*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)  (Αναγνώστηκε 395187 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #518 στις: Μάρτιος 06, 2012, 08:56:51 μμ »
Διαβασα καπου οτι ο ΔΟΑΤΑΠ θα επανεξεταζε την αναγνωριση του κατα το Σεπτεμβριο. Ξερει κανεις τελικα τι εγινε; Επισης αν γνωριζει καποιος για τα μεταπτυχιακα εξ' αποστασεως απο πανεπιστημια της Αγγλιας καθως και για τα μεταπτυχιακα απο τα κολεγια της Αθηνας σχετικα με την αναγνωριση τους απο τον ΔΟΑΤΑΠ παρακαλω ας με ενημερωσει. Ευχαριστω

Δεν γνωρίζω τι θα γίνει με το μεταπτυχιακό της Βουλγαρίας. Πάντως, για να εξετάσει το ΔΟΑΤΑΠ την αναγνώριση του, πρέπει να υποβληθεί αίτημα αναγνώρισης. Για να υποβληθεί αίτημα, πρέπει να ολοκληρωθεί ο κύκλος σπουδών.

Όσο για τα μεταπτυχιακά της Αγγλίας, αυτό που ξέρω πολύ καλά, είναι ότι από του χρόνου τα διδάκτρα αυξάνονται δραματικά. Σε κάποια πανεπιστήμια 3πλασιάζονται, φτάνοντας περίπου τις 9000 λίρες το χρόνο. Σε κάποια άλλα εξ' αποστάσεως (π.χ. στο Birmingham) διπλασιάζονται και φτάνουν τις 3000 λίρες το χρόνο, με ελάχιστο χρόνο φοίτησης τα 2 χρόνια.....
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:05:21 »

Αποσυνδεδεμένος sun1988

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #519 στις: Μάρτιος 07, 2012, 04:42:52 μμ »
Σε διάφορες σελίδες στο διαδίκτυο που διαφημίζουν το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό αναφέρεται πως ο δοαταπ  το αναγνωρίζει ... σε ενα σαιτ μάλιστα δίνουν και τηλέφωνα υπαλλήλων του δοαταπ...οι εκπαιδευτικοί ειδικής αγωγής απορώ πως δεν αντιδρούν.



Αποσυνδεδεμένος Vasw_zakynthos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #520 στις: Απρίλιος 05, 2012, 11:24:38 μμ »
Καλησπέρα παιδιά, επανέρχομαι για το μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής στη Σόφια. Μήπως το έχει τελειώσει κάποιος και έχει καταθέσει για αναγνώρισή του στον ΔΟΑΤΑΠ να μας πει τι γίνεται; Ακόμη, ξέρετε αν αυτό που θα ξεκινούσε το Μάρτη ξεκίνησε;

Αποσυνδεδεμένος GregX

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #521 στις: Απρίλιος 25, 2012, 04:05:37 μμ »
Καλησπέρα παιδιά με ενδιαφέρει πάρα πολύ το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό και θα ήθελα λίγες πληροφορίες από άτομα που το κάνουν φέτος. Αν μπορεί κάποιος να μου στείλει pm με στοιχεία επικονωνίας ή να του στείλω εγώ και να επικονωνήσουμε με κάποιο τρόπο θα με βοηθούσε πολύ.

Ψάχνω για το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό εδώ και περίπου 3 εβδομάδες έχω ετοιμάσει τον φάκελο και είμαι έτοιμος να ξεκινήσω την διαδικασία απλά φοβάμαι λίγο το θέμα της αναγνώρισης και τους μεσάζοντες (γραφείο).

Στα της πληροφόρισης που έχω για το θέμα της αναγνώρισης.

Από τη στιγμή που το μεταπτυχιακό αποκτάται από χώρα της ευρωπαικής ένωσης και θεωρειται μαστερ εκεί θεωρείτα μάστερ και εδώ αυτόματα. Η αναγνώριση από το ΔΟΑΤΑΠ πρέπει να είναι τυπική και υπόθεση 2-3 μηνών το πολύ. Αυτό από δικαστή προσωπικό φίλο που το έψαξε λίγο. Και από ότι μου είπε ο ΔΟΑΤΑΠ δεν έχει το παραμικρό δικαίωμα να ζητάει έξτρα δικαιολογητικά (αν ζητάει) καθώς απλά είναι παράνομο.

Στην πράξη δεν ξέρω τι θα συμβεί υποθέτω σε 1-2 μήνες να έχουμε πληροφόρηση σχετικά με την έκβαση των πρώτων αιτήσεων.

και για να έρθουμε στην ταμπακιέρα καθότι διάβασα και τις 37 σελίδες. Όταν είναι ευκολότερο για πτυχιούχους να επιλέγουν σε περίοδο κρίσης ένα πανάκριβο (8-9 χιλιάδες ευρώ θα μας πάει με μετακινήσεις και διαμονή) πρόγραμμα (αμφιβόλου αποτελέσματος) προκειμένου - ενδεχομένως - να διασφαλίσουν το μέλλον τους το πρόβλημα έγγειται στο δικό μας σύστημα. Πείτε μου ένα μεταπτυχιακό εφάμιλλο σε διάρκεια και ευελιξία που να γινεται στην Ελλάδα και θα το επιλέξω με κλειστά μάτια προσωπικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 25, 2012, 04:07:18 μμ από GregX »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:05:21 »

Αποσυνδεδεμένος Marcus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 221
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #522 στις: Απρίλιος 28, 2012, 04:09:23 μμ »
Ασφαλώς και ο ΔΟΑΤΑΠ δε νομιμοποιείται να αμφισβητεί σπουδές σε ιδρύματα της ΕΕ. Όσο για τις διαρροές του τύπου "δεν αναγνωρίζεται ακριβώς" και "θα σας τσακώσουμε", είναι εκτιμώ εκ του πονηρού για να σπρώξουν τον κόσμο στις υπηρεσίες μεσαζόντων, γιατί νομίζω καταλαβαίνουμε όλοι για τι προορίζονται τα "έξοδα φακέλου και προετοιμασίας δικαιολογητικών".

Το θέμα είναι, τι θα κάνει κανείς όταν οι ιθύνοντες του ΔΟΑΤΑΠ, παράνομα και κάνοντας κατάχρηση της εξουσίας τους, αρνηθούν να αναγνωρίσουν τους νόμιμα αποκτηθέντες τίτλους σπουδών που δε συνοδεύονται με τα "αναγκαία παραστατικά". 

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 805
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #523 στις: Ιούνιος 25, 2012, 09:16:38 μμ »
τελικά παιδια τι εγινε με αυτο το μεταπτυχιακό?
αναγνωριστηκε η οχι???

Αποσυνδεδεμένος daskalitsa_89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είναι πολύ ωραίο να είσαι δάσκαλος!!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #524 στις: Ιούνιος 26, 2012, 12:45:06 μμ »
ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΑΙ ΜΗ...ΕΧΟΝΤΑΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΩΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΗ Κ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑΝ ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ Κ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΕΜΠΑΘΕΙΑ. ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΕΝΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ (ΕΑΝ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΔΕΝ ΛΕΩ) ΘΑ ΠΛΗΡΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΠΑΡΚΕΙΣ ΩΡΕΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΔΑΚΤΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΚΑΤΩΤΕΡΟ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΤΗΣ ΗΜΕΔΑΠΗΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΕΙΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΠΧ.

ΕΑΝ ΕΝΑΣ ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΠΗΣ...ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΣΚΛΗΡΑ, ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ, ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΕΙΩΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΤΟΥ? ΕΠΕΙΔΗ ΕΠΕΛΕΞΕ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ? ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΠΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟΣΟ ΥΨΗΛΟΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ?

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΟΝΤΑΣ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΕΙ ΠΕΡΣΥ Κ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟ ΑΒΕΒΑΙΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ ΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ, ΨΑΧΝΩ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ. ΟΤΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΤΑ 2 ΑΠΟ ΤΑ 4 ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ, ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΟΜΩΣ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΞΟΔΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ 2 ΕΤΗ....ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΑΥΤΑ?

ΕΠΙΠΛΕΟΝ, ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΕΚΤΟΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΣΤΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ (ΜΙΛΑΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΛΓΡΓ ΑΓΝΟΙΑ ΑΠΟ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΜΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΟΝΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΧΩΡΙΣ ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΣΥΝΑΦΟΥΣ ΘΕΜΑΤΟΣ Κ ΜΕΤΡΙΟ ΒΑΘΜΟ ΠΤΥΧΙΟΥ ΩΣ ΕΚ ΘΑΥΜΑΤΟΣ ΠΕΡΑΣΕ ΣΕ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΟΝΟ 4 ΕΙΣΑΚΤΕΟΥΣ!!! ΚΑΙ ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΤΕΡΑ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ...) ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟΡΩ ΚΑΙ ΑΠΟΘΑΡΡΥΝΟΜΑΙ.,

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΗΔΗ ΨΑΧΝΩ ΕΚΤΕΝΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ Τ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΤΟ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΙΥ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΠΟΥΔΩΝ ΤΟΥ ΣΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΟΑΤΑΠ, ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ.
ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΩΡΙΣ ΕΜΠΑΘΕΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΟΝΤΩΣ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΙΣΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΑΣ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2012, 12:52:42 μμ από daskalitsa_89 »

Αποσυνδεδεμένος lena_lar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #525 στις: Ιούνιος 26, 2012, 01:05:48 μμ »
Το έκανε μια γνωστή μου και μου είπε ότι δεν μαθαίνεις τίποτα περισσότερο από αυτά που θα μπορούσες να μάθεις σ ενα σεμινάριο. Τώρα περιμένει την απόφαση ΔΟΑΤΑΠ και δεν είναι σίγουρο ότι θα αναγνωριστεί, καθώς όλο και πιο πολλοί διαμαρτύρονται πλέον. Θα σου πω και το άλλο όμως. Ακόμα και αν αναγνωριστεί, ποτέ δεν θα είσαι τόσο ανταγωνιστικός καθώς ένα μεταπτυχιακό στην Ελλάδα(τουλάχιστον αυτό που παρακολουθώ εγώ), σου μαθαίνει πολλά πράγματα τα οποία είναι απαραίτητα για τη δουλειά σου. Μιλάω για τεστ και εργαλεία αξιολόγησης, σχεδιασμό εναλλακτικών προγραμμάτων για παιδιά με μαθησιακές και νοητική υστέρηση, σχεδιασμό εξατομικευμένων προγραμμάτων παρέμβασης και πολλά άλλα πολύ χρήσιμα. Άποψή μου είναι ότι χωρίς τέτοιες γνώσεις, δε θα εισαι ποτέ καλός σ αυτό που κάνεις. Και όσο για τα "μέσο" στα μεταπτυχιακά, δ θα το μάθεις ποτέ αν δεν προσπαθήσεις. Εγώ δεν είχα μέσο, είχα όμως θέληση. Και μη ξεχνάμε ότι είναι από τα μεταπτυχιακά που έχουν φοβερή ζήτηση...

Αποσυνδεδεμένος lena_lar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #526 στις: Ιούνιος 26, 2012, 01:07:18 μμ »
Ήθελα να το κάνω και εγώ κάποτε, αλλά σταμάτησα όταν άκουγα διαφορα αρνητικά. Θέλει πολύ ψάξιμο και προσοχή

Αποσυνδεδεμένος daskalitsa_89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είναι πολύ ωραίο να είσαι δάσκαλος!!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #527 στις: Ιούνιος 26, 2012, 01:27:55 μμ »
ΚΑΙ ΕΓΩ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ, ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΟ ΚΑΙ ΙΣΟΤΙΜΟ ΚΑΙ ΤΗΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΟΥΝ...

ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΩΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΚΕΙ , ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΗ ΕΠΑΡΚΕΙΑ....ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΤΟΧΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ.

ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΗΔΗ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ...ΑΣ ΜΑΣ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 28, 2012, 04:40:28 μμ από daskalitsa_89 »

Αποσυνδεδεμένος newseditor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #528 στις: Ιούνιος 29, 2012, 09:43:24 πμ »
ΔΟΕ: Μεταπτυχιακοί τίτλοι Ειδικής Αγωγής που αποκτώνται στο εξωτερικό

http://www.pde.gr/index.php?page=4833


Αποσυνδεδεμένος βικυ23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #529 στις: Ιούνιος 29, 2012, 04:47:21 μμ »

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #530 στις: Ιούνιος 29, 2012, 08:34:48 μμ »
θα ήτανε καλά να είχε επιδείξει τον ίδιο ζήλο η ΔΟΕ όταν τόσα χρόνια άτομα που έχουν τελειώσει το παιδαγωγικό ειδικής αγωγής στο βόλο έμεναν εκτός προσλήψεων γιατί οι θέσεις είχαν καταληφθεί σε μεγάλο βαθμό από άτομα που ήτανε περαστικά από τον χώρο της ε.α. και το κάνανε μόνο για τα χρήματα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 29, 2012, 11:27:08 μμ από michalis »

Αποσυνδεδεμένος passatembo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #531 στις: Ιούνιος 29, 2012, 09:21:48 μμ »
Γιατί τόση πρεμούρα της ΔΟΕ για αυτό το μεταπτυχιακό?Επειδή είναι από Βουλγαρία?Τα υπόλοιπα της Ειδικής Αγωγής που προέρχονται από άλλες χώρες είναι όλα αξιόπιστα?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 499
Σύνολο: 500

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.