*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2011  (Αναγνώστηκε 228182 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dmath

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #588 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 03:30:28 μμ »
από το γνωστό πδ50/96

Aν υπάρξουν νέα κενά στο πυσδε μπορώ να κάνω νέα αίτηση για τη β φάση ; Kαι πως
είναι οι προτεραιότητες ;
Το σύμπαν είναι άπειρο , η βλακεία των ανθρώπων είναι άπειρη ! Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος !
                                              ''Αλμπερτ Αινστάιν''

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:00:49 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #589 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 03:36:45 μμ »
για νέα κενά όχι δεν μπορείς να κάνεις εκ νέου αίτηση. Μπορείς αν θες να κάνεις αίτηση τροποποίησης τοποθέτησης  εκθέτοντας τους λόγους αλλά αυτό δεν είναι δεσμευτικό για το πυσδε.

η προτεραιότητα για τις τοποθετήσεις είναι
υπάλληλοι ή τέκνα τους που πάσχουν απο
ομόζυγο μεσογειακή αναιμία
σκλήρυνση κατά πλάκας
καρκίνο σε μεταστατικό στάδιο
νόσο του  Crohn
 σύνδρομο  down
σύζυγοι ενστόλων
μέλη οτα /κεδκε   
ΌΛΟΙ οι ανωτέρω συγκρίνονται μόνο μεταξύ τους αλλά πριν απο όλους τους άλλους.

υπάρχουν και μερικες άλλες σοβαρές ασθένειες που αναφέρονται μεταξύ άλλων ως εξής :
 Οι εκπαιδευτικοί που έχουν παιδιά τα οποία χρειάζονται ειδική θεραπευτική αγωγή ή εκπαίδευση και είναι τυφλά, κωφά ή βαρήκοα, αυτιστικά, σπαστικά πάσχουν από μεσογειακή αναιμία, που χρήζει μεταγγίσεων αίματος, λευχαιμία, αιμορροφιλία, χρόνια νεφρική ανεπάρκεια σε στάδιο αιμοκάθαρσης, ΑΙDS, σύνδρομο DΟWΝ και σκλήρυνση κατά πλάκας τετραπληγικής ή παραπληγικής μορφής καρκίνο σε μεταστατικό στάδιο και νόσο του Crohn. Για την απόδειξη των λόγων αυτών απαιτείται βεβαίωση Β/θμιας Υγειονομικής Επιτροπής στην οποία θα εκτίθεται και το ιστορικό της ασθένειας.
Οι εκπαιδευτικοί που οι ίδιοι ή οι σύζυγοί τους πάσχουν από μεσογειακή αναιμία που χρήζει μεταγγίσεων αίματος, λευχαιμία, αιμορροφιλία, χρόνια νεφρική ανεπάρκεια σε στάδιο αιμοκάθαρσης, ΑΙDS και σκλήρυνση κατά πλάκας τετραπληγικής ή παραπληγικής μορφής καρκίνο σε μεταστατικό στάδιο και νόσο του Crohn. Για την απόδειξη των λόγων αυτών απαιτείται βεβαίωση Β/θμιας Υγειονομικής Επιτροπής στην οποία θα εκτίθεται και το ιστορικό της ασθένειας.

αν ξέχασα κάποιες κατηγορίες, παρακαλώ συμπληρώστε!  Πάντως οι ανήκοντες σε ειδικές κατηγορίες δεν είναι κάποια αξιοζήλευτη κατηγορία. καλό είναι να τους αντιμετωπίζουμε με σεβασμό.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος arismari

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #590 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 03:39:25 μμ »
Καλησπέρα. Ξέρει κανείς πότε θα εξεταστούν οι ανακλήσεις;

Αποσυνδεδεμένος dmath

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #591 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 03:41:58 μμ »
Ανάμεσα στους ΄΄διάθεση του πυσδε ΄΄ και τους ΄΄έσωτερική απόσπαση ήθελα να πω !

Και κάτι τελευταίο οι δημοτικοί σύμβουλοι προηγούνται και στις οιργανικές ;
Το σύμπαν είναι άπειρο , η βλακεία των ανθρώπων είναι άπειρη ! Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος !
                                              ''Αλμπερτ Αινστάιν''

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:00:49 »

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #592 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 03:46:08 μμ »
bitch.......................   


δεν εχω λογια ,  σου βγαζω το καπελο.ευγενικη με ηθος, αμεσως να απαντησει και να εξυπηρετησει συναδελφους και τρομερες γνωσεις οσο αφορα τα διαταγματα για διαθεσιμοτητες, υπεραριθμιες , μεταθεσεις , λειτουργικα και οργανικα κενα.Μπραβο σου.Δεν εχω δει ξανα τετοια πραγμα.εισαι υπεροχος ανθρωπος.

οταν θα σε χρειαστω και εγω κατι θα σε ενημερωσω γιατι ολα αυτα που ακουω με εχουν καταμπερδεψει.εγω παλευω ακομα να μονιμοποιηθω μετα απο 10 χρονια στην εκπαιδευση.και απο οτι βλεπω, με τις 3 χαριτες στο υπουργειο ,θα αργησω πολυ να μονιμοποιηθω.οταν με το καλο, πρωτα ο θεος, διοριστω θα χρειαστω τα φωτα σου για ολα αυτα.ΝΑ ΣΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #593 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 04:28:48 μμ »
για νέα κενά όχι δεν μπορείς να κάνεις εκ νέου αίτηση. Μπορείς αν θες να κάνεις αίτηση τροποποίησης τοποθέτησης  εκθέτοντας τους λόγους αλλά αυτό δεν είναι δεσμευτικό για το πυσδε.

η προτεραιότητα για τις τοποθετήσεις είναι
υπάλληλοι ή τέκνα τους που πάσχουν απο
ομόζυγο μεσογειακή αναιμία
σκλήρυνση κατά πλάκας
καρκίνο σε μεταστατικό στάδιο
νόσο του  Crohn
 σύνδρομο  down
σύζυγοι ενστόλων
μέλη οτα /κεδκε   
ΌΛΟΙ οι ανωτέρω συγκρίνονται μόνο μεταξύ τους αλλά πριν απο όλους τους άλλους.

υπάρχουν και μερικες άλλες σοβαρές ασθένειες που αναφέρονται μεταξύ άλλων ως εξής :
 Οι εκπαιδευτικοί που έχουν παιδιά τα οποία χρειάζονται ειδική θεραπευτική αγωγή ή εκπαίδευση και είναι τυφλά, κωφά ή βαρήκοα, αυτιστικά, σπαστικά πάσχουν από μεσογειακή αναιμία, που χρήζει μεταγγίσεων αίματος, λευχαιμία, αιμορροφιλία, χρόνια νεφρική ανεπάρκεια σε στάδιο αιμοκάθαρσης, ΑΙDS, σύνδρομο DΟWΝ και σκλήρυνση κατά πλάκας τετραπληγικής ή παραπληγικής μορφής καρκίνο σε μεταστατικό στάδιο και νόσο του Crohn. Για την απόδειξη των λόγων αυτών απαιτείται βεβαίωση Β/θμιας Υγειονομικής Επιτροπής στην οποία θα εκτίθεται και το ιστορικό της ασθένειας.
Οι εκπαιδευτικοί που οι ίδιοι ή οι σύζυγοί τους πάσχουν από μεσογειακή αναιμία που χρήζει μεταγγίσεων αίματος, λευχαιμία, αιμορροφιλία, χρόνια νεφρική ανεπάρκεια σε στάδιο αιμοκάθαρσης, ΑΙDS και σκλήρυνση κατά πλάκας τετραπληγικής ή παραπληγικής μορφής καρκίνο σε μεταστατικό στάδιο και νόσο του Crohn. Για την απόδειξη των λόγων αυτών απαιτείται βεβαίωση Β/θμιας Υγειονομικής Επιτροπής στην οποία θα εκτίθεται και το ιστορικό της ασθένειας.

αν ξέχασα κάποιες κατηγορίες, παρακαλώ συμπληρώστε!  Πάντως οι ανήκοντες σε ειδικές κατηγορίες δεν είναι κάποια αξιοζήλευτη κατηγορία. καλό είναι να τους αντιμετωπίζουμε με σεβασμό.
bitchoula εισαι απιθανη!μακαρι οι μισοι συναδελφοι των γραφειων να ειχαν τις γνωσεις κ την καλή διαθεση να βοηθησουν!
μεταξυ μας, οι ειδικες κατηγοριες ειναι στην ουσια διευρυμενες, μονο που το "λατρευτο" ΥΠΔΒΜΘ ειναι το μονο που δεν βοηθαει κ τις υπολοιπες, πχ. αν καποιος με 67% αναπηρια κ ανω προσλαμβανοταν σε αλλο υπουργειο, θα επιανε οργανικη κοντα στο σπιτι του ( στην αναλογη υπηρεσια ), εχω αντιστοιχα παραδειγματα...
αλλα βλεπεις η ευαισθησια του υπουργειου μας εξαντλειται στην 3τια κ στις ασθενειες του ΠΔ50/96, που να σοβαρολογουμε δεν επιτρεπουν στον ανθρωπο να κανει μακροπροθεσμα σχεδια, τον αρτον ημων τον επιουσιον...!
αλλα τι να πει κανεις για τους ξεφτιλες καρεκλοκενταυρους;
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #594 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 05:00:50 μμ »
α παιδιά, σας ευχαριστώ αλλα νομίζω ότι κάνω απλά το αυτονόητο....βέβαια αυτό ενίοτε μου δημιουργεί προβλήματα - όπως το αμίμητο των τελευταίων ημερών " γιατί δίνουνε αντικείμενα και κωδικούς μόνο σ εσένα;" 
....έλα μου ντε..... είναι επειδή οι άλλοι ξεσκίζονται ποιό αντικείμενο να πρωτοπάρουν - γιαυτό..
δε βαριέσαι... ο καθένας κάνει ό,τι μπορεί...

επί του θέματος τώρα :
arismari τι εννοείς για τις ανακλήσεις; ποιές ανακλήσεις; ( των αποσπάσεων, των καταργήσεων σχολικών μονάδων, κάτι άλλο; )

dmath εννοείς ότι ο συνάδελφος / μελος οτα ζητούσε απόσπαση εντός πυσδε;
στην περίπτωση αυτή πρώτα γίνονται οι  τοποθετήσεις των σε διάθεση ΩΣΤΟΣΟ αν έχουν ειδικές κατηγορίες απο αποσπαση ας πούμε, είναι υποχρεωμένοι να αφήσουν θέσεις και για αυτούς. Μπορεί δηλαδή το πυσδε να μοιράσει με αναολογικό τρόπο τα κενά :πχ πέντε για τους διάθεση, δύο για τους από απόσπαση , 1 για νεοδιόριστο ώστε να εξυπηρετηθούν όσο το δυνατόν περισσότεροι.

tinakipe17 σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια . Εύχομαι γρήγορα να βρεις το δρόμο σου στη δημόσια εκπ/ση - αν και οι πιο πολλοί θα δούμε ως φαίνεται την πόρτα της εξόδου.. :( :(

pizza  ξέρω βρε κορίτσι - αυτό το τραγελαφικό με εσάς τους περσινούς διορισμένους ως ειδική κατηγορία που μετά δεν εντάσσεστε πουθενά είναι απ΄τ΄Άγραφα!! τι να πω.... δεν υπάρχει κάτι νεότερο στον τομέα αυτό!! Υπομονή....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος dmath

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #595 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 05:09:42 μμ »

dmath εννοείς ότι ο συνάδελφος / μελος οτα ζητούσε απόσπαση εντός πυσδε;
στην περίπτωση αυτή πρώτα γίνονται οι  τοποθετήσεις των σε διάθεση ΩΣΤΟΣΟ αν έχουν ειδικές κατηγορίες απο αποσπαση ας πούμε, είναι υποχρεωμένοι να αφήσουν θέσεις και για αυτούς. Μπορεί δηλαδή το πυσδε να μοιράσει με αναολογικό τρόπο τα κενά :πχ πέντε για τους διάθεση, δύο για τους από απόσπαση , 1 για νεοδιόριστο ώστε να εξυπηρετηθούν όσο το δυνατόν περισσότεροι.


Aπλά ανησυχώ μη χάσω και πιθανή οργανική μελλοντικά αφού μένουμε κοντά και έχω περισσότερα μόρια ...
Το σύμπαν είναι άπειρο , η βλακεία των ανθρώπων είναι άπειρη ! Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος !
                                              ''Αλμπερτ Αινστάιν''

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #596 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 05:13:56 μμ »
αν ανήκει στην ιδια περιοχή μετάθεσης τότε ναι, ως ειδική κατηγορία προηγείται... αλλά εικάζω πως δεν ανήκει στην ίδια περιοχή - δεδομένου οτι ήρθε απο απόσπαση, έτσι δεν είναι;
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος dmath

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #597 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 05:16:37 μμ »
αν ανήκει στην ιδια περιοχή μετάθεσης τότε ναι, ως ειδική κατηγορία προηγείται... αλλά εικάζω πως δεν ανήκει στην ίδια περιοχή - δεδομένου οτι ήρθε απο απόσπαση, έτσι δεν είναι;
Αν του χρόνου πάρει 'ομως μετάθεση ;
Το σύμπαν είναι άπειρο , η βλακεία των ανθρώπων είναι άπειρη ! Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος !
                                              ''Αλμπερτ Αινστάιν''

Αποσυνδεδεμένος arismari

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #598 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 05:24:36 μμ »
Συγγνώμη δεν διευκρίνισα! Μιλάω για ανακλήσεις αποσπάσεων.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #599 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 05:31:42 μμ »
αν ανήκει στην ιδια περιοχή μετάθεσης τότε ναι, ως ειδική κατηγορία προηγείται... αλλά εικάζω πως δεν ανήκει στην ίδια περιοχή - δεδομένου οτι ήρθε απο απόσπαση, έτσι δεν είναι;
Αν του χρόνου πάρει 'ομως μετάθεση ;

α εκεί τα πρόγματα γίνονται ζόρικα... θα προσπαθήσω μές τον κακό χαμό αύριο να το τσεκάρω πάντως για σίγουρα και θα σου πω....αλλιώς θυμησέ το μου σε ύστερη φάση ...

Συγγνώμη δεν διευκρίνισα! Μιλάω για ανακλήσεις αποσπάσεων.

υπάρχουν δύο ειδών ανακλήσεις :
αυτές με αίτηση του ενδιαφερόμενου που γινεται αυτόματα δεκτή και
αυτές που δόθηκαν απο λάθος υπολογισμό μορίων για τις οποίες πρέπει να συγκληθεί πάλι το κυσδε και να αποφασίσει. Επειδή όμως τα μέλη του κυσδε είναι ταυτόχρονα και διευθυντές εκπ/σης και τώρα τρέχουν οι τοποθετήσεις των εκπ/κών αυτό δεν προβλέπεται άμεσα....ίσως πιο μετά μες το μήνα ...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος dmath

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #600 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 05:33:51 μμ »
Ok όντως η προσφορά σου είναι σημαντική !

Καλό απόγευμα !
Το σύμπαν είναι άπειρο , η βλακεία των ανθρώπων είναι άπειρη ! Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος !
                                              ''Αλμπερτ Αινστάιν''

Αποσυνδεδεμένος arismari

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #601 στις: Σεπτέμβριος 11, 2011, 05:35:40 μμ »
αν ανήκει στην ιδια περιοχή μετάθεσης τότε ναι, ως ειδική κατηγορία προηγείται... αλλά εικάζω πως δεν ανήκει στην ίδια περιοχή - δεδομένου οτι ήρθε απο απόσπαση, έτσι δεν είναι;
Αν του χρόνου πάρει 'ομως μετάθεση ;

α εκεί τα πρόγματα γίνονται ζόρικα... θα προσπαθήσω μές τον κακό χαμό αύριο να το τσεκάρω πάντως για σίγουρα και θα σου πω....αλλιώς θυμησέ το μου σε ύστερη φάση ...

Συγγνώμη δεν διευκρίνισα! Μιλάω για ανακλήσεις αποσπάσεων.

υπάρχουν δύο ειδών ανακλήσεις :
αυτές με αίτηση του ενδιαφερόμενου που γινεται αυτόματα δεκτή και
αυτές που δόθηκαν απο λάθος υπολογισμό μορίων για τις οποίες πρέπει να συγκληθεί πάλι το κυσδε και να αποφασίσει. Επειδή όμως τα μέλη του κυσδε είναι ταυτόχρονα και διευθυντές εκπ/σης και τώρα τρέχουν οι τοποθετήσεις των εκπ/κών αυτό δεν προβλέπεται άμεσα....ίσως πιο μετά μες το μήνα ...
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Δηλαδή αν κατάλαβα καλά στις ανακλήσεις μετά από αίτηση του ενδιαφερόμενου η απάντηση δίνεται αμέσως;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 465
Σύνολο: 466

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.