*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ03  (Αναγνώστηκε 877092 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #742 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 11:17:33 πμ »
Το ξέρετε ότι συνάδελφός σας σε λύκειο της Αθήνας διδάσκει ιστορία κατεύθυνσης ; ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:08:56 »

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #743 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 11:49:55 πμ »
Έχει κάποιος πρόχειρα τους αποτυχόντες του 2009 να μου τους στείλει με pm? Eυχαριστώ!!!

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #744 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 11:56:17 πμ »
Έχει κάποιος πρόχειρα τους αποτυχόντες του 2009 να μου τους στείλει με pm? Eυχαριστώ!!!
Του ΑΣΕΠ εννοείς; Αυτούς που είχαν κάτω από τη βάση;

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #745 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 12:03:16 μμ »
ναι! αν τους έχει κάποιος ας τους στείλει. ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:08:56 »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #746 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 01:20:21 μμ »
το ότι βάζει μαζί θετική και τεχνολογική στα μαθηματικά το διαβασες;να γιατι δεν χρειάζεται μαθηματικους.βγάζει και απο την μύγα,ξιγκι!!!
Αυτό το αντιμετωπίζουν όλοι οι συνάδελφοι.
Για φαντάσου να έβαζε φυσικούς να κάνουν μαθηματικά στην Α' Γυμνασίου
Μα αυτό αυτό γίνεται καλέ μου φίλε... Στο σχολείο που πάει ο ανηψιός μου, η Α γυμνασίου κάνει μαθηματικά με τον φυσικό... Άμα θες σου στέλνω με pm το σχολείο...
Η ΟΛΜΕ (σε ερώτηση της ΠΕΑΕ) λέει ότι είναι ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΘΕΣΗ.
Μπορεί κάποιος συνάδελφος να δώσει περισσότερες πληροφορίες;
Δηλαδή έχει ο Φυσικός και 2ο πτυχίο Μαθηματικού; Τι και πως γίνεται;
Αναφορές που βρήκα αφορούν το θέμα της ανάθεσης ιστορίας σε μη Φιλόλογους

Αποσυνδεδεμένος tama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 739
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #747 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 01:42:47 μμ »
υπάρχει μια λίστα που αναφέρει τις δευτερες αναθέσεις .δεν την έχω αλλά θυμάμαι ότι ο φυσικός μπορεί να κάνει μαθηματικά και ο μαθηματικός φυσική....

Αποσυνδεδεμένος tama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 739
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #748 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 01:47:48 μμ »
πήγα σήμερα στη δ/θμια και μου είπαν ότι περιμένουν β φάση άμεσα...Τους είπα την επόμενη εβδομάδα; μου απάντησαν ότι παίζει και αύριο...Σίγουρα κάποιος δεν έχει καλή πληροφόρηση...Ίσως εγώ μια που μου το είπε μια απλή υπάλληλος...

Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #749 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 01:54:14 μμ »
Έχει κάποιος πρόχειρα τους αποτυχόντες του 2009 να μου τους στείλει με pm? Eυχαριστώ!!!



Πώς να σου στείλω τον πίνακα;

Αποσυνδεδεμένος gdiam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
ΠΕ03

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #751 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 02:11:49 μμ »
με συγχωνευσεις τμηματων οπου ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΑ ΚΑΝΕΙΣ,με τους κοιμισμενους, ανυπαρκτους και βολεμενους συνδικαλιστες της ΟΛΜΕ, με τα κοιμισμενα χαιβανια της Ε.Μ.Ε., με τις δευτερες αναθεσεις,με τα μπαρμπαδια που δεν λενε να ξεκουμπιστουν απ οτις αιθουσες και μονο κακο κανουν και στα παιδια και σε ολους μας,
με τις αποσπασεις ανθρωπων απο γραφεια οπου καλωε ή κακως αυτοι οι συναδελφοι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ να μπουν σε αιθουσα, και βεβαια με το κολλημα της ακατανομαστης και του τριο στουτζες του υπουργειου, να διοριζει με το κιλο,δασκαλους ,νηπιαγωγους, καλλιτεχνικους,πληροφορικαριους, θεατρολογους ,και ξενογλωσσους , εμας μας βλεπω να μην ξεπερναμε ουτε τους 100 στη β φαση....
θα ημαστε ευτυχισμενοι με τα 4ωρα ωρομισθιων...αι σιχτιρ πια...

Αποσυνδεδεμένος spyros13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #752 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 10:44:38 μμ »
οι ανθρωποι αυτοί (αν είναι ) το μονο που θέλουν είναι να καταστρέψουν την ελλαδα...... >:( τλπ ελπιζω σε 100 χρόνια που 8α ξυπήσει ο έλληνασ να πάνε καλά τα πράγματα..
διότι για μας τα βλέπω μαύρα.....

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #753 στις: Σεπτέμβριος 25, 2010, 04:24:09 μμ »
τα παιδια, ξεκινωντας απο την πρωτη δημοτικου και μεχρι τελος λυκειου,οφειλουν και πρεπει να ξεκινησουν την διαδικασια αποκτησης γνωσης σε δυο πραγματα: α) την αριθμητικη και γενικα τα μαθηματικα για να μπαινει ο εγκεφαλος σε λειτουργια σκεψης,διακρισης ,αναλυσης και β) την γνωριμια,την εμβαθυνση και τον χειρισμο της ελληνικης γλωσσας και λεξιλογιου,αναπτυξη γραπτου και προφορικου λογου, αλλα και την γνωση της ελληνικης ιστοριας-αρχαιας,νεοελληνικης κλπ.-
Οταν λοιπον, δινονται πρωτα εμφαση στα ξενογλωσσα μαθηματα,την πληροφορικη,τραγουδι,θεατρο ,ζωγραφικη και φλαουτο-καλα ολα αυτα,αλλα επονται των θετικων-φιλολογικων μαθηματων-,τοτε βγαινει απλα το συμπερασμα, οτι ή οι εκαστοτε γελοιοι και αγραμματοι που διοικουν το υπουργειο παιδειας(λεμε τωρα), ειναι τελειως ΑΣΧΕΤΟΙ, ή εξυπηρετουν καποιο βαθυτερο σχεδιο που σκοπο εχει να κανει σε 1-2 γενιες ,τα ελληνοπουλα "αμερικανακια", δηλαδη, λιγες βασικες γνωσεις για την αγορα εργασιας, να μην κουραζονται ιδιατερα και να μην μαθαινουν να μοχθουν ,αρα και να μην παλευουν και διεκδικουν, αρα, και αυτο ειναι και ο σκοπος ,να γινουν υπακουα στο συστημα...
η απαξιωση και ο πολεμος που γινεται σε ολο τον κλαδο ,αλλα και ειδικα η απαξιωση των μαθηματικων-φυσικων,φιλολογων, εκει αποσκοπει...
"δεν σας διοριζουμε,δεν σας δινουμε δουλεια, ουτε καν τα 300 ευρω, αλλαξτε επεγγελμα,αλλα και αν δεν αλλαξετε, θα γινετε θελετε δεν θελετε αδιαφοροι, διαρει και βασιλευε παντου, ΑΕΙ-ΤΕΙ ειστε το ιδιο πραγμα,ειτε μπηκες με 17 ειτε με 07, την ιδια τυχη θα εχεις, μην σου πω οτι και αυτος με το 07 θα διοριστει νωριτερα και με καλυτερες συνθηκες απο εσενα, και ..καλη τυχη"...

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #754 στις: Σεπτέμβριος 25, 2010, 04:39:42 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι μετά από πολύ καιρό, μια και η "τύχη" με έστειλε αναπληρώτη φέτος στο μακρινό Ηράκλειο.Μεγάλα τμήματα 25-28 ατόμων και βλέποντας και κάνοντας τα πύσδε είναι μερικά από τα χαρακτηριστικά που συνάντησα.Εξαιτίας του ότι δεν έχω σταθερή σύνδεση δεν έχω τη δυνατότητα να παρακολουθώ από κοντά τα πράγματα.Παρόλαυτά αντιλήφθηκα πως έγιναν προσλήψεις μαθηματικών και άλλων ειδικοτήτων στην εκκλησιαστική εκπαίδευση.Από ποιούς πίνακες και με ποιά κριτήρια;Υπήρξαν πίνακες κατάταξης όπως και για την Σιβιτανίδειο;Αν δεν κάνω λάθος μιλούσαν φέτος για διαφάνεια....

Αποσυνδεδεμένος Skiouros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #755 στις: Σεπτέμβριος 27, 2010, 10:53:08 πμ »
...εδώ στο δάσος ακούγεται ότι δεν θα υπάρξει Γ΄φάση και ότι στην Β΄φάση θα πάρει λιγότερους από 100 mathmen. Λένε ότι τα κενά μας θα τα καλύψουν Γυμναστές και Ζωγράφοι...Ανέβηκε και το ΦΠΑ και στα βελανίδια, οι ασβοί έχουν αρχίσει και ζητούν αποδείξεις στα ιδιαίτερα,...την άλλη βδομάδα λένε η Κ΄φάση νηπιαγωγών...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159811
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 452
Σύνολο: 458

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.