*

Αποστολέας Θέμα: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;  (Αναγνώστηκε 20479 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 16, 2011, 07:21:41 μμ »
Σ' εμάς την 28η Οκτωβρίου ο διευθυντής μας ρώτησε αν θέλει κανείς ν' αναλάβει έναν τέτοιο λόγο στην εκκλησία, διευκρινίζοντάς μας παράλληλα πως αν δε θέλει κανείς πρέπει να τον εκφωνήσει ο ίδιος, πράγμα που δε θα το επιθυμούσε. Συγκινημένοι όλοι με την ειλικρίνειά του απαντήσαμε ότι δε θέλουμε κι έτσι τον εκφώνησε ο διευθυντής, χωρίς να μας κρατήσει κακία  :)

άχου, κρίμααααα!!! εγώ θα τον εκφωνούσα μόνο και μόνο για τη συμπάθεια στο πρόσωπο του εν λόγω διευθυντή! σόρρυ....αλλά είστε και σεις λίγο γαϊδούρια.... :P :P :P τέτοιους καλούς διευθυντές δεν τους βρίσκεις συχνά...άχου το μωρέ μωρέεεεεε  ::) ::) ::)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:07:22 »

Αποσυνδεδεμένος Berlin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 16, 2011, 07:34:35 μμ »
Σ' εμάς την 28η Οκτωβρίου ο διευθυντής μας ρώτησε αν θέλει κανείς ν' αναλάβει έναν τέτοιο λόγο στην εκκλησία, διευκρινίζοντάς μας παράλληλα πως αν δε θέλει κανείς πρέπει να τον εκφωνήσει ο ίδιος, πράγμα που δε θα το επιθυμούσε. Συγκινημένοι όλοι με την ειλικρίνειά του απαντήσαμε ότι δε θέλουμε κι έτσι τον εκφώνησε ο διευθυντής, χωρίς να μας κρατήσει κακία  :)

άχου, κρίμααααα!!! εγώ θα τον εκφωνούσα μόνο και μόνο για τη συμπάθεια στο πρόσωπο του εν λόγω διευθυντή! σόρρυ....αλλά είστε και σεις λίγο γαϊδούρια.... :P :P :P τέτοιους καλούς διευθυντές δεν τους βρίσκεις συχνά...άχου το μωρέ μωρέεεεεε  ::) ::) ::)
Η αλήθεια είναι ότι είμαστε ελαφρώς, αλλά η άλλη αλήθεια είναι πως αν π.χ. τον έβγαζα εγώ θα μ' έδερνε ο παπάς αν κρίνω από τον -απαράδεκτο για εκκλησία- δικό του λόγο.
Από την άλλη ο διευθυντής, πραγματικά, είναι πολύ καλός, μάλλον ιδανικός. Είναι πρώτος μεταξύ ίσων! Ίσως παίζει ρόλο το ότι είναι σχετικά νέος.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 16, 2011, 07:47:01 μμ »
είστε πολύ τυχεροί που έχετε έναν τέτοιον διευθυντή.Φροντίστε να πάρετε όσα περισσότερα μπορειτε απο αυτόν τον άνθρωπο, την ταπεινότητά του αλλά και την λήψη ευθυνών και όχι την αποφυγή τους!! Μπράβο του, μακάρι να ήταν όλοι έτσι όπως τον περιγράφεις!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 16, 2011, 07:56:54 μμ »

Επειδή αναφέρθηκε ότι για ιδεολογικούς λόγους δεν θέλουν κάποιοι εκπαιδευτικοί να βγάλουν τον λόγο για 28η Οκτ. και 25η Μαρτ. και ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.
Μπορεί κάποιος να μου πει σε τι είναι αντίθετοι οι εκπαιδευτικοί αυτοί ? Δηλαδή τι ιδεολογία έχουν ? Με άλλα λόγια η ιδεολογία τους είναι εναντίων της ιδεολογίας της επανάστασης εναντίων της σκλαβιάς που εκφράζει η 25η Μαρτίου; ή/και εναντίων της ιδεολογίας του ελεύθερου λαού που δεν προσκυνά τον φασίστα της εποχής Ιταλό και τον πολεμάει με νύχια και δόντια;

Παρακαλώ πολύ να με διαφωτίσει κάποιος που έχει λόγους ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΟΥΣ.


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:07:22 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 16, 2011, 08:08:26 μμ »
αλλιως το μεταφραζω εγω. Φυγοπονια και τεμπελιασματα. Τα περι ιδεολογιας ειναι φουμαρα.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 16, 2011, 08:14:36 μμ »
χωρίς να γενικεύουμε, τεινω να πιστεύω κι εγώ το ίδιο Μάρκο....Απ΄ την άλλη δε μπορώ να σκεφτώ καταλληλότερο άνθρωπο να μιλήσει όπως ξέρει, πρέπει και μπορεί και ικανό να εμπνεύσει τους νέους από έναν εκπαιδευτικό.
Αλλά ας δούμε τι έχουν να πουν όσοι είναι ιδεολογικά αντίθετοι. Έχει ενδιαφέρον.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος ΡΙΤΑ3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • ούτε ένας μαθητής χαμένος
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 16, 2011, 08:40:54 μμ »
πραγματικά ντρέπομαι που υπάρχουν εκπαιδευτικοί σαν εσάς.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 16, 2011, 09:11:32 μμ »
πραγματικά ντρέπομαι που υπάρχουν εκπαιδευτικοί σαν εσάς.

Φτου τους! Σαν δεν ντρέπονται!
Αλήθεια, ποιοι και γιατί;  :D
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 16, 2011, 09:38:11 μμ »
Επειδή είχα ανοίξει παρόμοιο θέμα πριν την 28η Οκτωβρίου, θα παραθέσω την εμπειρία μου.
Δεν ήθελα να το αναλάβω, γιατί είχα στο μυαλό μου τι έχω ακούσει τόσα χρόνια σε αυτούς τους λόγους...
Επειδή δεν έβγαλα άκρη με νόμους και διατάξεις και επειδή δεν ήθελα να χαλάσω τη σχέση μου με συναδέλφους και διευθυντή, συμφώνησα με την πρόταση του τελευταίου για κλήρωση στο Σύλλογο και... ήμουν ο τυχερός...

Ακολούθησα αυτό που πρότεινε παραπάνω ο Landau.
Το είδα σαν ευκαιρία να ακουστούν πράγματα που δεν ακούγονται συχνά...
Και μη νομίζετε ότι δεν ακούει κανένας. Αν πεις κάτι διαφορετικό σε ακούνε και σε παρα-ακούνε...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 16, 2011, 09:44:07 μμ »
Επειδή είχα ανοίξει παρόμοιο θέμα πριν την 28η Οκτωβρίου, θα παραθέσω την εμπειρία μου.
Δεν ήθελα να το αναλάβω, γιατί είχα στο μυαλό μου τι έχω ακούσει τόσα χρόνια σε αυτούς τους λόγους...
Επειδή δεν έβγαλα άκρη με νόμους και διατάξεις και επειδή δεν ήθελα να χαλάσω τη σχέση μου με συναδέλφους και διευθυντή, συμφώνησα με την πρόταση του τελευταίου για κλήρωση στο Σύλλογο και... ήμουν ο τυχερός...

Ακολούθησα αυτό που πρότεινε παραπάνω ο Landau.
Το είδα σαν ευκαιρία να ακουστούν πράγματα που δεν ακούγονται συχνά...
Και μη νομίζετε ότι δεν ακούει κανένας. Αν πεις κάτι διαφορετικό σε ακούνε και σε παρα-ακούνε...

έτσι όπως το θέτεις, ειδικά φέτος με τη συγκυρία του ΔΝΤ είναι καλή ευκαιρία να κληθεί ο λαός σε νέα επανάσταση και αντίσταση. Γιατί όχι λοιπόν; Ας ακουστεί και κάτι διαφορετικό! Ας ενωθεί η φωνή του '21 με η φωνή του 2011....(πλάκα πλάκα, σχεδον δύο αιώνες μετά η Ελλάδα πάλι τη σκλαβιά βιώνει...)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 16, 2011, 10:40:10 μμ »
πραγματικά ντρέπομαι που υπάρχουν εκπαιδευτικοί σαν εσάς.

ευτυχώς που υπάρχετε εσεις οι "ιδεολόγοι" και περιγράφετε τόσο κατατοπιστικά και με τέτοια εμβριθή  επιχειρήματα, οπως τωρα κανεις εσυ,την ιδεολογία σας!!!

Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 16, 2011, 11:18:52 μμ »
Την ίδια απορία με τον kinegiro έχω κι εγώ...Οι μεν δεν θέλουν να μιλήσουν για την 25η Μαρτίου, μια από τις σημαντικότερες στιγμές της Ιστορίας μας ( δεν είστε Ελληνες;;;; )...Οι δε διαμαρτύρονται για τα ωράρια των εκπαιδευτικών στο δημόσιο τομέα...Ρε θα μας τρελάνετε τελείωωωωως;;;;;;  :o :o 8)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 16, 2011, 11:32:39 μμ »
Με κίνδυνο να δικαιώσω το nickname μου... κάποιοι (ευτυχώς οχι πολλοί) είναι Έλληνες όλες τις μέρες εκτός απο τις επισημες αργίες.

Εντάξει, υπερβάλλω αλλά εκείνη την απάντηση στην ερώτηση του  kinegiro (με εξαίρεση τον λιθοσφαιριστή) ακόμα την περιμένουμε...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 16, 2011, 11:41:36 μμ »
Όποιος είναι Έλληνας όλες τις μέρες, δεν βλάπτει να το δείχνει και σε αυτές τις επίσημες αργίες ( που δεν είναι απλώς αργίες, έχουν και άλλη σημασία). Ένα παραπάνω όταν μιλάμε για εκπαιδευτικούς-δημόσιους λειτουργούς. Όντως, η ερώτηση του kinegirou που αποτελεί και δική μου απορία, ακόμα περιμένει απάντηση...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159884
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 460
Σύνολο: 474

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.