*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2011  (Αναγνώστηκε 228251 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #686 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 05:36:23 μμ »
δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό. Η διαδικασία καλώς έγινε έτσι. Αυτοί που είναι στη διάθεση πυσπε προηγούνται στις τοποθετήσεις αυτών που έρχονται με απόσπαση ή απο τη β/θμια. Καλώς λοιπόν έγινε έτσι και μπράβο στο πυσπε που τήρησε τη διαδικασία.
Ελπιζω πάντως να μη σε στείλανε πολύ μακριά.  :) :) 
αν και εδώ που τα λέμε, ευτυχώς που υπάρχουν και τα δημοτικά γιατί οι ειδικότητες κάπως βολεύονται...Σκέψου να ήσουν θεολόγος ή οικονομολόγος ή ακόμα και μαθηματικός και να ψαχνόσουν;
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:42:18 »

Αποσυνδεδεμένος melo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #687 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 05:47:39 μμ »
 Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Αποσπάστηκα σε διπλανό νομό απο τον τόπο διαμονής μου. Είχα μόρια και με έβαλαν σχετικά κοντά. Υπήρχαν και πιο κοντινά τα οποία όπως προανέφερα τα πήραν άλλοι συνάδελφοι. Αν είναι έτσι το σωστό καλώς το έκαναν, εγώ είμαι πάντα με το δίκιο. Ξέρεις φέτος με τις ειδικότητες έγινε το παράδοξο, ένω η προκήρυξη έδινε το δικαιώμα οι της Δευτεροβάθμιας να δηλώσουν και πρωτοβάθμια με τα ίδια κριτήρια επιλογής, βγήκαν πρώτα οι αποσπάσεις της πρωτοβάθμιας, με αποτέλεσμα να μπούν σε νομούς με λιγότερα μόρια και άλλοι με παιδιά ακόμα και τρίτεκνοι έμειναν απέξω. Έγινε μπάχαλο, βέβαια μετά που το κατάλαβαν απο το Υπουργείο έιπαν ότι του χρόνου θα το διορθώσουν. Ξέρεις κάτι για αυτό? Σε ευχαριστώ και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #688 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 05:53:25 μμ »
ναι αυτό πράγματι έγινε...μάλλον απο κεκτημένη ταχύτητα...(δηλ. κάποιος λέγοντας α/θμια πάει αυτόματα στους δασκάλους οπότε σου λέει, οκ δεν εμπλέκονται εδώ οι καθηγητές...). Δεν υπάρχει πάντως, επισήμως τουλάχιστον, κάτι νεότερο επ΄αυτού.

 :) :) :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος melo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #689 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 05:56:19 μμ »
Ευχαριστώ και πάλι, ευτυχώς που έχουμε και σένα..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:42:18 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #690 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 05:58:27 μμ »
 ;D ;D ;D   και χωρίς εμένα πάλι την άκρη θα τη βρίσκατε....απλά εγώ το κάνω πιο γρήγορο.... ;D ;D ;D ;D
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #691 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 07:12:45 μμ »
;D ;D ;D   και χωρίς εμένα πάλι την άκρη θα τη βρίσκατε....απλά εγώ το κάνω πιο γρήγορο.... ;D ;D ;D ;D

Και πιο εύκολο!!!
Γιατί, δε θέλει κόπο, θέλει τρόπο ;) :)
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος menelaos3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φωτογραφία για τις πιο υπέροχες αναμνήσεις.
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #692 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 12:59:42 πμ »
Bitch να σε ρωτήσω κάτι τελευταίο(για σήμερα... :))
Ποιοι προηγουνται στις τοποθετήσεις??Είναι πρώτα όσοι είναι στη διάθεση και μετά οι αποσπασμενοι ή συνεξετάζονται?

η σειρά είναι
- υπεράριθμοι
- διάθεση
-αποσπάσεις εντός πυσδε
- αποσπασθέντες εκτός πυσδε
- νεοδιόριστοι...
αν συμβαίνει κάτι άλλο είναι παράνομο

Το ότι οι αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ προηγούνται από τις αποσπασεις που έχουν έρθει εκτός ΠΥΣΔΕ σε ποιό νομο υπάρχει και που το λέει ακριβώς; Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #693 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 10:38:26 πμ »
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι την bitch ή όποιον άλλον από εσάς γνωρίζει. Τοποθετήθηκα προσωρινή στην Κάρπαθο με πρώτο τόπο διορισμού πέρυσι την Δ' Δωδεκανήσων αλλά ο διευθυντής πήρε κάποιον άλλον μόνιμο που περίσσευε λέει από άλλο σχολείο του νησιού. Κι έτσι εγώ που γυρνάω από την άδειά μου το Νοέμβρη στις 19 δεν ξέρω ακόμα που θα είμαι. Στη Δευτεροβάθμια μου είπαν να στείλω μια αίτηση που να λέω τους λόγους για τους οποίους αιτούμαι μεγαλύτερο νησί (έχω ένα μωράκι 10 μηνών). Αλλά το θέμα είναι ότι δεν ξέρουν κι αυτοί πότε θα με ενημερώσουν και που θα με στείλουν. Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις? Περιμένουμε στο ακουστικό μας τελευταία στιγμή και πάμε όπου μας στείλουν? Κι αν το Νοέμβρη δεν έχει κενές θέσεις στη Δ΄ Δωδεκανήσου πάω π.χ. και στην Α' ? Κι αν ναι με τι μόρια?
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #694 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 11:14:06 πμ »
Κι αν το Νοέμβρη δεν έχει κενές θέσεις στη Δ΄ Δωδεκανήσου πάω π.χ. και στην Α' ? Κι αν ναι με τι μόρια?

Ναι μπορεί να πας Α για τις ανάγκες της υπηρεσίας . Σε αυτή την περίπτωση παίρνεις τα περισσότερα μόρια ( δηλαδή της Δ ) .

Αν είχες κάνει αίτηση απόσπασης για την Α  τότε θα έπαιρνες τα μόρια της Α .

Υ.Γ.  καλά τα λέω ?   διορθώστε αν κάνω λάθος .

Αποσυνδεδεμένος katerinaaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #695 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 07:56:27 μμ »
Ερώτηση: Οι αποσπασμενοι από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ συνεξετάζονται με τους αποσπασμένους απο άλλο ΠΥΣΠΕ και η τοποθέτηση γίνεται με βάση τα μόρια; ή προηγούνται οι αποσπασμένοι από ΠΥΣΠΕ;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #696 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 08:16:56 μμ »
οι αποσπασμένοι εντός /εκτός  (και επι τα αυτά ) μπορεί και να συνεξετάζονται. Το κάθε πυσδε/πυσπε ωστόσο μπορεί να αποφασίσει αν θα υπολογισθούν μόρια μετάθεσης ή μόρια αποσπασης.
Ωστόσο, εφόσον συνεξετάζονται δε γίνεται πχ για τους εντός πυσδε/πυσπε να έχεις μόρια μετάθεσης και για τους εκτός μόρια απόσπασης. σ αυτές τις περιπτώσεις ο τρόπος υπολογισμού μορίων πρέπει να συμπίπτει...  ( εξαιρεση αποτελεί μόνο το σημείο που ΔΕΝ συνεξετάζονται οι αποσπασθέντες εντός πυσπε και αυτοί από άλλα πυσπε ή άλλα πυσδε).

khkh  μια χαρά τα λες!! Εύγε τέκνον μου!! ;D ;D

Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #697 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 12:15:24 μμ »
Έχω την αίσθηση ότι σε κάποια ΠΥΣΔΕ υπήρχαν κάποιοι στη διάθεση , πήγαν αποσπασμένοι , πήραν αναπληρωτές και  όλοι μαζί είναι πιο πολλοί από τα λειτουργικά κενά .  Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση ?

ΜΠΑΧΑΛΟ!!  ;D ;D ;D ;D 
οι αποσπασμένοι και οι αναπληρωτές πήγαν με βάση τα κενά που δηλώθηκαν...αν δηλώθηκαν λάθος....
τότε απλά όλοι περιμένουν...

Ακόμα περιμένουμε ... 

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #698 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 03:57:20 μμ »
Τελευταία νέα: στην Α Αθήνας οι τοποθετήσεις θα γίνουν έως την ερχόμενη Πέμπτη, ενώ τους αναπληρωτές(δυστυχώς για εμάς, ευτυχώς για εσάς) θα θα αργήσουν να τους τοποθετήσουν, καθώς θα προηγηθεί η Β Φάση αποσπάσεων όπως όλα δείχνουν.Όμως, ενώ συνάδελφοι κάνουν λόγω για κενά σε σχολεία της Γκράβας, το ΠΥΣΔΕ θεωρεί ότι περισσεύουν οι καθηγητές στην Α Αθήνας και μάλιστα υπάρχει περίπτωση και ορισμένοι από τους υπεράριθμους ή στη διάθεση ή αποσπασμένους να ξανακληθούν να δηλώσουν κενά, ενώ οι αναπληρωτές είναι πλέον σίγουρο ότι μετακινούμαστε στα όρια του Ν.Αττικής.....

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #699 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 04:02:02 μμ »
οι λόγοι που συμβαίνουν αυτά είναι κυρίως δύο:
ο ένας είναι η τοποθέτηση των υποδιευθυντών. Καθώς ακόμα αυτό το θέμα δεν έχει ξεκαθαρίσει σε διάφορα σχολεία, αυτό σημαίνει ότι και τα κενά ειναι στον αέρα. Αν ας πούμε κάποιος γίνει υποδ/ντής τότε πρέπει να δοθεί το κενό του ως λειτουργικό ( δεδομένου ότι αυτός δεν θα έχει πλήρες ωράριο)Ωστόσο, αν υπάρχει άνω του ενός υποψήφιοι δεν ξέρεις σε ποιά ειδικότητα θα βγει τελικά το κενό για να το δώσεις ή για να τοποθετήσεις κάποιον στην διάθεση.

ο δεύτερος λόγος είναι το περιβόητο project.  Σε αυτή την περίπτωση δίνονται ή χάνονται κενά εξαιτίας του τριώρου του project.  Αν ας πούμε ήταν κάποιος στη διάθεση με εννέα ώρες ( και άρα χωρίς οργανική ) με την ανάθεση του project  βγάζει 12 και άρα οργαινική - ή έστω στην παρούσα φάση λειτουργικό κενό!!

Για το λόγο αυτό θα δούμε ακόμα πολλές αναδιατάξεις των κενών και των τοποθετήσεων. Υπομονή!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161205
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 623
Σύνολο: 634

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.