*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ03  (Αναγνώστηκε 877283 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος piteroyl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1708 στις: Σεπτέμβριος 21, 2013, 02:47:50 μμ »
Εγώ το θέατρο του παραλόγου δεν το ζω τώρα, αλλά το έζησα την χρονιά που μας πέρασε που βρισκόμασταν μέσα στα σχολεία κι ενώ μπορούσαμε να απεργήσουμε 10.000 αναπληρωτές, απεργούσε ένα πολύ μικρό ποσοστό που δεν ήταν κοντόφθαλμοι. Τώρα και να θέλουν να απεργήσουν οι 10.000 αναπληρωτές είναι αργά! Η απεργοσπασία είναι το τοπ θέατρο του παραλόγου!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:33:55 »

Αποσυνδεδεμένος drakos13

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • πε03
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1709 στις: Σεπτέμβριος 21, 2013, 02:55:48 μμ »
Εγώ το θέατρο του παραλόγου δεν το ζω τώρα, αλλά το έζησα την χρονιά που μας πέρασε που βρισκόμασταν μέσα στα σχολεία κι ενώ μπορούσαμε να απεργήσουμε 10.000 αναπληρωτές, απεργούσε ένα πολύ μικρό ποσοστό που δεν ήταν κοντόφθαλμοι. Τώρα και να θέλουν να απεργήσουν οι 10.000 αναπληρωτές είναι αργά! Η απεργοσπασία είναι το τοπ θέατρο του παραλόγου!!!
Tι λες ρε φιλε τωρα? Και να χασουμε 50 ευρω???????????????  :P
Τελος παντων μη χαλαμε το θεμα.

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1710 στις: Σεπτέμβριος 21, 2013, 03:28:45 μμ »
η ωμη αληθεια ειναι οτι ημαστε ολομοναχοι...η ΟΛΜΕ μας εχει χ..ους, τα ΜΜΕ επισης ...μου κανει φοβερη εντυπωση ,αρνητική βεβαιως, οτι σε ολες τις ανακοινωσεις , πουθενά, ετσι για τα ματια του κοσμου, δεν εχουν καμια αναφορα για μας...
σαν να μην υπηρξαμε ποτε...τέσπα...για να επανελθουμε στο θεμα μας, με 40 -50 ακομα αναπληρωτες και τιποτα μετά, έχουμε τελειώσει...
το ,ας πουμε αισιοδοξο σεναριο, ειναι να συνεχισει να παιρνει μικρες φασεις των 40 -50 ατομων...
δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω πια ...δε νυπαρχει πουθενα να ακουμπησουμε...η βλακεια του Υπουργειου απο τη μια, και η αδιαφορια των "συνδικαλιστων" απ την αλλη...

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1711 στις: Σεπτέμβριος 21, 2013, 03:31:43 μμ »
η ωμη αληθεια ειναι οτι ημαστε ολομοναχοι...η ΟΛΜΕ μας εχει χ..ους, τα ΜΜΕ επισης ...μου κανει φοβερη εντυπωση ,αρνητική βεβαιως, οτι σε ολες τις ανακοινωσεις , πουθενά, ετσι για τα ματια του κοσμου, δεν εχουν καμια αναφορα για μας...
σαν να μην υπηρξαμε ποτε...τέσπα...για να επανελθουμε στο θεμα μας, με 40 -50 ακομα αναπληρωτες και τιποτα μετά, έχουμε τελειώσει...
το ,ας πουμε αισιοδοξο σεναριο, ειναι να συνεχισει να παιρνει μικρες φασεις των 40 -50 ατομων...
δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω πια ...δε νυπαρχει πουθενα να ακουμπησουμε...η βλακεια του Υπουργειου απο τη μια, και η αδιαφορια των "συνδικαλιστων" απ την αλλη...
Πολύ σωστά!!!!
  

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:33:55 »

Αποσυνδεδεμένος Chunk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1712 στις: Σεπτέμβριος 21, 2013, 05:31:24 μμ »
Εγώ το θέατρο του παραλόγου δεν το ζω τώρα, αλλά το έζησα την χρονιά που μας πέρασε που βρισκόμασταν μέσα στα σχολεία κι ενώ μπορούσαμε να απεργήσουμε 10.000 αναπληρωτές, απεργούσε ένα πολύ μικρό ποσοστό που δεν ήταν κοντόφθαλμοι. Τώρα και να θέλουν να απεργήσουν οι 10.000 αναπληρωτές είναι αργά! Η απεργοσπασία είναι το τοπ θέατρο του παραλόγου!!!

Έχεις δίκιο συνάδελφε.

Αποσυνδεδεμένος Τζωρτζιάννα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1713 στις: Σεπτέμβριος 21, 2013, 06:06:50 μμ »
Καλησπερα σε ολους τους συναδελφους και καλη; χρονια να μας ευχηθω!
Έχω καιρό να γραψω σ'αυτο το τοπικ αλλα παντα το παρακολουθω.Την περσινη χρονια βρεθηκα σε παραμεθώριο νησι απο την α' φαση με το "τυράκι" της μοριοδότησης και του ανοίγματος των πινάκων αλλά τελικά τίποτα δεν έγινε.Σωστα γράφετε και το μετανιωνω που δεν συμμετείχα πιο ενεργά στις απεργίες(στο νησί) αλλά μήπως όλο αυτό ήταν "προμελετημενο έγκλημα;" Ζητάω συγχνωμη από τους δραστήριους και αισιόδοξους συναδέλφους αλλά τι μέλλει γενέσθαι;Περιμένω (φετος δεν έβαλα το κουτάκι),να περιμένω τι;την ενισχυτική που τόσα χρόνια την βίωσα και από τις δυο όψεις της ή μήπως βγει κάποιο κενό σε όμορο νομό.ΑΠΟΡΙΑ:καλα η Ηλεία και η Λακωνία κανένα κενό;
Ευχαριστώ!/font]

Αποσυνδεδεμένος ioanna-2012

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1714 στις: Σεπτέμβριος 22, 2013, 12:14:58 πμ »
Αυτά τα κενά που δίνει η δυτικής Θεσσαλονίκης είναι πριν τις τοποθετήσεις υπεράριθμων;
Γιατί είναι πολλάααααα

Αποσυνδεδεμένος mick-21

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1715 στις: Σεπτέμβριος 22, 2013, 10:26:41 πμ »
Κι εγω δυστυχως την ιδια πληροφορηση εχω...Τα κενα θα καλυφθουν με υπεραριθμους και μια μικρη φαση αναπληρωτων.Και θα μας πεταξουν το ξεροκομματο της ΠΔΣ μετα να χρυσωσουν το χαπι >:(Για 11 ή 12 ωρες.Τωρα τι ακριβως θα συμβει θα το δουμε

Αν στην περιφερεια υπαρχουν υπεραριθμοι, ενταξει θα καλυψουν τα κενα.Θα μετακινησουν καθηγητες απο νομο σε νομο, αρχιζουν και το κανουν καποιες περιφερειες.Αν ομως δεν εχουν τι θα κανουν? Ειναι σιγουρο, τουλαχιστον για φετος, οτι δεν θα μετακινησουν καθηγητες σε αλλη περιφερεια,απο οτι λενε στο υπουργειο.Αρα περιμενουμε να τελειωσουν αποσπασεις,μεταταξεις,μετακινησεις  κτλ και μετα θα ερθει η 2 και τελευταια φαση.

Αποσυνδεδεμένος drakos13

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • πε03
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1716 στις: Σεπτέμβριος 22, 2013, 04:33:13 μμ »
Παντως εντυπωση μου κανει που θα καλυφτουν τοσα κενα με αλλες 50 μονο προσληψεις. Ποιοι τα καλυψαν? Δυσκολευομαι να το καταλαβω και να το πιστεψω.

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1717 στις: Σεπτέμβριος 22, 2013, 04:52:19 μμ »
Παντως εντυπωση μου κανει που θα καλυφτουν τοσα κενα με αλλες 50 μονο προσληψεις. Ποιοι τα καλυψαν? Δυσκολευομαι να το καταλαβω και να το πιστεψω.
υποτιμήσαμε την 2ωρη αύξηση του κανονικού ωραρίου. Σε συνδυασμό με τις λίγες αποσπάσεις καλύφθηκαν!!!
Αν το σκεφτεί κανείς για κάθε 11 διορισμένους μαθηματικούς χάθηκε και ένας αναπληρωτής.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2013, 05:10:50 μμ από sixtir »

Αποσυνδεδεμένος efi..

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρέλα για τα μαθηματικά!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1718 στις: Σεπτέμβριος 22, 2013, 05:04:50 μμ »
Οι παλαιοί συνάδελφοι πάντως έχουν και φέτος 16 ώρες!! Γι ' αυτούς ΔΕΝ έγινε μάλλον αύξηση ωραρίου! Οι νεότεροι φέτος έχουμε 24 ΩΡΕΣ  :'(   ή   150 μαθητές !

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1719 στις: Σεπτέμβριος 22, 2013, 05:25:19 μμ »
Παντως εντυπωση μου κανει που θα καλυφτουν τοσα κενα με αλλες 50 μονο προσληψεις. Ποιοι τα καλυψαν? Δυσκολευομαι να το καταλαβω και να το πιστεψω.
Δεύτερες αναθέσεις(τα μαθηματικά του γυμνασιου τα έχουν οι φυσικοί ως 2η ανάθεση) και δεύτερα πτυχία(βασικό πτυχίο μαθηματικού αλλά διορισμένοι στην εκπαίδευση ως πληροφορικάριοι  χάρη σε σεμινάρια πληροφορικής-παρακάμπτοντας κάθε διαδικασία επετηρίδας-ασεπ-πρυπηρεσίας τη δεκαετία του 90 οπότε και υπήρχε έλλειψη πληροφορικάριων) και ώρες που κάνουν πλέον οι διευθυντές.Φυσικά τη μεγάλη ζημιά την έκανε η αύξηση του ωραρίου. Δυστυχώς επαληθεύτηκα...
http://www.pde.gr/index.php?topic=2248.1358

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1720 στις: Σεπτέμβριος 22, 2013, 05:47:41 μμ »
εγω πάντως την ιδια απορια με τον drako έχω...πώς τα 500 περσινα κενά , έγιναν 50 φέτος ,ακόμα και με ολα αυτα που έγιναν, μου φανταζει περίεργο , ακατανόητο ,δεν ξέρω...σε πολλες διευθυνσεις , καλουν και ξανακαλουν μονιμους να ξανακάνουν δηλωση επανατοποθέτησης σε νεα λειτουργικά κενα που προκύπτουν...τι στο καλο γινεται;
ακόμα και ένα κορυφαιο μαθηματικο μυαλο σαν το δικο μου  (:P :D) δεν μπορει να το χωνεψει...

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1721 στις: Σεπτέμβριος 22, 2013, 06:14:55 μμ »
Γεια σας συνάδελφοι,αν και φιλόλογος θα ήθελα να εκφράσω τη γνώμη μου σχετικά με τα κενά.Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω τις πληροφορίες που έχουμε μάθει, δυσκολεύομαι να πιστέψω πως ειδικά σε βασικές ειδικότητες τα κενά είναι μόνο τόσα. Μιλώντας με συναδέλφους ειδικά στη θεσσαλονίκη μου λένε ότι υπάρχουν αρκετά κενά στα σχολεία τους.Θα ήθελα να ρωτήσω, γιατί έχουν εξασφαλιστεί μόνο τόσο λίγες πιστώσεις για μας, την στιγμή που έχουν εξασφαλιστεί χιλιάδες πιστώσεις (και καλώς έγινε) με ΕΣΠΑ. Δεν υπάρχει δυνατότητα να εξασφαλίσουν πιστώσεις και για τη γενική αγωγή πιστώσεις μέσω ΕΣΠΑ?Έχω ρωτήσει και αιρετούς.Ευχαριστώ.
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 318
Σύνολο: 321

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.