*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2011  (Αναγνώστηκε 517565 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος martina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1638 στις: Αύγουστος 30, 2011, 11:10:15 μμ »
Να σε ρωτησω αν επιτρεπεται τι ειδικοτητα εισαι tzenh. Να πω επιπλεον οτι στον Ν. Λεσβου που εδινε 0 κενα (συμφωνα παντα με Μπρατη) πηγαν 4 ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ. Αρα για ποια κενα μιλαμε!! Καβαλα με 11 πλεονασματα εκανε 11 αποσπασεις. Αρα ή λαθος τα ειχε ο Μπρατης ή ισχυσε το παλιο. Και Αλλα που δεν προλαβαινω να τα .γραψω.

 Μήπως το γεγονός ότι εφυγαν 5 γυμναστες από το νησι αποτελεί μία κάποια εξηγηση στον
 προβληματισμό σου; Η δεν λειτουργεί έτσι το συστημα στην Α/θμία;
Δεν σε καταλαβαινω . 4 γυμναστες πηγαν εκει που δεν ζητουσαν κανεναν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:49:49 »

Αποσυνδεδεμένος myria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επ-Ανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1639 στις: Αύγουστος 30, 2011, 11:11:51 μμ »
H κούραση είναι εμφανής, αδυνατούμε να συνεννοηθούμε μεταξύ μας πλέον.
Ποιός καίγεται απόψε και μύρισε η πόλη αγάπη;

Αποσυνδεδεμένος Deyna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1640 στις: Αύγουστος 30, 2011, 11:13:29 μμ »
Εντός ΠΥΣΠΕ βγήκαν;

Αποσυνδεδεμένος Amarilis23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1641 στις: Αύγουστος 30, 2011, 11:14:33 μμ »
2103442286 ΚΥΣΔΕ. Αυτό το τηλεφωνο έχω μόνο πήρα αλλά δεν απανταει. Προσπαθήστε κι εσεις
πήρε  ο άντρας μου και μίλησε με έναν ευγενικό κατά τα άλλα κύριο και του είπε ότι είναι χλωμό για σήμερα "μάλλον όχι σήμερα" είπε κατα λέξη. Αύριο το πρωί ως το μεσημέρι θα γνωρίζουμε. είπε  επίσης ότι είναι  όλοι εκεί μαζεμένοι γι αυτό το΄λόγο αλλά δεν το βλέπει πιθανό για σήμερα το βράδυ...
Αντε να δουμε,μπορει και σημερα???Γιατι τοτε ειναι μαζεμενοι ακομα??

Οπότε μάλλον άδικα περιμένουμε νυχτιάτικα....και γω που ήλπιζα πως θα μάθω και θα ηρεμήσω και επιτέλους θα κοιμόμουν κάπως καλύτερα απόψε η γυναίκα..
Η παιδεία, καθάπερ ευδαίμων χώρα, πάντα τ' αγαθά φέρει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:49:49 »

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1642 στις: Αύγουστος 30, 2011, 11:15:50 μμ »
2103442286 ΚΥΣΔΕ. Αυτό το τηλεφωνο έχω μόνο πήρα αλλά δεν απανταει. Προσπαθήστε κι εσεις
πήρε  ο άντρας μου και μίλησε με έναν ευγενικό κατά τα άλλα κύριο και του είπε ότι είναι χλωμό για σήμερα "μάλλον όχι σήμερα" είπε κατα λέξη. Αύριο το πρωί ως το μεσημέρι θα γνωρίζουμε. είπε  επίσης ότι είναι  όλοι εκεί μαζεμένοι γι αυτό το΄λόγο αλλά δεν το βλέπει πιθανό για σήμερα το βράδυ...
Αντε να δουμε,μπορει και σημερα???Γιατι τοτε ειναι μαζεμενοι ακομα??

Έχουν NOVA στο υπουργείο και βέπουν μπάλα πίνοντας μπύρες! (πιο πιθανό το κόβω απ το να ασχολούνται με μας - δε μας έχουν συνηθίσει να ξενυχτούν για την πάρτη μας). Μα και να τελειώσει η ιστορία απόψε, ποιος θα τα υπογράψει; Ανεπίσημη ανακοίνωση δεν κάνει κανείς τους. Της Α/βάθμιας πιθανόν να είναι δίχως υπογραφή, γι αυτό και δε βγήκαν στη σελίδα του υπουργείου. Να θυμίσω ότι πέρυσι μπορεί να "ανέβηκαν" 10 το βράδυ στη σελίδα του υπουργείου, αλλά το συμβούλιο είχε τελειώσει από νωρίς το μεσημέρι - το θυμάμαι γιατί αναγκάστηκα να πάρω τηλ κατά τις 3 να ρωτήσω αν είμαι μέσα, καθώς θα έχανα το τελευταίο καράβι.
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1643 στις: Αύγουστος 30, 2011, 11:16:35 μμ »
2103442286 ΚΥΣΔΕ. Αυτό το τηλεφωνο έχω μόνο πήρα αλλά δεν απανταει. Προσπαθήστε κι εσεις
πήρε  ο άντρας μου και μίλησε με έναν ευγενικό κατά τα άλλα κύριο και του είπε ότι είναι χλωμό για σήμερα "μάλλον όχι σήμερα" είπε κατα λέξη. Αύριο το πρωί ως το μεσημέρι θα γνωρίζουμε. είπε  επίσης ότι είναι  όλοι εκεί μαζεμένοι γι αυτό το΄λόγο αλλά δεν το βλέπει πιθανό για σήμερα το βράδυ...
Αντε να δουμε,μπορει και σημερα???Γιατι τοτε ειναι μαζεμενοι ακομα??
δεν το απέκλεισε απλά είπε ότι δεν είναι και το πιθανότερο για σήμερα   :(

Αποσυνδεδεμένος andreas1987

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1644 στις: Αύγουστος 30, 2011, 11:19:32 μμ »
Παιδια συγνώμη που μέσα στην αγωνία σας θα σας ενόχληση αλλα έχω ένα ερώτημα:

1. Π.χ σε έναν νομό έχουμε 14 πιλότικα δημοτικά σχολεία και μετα απο τις αποσπάσεις που θα βγουν στη δευτεροβαθμια περνούν απόσπαση σε αυτόν τον νομο 6 εκπαιδευτικοί π.χ πληροφορικής.οι άλλες κενές θέσεις θα καλυφθούν απο αναπληρωτές;;;αυτο σημαινει ότι θα υπάρχουν 8 κενές θέσεις για αναπληρωτές ή ότι αυτές οι θέσεις θα καλυφθούν και απο άλλους υπεραριθμους που υπάρχουν στο νομο;;
2. Τα γραφεία δευτεροβάθμιας έκλεισαν και απο εκει θα καλυφθούν και άλλες κενές θέσεις που θα καταλαμβάναν αναπληρωτές;;
3. Εγω καταλαβαίνω ότι θα έχει οκτώ κενές θέσεις αναπληρωτών .....σωστός;;;
4.υπάρχει τρόπος να δούμε πόσες θέσεις αναπληρωτών θα υπάρχουν σε κάθε νομο;

Ευχαριστώ και εύχομαι σε σας καλη επιτυχία..

Αποσυνδεδεμένος martina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1645 στις: Αύγουστος 30, 2011, 11:21:23 μμ »
Tzenh. Τα κενα για Εβρο ηταν 5 . Κανε ενσταση το πρωι στο Υπουργειο.

Αποσυνδεδεμένος @G

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
  • so and so ...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1646 στις: Αύγουστος 30, 2011, 11:23:14 μμ »
Να σε ρωτησω αν επιτρεπεται τι ειδικοτητα εισαι tzenh. Να πω επιπλεον οτι στον Ν. Λεσβου που εδινε 0 κενα (συμφωνα παντα με Μπρατη) πηγαν 4 ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ. Αρα για ποια κενα μιλαμε!! Καβαλα με 11 πλεονασματα εκανε 11 αποσπασεις. Αρα ή λαθος τα ειχε ο Μπρατης ή ισχυσε το παλιο. Και Αλλα που δεν προλαβαινω να τα .γραψω.

 Μήπως το γεγονός ότι εφυγαν 5 γυμναστες από το νησι αποτελεί μία κάποια εξηγηση στον
 προβληματισμό σου; Η δεν λειτουργεί έτσι το συστημα στην Α/θμία;
Δεν σε καταλαβαινω . 4 γυμναστες πηγαν εκει που δεν ζητουσαν κανεναν.

Μπορεί να φταίω εγώ. Εξηγώ: Λες ότι δεν ήθελε κανεναν και πηρε 4 ΟΚ; Εγώ ρωτώ εφόσον έφυγαν 5 γυμναστες με αποσπαση  απο Λέσβο για άλλα μέρη (δες τον πινακα των αποσπασεων), αυτό δεν σημαίνει ότι αυτόματα ανοιξαν 5 θέσεις; Θέλω να πω ότι το ποσοι πανε σε καποιο μέρος δεν πρεπει να το βλέπουμε σε συνδυασμό με το πόσοι φεύγουν απο το συγκεκριμένο μέρος; Απλά παραθέτω το σκεπτικό μου... Αν κάνω λάθος τι να πω η κούραση...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2011, 11:25:42 μμ από Agse »

Αποσυνδεδεμένος dimari

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1647 στις: Αύγουστος 30, 2011, 11:24:11 μμ »
Παιδιά καληνύχτα. Αύριο πάλι!!!!

Αποσυνδεδεμένος ariadninipiagogos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1648 στις: Αύγουστος 30, 2011, 11:27:16 μμ »
Εγώ παιδιά δεν μπορώ να βασιστώ στα κενά που είχε βγάλει ο Μπρατης γιατί ουδέποτε επιβεβαιώθηκαν απο το Υπουργείο. Γι αυτό και γώ που περίμενα απόσπαση Αιτωλοακαρνανία(νηπιαγωγός- που σύμφωνα με τον Μπράτη τα κενά ήταν πάρα πολά),καθόμουν σε αναμμένα κάρβουνα μέχρι να δώ ότι τελικά την πήρα.

Αποσυνδεδεμένος martina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1649 στις: Αύγουστος 30, 2011, 11:27:49 μμ »
Να σε ρωτησω αν επιτρεπεται τι ειδικοτητα εισαι tzenh. Να πω επιπλεον οτι στον Ν. Λεσβου που εδινε 0 κενα (συμφωνα παντα με Μπρατη) πηγαν 4 ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ. Αρα για ποια κενα μιλαμε!! Καβαλα με 11 πλεονασματα εκανε 11 αποσπασεις. Αρα ή λαθος τα ειχε ο Μπρατης ή ισχυσε το παλιο. Και Αλλα που δεν προλαβαινω να τα .γραψω.

 Μήπως το γεγονός ότι εφυγαν 5 γυμναστες από το νησι αποτελεί μία κάποια εξηγηση στον
 προβληματισμό σου; Η δεν λειτουργεί έτσι το συστημα στην Α/θμία;
 .
Δεν σε καταλαβαινω . 4 γυμναστες πηγαν εκει που δεν ζητουσαν κανεναν.

Μπορεί να φταίω εγώ. Εξηγώ: Λες ότι δεν ήθελε κανεναν και πηρε 4 ΟΚ; Εγώ ρωτώ εφόσον έφυγαν 5 γυμναστες με αποσπαση  απο Λέσβο για άλλα μέρη (δες τον πινακα των αποσπασεων), αυτό δεν σημαίνει ότι αυτόματα ανοιξαν 5 θέσεις; Θέλω να πω ότι το ποσοι πανε σε καποιο μέρος δεν πρεπει να το βλέπουμε σε συνδιασμό με το πόσοι φεύγουν απο το συγκεκριμένο μέρος; Απλά παραθέτω το σκεπτικό μου... Αν κάνω τι να πω η κούραση...
Σωστα τα λες . Απλα εγω επισημανα αυτα που ειχε ο Μπρατης εξ αρχης. Και δεν νομιζω οτι σε 2 ωρες εβλεπαν ποιος εφευγε και εκει εδιναν αποσπαση. Θα επρεπε ολοι να χειριζονταν αριστα τους υπολογιστες

Αποσυνδεδεμένος karmen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1650 στις: Αύγουστος 30, 2011, 11:29:17 μμ »
καληνύχτα κ από μένα...

άντε να βγει ότι είναι να βγει για να το πάρουμε απόφαση

Αποσυνδεδεμένος argy1010

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1651 στις: Αύγουστος 30, 2011, 11:29:23 μμ »
Παιδια συγνώμη που μέσα στην αγωνία σας θα σας ενόχληση αλλα έχω ένα ερώτημα:

1. Π.χ σε έναν νομό έχουμε 14 πιλότικα δημοτικά σχολεία και μετα απο τις αποσπάσεις που θα βγουν στη δευτεροβαθμια περνούν απόσπαση σε αυτόν τον νομο 6 εκπαιδευτικοί π.χ πληροφορικής.οι άλλες κενές θέσεις θα καλυφθούν απο αναπληρωτές;;;αυτο σημαινει ότι θα υπάρχουν 8 κενές θέσεις για αναπληρωτές ή ότι αυτές οι θέσεις θα καλυφθούν και απο άλλους υπεραριθμους που υπάρχουν στο νομο;;
2. Τα γραφεία δευτεροβάθμιας έκλεισαν και απο εκει θα καλυφθούν και άλλες κενές θέσεις που θα καταλαμβάναν αναπληρωτές;;
3. Εγω καταλαβαίνω ότι θα έχει οκτώ κενές θέσεις αναπληρωτών .....σωστός;;;
4.υπάρχει τρόπος να δούμε πόσες θέσεις αναπληρωτών θα υπάρχουν σε κάθε νομο;

Ευχαριστώ και εύχομαι σε σας καλη επιτυχία..
Πρωτα θα γινουν οι αποσπασεις.
Μετα θα διατεθουν απο τη δευτεροβαθμια του νομου οι ΠΕ 19-20 που ειναι υπεραριθμοι.
Μετα αναπληρωτες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161902
  • Σύνολο θεμάτων: 19236
  • Σε σύνδεση σήμερα: 558
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 517
Σύνολο: 541

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.