*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2011  (Αναγνώστηκε 518246 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Amorgos05

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1680 στις: Αύγουστος 31, 2011, 02:42:56 πμ »
....προβλέπονται πολλές ανακοινοποιήσεις στον ορθό.....!!!!! 8) :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:39:08 »

Αποσυνδεδεμένος ann83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1681 στις: Αύγουστος 31, 2011, 02:53:31 πμ »
....προβλέπονται πολλές ανακοινοποιήσεις στον ορθό.....!!!!! 8) :o
από το στόμα σου και στου στων ΚΥΣΠΕ το αφτί! καληνύχτα! καλή επιτυχία στους υπόλοιπους που περιμένουν.
Λόγω των περικοπών στις δαπάνες το φως στην άκρη του τούνελ είναι σβηστό σήμερα.

Αποσυνδεδεμένος escozul

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1682 στις: Αύγουστος 31, 2011, 02:53:48 πμ »
Παιδια συγνώμη που μέσα στην αγωνία σας θα σας ενόχληση αλλα έχω ένα ερώτημα:

1. Π.χ σε έναν νομό έχουμε 14 πιλότικα δημοτικά σχολεία και μετα απο τις αποσπάσεις που θα βγουν στη δευτεροβαθμια περνούν απόσπαση σε αυτόν τον νομο 6 εκπαιδευτικοί π.χ πληροφορικής.οι άλλες κενές θέσεις θα καλυφθούν απο αναπληρωτές;;;αυτο σημαινει ότι θα υπάρχουν 8 κενές θέσεις για αναπληρωτές ή ότι αυτές οι θέσεις θα καλυφθούν και απο άλλους υπεραριθμους που υπάρχουν στο νομο;;
2. Τα γραφεία δευτεροβάθμιας έκλεισαν και απο εκει θα καλυφθούν και άλλες κενές θέσεις που θα καταλαμβάναν αναπληρωτές;;
3. Εγω καταλαβαίνω ότι θα έχει οκτώ κενές θέσεις αναπληρωτών .....σωστός;;;
4.υπάρχει τρόπος να δούμε πόσες θέσεις αναπληρωτών θα υπάρχουν σε κάθε νομο;                   

Ευχαριστώ και εύχομαι σε σας καλη επιτυχία..

1. Θα καλυφθούν από πληροφορικούς της β βάθμιας που δεν καλύπτουν ωράριο + αναπληρωτές ΑΜΩ από ΕΣΠΑ.
2. Αυτό θα το δούμε στο προσεχές μέλλον - θα φανεί από το προσωπικό που κάποια στιγμή πιθανώς να γυρίσει στα σχολεία.
3. Όχι - εκτός των μονιμων που θα πάνε στα δημοτικά για συμπλήρωση (ανάλογα με τις ώρες που τους λείπουν γίνονται και οι αφαιρέσεις), κανείς δε λέει ότι αν π.χ. έχουν ανάγκη 10 αναπληρωτές με πλήρες ωράριο θα πάρουν τόσους. Πιο πιθανό είναι να πάρουν 14 με μειωμένο. Υπάρχει και χειρότερο σενάριο: 50 4ωρίτες ωρομίσθιους.
4. Όχι αν δεν έχεις αιρετό - προϊστάμενο εκπαιδευτικών θεμάτων να στο σφυρίξει τις παραμονές από μέσα.

Οι δευτεροβαθμιοι που δεν συμπληρώνουν ωράριο και θα πανε στα δημοτικά δεν θα πρέπει να ειναι οι οδοί με πέρσι αφουν δεν έγιναν διορισμοιπληροφορικων άρα άμα χρειάζονταν πέρσι 6 πληροφορικους στη Δράμα π.χ και ο αριθμός των αποσπάσεων ειναι ίδιος με φέτος...πάλι ίδιος αριθμός αναπληρωτών δεν θα χρειαστεί;;

Είναι θεωρητική αυτή η εκτίμηση! Πρακτικά δεν ξέρουμε κι αν θα χρεώσει κόσμο με υπερωρίες, αν υπάρχουν αλλαγές στις ώρες αυτών των καθηγητών στα σχολεία τους της β βαθμιας. Αν, ας πούμε δε γίνει ένα τμήμα επιλογής σε ένα λύκειο, αμέσως ο καθηγητής θέλει άλλες 2 ώρες. Η αν "πέφτει" σε μικρότερο ωράριο λόγω υπηρεσιακής ωρίμανσης αφήνει ωρες για άλλον.

Πολύ πιθανον σε αυτους που πλεονάζουν στην Β/θμια, (και οι οποίοι θα διατεθούν στην Α/θμια), να προστεθούν και άλλοι που θα πάρουν αύριο απόσπαση απο ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ με  αστερισκο στο ονομά τους που υποδηλώνει ότι ζητησαν και πήραν αποσπαση για να δουλέψουν στα δημοτικά

Φαντάζομαι οτι αυτοί που θα πάρουν απόσπαση για να δουλέψουν και σε δημοτικά θα είναι ΠΕ19-20 που δεν καταλαμβάνουν θέσεις συναδέλφων πρωτοβάθμιας. Είναι οι πρόσθετες ώρες που ούτως ή άλλως θα δοθούν σε καθηγητές της Δευτεροβάθμιας.... σωστά;

Αποσυνδεδεμένος escozul

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1683 στις: Αύγουστος 31, 2011, 02:57:48 πμ »
Τώρα το πρόσεξα. Είναι 2:56 το βράδι, ήμουν έξω με την γυναίκα μου γιατί γιόρταζα, και μόλις γύρισα δεν πήγα στο κρεβάτι, άνοιξα τον υπολογιστή και κατευθείαν μπήκα στο forum για να δω αν βγήκαν οι αποσπάσεις... αρρώστια;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:39:08 »

Αποσυνδεδεμένος Demo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1684 στις: Αύγουστος 31, 2011, 03:09:32 πμ »
Τώρα το πρόσεξα. Είναι 2:56 το βράδι, ήμουν έξω με την γυναίκα μου γιατί γιόρταζα, και μόλις γύρισα δεν πήγα στο κρεβάτι, άνοιξα τον υπολογιστή και κατευθείαν μπήκα στο forum για να δω αν βγήκαν οι αποσπάσεις... αρρώστια;

Εοορταζες;Πολύχρονος και καλη αποσπαση.Αρρωστια δε λες τιποτα...εγω για να αντεξω βλεπω βιντεα στο γιουτουμπ και φανταζομαι διασκευασμενους τους στιχους (λενγκω λενγκω,ηλιε φονια,του θάνατου παραγγειλα,γεννηθηκες για την καταστροφη, αχ αννουλα του χιονια...)..μην τα αναλυσουμε εδω ομως!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2011, 07:48:54 πμ από Demo »

Αποσυνδεδεμένος GTI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1685 στις: Αύγουστος 31, 2011, 07:47:11 πμ »
Καλημερα,περιμενουμε και σημερα.Θα παρω τηλ. το διευθυντη της οργανικης μου στην Κερκυρα μηπως με λυπηθει ο ανθρωπος και μου δωσει 1 μερα κανονικη αδεια και παρουσιαστω στις 2/9.Τι να πω.Ουτε βαλιτσα δεν εχω κανει

Αποσυνδεδεμένος papagena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1686 στις: Αύγουστος 31, 2011, 07:53:49 πμ »
Καλημέρα σε όλους! Το ίδιο θα κάνω κι εγώ GTI μια και το ρίσκαρα να μη βγάλω εισιτήριο για Κω ακόμα! Νιώθω λες και μ έχουν δείρει! Ψυχολογία μηδέν κι ένας υπνος εφιαλτικός! Είναι εντελώς παράλογο αυτό που περνάμε! Απλά δεν υπάρχει λογική!

Αποσυνδεδεμένος katiastayros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αντε παλι τα ιδια
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1687 στις: Αύγουστος 31, 2011, 07:57:41 πμ »
Παιδια συγνώμη που μέσα στην αγωνία σας θα σας ενόχληση αλλα έχω ένα ερώτημα:

1. Π.χ σε έναν νομό έχουμε 14 πιλότικα δημοτικά σχολεία και μετα απο τις αποσπάσεις που θα βγουν στη δευτεροβαθμια περνούν απόσπαση σε αυτόν τον νομο 6 εκπαιδευτικοί π.χ πληροφορικής.οι άλλες κενές θέσεις θα καλυφθούν απο αναπληρωτές;;;αυτο σημαινει ότι θα υπάρχουν 8 κενές θέσεις για αναπληρωτές ή ότι αυτές οι θέσεις θα καλυφθούν και απο άλλους υπεραριθμους που υπάρχουν στο νομο;;
2. Τα γραφεία δευτεροβάθμιας έκλεισαν και απο εκει θα καλυφθούν και άλλες κενές θέσεις που θα καταλαμβάναν αναπληρωτές;;
3. Εγω καταλαβαίνω ότι θα έχει οκτώ κενές θέσεις αναπληρωτών .....σωστός;;;
4.υπάρχει τρόπος να δούμε πόσες θέσεις αναπληρωτών θα υπάρχουν σε κάθε νομο;                   

Ευχαριστώ και εύχομαι σε σας καλη επιτυχία..

1. Θα καλυφθούν από πληροφορικούς της β βάθμιας που δεν καλύπτουν ωράριο + αναπληρωτές ΑΜΩ από ΕΣΠΑ.
2. Αυτό θα το δούμε στο προσεχές μέλλον - θα φανεί από το προσωπικό που κάποια στιγμή πιθανώς να γυρίσει στα σχολεία.
3. Όχι - εκτός των μονιμων που θα πάνε στα δημοτικά για συμπλήρωση (ανάλογα με τις ώρες που τους λείπουν γίνονται και οι αφαιρέσεις), κανείς δε λέει ότι αν π.χ. έχουν ανάγκη 10 αναπληρωτές με πλήρες ωράριο θα πάρουν τόσους. Πιο πιθανό είναι να πάρουν 14 με μειωμένο. Υπάρχει και χειρότερο σενάριο: 50 4ωρίτες ωρομίσθιους.
4. Όχι αν δεν έχεις αιρετό - προϊστάμενο εκπαιδευτικών θεμάτων να στο σφυρίξει τις παραμονές από μέσα.

Οι δευτεροβαθμιοι που δεν συμπληρώνουν ωράριο και θα πανε στα δημοτικά δεν θα πρέπει να ειναι οι οδοί με πέρσι αφουν δεν έγιναν διορισμοιπληροφορικων άρα άμα χρειάζονταν πέρσι 6 πληροφορικους στη Δράμα π.χ και ο αριθμός των αποσπάσεων ειναι ίδιος με φέτος...πάλι ίδιος αριθμός αναπληρωτών δεν θα χρειαστεί;;

Είναι θεωρητική αυτή η εκτίμηση! Πρακτικά δεν ξέρουμε κι αν θα χρεώσει κόσμο με υπερωρίες, αν υπάρχουν αλλαγές στις ώρες αυτών των καθηγητών στα σχολεία τους της β βαθμιας. Αν, ας πούμε δε γίνει ένα τμήμα επιλογής σε ένα λύκειο, αμέσως ο καθηγητής θέλει άλλες 2 ώρες. Η αν "πέφτει" σε μικρότερο ωράριο λόγω υπηρεσιακής ωρίμανσης αφήνει ωρες για άλλον.

Πολύ πιθανον σε αυτους που πλεονάζουν στην Β/θμια, (και οι οποίοι θα διατεθούν στην Α/θμια), να προστεθούν και άλλοι που θα πάρουν αύριο απόσπαση απο ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ με  αστερισκο στο ονομά τους που υποδηλώνει ότι ζητησαν και πήραν αποσπαση για να δουλέψουν στα δημοτικά

Φαντάζομαι οτι αυτοί που θα πάρουν απόσπαση για να δουλέψουν και σε δημοτικά θα είναι ΠΕ19-20 που δεν καταλαμβάνουν θέσεις συναδέλφων πρωτοβάθμιας. Είναι οι πρόσθετες ώρες που ούτως ή άλλως θα δοθούν σε καθηγητές της Δευτεροβάθμιας.... σωστά;

Δεν θα θελα να σε απογοητεύσω, αλλά πριν απο 2 χρόνια σε δημοτικό (...μπλουζ) του Εβρου για 24 ωρες γυμναστή πήραν 3 γυμναστές των 8 ωρών
(μείωνουμε την ανεργία, δεν παραπονιουνται οταν τους χρωστάς λεφτά γιατι δεν είναι πολλά  και άλλα πολλά ¨καλά¨.)

Αποσυνδεδεμένος Amarilis23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1688 στις: Αύγουστος 31, 2011, 08:05:55 πμ »
Καλημέρα, και γω το ίδιο σκέφτομαι να κάνω GTI. Δε θέλω να πιστέψω πως υπάρχει περίπτωση να μην πάρω την απόσπαση...
Πότε θα τα ανακοινώσουν ρε παιδιά; Περιμένουν να μεσημεριάσει;;
Η παιδεία, καθάπερ ευδαίμων χώρα, πάντα τ' αγαθά φέρει.

Αποσυνδεδεμένος GTI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1689 στις: Αύγουστος 31, 2011, 08:09:15 πμ »
Λοιπον μιλησα σ'αυτο το τηλ. του ΚΥΣΔΕ που κυκλοφορησε (219344286) και μου ειπε ενας κυριος οτι θα βγουν σημερα μεχρι το μεσημερι,συγκεκριμενα μετα τις 10-11.00 να κοιταμε στο internet.

Αποσυνδεδεμένος antgiov

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν ξεχνώ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1690 στις: Αύγουστος 31, 2011, 08:20:14 πμ »
καλημέρα.
δεν τους πιστευω ότι και να πουν. Αυτοι μας μισούν και θέλουν το κακό μας
δεν με φάγαν τα λιοντάρια!!!....
θα με φάνε τα σκουλίκια;;;;

Αποσυνδεδεμένος Amarilis23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1691 στις: Αύγουστος 31, 2011, 08:26:30 πμ »
Λοιπον μιλησα σ'αυτο το τηλ. του ΚΥΣΔΕ που κυκλοφορησε (219344286) και μου ειπε ενας κυριος οτι θα βγουν σημερα μεχρι το μεσημερι,συγκεκριμενα μετα τις 10-11.00 να κοιταμε στο internet.

Πάλι καλά που αυτός ο κύριος είπε κάτι συγκεκριμένο...
Η παιδεία, καθάπερ ευδαίμων χώρα, πάντα τ' αγαθά φέρει.

Αποσυνδεδεμένος GTI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1692 στις: Αύγουστος 31, 2011, 08:41:55 πμ »
Συγνωμη, το τηλ. ειναι 2103442286. Ας παρει και κανενας αλλος να δουμε θα πουν το ιδιο? Εγω παντως εχω 28 μορια κι υπαρχουν κενα εκει που ζητω αποσπαση.Υπαρχει περιπτωση να μην την παρω γιατι δεν ειμαι υπεραριθμοι στην οργανικη μου?

Αποσυνδεδεμένος Amarilis23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1693 στις: Αύγουστος 31, 2011, 08:52:47 πμ »
Συγνωμη, το τηλ. ειναι 2103442286. Ας παρει και κανενας αλλος να δουμε θα πουν το ιδιο? Εγω παντως εχω 28 μορια κι υπαρχουν κενα εκει που ζητω αποσπαση.Υπαρχει περιπτωση να μην την παρω γιατι δεν ειμαι υπεραριθμοι στην οργανικη μου?

Μόλις τηλεφώνησα και γω και αυτός ο κύριος μου είπε πως αποτελέσματα από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ, θα βγάλουν το μεσημεράκι. Όταν του ζήτησα να γίνει πιο σαφής μου είπε: "από τις 12 και μετά..."
Βλέπω πως όσο περνάει η ώρα, όλο και αργότερα μας λένε.... :(   Μας εμπαίζουν κανονικά....ε;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2011, 08:58:54 πμ από Amarilis23 »
Η παιδεία, καθάπερ ευδαίμων χώρα, πάντα τ' αγαθά φέρει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 672
Σύνολο: 682

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.