*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)  (Αναγνώστηκε 395086 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #560 στις: Ιούλιος 05, 2012, 04:44:40 μμ »
Στην Ελλαδα,τη χωρα της απολυτης ντροπης ετσι οπως την καταντησαμε κρινουμε τα μεταπτυχιακα αλλων χωρων.Καλα ρε που ζειτε;Ποσοι στην Ελλαδα πηραν πτυχιο και δεν πατησαν ποτε το ποδι τους σε αμφιθεατρο;Ποσοι καθηγητες ειναι κομματοσκυλα και περνανε δικους τους;Απειρα αναλογα παραδειγματα γνωριζουμε ολοι μας αλλα..το επιπεδο των πανεπιστηνιων μας ειναι υψηλο..Αστειοι ειστε ολοι σας.Δεν εχω καμια σχεση με το μεταπτυχιακο αυτο και ευχομαι να μην ερθει η μερα που οσοι αποκτησαμε πτυχιο στο Ελλαδισταν να μην αποδεκτο σε χωρες που εχουν πραγματικα  εχουν υψηλο επιπεδο σπουδων

Κατ' αρχήν σου επιστρέφω τους χαρακτηρισμούς.
Κρίνουμε το μεταπτυχιακό συγκεκριμένης χώρας βιομηχανίας πτυχίων, που στο συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν ζητάει καν αγγλικά..
Εγώ απευθύνθηκα στο εξωτερικό και το πτυχίο μου από το Ελλαδιστάν αναγνωρίζεται μια χαρά.
Όσο για τα βουλγάρικα πτυχία σε προηγμενες χώρες Ε.Ε. απλά δεν..
Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:34:51 »

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #561 στις: Ιούλιος 05, 2012, 04:46:09 μμ »
Στην Ελλαδα,τη χωρα της απολυτης ντροπης ετσι οπως την καταντησαμε κρινουμε τα μεταπτυχιακα αλλων χωρων.Καλα ρε που ζειτε;Ποσοι στην Ελλαδα πηραν πτυχιο και δεν πατησαν ποτε το ποδι τους σε αμφιθεατρο;Ποσοι καθηγητες ειναι κομματοσκυλα και περνανε δικους τους;Απειρα αναλογα παραδειγματα γνωριζουμε ολοι μας αλλα..το επιπεδο των πανεπιστηνιων μας ειναι υψηλο..Αστειοι ειστε ολοι σας.Δεν εχω καμια σχεση με το μεταπτυχιακο αυτο και ευχομαι να μην ερθει η μερα που οσοι αποκτησαμε πτυχιο στο Ελλαδισταν να μην αποδεκτο σε χωρες που εχουν πραγματικα  εχουν υψηλο επιπεδο σπουδων



ποσο δικιο εχεις ... αν ηξερες μονο,θα σου πεφταν τα αυτια!!!
υπαρχουν οχι μονο ατομα που περνουν πτυχίο  χωρις αν πατησουν σε αμφιθέατρο αλλα παιρνουν μεταπτυχιακο και διδακτορικο ... μαλιστα διδακτορικο . πηγενε μετα εσύ με το σταυρό στο χερι και χάλα τα ωραια σου ευρωλάκια για να κανεις το πτυχιο σου καδρο να το βλέπεις και να συνχυζεσαι!
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #562 στις: Ιούλιος 05, 2012, 04:48:48 μμ »

ποσο δικιο εχεις ... αν ηξερες μονο,θα σου πεφταν τα αυτια!!!
υπαρχουν οχι μονο ατομα που περνουν πτυχίο  χωρις αν πατησουν σε αμφιθέατρο αλλα παιρνουν μεταπτυχιακο και διδακτορικο ... μαλιστα διδακτορικο . πηγενε μετα εσύ με το σταυρό στο χερι και χάλα τα ωραια σου ευρωλάκια για να κανεις το πτυχιο σου καδρο να το βλέπεις και να συνχυζεσαι!

Και αυτός είναι ο κανόνας ή η εξαίρεση;

Και μια που απαξιώνετε τόσο εύκολα τα ελληνικά πανεπιστήμια, μπορείτε να μου πείτε ένα μεταπτυχιακό που το παίρνεις χωρίς να πατήσεις;

Έτσι, να μας βρίσκετε εύκαιρο..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2012, 05:06:59 μμ από newseditor »
Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #563 στις: Ιούλιος 05, 2012, 04:49:29 μμ »
Στα ελληνικα πανεπιστημια ουτε ελληνικα δεν γνωριζουν αρκετοι που μπαινουν και παιρνουν και πτυχιο.Βλεπε μουσουλμανους,εισαγωγη με βασεις κοντα στο 5..Ποια αγγλικα μου λες τωρα..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:34:51 »

Αποσυνδεδεμένος GregX

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #564 στις: Ιούλιος 05, 2012, 04:49:50 μμ »
Παράθεση
:o Για εδώ τι λες;

3197    Medical University of Sofia

5507    Medical University of Varna


Θυμάσαι την διαφήμιση του joker (νομίζω) που έλεγε και αν σου κάτσει σου αλλάζει τη ζωή? Ε αυτό :P
   
Αυτό που εγώ λέω είναι πως πρέπει και τα ελληνικά πανεπιστήμια να γίνουν λίγο πιο ευέλικτα στα προγράμματα των μεταπτυχιακών σπουδών. Νομίζετε πως έχει κανένας όρεξη να ξεσπιτώνεται για ένα χρόνο να πληρώνει τόσα λεφτά και να πηγαίνει σε μια χώρα μες στη φτώχια όπως είναι η Βουλγαρία? Όχι δεν τρελάθηκε κανένας.

Μεταπτυχιακά ενός έτους. Ας το κάνουν πραγματικότητα στην Ελλάδα και δεν θα φύγει κανείς στο εξωτερικό. Δεν μπορείς να κάνεις μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής σε ένα έτος? Αν μπορούν να το κάνουν σε καλά πανεπιστήμια του εξωτερικού σίγουρα θα υπάρχει ένας τρόπος να γίνει και εδώ.

Συμφωνώ μαζί σου για τη ποιότητα σπουδών και εκπαίδευσης γενικότερα στην Γερμανία απόλυτα παρεμπιπτόντως έκανα Γερμανία τις αρχές του 90 και ήταν παραδείγματα προς μίμηση, Δυστυχώς αν δεν εργάζεσαι παράλληλα εκεί το κόστος ζωής είναι δυσβάσταχτο και όπως ξέρεις νέοι εκπαιδευτικοί δεν μπορούν να επιχειρήσουν να πάνε την λεγόμενη 5ετία αν δεν έχουν κάποια χρόνια υπηρεσίας στην Ελλάδα επομένως οι "φρέσκοι" πτυχιούχοι κυρίως κοιτάνε τα προγράμματα που είναι σε Ελλάδα και "προσιτές" χώρες.

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #565 στις: Ιούλιος 05, 2012, 04:51:25 μμ »
Δε μιλησα για μεταπτυχιακο.Γενικα για τα ελληνικα πανεπιστημια.

Αποσυνδεδεμένος prof2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • πως καταντήσαμε λοχία
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #566 στις: Ιούλιος 05, 2012, 04:55:24 μμ »
Στην Ελλαδα,τη χωρα της απολυτης ντροπης ετσι οπως την καταντησαμε κρινουμε τα μεταπτυχιακα αλλων χωρων.Καλα ρε που ζειτε;Ποσοι στην Ελλαδα πηραν πτυχιο και δεν πατησαν ποτε το ποδι τους σε αμφιθεατρο;Ποσοι καθηγητες ειναι κομματοσκυλα και περνανε δικους τους;Απειρα αναλογα παραδειγματα γνωριζουμε ολοι μας αλλα..το επιπεδο των πανεπιστηνιων μας ειναι υψηλο..Αστειοι ειστε ολοι σας.Δεν εχω καμια σχεση με το μεταπτυχιακο αυτο και ευχομαι να μην ερθει η μερα που οσοι αποκτησαμε πτυχιο στο Ελλαδισταν να μην αποδεκτο σε χωρες που εχουν πραγματικα  εχουν υψηλο επιπεδο σπουδων

Αποψη σου και απολυτως σεβαστη .Πολλα μπορουν να αλλαξουν παρολο οτι  εισαι εκτος τοπικ
Ομως ΑΝ και κανω μια τεραστια υποθεση και μακαρι να ειναι και λανθασμενη ,ΑΝ εσυ τρως ψωμακι απο τη δημοσια εκπαιδευση σαν αναπληρωτης ωρομισθιος μονιμος κτλ και πιστευεις αυτα που γραφεις τοτε εισαι ανηθικος .

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #567 στις: Ιούλιος 05, 2012, 05:07:51 μμ »
Θα μπορουσες να με ρωτησεις ευθεως,μη φοβασαι δε δαγκωνω..συζητηση κανουμε.Περασα Παιδαγωγικο στο ΑΠΘ χωρις να κανω χρηση της ειδικης κατηγοριας στη οποια θα μπορουσα να ενταχθω,πηρα το πτυχιο μου με την αξια μου,περασα με ασεπ,δουλευω 5 χρονια τωρα στο δημοσιο,δεν πηρα αδειες ανατροφης κτλ.,η γυναικα μου δεν πηρε ΄΄επαπειλουμενη΄΄ .. τι το ανηθικο βρισκεις στα παραπανω;Α ναι..ειναι ανηθικο να τρως ψωμι απτο δημοσιο και μετα να μην αντεχεις τη σαπιλα του.

Αποσυνδεδεμένος GregX

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #568 στις: Ιούλιος 05, 2012, 05:08:29 μμ »
Αποψη σου και απολυτως σεβαστη .Πολλα μπορουν να αλλαξουν παρολο οτι  εισαι εκτος τοπικ
Ομως ΑΝ και κανω μια τεραστια υποθεση και μακαρι να ειναι και λανθασμενη ,ΑΝ εσυ τρως ψωμακι απο τη δημοσια εκπαιδευση σαν αναπληρωτης ωρομισθιος μονιμος κτλ και πιστευεις αυτα που γραφεις τοτε εισαι ανηθικος .

Είναι ανήθικος γιατί επειδή έχει άποψη? Οι του δημοσίου τομέα κάνετε το λάθος να νομίζετε πως με την"omerta' κάνετε καλό στους εαυτούς σας και στην εκπαίδευση. Αλλά κάνετε πολύ μεγάλο λάθος.

Είναι ανήθικο το μεταπτυχιακό στη Βουλγαρία και η άσχετη δασκάλα που μπαίνει με 15 λεπτά καθυστέρηση στην τάξη και βάζει τα παιδιά να ζωγραφίζουν όλη την ώρα επειδή βαριέται να κάνει μάθημα είναι ηθική? Είναι ηθικός ο γυμναστής που καπνίζει μπροστά στα παιδιά και πίνει καφέ έχοντας τα παρατημένα στην ώρα του?

Σε αυτούς αναρωτιέμαι αν λέτε τίποτα…
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2012, 05:13:06 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος prof2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • πως καταντήσαμε λοχία
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #569 στις: Ιούλιος 05, 2012, 05:10:36 μμ »


ποσο δικιο εχεις ... αν ηξερες μονο,θα σου πεφταν τα αυτια!!!
υπαρχουν οχι μονο ατομα που περνουν πτυχίο  χωρις αν πατησουν σε αμφιθέατρο αλλα παιρνουν μεταπτυχιακο και διδακτορικο ... μαλιστα διδακτορικο . πηγενε μετα εσύ με το σταυρό στο χερι και χάλα τα ωραια σου ευρωλάκια για να κανεις το πτυχιο σου καδρο να το βλέπεις και να συνχυζεσαι!

κοιτα madam το πως συνδεεις τα ωραια σου ευρουλακια με την δηθεν απουσια μας απο τα ελληνικα πανεπιστημια δεν το καταλαβαινω .Φαινεται οτι εσυ εχεις λεφτα γιατι εγω δεν εχω
Και φαινεται επισης οτι τα μετρας τα ατιμα γιατι εγω δεν εχω να τα μετρησω .Ανταυτου καθησα και στραβωθηκα για να περασω παντου ,απουσιας χρηματων και να δουλευω και νυκτα για να καθομαι να βλεπω καποια ανωνυμη στα site να απαιτει η γνωση να μετριεται με το χρημα .Ε οχι δεν μετριεται ετσι το γουσταρεις δεν το γουσταρεις και ενας νομος εκτρωμα θα αλλαξει και αυτος να εισαι σιγουρη
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2012, 05:15:26 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #570 στις: Ιούλιος 05, 2012, 05:13:39 μμ »
Αυτο ακριβως ρε grekx.Και κατι αλλο..αν ολοι απο αυτους εδω ηταν βολεμενοι δε θα τους ενοιαζε το συγκεριμενο μεταπτυχιακο.

Αποσυνδεδεμένος sparos2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #571 στις: Ιούλιος 05, 2012, 05:14:53 μμ »
Μεταπτυχιακά ενός έτους. Ας το κάνουν πραγματικότητα στην Ελλάδα και δεν θα φύγει κανείς στο εξωτερικό. Δεν μπορείς να κάνεις μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής σε ένα έτος? Αν μπορούν να το κάνουν σε καλά πανεπιστήμια του εξωτερικού σίγουρα θα υπάρχει ένας τρόπος να γίνει και εδώ.

Όχι ρε φίλε...δεν θα τα κάνουμε μονοετή τα μεταπτυχιακά...γιατί δηλαδή να μειωθεί το επίπεδο των ελληνικών πανεπιστημίων και να γίνει ίδιο με αυτά του εξωτερικού.. Φαίνεται ότι σου αρέσει πολύ το fast food ακόμα και στα πτύχια...κρίμα όμως δεν είναι δυνατόν να γίνεις φωστήρας σε μια μέρα..ούτε δια αλληλογραφίας

όσο για το νόμο έκτρωμα συμφωνώ με τον prof2 ...να είστε σίγουροι πως θα αλλάξει

Αποσυνδεδεμένος prof2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • πως καταντήσαμε λοχία
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #572 στις: Ιούλιος 05, 2012, 05:17:09 μμ »
Θα μπορουσες να με ρωτησεις ευθεως,μη φοβασαι δε δαγκωνω..συζητηση κανουμε.Περασα Παιδαγωγικο στο ΑΠΘ χωρις να κανω χρηση της ειδικης κατηγοριας στη οποια θα μπορουσα να ενταχθω,πηρα το πτυχιο μου με την αξια μου,περασα με ασεπ,δουλευω 5 χρονια τωρα στο δημοσιο,δεν πηρα αδειες ανατροφης κτλ.,η γυναικα μου δεν πηρε ΄΄επαπειλουμενη΄΄ .. τι το ανηθικο βρισκεις στα παραπανω;Α ναι..ειναι ανηθικο να τρως ψωμι απτο δημοσιο και μετα να μην αντεχεις τη σαπιλα του.
μια απο τα ιδια πανω κατω μονο που ειμαι δευτεροβαθμια ,μην κατηγορουμε τα ελληνικα πανεπιστημια ειναι ντροπη
Σκεψου οτι ειμαστε το μεσο προσβασης για τα ΑΕΙ ,δηλ τι θα λεμε απο αυριο στα παιδια που ειναι της τριτης Λυκειου?
Συγχαρητηρια παιδι μου για την προσβαση στο Μετσοβιο αλλα μια τρυπα στο νερο εκανες ????
Σκεψου

Αποσυνδεδεμένος GregX

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #573 στις: Ιούλιος 05, 2012, 05:20:19 μμ »
Μεταπτυχιακά ενός έτους. Ας το κάνουν πραγματικότητα στην Ελλάδα και δεν θα φύγει κανείς στο εξωτερικό. Δεν μπορείς να κάνεις μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής σε ένα έτος? Αν μπορούν να το κάνουν σε καλά πανεπιστήμια του εξωτερικού σίγουρα θα υπάρχει ένας τρόπος να γίνει και εδώ.

Όχι ρε φίλε...δεν θα τα κάνουμε μονοετή τα μεταπτυχιακά...γιατί δηλαδή να μειωθεί το επίπεδο των ελληνικών πανεπιστημίων και να γίνει ίδιο με αυτά του εξωτερικού.. Φαίνεται ότι σου αρέσει πολύ το fast food ακόμα και στα πτύχια...κρίμα όμως δεν είναι δυνατόν να γίνεις φωστήρας σε μια μέρα..ούτε δια αλληλογραφίας

όσο για το νόμο έκτρωμα συμφωνώ με τον prof2 ...να είστε σίγουροι πως θα αλλάξει

Μην κλαίγεσαι μετά όταν σου έρχονται τα μονετή από το εξωτερικό και μπαίνουν μπροστά σου στις λίστες ενώ εσύ θα χαραμίζεις άλλο ένα χρόνο.

Και ο νόμος έκτρωμα είναι της ευρωπαικής ένωσης οπότε...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 538
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 530
Σύνολο: 537

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.