*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2011  (Αναγνώστηκε 228202 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος adria

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #742 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 09:06:25 πμ »
καλημερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω επιτρεπεται να τοποθετει ο προισταμενος αποσπασμενους και αναπληρωτες ταυτοχρονα ? στα ιδια κενα? και πως γινεται συναδελφος να παιρνει μμορια δυσπροσιτου ενω εχει παει σε σχολειο πολης?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:30:31 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #743 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 09:53:47 πμ »
BITCHHHHH ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ!εκανα ενσταση  στο πυσπε και στον προισταμενο για την τοποθετηση μου σε  ενισχυτικη διδασκαλια !ειμαι υπεραριιμη..δικαιουμαι θεση στο σχολειο που συγχωνευτικε το σχολειο μου το αρχικο..και βαλανε 3 δασκαλους σε ενα λειτουργικο κενο (ταξη ) ο ενας απο αυτους εφυγε με  αποσπαση στην δευτερη φαση νεοδιοριστος βεβαια ειδικη κατηγορια !ημουνα λοιπον εγω ο νεοδιοριστος και ενας με αποσαπση εντος πυσπε..αρχικα  με τοποθετησανε και καλα εκει  για ολοημερο.για το οποιο να πω οτι δεν ειχαμε καν ουτε μια αιτηση..προσπαθουσανε  για κακη τους τυχη να το ανοιξουν αλλα δεν καταφεραν οποτε..τι εγινε ο αποσπασμενος πηρε την ταξη (που νομιζω προηγουμαι) ο νεοδιοριστος εφυγε με αποσπαση  και εγω εμεινα για να κανω ενισχυτικη,,η ενστασημου ειναι οτι κανονικα προηγουμαι στο λειτουργικο κενο ταξη..και αν προκυψει ολοημερο η ενισχυτικη τοτε πρεπει το πυσπε και μετα απο μενα να τοποθετησει δασκαλοους για αυτες τις δυο θεσεις!(στα λεω περιληπτικα )εκανα ενσταση στο πυσπε παμε για την δευτερη εβδομαδα που εχει περασει και κανεις δεν μου εχει απαντησει..τι κανω τωρα ????????ΣΟΣ ΕΚΜΠΕΜΠΩ!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

σύμφωνα με το αρ.15 του πδ50/96 το συμβούλιο ΠΥΣΠΕ- οφειλει να απαντήσει και να οριστικοποιήσει τις αποφάσεις του εντός πέντε ημερών απο την υποβολή της ένστασης. Περίμενε ως τη Δευτέρα - που θα είναι η έκτη μέρα - και υπέβαλε εκ νέου ένσταση με όλα τα δεδομένα την οποία όμως αυτή τη φορά κοινοποιείς σε περιφέρεια και υπουργείο. Θα αναφέρεις όλα τα γεγονότα - πώς προέκυψες υπεράριθμη, με ποιά απόφαση τοποθετήθηκαν τρεις στο ίδιο κενό, με ποιά απόφαση έφυγε ο νεοδιόριστος, πώς ο αποσπασμένος τοποθετήθηκε πριν απο σένα, πότε υπεβαλες την ένσταση, την  ημερομηνία που δεν είχες ακόμα λάβει απάντηση, τη σχετική νομοθεσία. Εφόσον το επιθυμείς μπορείς επίσης να αναφέρεις το ΠΥΣΠΕ για κωλυσιεργία.

πριν το κάνεις πάντως, βεβαιώσου ότι κι εσύ έχεις τηρήσει όλες τις προθεσμίες και έχεις κριθεί υπεράριθμη βάσει των διατάξεων.

Καλημερα  σε  όλους. Μια  ερωτηση  ηθελα  να  κανω. Οι  αποσπασμενοι  απο  αλλα  ΠΥΣΔΕ  τοποθετουνται  με  αποκλειστικο  κριτηριο  τα  μορια  αποσπασης  τους  ή
α. μπορει  το  πυσδε  να  συνεκτιμησει  τυχον  κοινωνικα  κριτηρια?
β. μπορει ο  προισταμενος  να  τοποθετησει  κατα  το  δοκουν, παραβιαζοντας  τη  σειρα  που  εχουν  οι  αποσπασμενοι  βασει  των  μοριων  αποσπασης?
Θα  διευκολυνε  τα  μεγιστα  στις  κινησεισ  μου  η  παραθεση  λινκ  με  σχετικη  εγκυκλιο, π/δ, ή  νομο. Μερσι  εκ  των  προτερων!

επειδή φέτος ήταν η πρώτη φορά μοριοδότησης των αποσπάσεων απο πυσδε σε πυσδε δεν υπάρχει συγκεκριμένη διάταξη για το πώς υπολογίζονται τα μόρια. Το σαφές είναι ότι οι αποσπασμένοι κρίνονται μεταξύ τους. Αν οι αιτήσεις τους συνεξετάζονται με αυτές όσων αιτούνται απόσπασης εντός του ίδιου πυσδε τότε υπολογίζονται τα μόρια μεταθέσεων ( μαζί με τα λεγόμενα "κοινωνικά" μόρια - απο παιδιά, εντοπιοτητα, συνυπηρέτηση κτλ). Αν κρίνονται μόνοι τους είναι δυνατον η κρίση να βασιστει στα μόρια απόσπασης -τα οποία επίσης περιλαμβανουν τα κοινωνικά μόρια.

καλημερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω επιτρεπεται να τοποθετει ο προισταμενος αποσπασμενους και αναπληρωτες ταυτοχρονα ? στα ιδια κενα? και πως γινεται συναδελφος να παιρνει μμορια δυσπροσιτου ενω εχει παει σε σχολειο πολης?

τι ακριβώς εννοεις; γίνεται να τοποθετηθούν με την ίδια πράξη του πυσδε αλλά δεν συνεξετάζονται οι αιτήσεις τους. Οι αποσπασμένοι προηγούνται ενώ οι αναπληρωτές τοποθετούνται τελευταιοι στα κενά που υπολείπονται.
Τοποθέτηση εκπ/κών στο ίδιο κενό είναι δυνατον να συμβεί εφόσον αμέσως μετά ο ένας εκ των δύο μετακινηθεί πάλι σε άλλη σχολική μονάδα. Πχ αναπληρωτής έχει προσληφθει στην Α περιοχή γιατί το πυσδε ζήτησε αναπληρωτή πριν τη β' φάση των αποσπάσεων..Στο μεταξύ έγιναν και οι αποσπάσεις και προέκυψε ένας αποσπασμενος που διεκδικεί το ίδιο κενό. Αποσπασμένος απο άλλο πυσδε έχει δηλώσει το ίδιο σχολείο που έχει κενό και είναι και το μοναδικό με κενό , πρώτο στην αίτηση προτίμησής του. Εφόσον ο αποσπασμένος προηγείται στις τοποθετήσεις, τοποθετείται εκεί. Ωστόσο ο αναπληρωτής προσλήφθη για την συγκεκριμένη περιοχή. Τοποθετείται και αυτός εκεί και κατόπιν μπορεί να αποσπασθεί σε άλλη  περιοχή ή σχολείο προκειμενου να μην απολυθεί.

μόρια δυσπρόσιτου παίρνει κάποιος όταν τοποθετηθεί σε αυτο και κατόπιν διατεθεί ολικά ή μερικά σε σχολείο με λιγότερα μόρια, οπότε και κρατά ως προς τη μοριοδότηση το σχολείο με τα περισσσότερα μόρια.

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2011, 09:58:23 πμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος vasileiosvasilopoulos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #744 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 12:54:48 μμ »
Σε  ευχαριστω  για  την  απαντηση  σου! Στο  ΠΥΣΔΕ  που  αποσπασθηκα, 2  συναδελφοι  με  λιγοτερα  μορια  πηραν  σχολεια  τα  οποια  διεκδικουσα. Εκανα  φυσικα  ενσταση  για  τον  ενα  και  τη  δευτερα  πρωι-πρωι  επεται  και  η  ενσταση  για  τον  δευτερο. Θα  επικαλεστώ  αυτο  που  γραφεις, περι  συγκρισης  των  αποσπασθεντων  βασει  των  μοριων  αποσπασης  τους  (που  εμπερικλειουν  και  κοινωνικους  λογους). Υπαρχει  περιπτωση  να  την  κερδισω? Ευχαριστω  εκ  των  προτερων!
BITCHHHHH ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ!εκανα ενσταση  στο πυσπε και στον προισταμενο για την τοποθετηση μου σε  ενισχυτικη διδασκαλια !ειμαι υπεραριιμη..δικαιουμαι θεση στο σχολειο που συγχωνευτικε το σχολειο μου το αρχικο..και βαλανε 3 δασκαλους σε ενα λειτουργικο κενο (ταξη ) ο ενας απο αυτους εφυγε με  αποσπαση στην δευτερη φαση νεοδιοριστος βεβαια ειδικη κατηγορια !ημουνα λοιπον εγω ο νεοδιοριστος και ενας με αποσαπση εντος πυσπε..αρχικα  με τοποθετησανε και καλα εκει  για ολοημερο.για το οποιο να πω οτι δεν ειχαμε καν ουτε μια αιτηση..προσπαθουσανε  για κακη τους τυχη να το ανοιξουν αλλα δεν καταφεραν οποτε..τι εγινε ο αποσπασμενος πηρε την ταξη (που νομιζω προηγουμαι) ο νεοδιοριστος εφυγε με αποσπαση  και εγω εμεινα για να κανω ενισχυτικη,,η ενστασημου ειναι οτι κανονικα προηγουμαι στο λειτουργικο κενο ταξη..και αν προκυψει ολοημερο η ενισχυτικη τοτε πρεπει το πυσπε και μετα απο μενα να τοποθετησει δασκαλοους για αυτες τις δυο θεσεις!(στα λεω περιληπτικα )εκανα ενσταση στο πυσπε παμε για την δευτερη εβδομαδα που εχει περασει και κανεις δεν μου εχει απαντησει..τι κανω τωρα ????????ΣΟΣ ΕΚΜΠΕΜΠΩ!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

σύμφωνα με το αρ.15 του πδ50/96 το συμβούλιο ΠΥΣΠΕ- οφειλει να απαντήσει και να οριστικοποιήσει τις αποφάσεις του εντός πέντε ημερών απο την υποβολή της ένστασης. Περίμενε ως τη Δευτέρα - που θα είναι η έκτη μέρα - και υπέβαλε εκ νέου ένσταση με όλα τα δεδομένα την οποία όμως αυτή τη φορά κοινοποιείς σε περιφέρεια και υπουργείο. Θα αναφέρεις όλα τα γεγονότα - πώς προέκυψες υπεράριθμη, με ποιά απόφαση τοποθετήθηκαν τρεις στο ίδιο κενό, με ποιά απόφαση έφυγε ο νεοδιόριστος, πώς ο αποσπασμένος τοποθετήθηκε πριν απο σένα, πότε υπεβαλες την ένσταση, την  ημερομηνία που δεν είχες ακόμα λάβει απάντηση, τη σχετική νομοθεσία. Εφόσον το επιθυμείς μπορείς επίσης να αναφέρεις το ΠΥΣΠΕ για κωλυσιεργία.

πριν το κάνεις πάντως, βεβαιώσου ότι κι εσύ έχεις τηρήσει όλες τις προθεσμίες και έχεις κριθεί υπεράριθμη βάσει των διατάξεων.

Καλημερα  σε  όλους. Μια  ερωτηση  ηθελα  να  κανω. Οι  αποσπασμενοι  απο  αλλα  ΠΥΣΔΕ  τοποθετουνται  με  αποκλειστικο  κριτηριο  τα  μορια  αποσπασης  τους  ή
α. μπορει  το  πυσδε  να  συνεκτιμησει  τυχον  κοινωνικα  κριτηρια?
β. μπορει ο  προισταμενος  να  τοποθετησει  κατα  το  δοκουν, παραβιαζοντας  τη  σειρα  που  εχουν  οι  αποσπασμενοι  βασει  των  μοριων  αποσπασης?
Θα  διευκολυνε  τα  μεγιστα  στις  κινησεισ  μου  η  παραθεση  λινκ  με  σχετικη  εγκυκλιο, π/δ, ή  νομο. Μερσι  εκ  των  προτερων!

επειδή φέτος ήταν η πρώτη φορά μοριοδότησης των αποσπάσεων απο πυσδε σε πυσδε δεν υπάρχει συγκεκριμένη διάταξη για το πώς υπολογίζονται τα μόρια. Το σαφές είναι ότι οι αποσπασμένοι κρίνονται μεταξύ τους. Αν οι αιτήσεις τους συνεξετάζονται με αυτές όσων αιτούνται απόσπασης εντός του ίδιου πυσδε τότε υπολογίζονται τα μόρια μεταθέσεων ( μαζί με τα λεγόμενα "κοινωνικά" μόρια - απο παιδιά, εντοπιοτητα, συνυπηρέτηση κτλ). Αν κρίνονται μόνοι τους είναι δυνατον η κρίση να βασιστει στα μόρια απόσπασης -τα οποία επίσης περιλαμβανουν τα κοινωνικά μόρια.

καλημερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω επιτρεπεται να τοποθετει ο προισταμενος αποσπασμενους και αναπληρωτες ταυτοχρονα ? στα ιδια κενα? και πως γινεται συναδελφος να παιρνει μμορια δυσπροσιτου ενω εχει παει σε σχολειο πολης?

τι ακριβώς εννοεις; γίνεται να τοποθετηθούν με την ίδια πράξη του πυσδε αλλά δεν συνεξετάζονται οι αιτήσεις τους. Οι αποσπασμένοι προηγούνται ενώ οι αναπληρωτές τοποθετούνται τελευταιοι στα κενά που υπολείπονται.
Τοποθέτηση εκπ/κών στο ίδιο κενό είναι δυνατον να συμβεί εφόσον αμέσως μετά ο ένας εκ των δύο μετακινηθεί πάλι σε άλλη σχολική μονάδα. Πχ αναπληρωτής έχει προσληφθει στην Α περιοχή γιατί το πυσδε ζήτησε αναπληρωτή πριν τη β' φάση των αποσπάσεων..Στο μεταξύ έγιναν και οι αποσπάσεις και προέκυψε ένας αποσπασμενος που διεκδικεί το ίδιο κενό. Αποσπασμένος απο άλλο πυσδε έχει δηλώσει το ίδιο σχολείο που έχει κενό και είναι και το μοναδικό με κενό , πρώτο στην αίτηση προτίμησής του. Εφόσον ο αποσπασμένος προηγείται στις τοποθετήσεις, τοποθετείται εκεί. Ωστόσο ο αναπληρωτής προσλήφθη για την συγκεκριμένη περιοχή. Τοποθετείται και αυτός εκεί και κατόπιν μπορεί να αποσπασθεί σε άλλη  περιοχή ή σχολείο προκειμενου να μην απολυθεί.

μόρια δυσπρόσιτου παίρνει κάποιος όταν τοποθετηθεί σε αυτο και κατόπιν διατεθεί ολικά ή μερικά σε σχολείο με λιγότερα μόρια, οπότε και κρατά ως προς τη μοριοδότηση το σχολείο με τα περισσσότερα μόρια.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #745 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 01:03:50 μμ »
εσύ είσαι αποσπασμενος από άλλο πυσδε ή στη διάθεση ;
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:30:31 »

Αποσυνδεδεμένος vasileiosvasilopoulos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #746 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 01:13:15 μμ »
ΑΠΟΣΠΑΣΜΕΝΟς  ΑΠΟ  ΑΛΛΟ  ΠΥΣΔΕ  ΣΕ  ΤΑΛΑΙΠΩΡΟ  ΚΕΝΤΡΙΚΟ  ΠΥΣΔΕ!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #747 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 01:17:01 μμ »
στην περίπτωση αυτή θα πρέπει να σου δώσουν εγγράφως το πώς αυτοί τοποθέτησαν τους αποσπασμένους απο άλλα πυσδε - δηλ. αν έλαβαν υπόψη τα μόρια μεταθέσεων ή τα μόρια αποσπάσεων.
Και για τα δύο είναι νόμιμοι εφόσον δεν υπάρχει σαφής οδηγία. Ωστόσο αν έλαβαν υπόψη τα μόρια μεταθέσεων θα έπρεπε να τα είχε βγάλει το πυσδε στο οποίο ανήκεις οργανικά οπότε ενημερώσου απο αυτούς αν τους τα ζήτησαν.

αν πάλι κρίθηκες με βάση τα μόρια αποσπασης, ψάξε αν όντως δε σε ξεπερνούσαν οι άλλοι.
Τέλος, να διευκρινήσεις εγγράφως αν οι αποσπασμενοι κριθήκατε με σύγκριση μεταξύ σας ή αν σας τοποθέτησαν μαζί με αυτούς πουζητούσαν αποσπαση εντός πυσδε και ποιά μόρια χρησιμοποιήθηκαν.

Αφού βρεις όλα αυτά και συνεχίζεις να υπερέχεις στα μόρια, φυσικά και θα δικαιωθείς.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος vasileiosvasilopoulos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #748 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 01:30:41 μμ »
Απαντω  εν  ταχει
1. Οταν  κληθηκαμε  να  δηλωσουμε  σχολεια, δεν  μας  ειπωθηκε  οτι  θα  συγκριθουμε  με  οσους  ηταν  ηδη  σετη  διαθεση  του  πυσδε. Αυτοι  προηγηθηκαν  μαζι  με  πλεοναζοντες-αιτουντες  αποσπαση  εντος  πυσδε- τελουντες  στη  διαθεση, ΚΑΙ  ΜΕΤΑ  τοποθετηθηκαμε  εμεις.
2. Στους  πινακες  τοποθετησεων  των  αποσπασμενων  απο  αλλα  ΠΥΣΔΕ  η  ταξινομηση  εγινε  κατα  φθινουσα  σειρα  (αν  το  διατυπωνω  σωστα), βασει  των    μοριων  ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ  (απο  τα  πιο  πολλα  στα  πιο  λιγα  μορια).
Θεωρω  λοιπον  πως  κριθηκαμε  ΒΑΣΕΙ  ΜΟΡΙΩΝ  ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ, πλην  όμως  καποιο  λαθος  (ανθρωπινο, θελω  να  πιστευω,  καλοπροαιρετως  σκεπτομενος), προεκυψε...Οψομεθα! Και  παλι  μερσι  για  τις  πληροφοριες!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #749 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 01:44:05 μμ »
ωραία!! η σειρά των τοποθετήσεων ακολουθήθηκε κανονικά. Επομένως, εφόσον τοποθετήθήκατε με βάση τα μόρια απόσπασης, και εσύ έχεις περισσότερα από άλλους, καλώς κάνεις και το ψάχνεις.

καλή επιτυχία λοιπόν!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος sw1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #750 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 10:31:39 πμ »

Καλημέρα. Αν υπάρχει κάποια συνάδελφος που να πηγαίνει από Αθήνα προς Χαλκίδα, με δικό της μεταφορικό και να ενδιαφερέται για συνεπιβάτη, ας μου στείλει ένα π.μ

Αποσυνδεδεμένος bala

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #751 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 10:50:12 πμ »

Καλημέρα. Αν υπάρχει κάποια συνάδελφος που να πηγαίνει από Αθήνα προς Χαλκίδα, με δικό της μεταφορικό και να ενδιαφερέται για συνεπιβάτη, ας μου στείλει ένα π.μ

Δεν είναι μάλλον εκπαιδευτικοί, αλλά βρήκα αυτούς.
Aπεργία διαρκείας δεν σημαίνει απεργώ διαρκώς. Σημαίνει δεν δίνω αναφορά στον προϊστάμενο ούτε στον συνδικαλιστή ούτε σε κανένα για το πότε έρχομαι και πότε φεύγω.
Ασπίδες

Αποσυνδεδεμένος sw1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #752 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 11:41:35 πμ »

Καλημέρα. Αν υπάρχει κάποια συνάδελφος που να πηγαίνει από Αθήνα προς Χαλκίδα, με δικό της μεταφορικό και να ενδιαφερέται για συνεπιβάτη, ας μου στείλει ένα π.μ

Δεν είναι μάλλον εκπαιδευτικοί, αλλά βρήκα αυτούς.
bala σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου! Το carpooling ήταν το πρώτο site που κοίταξα,αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να εξυπηρετηθώ από αυτές τις προσφορές. Σκέφτηκα ότι η χαλκίδα είναι αρκετά κοντά και ότι όλο και κάποιος συνάδελφος θα βρεθεί μέσα από το forum...όπως και να χει ευχαριστώ και πάλι!

Αποσυνδεδεμένος vasileiosvasilopoulos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #753 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 04:32:08 μμ »
Σε  επισκεψη  μου  σημερα  στο  ΥΠΗΡ. σΥΜΒΟΥΛΙΟ,
Α. η  μεν  γραμματεας  μου  ειπε  πως  η  συναδελφος  με  τα  λιγοτερα  μορια  προηγηθηκε  και  πηρε  το  σχολειο  που  και  εγω  διεκδικουσα, διοτι  συνετρεχαν  σοβαροι  κοινωνικοι  λογοι. Σε  ερώτηση  μου  ποιοι  ηταν  αυτοι, μου  απαντησε  πως  ειναι  αυστηρα  προσωπικα  δεδομενα, ενω  στην  επομενη  μου  ερώτηση, αν  προσκομισε  δικαιολογητικα, η  απαντηση  ηταν  πως  δεν  θυμαται  (και  γενικα  εδειξε  απροθυμια  οχι  μονο  να  μου  εξηγησει  ποιοι  ηταν  οι  λογοι, αλλα  και  να  συνεχισει  τη  συζητηση  επ'αυτού, καλυπτομενη  πισω  απο  ομοφωνη  αποφαση  του  συμβουλιου).
Β. Ειδα  τον  ιδιο  τον  Διευθυντη  Εκπαιδευσης, ο  οποιος  επισης  μου  ειπε  πως  υπηρχαν  εξαιρετικοι  κοινωνικοι  λογοι  που  επεβαλαν  αυτη  την  παραβιαση  της  σειρας  βασει  μοριων  αποσπασης. Επισης, οι  αιρετοι  μου  ειπαν  τα  ιδια...
Εσυ  (και  οι  υπολοιποι  συναδελφοι  που  παρακολουθειτε  το  θεμα), τι  θα  κανατε?
Ευχαριστω!
ωραία!! η σειρά των τοποθετήσεων ακολουθήθηκε κανονικά. Επομένως, εφόσον τοποθετήθήκατε με βάση τα μόρια απόσπασης, και εσύ έχεις περισσότερα από άλλους, καλώς κάνεις και το ψάχνεις.

καλή επιτυχία λοιπόν!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #754 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 04:35:04 μμ »
θα ζητουσα αυτές τις απαντήσεις εγγράφως και καθώς έχω έννομο συμφέρον θα ζητούσα και επικυρωμένα αντίγραφα των δικαιολογητικών που υπέβαλε ο άλλος εκπ/κός και υπαγορεύουν τους "κοινωνικους λόγους" που επικαλείται αναγράφοντας παράλληλα στην αίτησή μου πως επιφυλάσσομαι για κάθε νόμιμο δικαίωμά μου.

Σε κάθε περίπτωση scripta manet... αλλιώς τα άλλα, είναι " άλλα λόγια να αγαπιόμαστε"....γιατί εντάξει, φυσικά και μπορεί να υφίστανται κοινωνικοί λόγοι αλλά πρέπει και να αποδεικνύονται.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος vasileiosvasilopoulos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #755 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 04:44:21 μμ »
Ευχαριστω  για  την  αμεση  απαντηση. Να  περιμενω  λες  την  εκδικαση  της  ενστασης  που  εκανα  και  μετα  να  προχωρησω  στην  κινηση  που  λες, ή  να  το  κανω  αυριο  κιολας?
Επειτα, δεν  ξερω  θα  εχω  απεναντι  μου  ΟΛΟ  το  συμβουλιο  που  ομοφωνο  αποφασισε  υπερ  του  συναδελφου...Αξιζει  λες?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 553
Σύνολο: 556

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.