*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2011  (Αναγνώστηκε 228222 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #322 στις: Αύγουστος 19, 2011, 02:00:33 μμ »
Πάρα πολλές περιοχές ήταν ίδιες με τις περσινές. Καλά στην Ευρυτανία τόσους φυσικούς τι θα τους κάνει? Πηρε πέρσι, παίρνει και φέτος!

Στην Ευρυτανια, παρα το γεγονος οτι σχεδον ολες οι ειδικοτητες ειναι υπεραριθμες και τα σχολεια λιγοστα, ανοιγουν θεσεις διορισμων διοτι μετακινουνται πολλοι εκπαιδευτικοι με αποσπασεις αλλα και μεταθεσεις.   
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:18:43 »

Αποσυνδεδεμένος CHRISTINA@@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #323 στις: Αύγουστος 19, 2011, 02:28:50 μμ »
Θελω να ρωτησω το εξης: Αν καποιος νεοδιοριστος 2011 βγει υπεραριθμος τι γινεται;

Αποσυνδεδεμένος drakoulina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #324 στις: Αύγουστος 19, 2011, 02:36:16 μμ »
[ =Damien link==22813.msg470198#msg470198 =1313750553]
Συνάδελφοι, γειά σας!
Εν αναμονή των τοποθετήσεων μας (δεύτερη χρονιά διορισμένη), ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: σε περίπτωση που δεν έχουμε ώρες-οπότε θεωρούμαστε υπεράριθμοι-υπάρχει περίπτωση να μας μετακινήσουν σε άλλο νομό;υπάρχει κάποιο σημείο στην ισχύουσα νομοθεσία που να αναφέρεται κάτι τέτοιο;το ρωτάω γιατι ο διευθυντής της δευτεροβάθμιας μας το είχε επισημάνει από πέρυσι....και αν είναι να φύγω και να πάω πιο κοντά στο σπίτι μου καλώς,  αλλιώς....
μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος που θα το βρώ;ή τέλος πάντων τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση;
Φυσικά και γίνεται και φέτος θα γίνει σχεδόν σίγουρα. Ο νέος νόμος της Αννούλας προβλέπει μετακίνηση προσωπικού όπου υπάρχει ανάγκη. Να σου δώσω ένα παράδειγμα. Εγώ είμαι τώρα στα Δωδεκάνησα. Ανήκω γενικά όμως στην περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου. Που σημαίνει ότι για τις ανάγκες αυτής της ρημάδας της υπηρεσίας μπορεί το ΠΥΣΔΕ να με τοποθετήσει όπου αυτό κρίνει σκόπιμο, αν δεν υπάρχει κενό στην περιοχή που είμαι. Μετάφραση, μπορεί να με στείλει σε όποιο νησί των Δωδεκανήσων και των Κυκλάδων επίσης, γιατί είναι και αυτές στην περιφέρειά μας... Δηλαδή Χ...ε μέσα..... Αν διαβάσεις το νόμο της Αννούλας θα το δεις μέσα.

Πότε έγινε αυτό; Δεν το πήρα πρέφα! Εγώ είμαι νεοδιόριστη του 2010 στην πρωτοβάθμια Δωδεκανήσου! Υπάρχει περίπτωση αν με βγάλουν υπεράριθμη να με τοποθετήσουν σε άλλη πρωτοβάθμια; Και αν ναι πού; Μόνο Κυκλάδες ή και προς τα πάνω σε άλλο γραφείο των Δωδεκανήσων; Ποιός νόμος το επιτρέπει αυτό;

Mπορει να αποσπαστεις σε αλλο ΠΥΣΠΕ της ιδιας περιφερειακης δ/νσης με αποφαση του περιφερειακου διευθυντη ή σε ΠΥΣΠΕ αλλης περιφερειακης δ/νσης με αποφαση του υπουργου Παιδειας (Ν. 3848/2010).
[/quote]


Και αυτό θα μετράει σαν να υπηρετείς κανονικά την υποχρεωτική τριετία στον τόπο πρώτου διορισμού;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2011, 02:43:04 μμ από drakoulina »

Αποσυνδεδεμένος dimitra_pirea

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #325 στις: Αύγουστος 19, 2011, 02:54:52 μμ »
Συνάδελφοι, γειά σας!
Εν αναμονή των τοποθετήσεων μας (δεύτερη χρονιά διορισμένη), ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: σε περίπτωση που δεν έχουμε ώρες-οπότε θεωρούμαστε υπεράριθμοι-υπάρχει περίπτωση να μας μετακινήσουν σε άλλο νομό;υπάρχει κάποιο σημείο στην ισχύουσα νομοθεσία που να αναφέρεται κάτι τέτοιο;το ρωτάω γιατι ο διευθυντής της δευτεροβάθμιας μας το είχε επισημάνει από πέρυσι....και αν είναι να φύγω και να πάω πιο κοντά στο σπίτι μου καλώς,  αλλιώς....
μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος που θα το βρώ;ή τέλος πάντων τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση;
Φυσικά και γίνεται και φέτος θα γίνει σχεδόν σίγουρα. Ο νέος νόμος της Αννούλας προβλέπει μετακίνηση προσωπικού όπου υπάρχει ανάγκη. Να σου δώσω ένα παράδειγμα. Εγώ είμαι τώρα στα Δωδεκάνησα. Ανήκω γενικά όμως στην περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου. Που σημαίνει ότι για τις ανάγκες αυτής της ρημάδας της υπηρεσίας μπορεί το ΠΥΣΔΕ να με τοποθετήσει όπου αυτό κρίνει σκόπιμο, αν δεν υπάρχει κενό στην περιοχή που είμαι. Μετάφραση, μπορεί να με στείλει σε όποιο νησί των Δωδεκανήσων και των Κυκλάδων επίσης, γιατί είναι και αυτές στην περιφέρειά μας... Δηλαδή Χ...ε μέσα..... Αν διαβάσεις το νόμο της Αννούλας θα το δεις μέσα.

Πότε έγινε αυτό; Δεν το πήρα πρέφα! Εγώ είμαι νεοδιόριστη του 2010 στην πρωτοβάθμια Δωδεκανήσου! Υπάρχει περίπτωση αν με βγάλουν υπεράριθμη να με τοποθετήσουν σε άλλη πρωτοβάθμια; Και αν ναι πού; Μόνο Κυκλάδες ή και προς τα πάνω σε άλλο γραφείο των Δωδεκανήσων; Ποιός νόμος το επιτρέπει αυτό;

Αυτές οι μετακινήσεις αφορούν κυρίως μετακίνησεις Στην Δευτεροβάθμια. Στην πρωτοβάθμια θα έχει αρκετά κενά και στα Δωδεκάνησα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:18:43 »

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #326 στις: Αύγουστος 19, 2011, 03:15:48 μμ »
[ =Damien link==22813.msg470198#msg470198 =1313750553]
Συνάδελφοι, γειά σας!
Εν αναμονή των τοποθετήσεων μας (δεύτερη χρονιά διορισμένη), ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: σε περίπτωση που δεν έχουμε ώρες-οπότε θεωρούμαστε υπεράριθμοι-υπάρχει περίπτωση να μας μετακινήσουν σε άλλο νομό;υπάρχει κάποιο σημείο στην ισχύουσα νομοθεσία που να αναφέρεται κάτι τέτοιο;το ρωτάω γιατι ο διευθυντής της δευτεροβάθμιας μας το είχε επισημάνει από πέρυσι....και αν είναι να φύγω και να πάω πιο κοντά στο σπίτι μου καλώς,  αλλιώς....
μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος που θα το βρώ;ή τέλος πάντων τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση;
Φυσικά και γίνεται και φέτος θα γίνει σχεδόν σίγουρα. Ο νέος νόμος της Αννούλας προβλέπει μετακίνηση προσωπικού όπου υπάρχει ανάγκη. Να σου δώσω ένα παράδειγμα. Εγώ είμαι τώρα στα Δωδεκάνησα. Ανήκω γενικά όμως στην περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου. Που σημαίνει ότι για τις ανάγκες αυτής της ρημάδας της υπηρεσίας μπορεί το ΠΥΣΔΕ να με τοποθετήσει όπου αυτό κρίνει σκόπιμο, αν δεν υπάρχει κενό στην περιοχή που είμαι. Μετάφραση, μπορεί να με στείλει σε όποιο νησί των Δωδεκανήσων και των Κυκλάδων επίσης, γιατί είναι και αυτές στην περιφέρειά μας... Δηλαδή Χ...ε μέσα..... Αν διαβάσεις το νόμο της Αννούλας θα το δεις μέσα.

Πότε έγινε αυτό; Δεν το πήρα πρέφα! Εγώ είμαι νεοδιόριστη του 2010 στην πρωτοβάθμια Δωδεκανήσου! Υπάρχει περίπτωση αν με βγάλουν υπεράριθμη να με τοποθετήσουν σε άλλη πρωτοβάθμια; Και αν ναι πού; Μόνο Κυκλάδες ή και προς τα πάνω σε άλλο γραφείο των Δωδεκανήσων; Ποιός νόμος το επιτρέπει αυτό;

Mπορει να αποσπαστεις σε αλλο ΠΥΣΠΕ της ιδιας περιφερειακης δ/νσης με αποφαση του περιφερειακου διευθυντη ή σε ΠΥΣΠΕ αλλης περιφερειακης δ/νσης με αποφαση του υπουργου Παιδειας (Ν. 3848/2010).


Και αυτό θα μετράει σαν να υπηρετείς κανονικά την υποχρεωτική τριετία στον τόπο πρώτου διορισμού;
[/quote]

Oπωσδηποτε ναι.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος xhmikos23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #327 στις: Αύγουστος 19, 2011, 03:34:44 μμ »
τα μορια που εχεις απο τις σχολικες μοναδες που υπηρετησες ως αναπληρωτης, μετρουν στην τοποθετηση των νεοδιοριστων;

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #328 στις: Αύγουστος 19, 2011, 03:52:03 μμ »
τα μορια που εχεις απο τις σχολικες μοναδες που υπηρετησες ως αναπληρωτης, μετρουν στην τοποθετηση των νεοδιοριστων;

Όχι. Στους νεοδιόριστους μόνο κοινωνικά κριτήρια. Δες και εδώ:
http://edu.klimaka.gr/ekpaideytikoi-anakoinvseis/146-diorismoi-ekpaideytikvn-yliko/932-odhgies-analypsh-yphresias-topothethsh-neodioristwn.html

Κάπου είχα βρει κι αυτό, αν υπάρχει "ισοβαθμία" στα κοινωνικά κριτήρια:
"Σε περίπτωση ισοβαθμίας κατά τις προσωρινές τοποθετήσεις προηγούνται οι εκπ/κοί που υπερέχουν κατά κριτήριο αν αυτά συντρέχουν και με την εξής σειρά:
α) στη συνυπηρέτηση β) στην εντοπιότητα γ) στους οικογενειακούς λόγους
δ) στη συνολική υπηρεσία [Μονάδες:2 για κάθε έτος υπηρεσίας (ΠΔ 50/96 άρθρ.16 παρ.3,4 )]
ε) στις δυσμενείς συνθήκες σχολείων όπου υπηρέτησαν[κάθε σχολείο έχει τις δικές του μονάδες (ΠΔ 50/96 άρθρ.16 παρ.8 ) ]"

Αποσυνδεδεμένος oinolatris

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #329 στις: Αύγουστος 19, 2011, 04:00:10 μμ »
τα μορια που εχεις απο τις σχολικες μοναδες που υπηρετησες ως αναπληρωτης, μετρουν για να παρεις μεταθεση ή για μεταθεση μετρουν μονο τα μορια που εχεις απο τοτε που διοριστηκες,και επισης οταν παιρνεις μεταθεση μηδενιζονται τα μορια σου ή δεν εχει ψηφιστει κατι τετοιο αλλα είναι μονο φημες

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #330 στις: Αύγουστος 19, 2011, 04:05:01 μμ »
τα μορια που εχεις απο τις σχολικες μοναδες που υπηρετησες ως αναπληρωτης, μετρουν για να παρεις μεταθεση ή για μεταθεση μετρουν μονο τα μορια που εχεις απο τοτε που διοριστηκες,και επισης οταν παιρνεις μεταθεση μηδενιζονται τα μορια σου ή δεν εχει ψηφιστει κατι τετοιο αλλα είναι μονο φημες

Ναι, μετρούν για τη μετάθεση. Και ως μόρια χρόνου υπηρεσίας και ως μόρια δυσμενών συνθηκών.

Το έκτρωμα για το μηδενισμό των μορίων ευτυχώς δεν πέρασε.

Αποσυνδεδεμένος drakoulina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #331 στις: Αύγουστος 19, 2011, 06:42:32 μμ »
τα μορια που εχεις απο τις σχολικες μοναδες που υπηρετησες ως αναπληρωτης, μετρουν για να παρεις μεταθεση ή για μεταθεση μετρουν μονο τα μορια που εχεις απο τοτε που διοριστηκες,και επισης οταν παιρνεις μεταθεση μηδενιζονται τα μορια σου ή δεν εχει ψηφιστει κατι τετοιο αλλα είναι μονο φημες

Ναι, μετρούν για τη μετάθεση. Και ως μόρια χρόνου υπηρεσίας και ως μόρια δυσμενών συνθηκών.

Το έκτρωμα για το μηδενισμό των μορίων ευτυχώς δεν πέρασε.

Το άλλο που έλεγε οτι αν υπηρετείς στον τόπο κατοικίας σου θα παίρνεις ελάχιστα μόρια, πέρασε;

Αποσυνδεδεμένος drakoulina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #332 στις: Αύγουστος 20, 2011, 12:39:02 πμ »
Συνάδελφοι, γειά σας!
Εν αναμονή των τοποθετήσεων μας (δεύτερη χρονιά διορισμένη), ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: σε περίπτωση που δεν έχουμε ώρες-οπότε θεωρούμαστε υπεράριθμοι-υπάρχει περίπτωση να μας μετακινήσουν σε άλλο νομό;υπάρχει κάποιο σημείο στην ισχύουσα νομοθεσία που να αναφέρεται κάτι τέτοιο;το ρωτάω γιατι ο διευθυντής της δευτεροβάθμιας μας το είχε επισημάνει από πέρυσι....και αν είναι να φύγω και να πάω πιο κοντά στο σπίτι μου καλώς,  αλλιώς....
μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος που θα το βρώ;ή τέλος πάντων τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση;
Φυσικά και γίνεται και φέτος θα γίνει σχεδόν σίγουρα. Ο νέος νόμος της Αννούλας προβλέπει μετακίνηση προσωπικού όπου υπάρχει ανάγκη. Να σου δώσω ένα παράδειγμα. Εγώ είμαι τώρα στα Δωδεκάνησα. Ανήκω γενικά όμως στην περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου. Που σημαίνει ότι για τις ανάγκες αυτής της ρημάδας της υπηρεσίας μπορεί το ΠΥΣΔΕ να με τοποθετήσει όπου αυτό κρίνει σκόπιμο, αν δεν υπάρχει κενό στην περιοχή που είμαι. Μετάφραση, μπορεί να με στείλει σε όποιο νησί των Δωδεκανήσων και των Κυκλάδων επίσης, γιατί είναι και αυτές στην περιφέρειά μας... Δηλαδή Χ...ε μέσα..... Αν διαβάσεις το νόμο της Αννούλας θα το δεις μέσα.

Πότε έγινε αυτό; Δεν το πήρα πρέφα! Εγώ είμαι νεοδιόριστη του 2010 στην πρωτοβάθμια Δωδεκανήσου! Υπάρχει περίπτωση αν με βγάλουν υπεράριθμη να με τοποθετήσουν σε άλλη πρωτοβάθμια; Και αν ναι πού; Μόνο Κυκλάδες ή και προς τα πάνω σε άλλο γραφείο των Δωδεκανήσων; Ποιός νόμος το επιτρέπει αυτό;

Αυτές οι μετακινήσεις αφορούν κυρίως μετακίνησεις Στην Δευτεροβάθμια. Στην πρωτοβάθμια θα έχει αρκετά κενά και στα Δωδεκάνησα.

Τουλάχιστον,όσοι μετακινηθούν, θα τοποθετηθούν πριν την καινούρια φουρνιά διοριστέων ή θα τους ρίξουν σε ό,τι απέμεινε;

Αποσυνδεδεμένος blethalassa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • ...κύριε Κλεό, θα μας κάνεις τον ρέφερι ?
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #333 στις: Αύγουστος 20, 2011, 01:36:41 πμ »


Το έκτρωμα για το μηδενισμό των μορίων ευτυχώς δεν πέρασε.
[/quote]

τι περασε και τι δεν πέρασε ?
από που μπορουμε να ενημερωθουμε για αυτά ?

Αποσυνδεδεμένος penny_ct

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 402
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #334 στις: Αύγουστος 20, 2011, 11:09:29 πμ »
τα μορια που εχεις απο τις σχολικες μοναδες που υπηρετησες ως αναπληρωτης, μετρουν στην τοποθετηση των νεοδιοριστων;

Όχι. Στους νεοδιόριστους μόνο κοινωνικά κριτήρια. Δες και εδώ:
http://edu.klimaka.gr/ekpaideytikoi-anakoinvseis/146-diorismoi-ekpaideytikvn-yliko/932-odhgies-analypsh-yphresias-topothethsh-neodioristwn.html

Κάπου είχα βρει κι αυτό, αν υπάρχει "ισοβαθμία" στα κοινωνικά κριτήρια:
"Σε περίπτωση ισοβαθμίας κατά τις προσωρινές τοποθετήσεις προηγούνται οι εκπ/κοί που υπερέχουν κατά κριτήριο αν αυτά συντρέχουν και με την εξής σειρά:
α) στη συνυπηρέτηση β) στην εντοπιότητα γ) στους οικογενειακούς λόγους
δ) στη συνολική υπηρεσία [Μονάδες:2 για κάθε έτος υπηρεσίας (ΠΔ 50/96 άρθρ.16 παρ.3,4 )]
ε) στις δυσμενείς συνθήκες σχολείων όπου υπηρέτησαν[κάθε σχολείο έχει τις δικές του μονάδες (ΠΔ 50/96 άρθρ.16 παρ.8 ) ]"

Ναι, έτσι ακριβώς έγινε και με μας πέρυσι(νεοδιόριστοι του 2010). Το θέμα είναι φέτος θα μετρήσουν τα μόρια ή πάλι θα μετρήσουν τα κοινωνικά κριτήρια????

Γνωρίζει κανείς????

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #335 στις: Αύγουστος 20, 2011, 03:48:51 μμ »
Ναι, έτσι ακριβώς έγινε και με μας πέρυσι(νεοδιόριστοι του 2010). Το θέμα είναι φέτος θα μετρήσουν τα μόρια ή πάλι θα μετρήσουν τα κοινωνικά κριτήρια????
Γνωρίζει κανείς????

Υπάρχουν διαφορές από διεύθυνση σε διεύθυνση. Πολλές ζήτησαν αίτηση τοποθέτησης από τους περσινούς διορισθέντες, έχοντας ανακοινώσει τα μόριά τους μαζί με τους παλιότερους που βρίσκονται στη διάθεση.
Τίποτα δεν είναι ακόμη σίγουρο, και αν δεν υπάρξει κεντρική οδηγία να ακολουθήσουν όλοι την ίδια τακτική δεν ξέρω τι θα γίνει.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2011, 03:54:55 μμ από λιθοσφαιριστής »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 649
Σύνολο: 657

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.