*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2011  (Αναγνώστηκε 228248 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος disappointed

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #434 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 10:14:02 μμ »
αν κάνεις αίτηση και δηλώσεις το σχολείο σου τότε θα σε τοποθετήσουν εκεί υποχρεωτικά και θα σε διαθέσουν μερικά για συμπλήρωση ωραρίου - εκτός και αν υπάρχουν και άλλοι υπεράριθμοι της ι΄διας ειδικότητας που σε περνούν στα μόρια οποτε προηγούνται εκείνοι
αν δεν κάνεις αίτηση ή δεν δηλώσεις το σχολείο αυτό όμως, μπορούν να σε διαθέσουν ολικά ή μερικά οπουδήποτε...
οι γνωστές εξυπηρετήσεις κινουν τα γρανάζια του συστήματος - και ενιοτε δίνουν λόγο ύπαρξης σε διάφορους  PR.... ;)
Ευχαριστώ για τον χρόνο σου και ελπίζω να μην γίνομαι κουραστικός, αλλα εφόσον το σχολείο που είμαι (με οργανική και έχει κάποιες ώρες) έβγαλε λειτουργική υπεραριθμία γιατί να το ξανα δηλώσω;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2011, 10:15:43 μμ από skynyrd »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:37:50 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #435 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 10:17:12 μμ »
γιατί έχεις το δικαίωμα ώστε να παραμείνεις λειτουργικά υπεράριθμος στο ίδιο σχολείο...  παράλογο είναι αλλά προφανώς η διάταξη είναι φωτογραφική και διατηρήθηκε - όπως πολλές άλλες....  ;D ;D ;D
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος disappointed

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #436 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 10:21:51 μμ »
Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #437 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 10:23:14 μμ »
παρακαλώ! Καλό βράδυ!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:37:50 »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #438 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 10:25:46 μμ »
off topic

bitch....συγγνώμη ....αλλά εσύ είσαι τελικά εκείνη η περήφανη μητέρα του ...γνωστού γιου;;;;(son of a bitch?) ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #439 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 10:27:27 μμ »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

πανάθεμά σε....ξεκαρδίστηκα!!! εγώ εγώ......*μόνο μη το μάθει η κόρη μου.....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος penny_ct

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 402
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #440 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 11:05:23 μμ »
Bitch να σε ρωτήσω κάτι τελευταίο(για σήμερα... :))
Ποιοι προηγουνται στις τοποθετήσεις??Είναι πρώτα όσοι είναι στη διάθεση και μετά οι αποσπασμενοι ή συνεξετάζονται?

Αποσυνδεδεμένος kamia80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #441 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 11:07:13 μμ »
Κσπέρα, :)
Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι για τις τοποθετήσεις νεοδιόριστων 2011? Ξέρει κανείς πότε αναμένονται τα κενά Ν.Ηρακλείου? thnx

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #442 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 11:15:09 μμ »
Bitch να σε ρωτήσω κάτι τελευταίο(για σήμερα... :))
Ποιοι προηγουνται στις τοποθετήσεις??Είναι πρώτα όσοι είναι στη διάθεση και μετά οι αποσπασμενοι ή συνεξετάζονται?

η σειρά είναι
- υπεράριθμοι
- διάθεση
-αποσπάσεις εντός πυσδε
- αποσπασθέντες εκτός πυσδε
- νεοδιόριστοι...
αν συμβαίνει κάτι άλλο είναι παράνομο
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #443 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 11:17:11 μμ »
Bitch να σε ρωτήσω κάτι τελευταίο(για σήμερα... :))
Ποιοι προηγουνται στις τοποθετήσεις??Είναι πρώτα όσοι είναι στη διάθεση και μετά οι αποσπασμενοι ή συνεξετάζονται?


Υπεράριθμοι (με οργανική σε σχολείο που δεν μπορεί να καλύψει από 11 ώρες και πάνω με μαθήματα α ανάθεσης το υποχρεωτικό ωράριο)
Διάθεση ΠΥΣΔΕ
Αποσπασμένοι από άλλα ΠΥΣΔΕ που συνεξετάζονται με όσους ζητούν εσωτερική απόσπαση.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #444 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 12:07:00 πμ »
Επιπρόσθετα, η μόνη σαφής τοποθέτηση του αρ. 9 σε σχέση με το σχολείο τοποθέτησης αφορά  στο τρίτο έτος διορισμου - οπότε και ο εκπ/κός οφείλει να λάβει οργανική ( οπότε και τότε, αναφέρεται ότι μπορεί να λάβει τέτοια σε σχολείο της ίδιας περιοχής). Η ερώτηση της εκπ/κού πιο πάνω, αναφέρεται στο δεύτερο και όχι το τρίτο έτος διορισμού της.

Νομίζω ότι η ερώτηση της συναδέλφου καθώς και η αντίστοιχη απάντησή σου αναφέρονταν στον τρίτο χρόνο:

Βitch  σε ευχαριστω! Όμως λέει ότι "Ο χρόνος πραγματικής υπηρεσίας στη σχολική μονάδα της πρώτης τοποθέτησης μετά το διορισμό δεν μπορεί να είναι μικρότερος των τριών ετών" Δηλαδή και την επόμενη σχολική χρονιά θα πρέπει να τοποθετηθούμε στο ίδιο σχολείο??

κανονικά ναι - ωστόσο αν δεν υπάρχει οργανική θέση εκεί ( γιατί τον τρίτο χρόνο παίρνεις οργανικη θέση ) σε τοποθετούν σε άλλο σχολείο που έχει κενή οργανική θέση.

Για το δεύτερο χρόνο, όπως είπες σε άλλο μήνυμα... μπάχαλο (επιεικώς!).
Θεωρώ αδιανόητο να υπάρχει κάπου οργανικό κενό και να μην το δώσουν σε κάποιον με πολλά μόρια, επειδή πρέπει να μείνει εκεί ο περσινός "νεοδιόριστος".

Η ένστασή μου είναι ότι το άρθρο 4 που επικαλείσαι δεν έχει τεθεί ακόμη σε ισχύ  (τουλάχιστον όσο δε βγαίνει κάποια τροπολογία, διευκρίνιση, κάτι...), παρόλο που όπως λες το άρθρο 9 ενδέχεται να οδηγήσει σε τριετία στο ίδιο σχολείο.

Θεωρώ πρακτικά αδύνατο* να εφαρμοστεί η τριετία (κατά τη γνώμη μου άδικη σε κάθε περίπτωση) στο ίδιο σχολείο, με τα υπάρχοντα δεδομένα. Αν στο μέλλον οι διορισμοί (οι ποιοι;) γίνονται σε πραγματικά οργανικά κενά (όπως μέχρι πρόσφατα στα δυσπρόσιτα με τη διετία), τότε ναι, θα εφαρμοστεί.
Για να μην πω για περιπτώσεις πολλών διορισμών συγκεκριμένης ειδικότητας σε μια περιοχή με μόνο ένα κενό (και στη συνέχεια απόσπαση σε άλλη περιοχή "για τις ανάγκες της υπηρεσίας"). Ούτε την τρίτη χρονιά δε θα υπηρετήσουν κάποιοι στην περιοχή που διορίστηκαν.

* http://www.pde.gr/index.php?topic=22813.msg459851#msg459851

Πάντως για τον τρίτο χρόνο καταλήξαμε κάπου και οι απόψεις μας συγκλίνουν (να ανησυχήσω; )

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2011, 12:11:05 πμ από λιθοσφαιριστής »

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #445 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 02:05:09 πμ »
Bitch να σε ρωτήσω κάτι τελευταίο(για σήμερα... :))
Ποιοι προηγουνται στις τοποθετήσεις??Είναι πρώτα όσοι είναι στη διάθεση και μετά οι αποσπασμενοι ή συνεξετάζονται?


Υπεράριθμοι (με οργανική σε σχολείο που δεν μπορεί να καλύψει από 11 ώρες και πάνω με μαθήματα α ανάθεσης το υποχρεωτικό ωράριο)
Διάθεση ΠΥΣΔΕ
Αποσπασμένοι από άλλα ΠΥΣΔΕ που συνεξετάζονται με όσους ζητούν εσωτερική απόσπαση.
καλησπερα και απο μενα ..στο δικο μας ΠΥΣΠΕ θα εξετασουν λενε πρωτα τις αποσπασεις εντος ΠΥΣΠΕ..και ειμαι υπεραιρθμη..
επισης ξερετε αν οι ειδικες κατηγοριες  προηγουνται απο τους υπεραριθμους(οχι απο αυτους που ειναι στην διαθεση)?
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος ppr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #446 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 02:33:11 πμ »

[/quote]
καλησπερα και απο μενα ..στο δικο μας ΠΥΣΠΕ θα εξετασουν λενε πρωτα τις αποσπασεις εντος ΠΥΣΠΕ..και ειμαι υπεραιρθμη..
επισης ξερετε αν οι ειδικες κατηγοριες  προηγουνται απο τους υπεραριθμους(οχι απο αυτους που ειναι στην διαθεση)?
[/quote]

Να διαβάσουν την εγκύκλιο!!!Είναι παράνομοι λέμε!!!
Πότε θα δούμε μια κόκκινη μέρα;

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #447 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 02:35:48 πμ »
ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΨΑΧΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161204
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 584
Σύνολο: 594

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.