οποίων το ένα συνήθως είναι ιστορική αναδρομή στα εκπαιδευτικά θέματα δεν σε καταρτίζουν παιδαγωγικά...πιο πολλά θα μάθεις διαβάζοντας παιδαγωγικά για τον ΑΣΕΠ παρά έτσι...
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #37 στις: Νοέμβριος 22, 2010, 04:09:11 μμ »
Βέβαια το ξαναλέω πως δεν είναι προσωπική μου θέση να τραβιέται τόσος κόσμος για παιδαγωγική...αλλά κι εγώ πιστεύω πως τα 2 μαθήματα εκ των οποίων το ένα συνήθως είναι ιστορική αναδρομή στα εκπαιδευτικά θέματα δεν σε καταρτίζουν παιδαγωγικά...πιο πολλά θα μάθεις διαβάζοντας παιδαγωγικά για τον ΑΣΕΠ παρά έτσι...

Λώρα έχεις πλήρη άγνοια για το συγκεκριμένο θέμα. Αν έχεις την διάθεση να διαβάσεις 50 σελίδες συζητήσεων για να δεις τι έχει συμβεί έλα να τα ξαναπούμε. Τώρα όμως εκφράζεις απόψεις χωρίς να ξέρεις τι σου γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #38 στις: Νοέμβριος 22, 2010, 04:12:03 μμ »
Βέβαια το ξαναλέω πως δεν είναι προσωπική μου θέση να τραβιέται τόσος κόσμος για παιδαγωγική...αλλά κι εγώ πιστεύω πως τα 2 μαθήματα εκ των οποίων το ένα συνήθως είναι ιστορική αναδρομή στα εκπαιδευτικά θέματα δεν σε καταρτίζουν παιδαγωγικά...πιο πολλά θα μάθεις διαβάζοντας παιδαγωγικά για τον ΑΣΕΠ παρά έτσι...

Λώρα έχεις πλήρη άγνοια για το συγκεκριμένο θέμα. Αν έχεις την διάθεση να διαβάσεις 50 σελίδες συζητήσεων για να δεις τι έχει συμβεί έλα να τα ξαναπούμε. Τώρα όμως εκφράζεις απόψεις χωρίς να ξέρεις τι σου γίνεται.
Χριστίνα...δεν ξέρω τόσο καλά τι γίνεται με το συγκεκριμένο θέμα,αλλά όσον αφορά στην παιδαγωγική επάρκεια ξέρω μάλλον καλύτερα από σένα!!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #39 στις: Νοέμβριος 22, 2010, 04:14:36 μμ »
Βέβαια το ξαναλέω πως δεν είναι προσωπική μου θέση να τραβιέται τόσος κόσμος για παιδαγωγική...αλλά κι εγώ πιστεύω πως τα 2 μαθήματα εκ των οποίων το ένα συνήθως είναι ιστορική αναδρομή στα εκπαιδευτικά θέματα δεν σε καταρτίζουν παιδαγωγικά...πιο πολλά θα μάθεις διαβάζοντας παιδαγωγικά για τον ΑΣΕΠ παρά έτσι...

Λώρα έχεις πλήρη άγνοια για το συγκεκριμένο θέμα. Αν έχεις την διάθεση να διαβάσεις 50 σελίδες συζητήσεων για να δεις τι έχει συμβεί έλα να τα ξαναπούμε. Τώρα όμως εκφράζεις απόψεις χωρίς να ξέρεις τι σου γίνεται.
Χριστίνα...δεν ξέρω τόσο καλά τι γίνεται με το συγκεκριμένο θέμα,αλλά όσον αφορά στην παιδαγωγική επάρκεια ξέρω μάλλον καλύτερα από σένα!!!

Δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω οτι ξέρεις (τώρα αν ξέρεις καλύτερα απο άλλους...αν θες να νιώθεις και η πρώτη ΟΚ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ). Εγω για το συγκεκριμένο θέμα σου μίλησα.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #40 στις: Νοέμβριος 22, 2010, 04:18:17 μμ »
Δεν νομίζω κανένας απ'αυτούς τους φοιτητές αυτού του τμήματος να έχει κάνει πρακτική άσκηση ούτε μικροδιδασκαλίες (μάθημα από φοιτητές σε φοιτητές με κάμερα να καταγράφει την διδασκαλία σου) ....ε...αμα μάθετε τι είναι η παιδαγωγική κατάρτιση κάποιοι μετά να μιλήσουμε!!
Πάντως είναι αδικία τώρα να το ζητάν αυτό και η ΑΣΠΑΙΤΕ να δέχεται ελάχιστους....
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #41 στις: Νοέμβριος 22, 2010, 04:20:10 μμ »
Και δεν είπα Χριστίνα πως το ξέρω καλύτερα από άλλους...αλλά με όποιον απόφοιτο των Παιδαγωγικών τμημάτων μιλήσεις θα σου πει αυτά που σου λέω εγώ...
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159862
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 486
Σύνολο: 497

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.