*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2011  (Αναγνώστηκε 228231 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #728 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 12:23:26 πμ »
Γιατί, πολύ απλά, έγινε στο νομό της, στον οποίο υπολόγιζε ότι θα είναι και την επόμενη χρονιά. ;)

ακόμα καλύτερα τότε!! ούτως ή άλλως τις προσλήψεις των αναπληρωτών τις κάνει το υπουργείο επομένως τον τοπικό δ/ντή δεν τον έχει ανάγκη ως προς τούτο...τώρα δηλαδή τι φοβάται; μην την πάρει απο κακό μάτι; Κάτι τέτοιους μετά τους έχουνε στα ώπα ώπα λέμεεεε
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:49:57 »

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #729 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 12:31:27 πμ »
Μαζί σου, αλλά απλώς σου αναφέρω το σκεπτικό της.

Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #730 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 04:52:12 μμ »
Παιδιά ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ. Ξέρεις κάποιος εάν επιτρέπεται η αλλαγή σχολείου  στους νεοδιοριζομένους του 2010; Όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει άμεσα. Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #731 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 04:59:40 μμ »
επιτρέπεται για τις ανάκγες της υπηρεσίας - μην ξεχνάς ότι τοποθετείστε σε λειτουργικό κενό ( άρα ανά πάσα στιγμή μπορεί να πάψει να θωρείται κενό..). Ωστόσο γίνε πιο συγκεκριμένη - με ποιον τροπο γίνεται η αλλαγή;
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:49:57 »

Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #732 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 05:15:16 μμ »
bitch, εννοώ να ζητήσει ο ίδιος ο νεοδιόριστος του 2010 την αλλαγή σχολείου επιτρέπεται; Από ένα σχολείου της υπαίθρου προς ένα σχολείο της πόλης; Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #733 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 05:43:03 μμ »
ααααααααααααα όχι , αυτο δεν επιτρέπεται....είναι κάτι σαν αίτηση αποσπασης και αυτό απαγορεύεται...ακομα και αίτηση τροποποίησης τοποθέτησης δεν μπορεί να γίνει δεκτή στην περίπτωση αυτή - γιατί είναι αίτηση που υποβάλει ο ίδιος ο εκπ/κός και έτσι δεν γίενται δεκτή σε αυτή την περίπτωση.... μόνο αν γίνει χωρίς αίτησή του απο το πυσδε.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #734 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 08:37:16 μμ »
Μπορεί ο αναπληρωτής αφού έχει τοποθετηθεί να ζητήσει αλλαγή σχολείου-πιο κοντά στο κέντρο-και να το πετύχει; Μπορεί ο αναπληρωτής και δεν μπορεί ο περσινός νεοδιόριστος; Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #735 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 08:43:33 μμ »
ο αναπληρωτής μπορεί να το πετύχει στην περιπτωση που ταυτόχρονα συμβαίνει να έχει ανοιξει αλλού κενό και τη θέση του αναπληρωτή να την ζητάει άλλος μόνιμος .  Επομένως ναι, μπορεί να το πετύχει. Το Υπουργείο είναι υπεύθυνο για τον διορισμό του αναπληρωτή. Η τοποθέτηση είναι δουλειά του προισταμένου όμως.
ο αναπληρωτής διέπεται απο άλλες διατάξεις απο αυτές που διέπεται ο νεοδιόριστος, επομένως ναι, μπορεί να συμβαίνει και αυτό.....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #736 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 08:49:06 μμ »
Αν ο αναπληρωτής έχει τοποθετηθεί στην πρώτη φάση και κάνει αίτηση για να αλλάξει σχολείο και τοποθετείται τώρα σε σχολείο που έχει ζητήσει μέσα στην πόλη μπορεί να φύγει ακόμα και εαν καλυφθεί το κενό του από άλλο αναπληρωτή της τρίτης φάσης; Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #737 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 08:57:34 μμ »
ο αναπληρωτής δε μπορεί να αντικατασταθεί απο άλλον αναπληρωτή.....

βέβαια στην Ελλάδα όλα γίνονται , πάντως νομιμως αυτό δεν γινεται!  ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bubblegum

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #738 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 09:01:08 μμ »
και όμως γίνεται, όπως είπες και εσύ bitch στην Ελλάδα όλα γίνονται.............

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #739 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 11:04:10 μμ »
..ακομα και αίτηση τροποποίησης τοποθέτησης δεν μπορεί να γίνει δεκτή στην περίπτωση αυτή - γιατί είναι αίτηση που υποβάλει ο ίδιος ο εκπ/κός και έτσι δεν γίενται δεκτή σε αυτή την περίπτωση..
Απορία: οι νεοδιόριστοι του 2010 από πότε θα αποκτήσουν το δικαίωμα να κάνουν αίτηση τροποποίησης τοποθέτησης, όπως δικαιούνται να κάνουν άλλοι μόνιμοι;
  

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #740 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 08:35:45 μμ »
BITCHHHHH ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ!εκανα ενσταση  στο πυσπε και στον προισταμενο για την τοποθετηση μου σε  ενισχυτικη διδασκαλια !ειμαι υπεραριιμη..δικαιουμαι θεση στο σχολειο που συγχωνευτικε το σχολειο μου το αρχικο..και βαλανε 3 δασκαλους σε ενα λειτουργικο κενο (ταξη ) ο ενας απο αυτους εφυγε με  αποσπαση στην δευτερη φαση νεοδιοριστος βεβαια ειδικη κατηγορια !ημουνα λοιπον εγω ο νεοδιοριστος και ενας με αποσαπση εντος πυσπε..αρχικα  με τοποθετησανε και καλα εκει  για ολοημερο.για το οποιο να πω οτι δεν ειχαμε καν ουτε μια αιτηση..προσπαθουσανε  για κακη τους τυχη να το ανοιξουν αλλα δεν καταφεραν οποτε..τι εγινε ο αποσπασμενος πηρε την ταξη (που νομιζω προηγουμαι) ο νεοδιοριστος εφυγε με αποσπαση  και εγω εμεινα για να κανω ενισχυτικη,,η ενστασημου ειναι οτι κανονικα προηγουμαι στο λειτουργικο κενο ταξη..και αν προκυψει ολοημερο η ενισχυτικη τοτε πρεπει το πυσπε και μετα απο μενα να τοποθετησει δασκαλοους για αυτες τις δυο θεσεις!(στα λεω περιληπτικα )εκανα ενσταση στο πυσπε παμε για την δευτερη εβδομαδα που εχει περασει και κανεις δεν μου εχει απαντησει..τι κανω τωρα ????????ΣΟΣ ΕΚΜΠΕΜΠΩ!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος vasileiosvasilopoulos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #741 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 08:45:43 πμ »
Καλημερα  σε  όλους. Μια  ερωτηση  ηθελα  να  κανω. Οι  αποσπασμενοι  απο  αλλα  ΠΥΣΔΕ  τοποθετουνται  με  αποκλειστικο  κριτηριο  τα  μορια  αποσπασης  τους  ή
α. μπορει  το  πυσδε  να  συνεκτιμησει  τυχον  κοινωνικα  κριτηρια?
β. μπορει ο  προισταμενος  να  τοποθετησει  κατα  το  δοκουν, παραβιαζοντας  τη  σειρα  που  εχουν  οι  αποσπασμενοι  βασει  των  μοριων  αποσπασης?
Θα  διευκολυνε  τα  μεγιστα  στις  κινησεισ  μου  η  παραθεση  λινκ  με  σχετικη  εγκυκλιο, π/δ, ή  νομο. Μερσι  εκ  των  προτερων!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161203
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 680
Σύνολο: 689

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.