*

Αποστολέας Θέμα: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012;  (Αναγνώστηκε 793904 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #364 στις: Απρίλιος 08, 2011, 10:12:53 μμ »
Όλα αυτά τα σενάρια έχουν μια βάση...Σίγουρα παίζεται χοντρό παρασκήνιο και αυτό αποδεικνύεται από την 4ήμερη απεργία των μμε!Ξεκίνησε χθες και θα λήξει λογικά Δευτέρα!Σίγουρα θα επανέλθουν όλοι με "αποκλειστικές ειδήσεις" αλλά ποιές θα είναι αυτές είναι ακόμα άγνωστο!Ας μην ξεχνάμε ότι 15 μας περιμένουν και τα νέα μέτρα!
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:59:20 »

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #365 στις: Απρίλιος 08, 2011, 10:28:04 μμ »
Και που είσαι Sun ,επειδή τώρα από τις ζέστες που έχουν σφίξει τα πήρα χοντρά .... αν τελικά γίνει πολιτικά της τρελής και όλα μα όλα πάνε πίσω ,σφύρα του Χάρου ... να σε ενημερώσει (μακριά από σένα Παναγία μου)

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #366 στις: Απρίλιος 08, 2011, 10:45:39 μμ »
Και που είσαι Sun ,επειδή τώρα από τις ζέστες που έχουν σφίξει τα πήρα χοντρά .... αν τελικά γίνει πολιτικά της τρελής και όλα μα όλα πάνε πίσω ,σφύρα του Χάρου ... να σε ενημερώσει (μακριά από σένα Παναγία μου)

Συγνώμη αλλά έχουν λογική αυτά που λές?
Πώς θες να αντιδράσει κανείς όταν  αραδιάζεις τόσες "έγκυρες" πληροφορίες?

Εκλογές θα γίνουν σε λίγους μήνες (αυτό το ξέρω μέσα από το Πασόκ ,από στέλεχος ). Μάλλον θα βγεί οικουμενική για να απολύσουν δημοσίους υπαλλήλους ή να βάλουν χέρι στις ΔΕΚΟ (κοινή λογική ) .ΑΣΕΠ δεν γίνεται που να χτυπιέται κάτω η Διαμάντω με το ταγιέρ και χωρίς (αυτό το έμαθα ...από κάπου.. ;D).Ίσως ο Παπ. δοκιμάσει ανασχηματισμό πριν τις εκλογές κατά τις οποίες η αγαπημένη σε όλους Αννούλα θα αποχαιρετίσει το υπουργείο (προσωπικά εύχομαι να μη ξαναδεί υπουργείο αλλά δυστυχώς δεν νομίζω ότι θα πιάσει η ευχή μου )

Εδώ συζητάμε για τον ΑΣΕΠ και το ενδεχόμενο να επηρεαστεί απο τις πολιτικές εξελίξεις και λες κατηγορηματικά ότι δε γίνεται διαγωνισμός και το έμαθες από "κάπου".Απο πού δηλαδή?Γιατί όπως το θέτεις μόνο πανικό μπορείς να σπείρεις...Και τόσα χρόνια εδω μέσα έχουμε βαρεθεί τις ταχα μου έγκυρες πληροφορίες που σκορπίζουν πανικό!

Αγαπητέ Sun ο Χάρος έχει ήδη βγει παγανιά και δεν το΄χεις καταλάβει !!! Οι ζέστες σφίγγουν σιγά σιγά ,η αλήθεια είναι αυτή ,αλλά αν βγω αληθινή να δω τι θα πεις μετά .Και στην τελική δεν έχω γνωριμίες απλά μεταφέρω το κλίμα που εισπράττω γύρω μου από σημαντικά ή ασήμαντα πρόσωπα .Δυστυχώς όμως ,ήθελα να ενημερώσω και όχι να γίνω γραφική  ;)
Τελικά έχεις έγκυρες πληροφορίες ή όλα στηρίζονται στο "από κάπου" και σε σημαντικά ή ασήμαντα πρόσωπα?
Γιατί αν όπως αναφέρεις στην προηγούμενη παράθεση έμαθες κάτι από στέλεχος του πασοκ αυτοαναιρείσαι λέγοντας:

Και στην τελική δεν έχω γνωριμίες απλά μεταφέρω το κλίμα που εισπράττω γύρω μου από σημαντικά ή ασήμαντα πρόσωπα

ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος abla

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #367 στις: Απρίλιος 08, 2011, 11:46:35 μμ »
σε ένα άλλο topic που συζητείται το θεμα του ωραριου, καθε τρεις και λιγο πετιεται καποιο παπαγαλακι (ή καποιος μπουφος) και αρχιζει και λεει "απο εγκυρες πληροφοριες τοσο θα γινει το ωραριο". μονο που κανενας δεν συμφωνει με τα νουμερα του προηγουμενου. και ολως τυχαιως ολοι ειναι νεοι στο forum. βεβαια εδω εχουμε να κανουμε με εμπειρο μελος
μην ακουτε τιποτα. ακομα κι οι ιδιοι οι υπουργοι κι οι πολιτικοι δεν ξερουν τι τους γινεται. καθε μερα αποφασιζουν και αλλα χωρις σχεδιο και οργανωση




Εκλογές θα γίνουν σε λίγους μήνες (αυτό το ξέρω μέσα από το Πασόκ ,από στέλεχος ). Μάλλον θα βγεί οικουμενική για να απολύσουν δημοσίους υπαλλήλους ή να βάλουν χέρι στις ΔΕΚΟ (κοινή λογική ) .ΑΣΕΠ δεν γίνεται που να χτυπιέται κάτω η Διαμάντω με το ταγιέρ και χωρίς (αυτό το έμαθα ...από κάπου.. ;D).Ίσως ο Παπ. δοκιμάσει ανασχηματισμό πριν τις εκλογές κατά τις οποίες η αγαπημένη σε όλους Αννούλα θα αποχαιρετίσει το υπουργείο (προσωπικά εύχομαι να μη ξαναδεί υπουργείο αλλά δυστυχώς δεν νομίζω ότι θα πιάσει η ευχή μου )

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:59:20 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #368 στις: Απρίλιος 09, 2011, 12:06:39 πμ »
δεν θα γινει τιποτα απο αυτα, αλλα και να γινουν δεν εχει νοημα μιας και το 2012 θα ερθει η συντέλεια του κοσμου!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #369 στις: Απρίλιος 09, 2011, 12:15:13 πμ »
δεν θα γινει τιποτα απο αυτα, αλλα και να γινουν δεν εχει νοημα μιας και το 2012 θα ερθει η συντέλεια του κοσμου!
Πριν το 12,θα μας έχει αποτελειώσει η Αννούλα......μεσολαβεί καλοκαίρι και μόλις βγουν οι διοριστέοι........θα χτυπήσουμε κόκκινα!!!
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #370 στις: Απρίλιος 09, 2011, 12:23:54 πμ »
Εκλογές θα γίνουν σε λίγους μήνες (αυτό το ξέρω μέσα από το Πασόκ ,από στέλεχος ). Μάλλον θα βγεί οικουμενική για να απολύσουν δημοσίους υπαλλήλους ή να βάλουν χέρι στις ΔΕΚΟ (κοινή λογική ) .ΑΣΕΠ δεν γίνεται που να χτυπιέται κάτω η Διαμάντω με το ταγιέρ και χωρίς (αυτό το έμαθα ...από κάπου.. ;D).Ίσως ο Παπ. δοκιμάσει ανασχηματισμό πριν τις εκλογές κατά τις οποίες η αγαπημένη σε όλους Αννούλα θα αποχαιρετίσει το υπουργείο (προσωπικά εύχομαι να μη ξαναδεί υπουργείο αλλά δυστυχώς δεν νομίζω ότι θα πιάσει η ευχή μου )
Με τόσες γνωριμίες  που εχεις  :o ξερεις σίγουρα ποιος θα βγει και ποιος θα ειναι υπουργός παιδείας
Μην μας λες μάλλον και μας αγχώνεις περισσότερο :P
Ελα πες.
Σίγουρα ξέρεις

να σου πω εγω. Η Ελένη Λουκά...χαχαχα ολα αυτα ειναι του σατανα που λετε και γραφετε. Ο σατανας μπηκε μεσα σας, γυρίστε στο Χριστο, στο δρομο του θεου! ο σατανας μας βαζει ιδεες και θα μας οδηγησει στη κολαση. θελει να μας βγαλει απ τον ισιο δρομο. Μην ακουτε κανεναν. Ειστε αμαρτωλοι!! Μετανοηστε!!! ;D
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10833
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #371 στις: Απρίλιος 09, 2011, 12:30:04 πμ »
[Με τόσες γνωριμίες  που εχεις  :o ξερεις σίγουρα ποιος θα βγει και ποιος θα ειναι υπουργός παιδείας
Μην μας λες μάλλον και μας αγχώνεις περισσότερο :P
Ελα πες.
Σίγουρα ξέρεις
να σου πω εγω. Η Ελένη Λουκά...χαχαχα ολα αυτα ειναι του σατανα που λετε και γραφετε. Ο σατανας μπηκε μεσα σας, γυρίστε στο Χριστο, στο δρομο του θεου! ο σατανας μας βαζει ιδεες και θα μας οδηγησει στη κολαση. θελει να μας βγαλει απ τον ισιο δρομο. Μην ακουτε κανεναν. Ειστε αμαρτωλοι!! Μετανοηστε!!! ;D
Τι σε έπιασε βραδιάτικα με την καταστροφολογία Μάρκο; Πάντως την Λουκά πολύ ωραία την κάνεις...  ;D ;D ;D
Πετυχημένο!!! Μπράβο και εις ανώτερα...  8) 8) 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 09, 2011, 12:42:55 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος apri

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5717
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro, spero
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #372 στις: Απρίλιος 09, 2011, 12:36:30 πμ »
[Με τόσες γνωριμίες  που εχεις  :o ξερεις σίγουρα ποιος θα βγει και ποιος θα ειναι υπουργός παιδείας
Μην μας λες μάλλον και μας αγχώνεις περισσότερο :P
Ελα πες.
Σίγουρα ξέρεις
να σου πω εγω. Η Ελένη Λουκά...χαχαχα ολα αυτα ειναι του σατανα που λετε και γραφετε. Ο σατανας μπηκε μεσα σας, γυρίστε στο Χριστο, στο δρομο του θεου! ο σατανας μας βαζει ιδεες και θα μας οδηγησει στη κολαση. θελει να μας βγαλει απ τον ισιο δρομο. Μην ακουτε κανεναν. Ειστε αμαρτωλοι!! Μετανοηστε!!! ;D

Τι σε έπιασε βραδιάτικα με την καταστροφολογία Μάρκο;


Tην ερχόμενη Παρασκευή είναι η επέτειος της βύθισης του Τιτανικού και κάνει πρόβα το ρόλο του. ;D ;D ;D
......τα φτερά άπλωσε πλέρια, άκρη ο κόσμος δεν έχει,
είναι πι' όμορφοι οι άγνωστοι πάντα γιαλοί.... (Κ. Χατζόπουλος)

Αποσυνδεδεμένος popaki1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #373 στις: Απρίλιος 09, 2011, 12:50:31 πμ »
Εκλογές θα γίνουν σε λίγους μήνες (αυτό το ξέρω μέσα από το Πασόκ ,από στέλεχος ). Μάλλον θα βγεί οικουμενική για να απολύσουν δημοσίους υπαλλήλους ή να βάλουν χέρι στις ΔΕΚΟ (κοινή λογική ) .ΑΣΕΠ δεν γίνεται που να χτυπιέται κάτω η Διαμάντω με το ταγιέρ και χωρίς (αυτό το έμαθα ...από κάπου.. ;D).Ίσως ο Παπ. δοκιμάσει ανασχηματισμό πριν τις εκλογές κατά τις οποίες η αγαπημένη σε όλους Αννούλα θα αποχαιρετίσει το υπουργείο (προσωπικά εύχομαι να μη ξαναδεί υπουργείο αλλά δυστυχώς δεν νομίζω ότι θα πιάσει η ευχή μου )
Με τόσες γνωριμίες  που εχεις  :o ξερεις σίγουρα ποιος θα βγει και ποιος θα ειναι υπουργός παιδείας
Μην μας λες μάλλον και μας αγχώνεις περισσότερο :P
Ελα πες.
Σίγουρα ξέρεις

να σου πω εγω. Η Ελένη Λουκά...χαχαχα ολα αυτα ειναι του σατανα που λετε και γραφετε. Ο σατανας μπηκε μεσα σας, γυρίστε στο Χριστο, στο δρομο του θεου! ο σατανας μας βαζει ιδεες και θα μας οδηγησει στη κολαση. θελει να μας βγαλει απ τον ισιο δρομο. Μην ακουτε κανεναν. Ειστε αμαρτωλοι!! Μετανοηστε!!! ;D
Εγώ μόνο στον Λιακόπουλο έχω εμπιστοσύνη  ;D
 

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #374 στις: Απρίλιος 09, 2011, 12:52:28 πμ »
λεω, τί θα μπορουσε να πει μια Ελενη Λουκά οταν μας διαβαζε....Να! αυτα θα ελεγε! (ειστε αμαρτωλοι!!!!)

καλα, ολα αυτα που διαβαζουμε αυτες τις μερες μιλαμε για πολυ "κλάμα".....εχουμε γινει Ρουλα Βροχοπουλου!!!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #375 στις: Απρίλιος 09, 2011, 12:54:05 πμ »
σε ένα άλλο topic που συζητείται το θεμα του ωραριου, καθε τρεις και λιγο πετιεται καποιο παπαγαλακι (ή καποιος μπουφος) και αρχιζει και λεει "απο εγκυρες πληροφοριες τοσο θα γινει το ωραριο". μονο που κανενας δεν συμφωνει με τα νουμερα του προηγουμενου. και ολως τυχαιως ολοι ειναι νεοι στο forum. βεβαια εδω εχουμε να κανουμε με εμπειρο μελος
μην ακουτε τιποτα. ακομα κι οι ιδιοι οι υπουργοι κι οι πολιτικοι δεν ξερουν τι τους γινεται. καθε μερα αποφασιζουν και αλλα χωρις σχεδιο και οργανωση

Ίσως abla να το διαδίδουν εσκεμμένα για να δουν τις αντιδράσεις. Κατά την γνώμη μου θα προχωρήσουν σε αύξηση του ωραρίου. Όταν λένε ότι θα μειώσουν το δημόσιο το εννοούν και μένει μόνο να δούμε πότε και πως. Οι τρόποι φαίνεται να είναι η αύξηση του ωραρίου, η συνέχιση και στα επόμενα χρόνια η συγχωνεύση σχολείων και γραφείων, μετάξεις και ότι άλλο δεν μπορούμε να φανταστούμε.

Να μην περιμένουμε πριν τις πανελλήνιες για ευνόητους λόγους. Ίσως να το συνδιάσουν με εννιαίο μισθολόγιο. Θα δουν και τις συνταξιοδοτήσεις και θα φροντίσουν να προσλάβουν ελάχιστους. Να περιμένουμε δηλαδή ένα ΄΄θερμό΄΄ καλοκαίρι.
 Όλα αυτά αν δεν συμβεί κάτι άλλο που θα ανακόψει αυτήν την πορεία.

Προσωπικά εμένα με ανησυχεί η γενικότερη στάση των εκπαιδευτικών και ιδιαίτερα των μονίμων. Ειδικά εδώ στην επαρχία δείχνουν να έχουν αποδεχτεί το πεπρωμένο.

Ίσως να είναι απαισίοδοξη αλλά αυτή είναι η δική μου εκτίμηση.


Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10833
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #376 στις: Απρίλιος 09, 2011, 02:05:45 πμ »
λεω, τί θα μπορουσε να πει μια Ελενη Λουκά οταν μας διαβαζε....Να! αυτα θα ελεγε! (ειστε αμαρτωλοι!!!!)

καλα, ολα αυτα που διαβαζουμε αυτες τις μερες μιλαμε για πολυ "κλάμα".....εχουμε γινει Ρουλα Βροχοπουλου!!!
Όλες τις ιδιαίτερες περιπτώσεις μαζί τις θυμήθηκες Μάρκο!  ::) :o
Έχεις έμπνευση βραδιάτικα!!!

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10833
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #377 στις: Απρίλιος 09, 2011, 02:13:09 πμ »
σε ένα άλλο topic που συζητείται το θεμα του ωραριου, καθε τρεις και λιγο πετιεται καποιο παπαγαλακι (ή καποιος μπουφος) και αρχιζει και λεει "απο εγκυρες πληροφοριες τοσο θα γινει το ωραριο". μονο που κανενας δεν συμφωνει με τα νουμερα του προηγουμενου. και ολως τυχαιως ολοι ειναι νεοι στο forum. βεβαια εδω εχουμε να κανουμε με εμπειρο μελος
μην ακουτε τιποτα. ακομα κι οι ιδιοι οι υπουργοι κι οι πολιτικοι δεν ξερουν τι τους γινεται. καθε μερα αποφασιζουν και αλλα χωρις σχεδιο και οργανωση

Ίσως abla να το διαδίδουν εσκεμμένα για να δουν τις αντιδράσεις. Κατά την γνώμη μου θα προχωρήσουν σε αύξηση του ωραρίου. Όταν λένε ότι θα μειώσουν το δημόσιο το εννοούν και μένει μόνο να δούμε πότε και πως. Οι τρόποι φαίνεται να είναι η αύξηση του ωραρίου, η συνέχιση και στα επόμενα χρόνια η συγχωνεύση σχολείων και γραφείων, μετάξεις και ότι άλλο δεν μπορούμε να φανταστούμε.

Να μην περιμένουμε πριν τις πανελλήνιες για ευνόητους λόγους. Ίσως να το συνδιάσουν με εννιαίο μισθολόγιο. Θα δουν και τις συνταξιοδοτήσεις και θα φροντίσουν να προσλάβουν ελάχιστους. Να περιμένουμε δηλαδή ένα ΄΄θερμό΄΄ καλοκαίρι.
 Όλα αυτά αν δεν συμβεί κάτι άλλο που θα ανακόψει αυτήν την πορεία.

Προσωπικά εμένα με ανησυχεί η γενικότερη στάση των εκπαιδευτικών και ιδιαίτερα των μονίμων. Ειδικά εδώ στην επαρχία δείχνουν να έχουν αποδεχτεί το πεπρωμένο.

Ίσως να είναι απαισίοδοξη αλλά αυτή είναι η δική μου εκτίμηση.
Συμφωνώ μαζί σου sikat. Είναι σίγουρο ότι το σενάριο που περιγράφεις είναι ρεαλιστικό, επειδή όντως είναι αποφασισμένοι να μειώσουν το δημόσιο. Όποιος τα λέει ήδη αυτά τα άσχημα νέα φαίνεται απαισιόδοξος. Αλλά τα νέα δεν μπορούν να είναι καλά αυτή την περίοδο. Αυτή είναι η αλήθεια. Ίσως για αυτό είναι μικρές και οι αντιδράσεις...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 785
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 686
Σύνολο: 704

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.