*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2011  (Αναγνώστηκε 510657 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vassogar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3276 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:05:31 μμ »
γνωριζει μηπως καποιος σχολειο στη δυτικη θεσσαλονικη με κενο στα αγγλικα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:43:48 »

Αποσυνδεδεμένος newseditor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3277 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 04:07:55 μμ »
Απόσπαση* εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ μέσα στην Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας που πλεονάζουν

http://www.pde.gr/index.php?page=3228


* χωρίς αίτησή τους

Αποσυνδεδεμένος Fotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3278 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 05:40:11 μμ »
ΩΧ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2011, 07:49:47 μμ από Fotis »

Αποσυνδεδεμένος dnt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3279 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 08:29:57 μμ »
ειναι γαιδουρια...δεν πανε καλα.....μας εχουν διαλυσει οικονομικα ψυχολογικα...τι αλλο θελουν να μας εξαφανησουν...ειναι δυνατον σε τετοιεσ εποχες να μην σκεφτονται τον κοσμο και πως περναει....ζουνε στην ελλαδα αυτα τα γαιδουρια πως κυρα μου θα ζησω εγω με εναν μισθο και 3 σπιτια ....πως θα το δει αυτο το κυσδε αφου μετραν μονο τα μορια ....η ζωη μας δεν ειναι 123 ειναι πολλα περισσοτερα αλλα σιγα μην το σκεφτηκατε ....ξυπνησε ενα πρωι και ειπε θα γινουν μορια το επαιξε η δεν το επαιξε θεος....μοιραζει εκπαιδευτικους στους γυρω νομους και ετσι νομιζει οτι διαχειριζεται το δυναμικο του υπουργειου .....σε τετοιους καιρους θυμηθηκε οτι στην α/θμια ειναι καλοι ενω στην β/θμια δεν ειναι ανθρωποι ειναι πουλια..ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΤΗΝ Β/ΘΜΙΑ ........Ε Λ Ε Ο Σ     Π Ι Α......νικησες ασε μας να παμε στα σπιτια μας τωρα και μας την σπας παλι του χρονου ΦΤΑΝΕΙ........

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:43:48 »

Αποσυνδεδεμένος gedegede

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3280 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 09:07:13 μμ »
ΕΦΥΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΕ Β ΦΑΣΗ   Η   ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΕΣ?????

Αποσυνδεδεμένος gin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3281 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 09:15:04 μμ »
μας εχει πνιξει η οργη και η αγανακτηση εχει γινει η ζωη μας σκ....α!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος εγκαταληψη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3282 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 09:27:25 μμ »
Και εμεις καθοοοοοοοοοοοοοοοοοομαστεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ..............................................

Αποσυνδεδεμένος dreaming

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3283 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 12:51:50 πμ »
Μιλησα σημερα με το Υπουργειο και με αιρετο και μου ειπαν και οι δυο οτι για να γινει νεα φαση πρεπει να υπαρχει ικανοποιητικος αριθμος αιτησεων .Υπαρχει η προθεση να ικανοποιηθουν οι αποπασεις απο πλεονασματικες περιοχες.Το ζητημα ειναι ποιοι νομοι εξακολουθουν να ειναι πλεονασματοι για ΠΕ11μετα απο τις αποσπασεις τόσων εκπαιδευτικων πρωτοβαθμιας.Χαρακτηριστικα μου τονισαν οτι νομος που ηταν πλεονασματικος με 100 και πλεον γυμναστες πριν τη α φαση τωρα ειναι ελλειμα 2-3.Μαλλον για Δωδεκανησα μιλουσε χωρις να ειμαι σιγουρη.

Αποσυνδεδεμένος antgiov

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν ξεχνώ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3284 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 06:29:28 πμ »
Η γυναίκα μου περιμένει αντικαταστάτη. Η διευθύντριά της στράβωσε. Το κακό ήταν πως δεν ξεκαθάρισε τη θέση της από την αρχή. Έριχνε το βάρος στον Διευθυντή εκπαίδευσης, με τον οποίο μίλησα εγώ προσωπικά και την απεγκλωβίζει αυτός. Όλα αυτά τζάμπα λόγω καταλήψεων. ακου εκεί να τους κρατά ως τις μία έξω απο το Σχολείο. εχουν τρελαθει εντελώς.
Να δούμε τι θα γίνει σήμερα.
 Η κατάσταση με τα παιδιά είναι πλέων άπαικτη.
Δεν ξέρω τι να κάνω. 
δεν με φάγαν τα λιοντάρια!!!....
θα με φάνε τα σκουλίκια;;;;

Αποσυνδεδεμένος pthess

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Παιδεία, όχι εκπαίδευση!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3285 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 08:04:13 πμ »
Ειμαι ΠΕ 11  στη Κρητη  με ενα μικρο παιδι και εχω αφησει πισω μου ενα δεκατριαχρονο να εχει τη φροντιδα ενος συζυγου καρδιακου. Το εμφραγμα ,η παραμονη στην εντατικη και τα 12 επεισοδια ανακοπων δε συνιστουν λογο αποσπασης .Θα καλυψω το κενο του συναδελφου που εφυγε  με 8 μορια .Ανυπανδρος με μονο προσον τη εντοπιοτητα και 4 χρονια προυπηρεσια.Πρεπει να οργανωθουμε.
Θα "τα πάρεις" περισσότερο όταν ανακαλύψεις ότι έκαναν από το παράθυρο αποσπάσεις σε ΣΜΕΑΕ με εντελώς παράτυπο τρόπο "κατά προτεραιότητα" με mail που έστειλαν ΜΟΝΟ σε δ/νσεις και περιφέρειες με προθεσμία που έληγε μετά από 3 ημέρες!!! Ο Σακαλίδης που μίλησα, με περίσσιο θράσος μου είπε ότι ήταν μόνο γι' αυτούς που δούλευαν ήδη σε ΣΜΕΑΕ!!! Δες το σχετικό θέμα "Παράτυπες αποσπάσεις" για λεπτομέρειες

Αποσυνδεδεμένος S.P.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3286 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 01:34:56 μμ »
Για αυτό πρέπει να στείλουμε ενστάσεις  με κοινοποίση στο Γραφείο Υπουργού και στο ΚΥΣΔΕ επί της διαδικασίας που έγιναν οι αποσπάσεις.Δεν μπορεί να μιλάνε για μόρια και κοινωνικά κριτήρια και να δίνουν απόσπαση σε κάποιον με 8 μόρια ενώ κάποιος άλλος με 28 και ενώ έχει δηλώσει Α/θμια να μην την παίρνει με το σκεπτικό ότι ανήκει σε άλλη βαθμίδα.Αφού είμαστε άλλη βαθμίδα να μην καλύπτουμε το κενό που άφησε αυτός με τα 8 μόρια.
 Δε γίνεται να μας χρησιμοποιούνε ανάλογα με το πως τους βολεύει!!! Τηλεφωνήστε στους αιρετούς και στείλτε έγγραφα στο Υπουργείο!!!

Αποσυνδεδεμένος takistakis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3287 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 03:21:16 μμ »
Η απόφαση των αποσπάσεων είναι τελείως ασαφής, διότι αρχικά αποφασίζει ότι: << Αποσπούμε τους παρακάτω εκπαιδευτικούς Δ.Ε. για το διδακτικό έτος 2011-2012 από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ γιατί το επιτρέπουν οι ανάγκες της υπηρεσίας,  ως ακολούθως>>
ύστερα λέει ότι: <<Οι εκπαιδευτικοί καλούνται να αναλάβουν υπηρεσία στη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας ή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στην οποία αποσπώνται έως την   Τρίτη,  04/10/2011. >>
Και τελικά αναιρεί τα παραπάνω :
<<Η απόσπαση δεν εκτελείται πριν καλυφθούν οι λειτουργικές ανάγκες της σχολικής μονάδας από την οποία αποσπάται ο εκπαιδευτικός.>>

Από ότι καταλάβατε, ο κάθε Διευθυντής κάνει ότι θέλει. Όπως ερμηνεύσει την απόφαση!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος takistakis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3288 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 03:28:36 μμ »
Η σαφής απόφαση έπρεπε να έλεγε:
Οι παρακάτω εκπαιδευτικοί δικαιούνται απόσπασης και η εκτέλεση της απόσπασης γίνεται μόνο αν καλυφθούν οι λειτουργικές ανάγκες που δημιουργεί η απόσπαση αυτή.
Απλά.....

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #3289 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 03:57:57 μμ »
Όσοι πήρατε απόσπαση με τη β φαση περιμένετε τους αντικαταστάτες σας ή σας έχουν αποδεσμεύσει;και πότε αναμένεται η αποδέσμευση;ο διευθυντής μου είπε ότι μπορεί να παρει και μήνα.και να φανταστεις οτι τώρα υπηρετώ σε γυμνάσιο, ενω με τη β φάση πηγαίνω σε λύκειο με 19ωρες κενό φιλολόγου και μάλιστα σε μαθήματα πανελληνίων, που δε γίνονται τώρα και όμως δε με αφήνουν να παω.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 29, 2012, 10:44:51 μμ από newseditor »
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159773
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 529
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 479
Σύνολο: 485

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.