*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις νεοδιόριστων  (Αναγνώστηκε 218759 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thanos_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #1148 στις: Αύγουστος 31, 2021, 04:25:34 μμ »
Πήρα τηλέφωνο στο κυσδε και μου είπαν ότι τα ονόματα έχουν πάει από χθες στην υπουργό και λογικά σήμερα θα υπογραφούν.

Απαράδεκτη κατάσταση. Να μην ξέρει κάποιος αν αύριο θα παρουσιαστεί σε σχολείο της πόλης του ή σε κάποιο νησί. Θεωρούν λογικό να τα βγάλουν στις 31 Αυγούστου, λες και οι ενδιαφερόμενοι θα διακτινιστούν από το ένα μέρος στο άλλο
Βγήκαν στο alfavita!
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/ypoyrgeio-paideias/356662_apospaseis-kai-anakliseis-apospaseon-seira-apofaseon-apo

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:06:18 »

Αποσυνδεδεμένος tc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #1149 στις: Αύγουστος 31, 2021, 04:33:25 μμ »
Τα απο πυσπε σε πυσπε δεν τα βλέπω!

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2248
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #1150 στις: Αύγουστος 31, 2021, 05:25:12 μμ »
Διορίζομαι Ν. Εύβοια. Ζητάει η σύζυγος απόσπαση απο Θεσ/νίκη στην Εύβοια για να μην χωριστεί η οικογένεια (2 μικρά παιδιά δημοτικού) και το κωλοκράτος λέει όχι. Γιατί ρε γαμημ.... κράτος λές όχι ενώ έχεις πάρει αναπληρωτές και έχεις και άλλα κενά; Ο άλλος σου ζητάει να δουλεύει και να μην τον αναγκάσεις να είναι η οικογένεια χωριστά. Γιατί λές όχι; Τώρα που θα πάρει η αύζυγος 13 μήνες αναρρωτική (γιατι κωλοκράτος την οικογένεια τον κώλο σου να χτυπάς κάτω δεν θα την χωρίσεις) και θα την πληρώνεις για να κάθεται θα είναι καλύτερα; Αι σιχτίρ παλιόζωα.



(Συγνώμμη συνάδελφοι για το ξέσπασμα αλλά σκοτώνω άνθρωπο απο τα νεύρα μου).
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2021, 05:47:42 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1692
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #1151 στις: Αύγουστος 31, 2021, 05:57:43 μμ »
Διορίζομαι Ν. Εύβοια. Ζητάει η σύζυγος απόσπαση απο Θεσ/νίκη στην Εύβοια για να μην χωριστεί η οικογένεια (2 μικρά παιδιά δημοτικού) και το κωλοκράτος λέει όχι. Γιατί ρε γαμημ.... κράτος λές όχι ενώ έχεις πάρει αναπληρωτές και έχεις και άλλα κενά; Ο άλλος σου ζητάει να δουλεύει και να μην τον αναγκάσεις να είναι η οικογένεια χωριστά. Γιατί λές όχι; Τώρα που θα πάρει η αύζυγος 13 μήνες αναρρωτική (γιατι κωλοκράτος την οικογένεια τον κώλο σου να χτυπάς κάτω δεν θα την χωρίσεις) και θα την πληρώνεις για να κάθεται θα είναι καλύτερα; Αι σιχτίρ παλιόζωα.



(Συγνώμμη συνάδελφοι για το ξέσπασμα αλλά σκοτώνω άνθρωπο απο τα νεύρα μου).
Αντε και φέτος θα την παλέψετε με αναρρωτική, του χρόνου τί θα κάνετε; Αν χώριζαν τόσο εύκολα τα ζευγάρια εκπαιδευτικών, οι περισσότεροι εδώ μέσα θα ήμασταν χωρισμένοι. Ψυχραιμία θέλει και θα βρείτε τις ισορροπίες σας, όπως όλοι όσοι περάσαμε αυτό το ζόρι για κάποια χρόνια
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2021, 05:59:20 μμ από topsy »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:06:18 »

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #1152 στις: Αύγουστος 31, 2021, 06:02:07 μμ »
Μα αφου υπάρχουν κενα και παιρνουν αναπληρωτες γιατι δε δίνουν τις αποσπασεις; Ειναι καποιου είδους τιμωρια; Δεν ειναι οτι θα μεινει κενη η θεση! Θα παει αλλος! Μηπως πρεπει να αλλαξει αυτο; Να απαιτήσουμε α και β και γ φαση αποσπάσεων; Πρωτα οι μόνιμοι μετα οι αναπληρωτες;

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2248
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #1153 στις: Αύγουστος 31, 2021, 06:04:30 μμ »
Αντε φέτος θα την παλέψετε με αναρρωτική, του χρόνου τί θα κάνετε; Αν χωριζαν τοσο εύκολα τα ζευγάρια εκπαιδευτικών, οι περισσοτεροι εδω μεσα θα ήμασταν χωρισμένοι. Ψυχραιμία θέλει και θα βρείτε τις ισορροπίες σας, οπως όλοι οσοι περάσαμε αυτό το ζόρι για κάποια χρόνια

Εξοργίζομαι γιατί κενά υπάρχουν. Τι κερδίζει δηλαδή με το να μη δώσει την απόσπαση; Του χρόνου θα πάρει την απόσπαση εύκολα κάνοντας κανονικά αίτηση όταν είναι ο καιρός των αποσπάσεων. Οσον αφορά το ζόρι το περνάμε τα τελευταία 10 χρόνια που είμαι αναπληρωτής. Φτάνει πια με το κωλοκράτος. Έλεος. Παραφράζοντας το #Μητσοτάκηγαμι.......:#Κεραμέωςγαμι.....
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2021, 06:11:55 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #1154 στις: Αύγουστος 31, 2021, 06:18:10 μμ »
Εδώ υπάρχουν και ζευγάρια σε άλλη ήπειρο ο ένας σε άλλη ο αλλος.Φιλολογος μου είπε οτι στο σχολειο του η μουσικός έμενε Καρπενήσι και ο σύζυγος της λόγω δουλειάς στο Τόκιο.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #1155 στις: Αύγουστος 31, 2021, 06:21:43 μμ »
Εξοργίζομαι γιατί κενά υπάρχουν. Τι κερδίζει δηλαδή με το να μη δώσει την απόσπαση; Του χρόνου θα πάρει την απόσπαση εύκολα κάνοντας κανονικά αίτηση όταν είναι ο καιρός των αποσπάσεων. Οσον αφορά το ζόρι το περνάμε τα τελευταία 10 χρόνια που είμαι αναπληρωτής. Φτάνει πια με το κωλοκράτος. Έλεος. Παραφράζοντας το #Μητσοτάκηγαμι.......:#Κεραμέωςγαμι.....

Βικτωρ υπήρχε αιτιολογία στην απόρριψη της αίτησης απόσπασης; Εγω παντως μεταξύ μας εχω καταλάβει οτι κάποιες διευθύνσεις ειναι πιο ευέλικτες και κάποιες οχι.Δεν ξερω αν κι αυτο παίζει το ρόλο του.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #1156 στις: Αύγουστος 31, 2021, 06:24:58 μμ »
Αντε και φέτος θα την παλέψετε με αναρρωτική, του χρόνου τί θα κάνετε; Αν χώριζαν τόσο εύκολα τα ζευγάρια εκπαιδευτικών, οι περισσότεροι εδώ μέσα θα ήμασταν χωρισμένοι. Ψυχραιμία θέλει και θα βρείτε τις ισορροπίες σας, όπως όλοι όσοι περάσαμε αυτό το ζόρι για κάποια χρόνια

Κιν εγω θύμα αυτού του «λάστιχου» ήμουν αλλα 10 χρονια μετα είμαι με τον ίδιο σύζυγο.Για μένα το δύσκολο δεν ειναι τοσο για τους ενηλικες όσο για τα παιδιά.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #1157 στις: Αύγουστος 31, 2021, 06:28:38 μμ »
Κιν εγω θύμα αυτού του «λάστιχου» ήμουν αλλα 10 χρονια μετα είμαι με τον ίδιο σύζυγο.Για μένα το δύσκολο δεν ειναι τοσο για τους ενηλικες όσο για τα παιδιά.
Ναι αλλα τα κενα υπάρχουν. Φανηκε οτι πηραν αναπληρωτες μετα.Οταν έτρεξε το σύστημα των αποσπάσεων δεν εβαλαν την Ν.Ευβοια και ξαφνικα εμφανιστηκε ως κενο μετα; Αυτο ειναι απατη.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #1158 στις: Αύγουστος 31, 2021, 06:32:07 μμ »
Ναι αλλα τα κενα υπάρχουν. Φανηκε οτι πηραν αναπληρωτες μετα.Οταν έτρεξε το σύστημα των αποσπάσεων δεν εβαλαν την Ν.Ευβοια και ξαφνικα εμφανιστηκε ως κενο μετα; Αυτο ειναι απατη.

Τωρα μεταξύ μας όσοι εχουμε χρονια στο εκπαιδευτικό κουρμπέτι για να το πουμε ετσι , ξέρουμε οτι αυτο γίνεται και δεν ειναι τωρινό φαινόμενο.Δεν λεω οτι ειναιι σωστό αλλα όλοι ξέρουμε οτι συμβαινει.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #1159 στις: Αύγουστος 31, 2021, 06:33:04 μμ »
Τωρα μεταξύ μας όσοι εχουμε χρονια στο εκπαιδευτικό κουρμπέτι για να το πουμε ετσι , ξέρουμε οτι αυτο γίνεται και δεν ειναι τωρινό φαινόμενο.Δεν λεω οτι ειναιι σωστό αλλα όλοι ξέρουμε οτι συμβαινει.
Πως θα πάψει να γινεται;

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #1160 στις: Αύγουστος 31, 2021, 06:34:40 μμ »
Οταν πάψει ο κομματικός στρατός...... ( να εχουμε και την δίκαιη και αντικειμενικη αξιολόγηση «στο πλευρό» μας τωρα....)
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2248
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #1161 στις: Αύγουστος 31, 2021, 06:36:11 μμ »
Κιν εγω θύμα αυτού του «λάστιχου» ήμουν αλλα 10 χρονια μετα είμαι με τον ίδιο σύζυγο.Για μένα το δύσκολο δεν ειναι τοσο για τους ενηλικες όσο για τα παιδιά.

Μα για τα παιδιά κάνω όλη τη "φασαρία¨. Δεν είπα οτι θα αλλάξω γυναίκα και δεν θα είμαι με την ίδια ή οτι δεν θα την βρόυμε την άκρη. Ξαναλέω είναι απαράδεκτο γιατί θές να πάς απο Θεσσαλονίκη στην Εύβοια. Να έλεγα ότι θέλει κάποιος το αντίθετο ναι θα ήταν πιο δύσκολο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 336
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 258
Σύνολο: 260

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.