*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)  (Αναγνώστηκε 395040 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #714 στις: Αύγουστος 09, 2012, 01:15:03 μμ »
Και ποιος λέει ότι τα μεταπτυχιακά (του κιλού κι εκεί) στην Αγγλία είναι ανώτερα από αντίστοιχα της Βουλγαρίας;
Μπορεί να ισχύει και ακριβώς το αντίστροφο σε κάποιες περιπτώσεις  ::)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:53:56 »

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #715 στις: Αύγουστος 09, 2012, 01:29:16 μμ »
Και ποιος λέει ότι τα μεταπτυχιακά (του κιλού κι εκεί) στην Αγγλία είναι ανώτερα από αντίστοιχα της Βουλγαρίας;
Μπορεί να ισχύει και ακριβώς το αντίστροφο σε κάποιες περιπτώσεις  ::)

Φιλος μου επιπεδου Β' Προκαταρκτικης στα Αγγλικα (και αυτο με το ζορι, ουτε Αγγλικα για καμακι δε μιλαει) κανει το Βουλγαρικο. Απορω σε ποια γλωσσα συννενοουνται!!!!!!!!! Τουλαχιστον στα Αγγλικα βαζουν σαν προαπαιτουμενο την αριστη γνωση της γλωσσας.

Αποσυνδεδεμένος passatembo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #716 στις: Αύγουστος 09, 2012, 01:31:15 μμ »
Απλά το λέω γιατί αρκετοί έρχονται με master και νομίζουν ότι έχουν πιάσει.......... τον παπά από τα......................Το ζήτημα είναι να σου αρέσει αυτό που κάνεις και να το αγαπάς. Ενα  master δεν σε κάνει ταυτόχρονα και καλύτερο καθηγητή

Αποσυνδεδεμένος passatembo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #717 στις: Αύγουστος 09, 2012, 01:34:21 μμ »
Φίλος μου χωρίς ielts έκανε master στην Αγγλία και μια χαρά δουλεύει....Οπότε γιατί ζορίζεσται για τη Βουλγαρία???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:53:56 »

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #718 στις: Αύγουστος 09, 2012, 01:50:19 μμ »
Και ποιος λέει ότι τα μεταπτυχιακά (του κιλού κι εκεί) στην Αγγλία είναι ανώτερα από αντίστοιχα της Βουλγαρίας;
Μπορεί να ισχύει και ακριβώς το αντίστροφο σε κάποιες περιπτώσεις  ::)

Φιλος μου επιπεδου Β' Προκαταρκτικης στα Αγγλικα (και αυτο με το ζορι, ουτε Αγγλικα για καμακι δε μιλαει) κανει το Βουλγαρικο. Απορω σε ποια γλωσσα συννενοουνται!!!!!!!!! Τουλαχιστον στα Αγγλικα βαζουν σαν προαπαιτουμενο την αριστη γνωση της γλωσσας.

Πάντως είναι εντελώς παράδοξο το πώς χρησιμοποιούν κάποιοι τη λέξη "φίλος".... ??? ??? ??? ???
Αυτό το τόπικ θεωρώ πάντως πως έχει καταντήσει ο βωμός του ξεκατινιάσματος....μπορώ να καταλάβω ως ένα σημείο το αίσθημα της αδικίας που νιώθουν κάποιοι (το έχω υποστεί κι εγώ) και εννοώ όσους έχουν κάνει μεταπτυχιακό στην Ελλάδα και μόνο...όπου μπορεί να μην είναι ανώτερο το επίπεδο,αλλά με την λόξα και μόνο που έχουν οι καθηγητές σε τραβολογάν 2μιση χρόνια μέσα στο νερό, ενώ η ύλη είναι για ένα χρόνο ουσιαστικά συν διπλωματική. Αλλά απ'το αίσθημα της αδικίας μέχρι το ξεκατίνιασμα...υπάρχει απόσταση.... ??? ??? ???
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #719 στις: Αύγουστος 09, 2012, 01:56:06 μμ »
Και ποιος λέει ότι τα μεταπτυχιακά (του κιλού κι εκεί) στην Αγγλία είναι ανώτερα από αντίστοιχα της Βουλγαρίας;
Μπορεί να ισχύει και ακριβώς το αντίστροφο σε κάποιες περιπτώσεις  ::)

Φιλος μου επιπεδου Β' Προκαταρκτικης στα Αγγλικα (και αυτο με το ζορι, ουτε Αγγλικα για καμακι δε μιλαει) κανει το Βουλγαρικο. Απορω σε ποια γλωσσα συννενοουνται!!!!!!!!! Τουλαχιστον στα Αγγλικα βαζουν σαν προαπαιτουμενο την αριστη γνωση της γλωσσας.

Πάντως είναι εντελώς παράδοξο το πώς χρησιμοποιούν κάποιοι τη λέξη "φίλος".... ??? ??? ??? ???
Αυτό το τόπικ θεωρώ πάντως πως έχει καταντήσει ο βωμός του ξεκατινιάσματος....μπορώ να καταλάβω ως ένα σημείο το αίσθημα της αδικίας που νιώθουν κάποιοι (το έχω υποστεί κι εγώ) και εννοώ όσους έχουν κάνει μεταπτυχιακό στην Ελλάδα και μόνο...όπου μπορεί να μην είναι ανώτερο το επίπεδο,αλλά με την λόξα και μόνο που έχουν οι καθηγητές σε τραβολογάν 2μιση χρόνια μέσα στο νερό, ενώ η ύλη είναι για ένα χρόνο ουσιαστικά συν διπλωματική. Αλλά απ'το αίσθημα της αδικίας μέχρι το ξεκατίνιασμα...υπάρχει απόσταση.... ??? ??? ???
Το οτι ειναι ασχετος στα Αγγλικα και πληρωνει για να κανει ενα μαστερ μαζικης παραγωγης δεν εχει να κανει με τη φιλια χιχιχι δεξου τον φιλο σου με τα ελαττωματα του!!! Αλλη μια που το παιζει υπερανω εδω μεσα

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #720 στις: Αύγουστος 09, 2012, 02:12:10 μμ »
Και ποιος λέει ότι τα μεταπτυχιακά (του κιλού κι εκεί) στην Αγγλία είναι ανώτερα από αντίστοιχα της Βουλγαρίας;
Μπορεί να ισχύει και ακριβώς το αντίστροφο σε κάποιες περιπτώσεις  ::)

Φιλος μου επιπεδου Β' Προκαταρκτικης στα Αγγλικα (και αυτο με το ζορι, ουτε Αγγλικα για καμακι δε μιλαει) κανει το Βουλγαρικο. Απορω σε ποια γλωσσα συννενοουνται!!!!!!!!! Τουλαχιστον στα Αγγλικα βαζουν σαν προαπαιτουμενο την αριστη γνωση της γλωσσας.

Πάντως είναι εντελώς παράδοξο το πώς χρησιμοποιούν κάποιοι τη λέξη "φίλος".... ??? ??? ??? ???
Αυτό το τόπικ θεωρώ πάντως πως έχει καταντήσει ο βωμός του ξεκατινιάσματος....μπορώ να καταλάβω ως ένα σημείο το αίσθημα της αδικίας που νιώθουν κάποιοι (το έχω υποστεί κι εγώ) και εννοώ όσους έχουν κάνει μεταπτυχιακό στην Ελλάδα και μόνο...όπου μπορεί να μην είναι ανώτερο το επίπεδο,αλλά με την λόξα και μόνο που έχουν οι καθηγητές σε τραβολογάν 2μιση χρόνια μέσα στο νερό, ενώ η ύλη είναι για ένα χρόνο ουσιαστικά συν διπλωματική. Αλλά απ'το αίσθημα της αδικίας μέχρι το ξεκατίνιασμα...υπάρχει απόσταση.... ??? ??? ???
Το οτι ειναι ασχετος στα Αγγλικα και πληρωνει για να κανει ενα μαστερ μαζικης παραγωγης δεν εχει να κανει με τη φιλια χιχιχι δεξου τον φιλο σου με τα ελαττωματα του!!! Αλλη μια που το παιζει υπερανω εδω μεσα
[/b]

Όταν έχεις υποστεί πολλές φορές στη ζωή σου αδικία...έχεις εκνευριστεί,έχεις φωνάξει, έχεις κλάψει και έχεις στρέψει τα βέλη σου λανθασμένα εκεί που δεν έπρεπε (γιατί απ'το κεφάλι βρωμάει το ψάρι) κάποια στιγμή αν θες να λέγεσαι ώριμος άνθρωπος που πηγαίνει μπροστά και δεν αφήνει όλη αυτή την λέρα να τον καταπιεί...σταματάς να ασχολείσαι κατ'αυτόν τον τρόπο και να στρέφεις συνεχώς τα βέλη σου στους γύρω σου!!
Εαν αυτό θεωρείται  "το παίζω ανώτερη"...ε ναι...ας το παίζω ανώτερη! Καλά μυαλά σε όλους μας...!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #721 στις: Αύγουστος 10, 2012, 10:22:44 πμ »
Στην ειδικότητα μου εμφανίστηκε το εξής παράδοξο: άτομο εμφανίστηκε στους περσινούς πίνακες(2010-2011) με μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής που το έκανε το 2005. Και τόσα χρόνια που το έκρυβε;Στους πίνακες 2009-2010 φαίνεται ότι δεν έχει μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή.
Στους φετινούς πίνακες πάντως εξαφανίστηκε εντελώς από τους πίνακες το όνομα του.

Ναι μόνο ΄που στους πίνακες 2011-2012, εμφανίζεται ένας άλλος με μαστερ ειδικής αγωγής. Και μάλιστα σε αυτόν δεν αναγράφουν ΚΑΝ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΠΟΚΤΗΣΗΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΜΑΣΤΕΡ. Πολλά περίεργα όπως και αυτό με τον γεωπόνο που πήρε το μαστερ από το 2005 και το εμφάνισε μόνο τοο 2011. Τέλοσπάντων αν έχουν λίγο ηθική πάντως στο Υπουργείο Παιδείας πρέπει να εξετάσουν καλά αυτά τα ζητήματα


Δεν παίζει ως πιθανότητα απλά να μην ήθελε να εργαστεί στην εκπαίδευση τόσα χρόνια;

Και εγώ το δεύτερο μάστερ μου το αναγνώρισα 5 χρόνια μετά την ολοκλήρωση του.....

όχι γιατί πριν έκανε κανονικά τα χαρτιά του

Αποσυνδεδεμένος Anastasia_PE71

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #722 στις: Αύγουστος 10, 2012, 01:45:49 μμ »
Παιδιά λέει ξεκάθαρα ότι θα πρέπει να πληρεί κάποιος τις προϋποθέσεις για να αναγνωριστεί που σημαίνει ότι αν πάει στον ΔΟΑΤΑΠ και δεν έχει για παράδειγμα πιστοποιημένη γνώση αγγλικών δεν του αναγνωρίζουν, ή για παράδειγμα αν δεν προσκομίσουν πιστοποιητικό ότι έμεναν εκεί τα σ-κ, ενοικιαστήριο δηλαδή δεν το αναγνωρίζουν!Το ρώτησα και στον ΔΟΑΤΑΠ αλλα πήρα τηλ και σε ένα από τα γραφεία που βοηθούν για να κάνεις την εγγραφή!

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #723 στις: Αύγουστος 10, 2012, 02:00:16 μμ »
Μακαρι να υπαρξει ελεγχος αλλα δε νομιζω να ειναι τοσο αυστηρα... Εδω παιζεται ακομα και αυτοι που δεν εχουν πτυχιο στα Αγγλικα να αποκτησουν επαρκεια στην Αγγλικη επειδη το μαστερ ειναι Αγγλοφωνο. Το διαφημιζαν κιολας "2,5 μορια για ασεπ + 2 απο την αριστη γνωση Αγγλικης"

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #724 στις: Αύγουστος 10, 2012, 03:00:36 μμ »
Να μας πει καποιος που εκανε μτπχ στο Τορινο και αναγνωριστηκε. Απαιτησαν ενοικιαστηριο η αποδειξεις ξενοδοχειων απο τον ΔΟΑΤΑΠ; Απαιτησαν πιστοποιηση της γλωσσας στην οποια γινόταν το μτπχ; Α μας πει καποιος που ξερει σιγουρα

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #725 στις: Αύγουστος 10, 2012, 03:05:36 μμ »
Πιστοποίηση δεν απαίτησαν, το γνωρίζω γιατί ένας γνωστός μου που το έκανε δε γνωρίζει ιταλικά...
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος SLT

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Άντρας
  • Γνωθι σαυτον
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #726 στις: Αύγουστος 10, 2012, 07:53:35 μμ »
Παιδια καλησπερα. Αν και καινουργιος στην ομαδα εδω βλεπω οτι καποιοι τραβατε μεγαλο ζορι που καποιοι αλλοι σπουδαζουν γενικως απο αγγλια εως βουλγαρια. Καλυτερα να κοιταμε πως θα βελτιωσουμε τον εαυτο μας αντι να βριζουμε αλλους. Εχω μια ερωτηση παντως. Εαν κανει το μαστερ αυτο αποφοιτος γαλλικης φιλολογιας ΑΠΘ που τον βοηθα αυτο; Επειτα ξερει κανεις αν το μαστερ αυτο μπορει να βοηθησει τον αποφοιτο της γαλλικης στην κυπρο; Δηλ ειδικη αγωγη για αποφοιτο γαλλικης ειναι οκ για κυπρο; Ευχαριστω για τον χρονο σας
Αν οι θεοι μιλουν, μιλουν ελληνικα..Κικερων

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #727 στις: Αύγουστος 10, 2012, 08:10:35 μμ »
Δεν προκειται να σε βοηθησει ιδιαιτερα ως προς τον διορισμο στην Ελλαδα (σου δινει 2,5 μορια ομως στον ΑΣΕΠ του 2034). Ο λογος ειναι οτι δεν γινονται προσληψεις ΠΕ05 στην ειδικη. Αν μπεις στον πινακα δεν εχει δουλεψει ουτε ενας εστω και για μια ωρα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 552
Σύνολο: 559

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.