*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ03  (Αναγνώστηκε 877027 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sumaxer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2688 στις: Μάιος 06, 2016, 08:53:04 μμ »
Minus εξαρτάται από την ηλικία σου το ποσά μαθήματα πληροφορικής έκανες...πληροφορικης η word και excel παρεπιμπτοντως;;;  ;D

Δεν ισχύει απαραίτητα για όσους κάποτε διορίστηκαν με τα σεμινάρια , ετσι; Ούτως η άλλως αυτο το επιχείρημα μου νομίζω φαίνεται ότι τέθηκε για να δείξει τον παραλογισμό του αντίστοιχου επιχειρήματος

Πάντως εμείς νομίζω τα συμφωνήσαμε πιο πριν ετσι δεν ειναι;

Για πολλούς από τα ΤΕΙ , δεν θα σου φέρω αντίρρηση....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:27:24 »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2689 στις: Μάιος 06, 2016, 08:54:47 μμ »

Κάποτε η νομοθεσία επέτρεπε να διδάσκουν σεμιναριουχοι πληροφορικοί και τώρα επιτρέπει να διδάσκουν μαθηματικά οι πληροφορικοί,...αν θέλετε να το πάμε στα προβλεπόμενα και στα νομότυπα ας μείνουμε σε αυτά που είμαστε ....το θέμα ειναι να δούμε πως θα αλλάξουμε τα στραβά ....όχι να κρυβόμαστε πίσω από λάθη του παρελθόντος ....

και καλά κάνει και η νομοθεσία είναι έτσι και ορθά το κάνουν... όταν δεν έχεις λεφτά δουλεύεις με ότι έχεις... η άλλη επιλογή είναι να τα κλείσουμε όλα.... από ανάγκη συμφωνούμε όλοι μας.... πιάσε κανένα βιβλίο μαθηματικών γυμνασίου τώρα να είσαι ενήμερος.

Ελπίζω να δώσουν και β ανάθεση την πληροφορική στους μαθηματικούς με την ίδια λογική. Ειδικά του Γυμνασίου είναι ευκολάκι...

Αποσυνδεδεμένος sumaxer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2690 στις: Μάιος 06, 2016, 08:56:55 μμ »
Αν εσύ δέχεσαι να μείνει η ανάθεση μαθηματικών σε πληροφορικης εγω δεν έχω αντίρρηση να γίνει ανάθεση β πληροφορικης γυμνασίου σε μαθηματικούς


Μάντεψε ποιον συμφέρει....

Αποσυνδεδεμένος nikostz1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2691 στις: Μάιος 06, 2016, 09:00:37 μμ »
 :)
Πάντως kostasmath καλύτερα να διδάσκεις κατι που σπούδασες έστω και παλιά, παρά κατι για το οποιο οι μόνες σου σπουδές ειναι κατι σεμινάρια της πλάκας , στα οποία , λόγω δουλειάς πολλοί δεν πατούσαν καν....


Και έν τελει, εγω έγραψα εξαιρετικά σε μαθηματικά πανελληνίων , το ένα τρίτο των πανεπιστημιακών μαθημάτων μου ήταν αμιγώς μαθηματικά η σε μεγάλο βαθμό....

Και δεν ειναι σωστό να διδάξω εγω μαθηματικά ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ αλλα ειναι σωστό με 400 , και αν ώρες , σεμινάρια πασιετζας να διδάξει κάποιος προγραμματισμό σε παιδιά που Δινουν πανελλήνιες επειδή κάποτε το ελεγε ένας νομος
Εχεις λαθος οτι επιμενεις να σου κυσει το προβλημα του κλαδου σου ενας αλλος!
Επιπλεον ειμαι σιγουρος οτι  αλλος κλαδος δεν μπορει να διδαξει μαθηματικα με αλλα μαθηματα δεν καλυπτει μονο απλα να ξερεις την ταξη πρεπει να ξερεις τι θελει σαν τροπο σκεψεις σε αλλες ταξεις...θελει πολυ χρονο να ξοδεψεις σε ψαξιμο!ακομα και αν δεν εχεις δουλεψει σε φροντηστηριο να ψηθεις στο πως να διαχειριζεσαι υλη ταξη και πολλα αλλα ειναι τοσο συνθετο το θεμα που δεν ειναι απλα οτι εγραψα πανελληνιες ειχα στην σχολη κλπ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:27:24 »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2692 στις: Μάιος 06, 2016, 09:05:46 μμ »
Αν εσύ δέχεσαι να μείνει η ανάθεση μαθηματικών σε πληροφορικης εγω δεν έχω αντίρρηση να γίνει ανάθεση β πληροφορικης γυμνασίου σε μαθηματικούς


Μάντεψε ποιον συμφέρει....

μα ήδη έχουν οι πληροφορικοί τα μαθηματικά στο γυμνάσιο.... οπότε θα υπάρξει ισορροπία να πάρουμε και εμείς την πληροφορική... φυσικά και συμφέρει... το κράτος......
αν νομίζεις ότι συμφέρει είτε τους μαθηματικούς είτε τους πληροφορικούς προφανώς δεν έχεις ιδέα από σχολείο  ;)

υγ δεν σου λέω για θέματα διδακτικής στα είπαν άλλοι.... η ανεπάρκεια επιβαρύνει καθαρά τον κακόμοιρο τον πληροφορικό.... το κράτος δεν παθαίνει τίποτα..
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 06, 2016, 09:08:02 μμ από kinegiros »

Αποσυνδεδεμένος sumaxer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρω
« Απάντηση #2693 στις: Μάιος 06, 2016, 09:06:20 μμ »
Δεν περιμένω να μου λύσει κανένα πρόβλημα κανένας αγαπητέ....

Εγω λέω τι ειναι δίκαιο και παιδαγωγικά σωστό να γίνει στο συγκεκριμένο ζήτημα των αναθέσεων...πέρα από ατομικά η κλαδικά συμφέροντα

Εγω ευγενή και ανώτερα κίνητρα εγω , να σαν την ΕΜΕ και την ΕΜΕΔΙΠ ένα πραμα

Αποσυνδεδεμένος googlebro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2694 στις: Μάιος 06, 2016, 09:09:26 μμ »
και καλά κάνει και η νομοθεσία είναι έτσι και ορθά το κάνουν... όταν δεν έχεις λεφτά δουλεύεις με ότι έχεις... η άλλη επιλογή είναι να τα κλείσουμε όλα.... από ανάγκη συμφωνούμε όλοι μας.... πιάσε κανένα βιβλίο μαθηματικών γυμνασίου τώρα να είσαι ενήμερος.

Ελπίζω να δώσουν και β ανάθεση την πληροφορική στους μαθηματικούς με την ίδια λογική. Ειδικά του Γυμνασίου είναι ευκολάκι...

Τελικά KINEGIROS και MINUS03 που καταλήγουμε για τους σεμιναριούχους?
α. "Δεν είναι πολλοί οπότε μην ασχολείστε"
β=α. "ότι έγινε έγινε, περασμένα ξεχασμένα"
γ. "να συνεχίζουν να διδάσκουν πληροφορική"
δ. "να διδάξουν μαθηματικά (ή όποιο είναι το βασικό πτυχίο τους)"
ε. "να απολυθούν/μετατεθούν/μεταταχθούν" -εγώ με αυτό είμαι! ή με το δ

Τελικά που καταλήγουμε για τις Β αναθέσεις?
α. "να υπάρχουν για όλες τις ειδικότητες Β αναθέσεις"
β. "να υπάρχουν για όλες τις ειδικότητες Β αναθέσεις ΕΚΤΟΣ από τους Πληροφορικούς"
γ. "να υπάρχουν για όλες τις ειδικότητες Β αναθέσεις ΕΚΤΟΣ από τους Πληροφορικούς ΠΕ20" -εγώ με αυτό είμαι!

Αποσυνδεδεμένος sumaxer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2695 στις: Μάιος 06, 2016, 09:09:38 μμ »
Kinegire πρώτον είπα ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ η αναθεση των μαθηματικών , όχι να γίνει και δεύτερον έχω ήδη παραπάνω πει ότι διαφωνώ με τη γενίκευση των β αναθέσεων αλλα ταυτόχρονα με τη διόρθωση και των α αναθέσεων σε άσχετους κλάδους...

Κόψε λίγο, που θα μας πεις ότι δεν ξέρουμε κι από σχολεία

Αποσυνδεδεμένος nikostz1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2696 στις: Μάιος 06, 2016, 09:11:07 μμ »
Δεν ειναι θεμα της εμε να λυσει αυτο το θεμα!ουτε να αναφερθει σε αλλους κλαδους ειναι απλο...ειναι ενα κακο σαν λαος να εχουμε αποψει για ολα!η ΕΜΕ δεν παιρνει θεση γιατι δεν το ξερει για την πληροφορικη...η θεση που παιρνει ειναι για τα προβληματα του κλαδου της πανω στο αντικειμενο της!δεν αντιπροσωπευει τους μαθηματικους αντιπροσωπευει την σωστη διδασκαλια των μαθηματικων!
Ειναι διαφορετικο το ενα απο το αλλο...

Αποσυνδεδεμένος sumaxer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2697 στις: Μάιος 06, 2016, 09:14:53 μμ »
Αγαπητέ Νίκο επαναλαμβανόμαστε επαναλαμβανόμενα

Η ΕΜΕ πρέπει να ειναι πάνω απ όλα ένωση εκπαιδευτικών , όχι μικροσυντεχνιακο λόμπι...το είπα και το ξαναλέω , αν επικαλείται το καλο της παιδείας και της επιστημονικότητας ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΑΝΑΘΕΣΕΩΝ και όχι για το οτιδήποτε αλλο μπορεί να σχολειται , ας αναφέρει όχι μόνο όσα συμφέρουν τα μέλη της ....γνώμη μου , τώρα αν διαφωνείς δεν έχω κατι αλλο να προσθέσω κλείνω και δεν επανερχομαι

Αποσυνδεδεμένος nikostz1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2698 στις: Μάιος 06, 2016, 09:19:28 μμ »
Η ΕΜΕ δεν αντιπροσωπευει τους εκπαιδευτικους!αν θελεις το καταλαβαινεις αντιπροσωπευει τα μαθηματικα και σε ενα κοματι αυτου την διδασκαλια τους...
Δεν ειναι εκπαιδευτικη ενωση αλλα μαθηματικη εταιρεια!

Αποσυνδεδεμένος sumaxer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2699 στις: Μάιος 06, 2016, 09:24:09 μμ »
οταν κανει προτάσεις για τη διδασκαλία των μαθηματικών και τις αναθέσεις, για εκείνη τη στιγμή , λειτουργεί ως εκπαιδευτική ένωση....θες να πω ότι δεν ειναι αμιγώς εκπαιδευτική ένωση ; Ότι δεν ειναι το 100/ των μελών της εκπαιδετικκοι ; Ωραία να το πω, ΑΛΛΑ όταν παρεμβαίνει σε εκπαιδευτικά θέματα λειτουργεί , προσωρινά θες ; Οκ ...ως φορέας εκπαιδευιτκων

Αποσυνδεδεμένος sumaxer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2700 στις: Μάιος 06, 2016, 09:37:22 μμ »
...και έν τελεί να σου πω μια πρόταση που θα έπρεπε να κανει η ΕΜΕ για το καλο της μαθηματικής παιδείας;
Ρε φίλη, έχεις τόσα κενά μαθηματικών και τόσες ώρες που τις κάνουν μηχανικοί , πληροφορικοί και λοιποί άσχετοι. Ταυτόχρονα έχεις τόσους σπουδαγμενους μαθηματικούς να κάνουν word και excel... Πάρτους ρε φίλε φίλη και κάλυψε τις ώρες των μαθηματικών...

Καλύτερα τώρα ; ;D

Αποσυνδεδεμένος nikostz1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #2701 στις: Μάιος 06, 2016, 09:39:33 μμ »
Κανει παρεμβασεις μονο για το αντικειμενο που ξερει!στο ξαναλεω δεν αντιπροσωπευει τους μαθηματικους αλλα τα μαθηματικα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159802
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 410
Σύνολο: 418

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.