*

Αποστολέας Θέμα: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012;  (Αναγνώστηκε 795349 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lamia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #392 στις: Απρίλιος 16, 2011, 09:39:39 πμ »
Πολύ  λογοκρισία  πέφτει  εδω  μέσα  .....διατεταγμένη υπηρεσία  κάνετε  .....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:32:05 »

Αποσυνδεδεμένος lamia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #393 στις: Απρίλιος 16, 2011, 09:40:01 πμ »
Να προσθέσω στον συνάδελφο Lasid: 2103729100 (το τηλέφωνο της ECDL) να μάθεις τουλάχιστον τον Αριθμό της Κάρτας Δεξιοτήτων που είχες. Με τον αριθμό αυτό πας σε οποιοδήποτε εξεταστικό κέντρο ECDL και σου παραγγέλνουν νέο πιστοποιητικό.

Αν γνωρίζεις τους υπευθύνους κάποιου εξεταστικού κέντρου (ας πούμε εκεί που έδινες εξετάσεις) μπορείς να πας κατευθείαν χωρίς να τηλεφωνήσεις στην ECDL

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #394 στις: Απρίλιος 16, 2011, 11:21:34 πμ »
Πολύ  λογοκρισία  πέφτει  εδω  μέσα  .....διατεταγμένη υπηρεσία  κάνετε  .....

Αγαπητε συναδελφε, δεν υπαρχει καποια "διατεταγμένη" (οπως τη λες) υπηρεσια, ουτε καν λογοκρισία. Υπαρχουν κανονες σε αυτο εδω το φορουμ που με την εγγραφη το καθε μέλος οφειλει να τις διαβασει προσεκτικα και να τις αποδεχτει ή οχι. Γραφουμε αυτο που πιστευουμε, ειτε αρεσει στους αλλους ειτε δεν συμφωνουν, με σεβασμο παντα στην αντιθετη αποψη, χωρις χυδαιολογιες.

Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10852
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #395 στις: Απρίλιος 16, 2011, 03:51:46 μμ »
Πολύ  λογοκρισία  πέφτει  εδω  μέσα  .....διατεταγμένη υπηρεσία  κάνετε  .....
Εγώ πάντως δε θίχτηκα που πρόσθεσε κάτι ο Στέλιος πάνω σε αυτό που έγραψα παραπάνω.
Όπως, δε θίχτηκε και ο Στέλιος όσες φορές πρόσθεσα εγώ κάτι πάνω σε δικό του σχόλιο.
Οι συζητήσεις στο pde χτίζονται όπως ακριβώς θα γινόταν σε μια προφορική συζήτηση.
Το γεγονός ότι τα σχόλια είναι γραπτά, ίσως δίνει την αίσθηση ότι κάποιος κάνει παρατήρηση ή διορθώνει τον άλλο.
Σίγουρα δεν είναι έτσι. Στο κάτω κάτω και λάθος να κάνει κάποιος, δεν είναι καθόλου άσχημο να το παραδεχτεί.
Τι θα παραπληροφορούμε τους συναδέλφους, μόνο και  μόνο για να μη διορθώσουμε κάτι εσφαλμένο που γράφτηκε;
Εγώ το έχω λύσει αυτό το ζήτημα μιλώντας μόνο όταν έχω κάτι χρήσιμο να προσθέσω. Αν ξέρω, λοιπόν, γράφω.
Αν δεν ξέρω απλά διαβάζω για να μαθαίνω ή σπάνια ρωτάω. Πάντως η κατηγορία για λογοκρισία είναι άδικη για το pde.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 16, 2011, 03:54:46 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:32:05 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10852
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #396 στις: Απρίλιος 16, 2011, 04:02:56 μμ »
Υπαρχουν κανονες σε αυτο εδω το φορουμ που με την εγγραφη το καθε μέλος οφειλει να τις διαβασει προσεκτικα και να τις αποδεχτει ή οχι. Γραφουμε αυτο που πιστευουμε, ειτε αρεσει στους αλλους ειτε δεν συμφωνουν, με σεβασμο παντα στην αντιθετη αποψη, χωρις χυδαιολογιες.
Εγώ Μάρκο οφείλω να ομολογήσω ότι ποτέ δεν κάθισα να διαβάσω τους κανόνες του pde. Όλως παραδόξως δεν έχω παραβεί ποτέ κανέναν, αλλιώς κάποιος δε θα μου έλεγε ότι "ξέφυγα"; Η άγνοια συγχωρείται;  ;)
Πρόσεχε τι θα απαντήσεις...μπορεί να μην καταλάβουν όλοι ότι κάνουμε πλάκα!  ;D

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #397 στις: Απρίλιος 16, 2011, 04:34:13 μμ »
Διαγραφονται μονο προσβλητικα και υβριστικα μηνυματα. Δεν υπαρχουν "κανονες" ως προς το υφος ουτε δινουμε "γραμμη" για κατευθυνομενο διαλογο.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #398 στις: Απρίλιος 16, 2011, 08:26:54 μμ »
Ο Λοβέρδος ζητά να παγώσουν οι προσλήψεις στο δημόσιο μέχρι το 2015.....


χωρίς σχόλιο

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #399 στις: Απρίλιος 17, 2011, 09:48:26 πμ »
O Λοβέρδος καλά κάνει και το ζητάει... δεν ξέρω εμείς αν θα αντέξουμε... Κ. Λοβέρδε.. να κάνουμε μία συμφωνία.. να μείνετε χωρίς εργασία εσείς και τα παιδιά σας .... για το καλό της πατρίδας... και εμείς που δεν αγαπάμε τη χώρα μας... να έχουμε εργασία... Πώς σας φαίνεται η πρότασή μου? Σας ευχαριστώ...

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #400 στις: Απρίλιος 17, 2011, 10:15:46 πμ »
O Λοβερδος απλα ειπε την αληθεια για την επομενη κινηση τους , δηλ. τι πιστευετε οτι οι εκπαιδευτικοι θα αποτελουσαν εξαιρεση;Υπαρχουν οικογενειες που υποφερουν, με νυχια και με δοντια προσπαθουν να κρατησουν το ταμειο ανεργιας .Θα'ναι επιτυχια αν διορισει τους ασεπιτες και το 40 και μετα δουλευει με 24μηνο και αναπληρωτες.Εγω σας ελεγα οτι τα πραγματα δεν ειναι καλα, ειναι δυνατον να μην ηθελε  η Διαμαντ. να κανει το δικο της ασεπ;Το θεμα ειναι αν δεν διοριζουν κοσμο για 2-3 χρονια γιατι;Υπαρχουν και αλλα υπουργεια με αδιοριστους π.χ η αδερφη μου εχει φεκ για το ΙΚΑ απο το 08 και ακομα τιποτα ,918 ατομα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 17, 2011, 10:21:53 πμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #401 στις: Απρίλιος 17, 2011, 11:07:51 πμ »
 Ας μην ευλογούμε και τα γένεια μας... Ας μην επικροτούμε την άθλια κατάσταση στην οποία έχουμε περιέλθει...  Έχουμε δικαίωμα στην εργασία... και θα το ζητούμε χωρίς ντροπή... Σας παρακαλώ ... πολύ ας μην δεχόμαστε τις αυθαιρεσίες ως νόμιμη κατάσταση....

Αποσυνδεδεμένος DOG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 480
  • Φύλο: Άντρας
  • Νυχτα ξελογιαστρα,νυχτα ομορφη.......
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #402 στις: Απρίλιος 17, 2011, 10:58:09 μμ »
Ας μην ευλογούμε και τα γένεια μας... Ας μην επικροτούμε την άθλια κατάσταση στην οποία έχουμε περιέλθει...  Έχουμε δικαίωμα στην εργασία... και θα το ζητούμε χωρίς ντροπή... Σας παρακαλώ ... πολύ ας μην δεχόμαστε τις αυθαιρεσίες ως νόμιμη κατάσταση....

συμφωνω απολυτως...
θελουν  να μας κανουν να νομιζουμε οτι προσπαθουν να κρατησουν το επιδομα,να μην κοψουν πολλα,αλλα  <δεν γινεται>..
κ λιγους να πεισουν μειωνονται οι αντιδρασεις...κ ολοενα τα δικαιωματα μειωνονται σιγα σιγα, υπο το φοβο της πληρους καταρρευσης, η οποια δεν ειναι ουσιαστικα χειροτερη απο την μειωση -σταδιακη εξαφανιση- ολων των εργασιακων δικαιωματων,και αν το καλοσκεφτουμε θα επελθει κ αυτη,αφου ομως εχουν εξαλειφθει τα δικαιωματα μας.

Αποσυνδεδεμένος manosmc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #403 στις: Απρίλιος 27, 2011, 01:23:30 πμ »
Εγω επανέρχομαι στο θέμα μας " εαν θα γίνει ΑΣΕΠ " και αυτό που ξέρω απο το υπουργείο και τις δηλώσεις της ίδιας της Διαμαντοπούλου είναι οτι :
- Η πρόθεση του Υπουργείου είναι να διεξαχθεί διαγωνισμός ΑΣΕΠ το 2012, χωρίς προκήρυξη θέσεων που απο την μια το θεωρώ κουτοπονηριά και δελεασμός πολλών ατόμων για συμμετοχή στο διαγωνισμό και απο την άλλη δείχνει τα οικονομικά προβλήματα του κράτους που το υπουργείο παιδειας θα κοντρολλάρει καλύτερα στα πόσα άτομα θα διορίζει..
- Θα προηγηθούν ριζικές αλλαγές με την ύλη στον ΑΣΕΠ η οποία επειδή είναι υπέρογκη, θα υπάρξει μεγάλη μείωση στο γνωστικό και ριζική αλλαγή στα παιδαγωγικά. Παράλληλα οι αλλαγές θα είναι γνωστές τουλάχιστον ένα χρόνο πριν διεξαχθεί ο διαγωνισμός ενω τώρα κοντεύουμε 6-7 μήνες...  και
- Επίσης από πλευράς Υπουργείου η πρόθεση είναι για διαγωνισμό ξεχωριστό ανά βαθμίδα, πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια, γεγονός που σημαίνει ότι πολλές ειδικότητες που απασχολούνται και στις δύο βαθμίδες θα είναι αναγκασμένες να δώσουν παραπάνω από έναν διαγωνισμό τη φορά.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 27, 2011, 01:33:05 πμ από manosmc »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #404 στις: Απρίλιος 27, 2011, 10:39:10 πμ »
...
- Επίσης από πλευράς Υπουργείου η πρόθεση είναι για διαγωνισμό ξεχωριστό ανά βαθμίδα, πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια, γεγονός που σημαίνει ότι πολλές ειδικότητες που απασχολούνται και στις δύο βαθμίδες θα είναι αναγκασμένες να δώσουν παραπάνω από έναν διαγωνισμό τη φορά.

Αυτό το τελευταίο δεν ξέρω κατά πόσο θα ισχύει. Π.χ. ποιοι απασχολούνται και στις δύο βαθμίδες; Έστω οι ξενόγλωσσοι και οι των καλλιτεχνικών. Αυτοί θα δώσουν εξετάσεις μόνο για τη δευτεροβάθμια, γιατί εκεί διορίζονται, και μετά διορίζονται στην πρωτοβάθμια, όπου υπάρχει ανάγκη κλπ. Άρα, όπως το καταλαβαίνω, μια φορά θα δώσουν εξετάσεις.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος mk75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #405 στις: Απρίλιος 27, 2011, 12:18:15 μμ »
Παιδιά οποιοδήποτε νέο για τον διαγωνισμό πριν τον Σεπτέμβρη μάλλον είναι αδύνατο. Εάν δεν δουν συνταξιοδοτήσεις και πόσοι διορισμοί θα γίνουν τότε τι να πουν; Άδικα περιμένουμε τώρα για κάτι ίσος Μέτα τις πανελλήνιες αν υπάρχει κάτι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161772
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 463
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 388
Σύνολο: 401

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.