*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 431244 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #644 στις: Ιούλιος 07, 2011, 12:24:38 πμ »
paidia kalispera!! An dilwseis wromisthios se orismenes perioxes mias sugekrimenis perifereias (afou mia mono dilwnoume outws i allws) iparxei pi8anotita na se kalesoun kai apo tis upoloipes i kaleisai apokleistika kai mono apo aftes tis perioxes pou theleis? efxaristw!

Παλαιοτερα, τις καλες εποχες, πριν τις συγχωνευσεις  ;D, οταν καποιες περιφερειες εξαντλουσαν τους δικους τους πινακες ωρομισθιων, τηλεφωνουσαν και σε ατομα απο αλλες περιφερειες. χωρις να τις εχουν δηλωσει στις προτιμησεις τους. βεβαια κ να αρνιοντουσαν την θεση δεν ειχαν καποια επιπτωση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:25:05 »

Αποσυνδεδεμένος adioristos_pe19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, αλλά αυτή με πληγώνει!
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #645 στις: Ιούλιος 07, 2011, 12:27:09 πμ »
paidia kalispera!! An dilwseis wromisthios se orismenes perioxes mias sugekrimenis perifereias (afou mia mono dilwnoume outws i allws) iparxei pi8anotita na se kalesoun kai apo tis upoloipes i kaleisai apokleistika kai mono apo aftes tis perioxes pou theleis? efxaristw!

Παλαιοτερα, τις καλες εποχες, πριν τις συγχωνευσεις  ;D, οταν καποιες περιφερειες εξαντλουσαν τους δικους τους πινακες ωρομισθιων, τηλεφωνουσαν και σε ατομα απο αλλες περιφερειες. χωρις να τις εχουν δηλωσει στις προτιμησεις τους. βεβαια κ να αρνιοντουσαν την θεση δεν ειχαν καποια επιπτωση.

Όντως γινόταν αυτό, το γνωρίζω και από δικό μου άτομο, πλέον όμως δεν υφίσταται.

Αποσυνδεδεμένος Recoba

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #646 στις: Ιούλιος 07, 2011, 12:31:10 πμ »
5. Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. Α/θμιας Εκπ/σης σε περίπτωση εξάντλησης των πινάκων Σ.Μ.Ε.Α.Ε
6. Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. Β/θμιας Εκπ/σης σε περίπτωση εξάντλησης των πινάκων Σ.Μ.Ε.Α.Ε.

ΕΡΙΣΗΜΑΝΣΗ: Σε ενδεχόμενη αποδοχη των περιπτωσεων β1 και β2 (προσληψεις σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. και προσληψεις για το πρόγραμμα της εξειδικευμενης εκπ/κης υποστιριξης) ο εκπ/κός είναι υποψηφιος για πρόσληψη στις ίδιες περιοχες προτίμηςης, όπως αυτες δηλωνονται στην αίτηση του κατά τα ανωτερω (παρ. 2 και παρ. 3α1 και 3α2).

Χρειάζομαι τα φώτα σας εδώ!Αν τσεκάρω τα 5,6 θα ισχύουν μόνο για τις επιλογές που έκανα απο το 1 εως το 30 η για κάθε περιοχη σε όλη τη Χώρα;Πέρυσι δεν τα επέλεξα αυτά.Τα είχε επιλέξει αυτά κανείς πέρυσι;και τι έγινε;
Είναι σαφές. Ό,τι δηλώσεις για αναπληρωτής (απο το 1 εως το 30 και -αν θες και- τα κουτάκια ναι στις λοιπές περιοχές) ισχύει και για τα ΣΜΕΑ και για την εξειδικευμενη (παράλληλη στήριξη).

Αποσυνδεδεμένος xaris.dia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #647 στις: Ιούλιος 07, 2011, 12:34:07 πμ »
εχω δυό ερωτήσεις, αν μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος............
1. Στις περιοχές Δευτεροβάθμιας ανγράφονται περιοχές οι οποίες δεν υφίστανται, όπως π.χ. Α ΠΕΙΡΑΙΑ, Β ΠΕΙΡΑΙΑ. Υπάρχει μια ενιαία Περιοχή Δευεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά.....τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση? Δηλώνουμε όλες τις περιοχές και ας μην υπάρχουν στην πραγματικότητα?
2. Στον συμπληρωματικό πίνακα γράφομαι αυτόματα με την υποβολή της αίτησης?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:25:05 »

Αποσυνδεδεμένος MortalMan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #648 στις: Ιούλιος 07, 2011, 12:37:34 πμ »
5. Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. Α/θμιας Εκπ/σης σε περίπτωση εξάντλησης των πινάκων Σ.Μ.Ε.Α.Ε
6. Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. Β/θμιας Εκπ/σης σε περίπτωση εξάντλησης των πινάκων Σ.Μ.Ε.Α.Ε.

ΕΡΙΣΗΜΑΝΣΗ: Σε ενδεχόμενη αποδοχη των περιπτωσεων β1 και β2 (προσληψεις σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. και προσληψεις για το πρόγραμμα της εξειδικευμενης εκπ/κης υποστιριξης) ο εκπ/κός είναι υποψηφιος για πρόσληψη στις ίδιες περιοχες προτίμηςης, όπως αυτες δηλωνονται στην αίτηση του κατά τα ανωτερω (παρ. 2 και παρ. 3α1 και 3α2).

Χρειάζομαι τα φώτα σας εδώ!Αν τσεκάρω τα 5,6 θα ισχύουν μόνο για τις επιλογές που έκανα απο το 1 εως το 30 η για κάθε περιοχη σε όλη τη Χώρα;Πέρυσι δεν τα επέλεξα αυτά.Τα είχε επιλέξει αυτά κανείς πέρυσι;και τι έγινε;
Είναι σαφές. Ό,τι δηλώσεις για αναπληρωτής (απο το 1 εως το 30 και -αν θες και- τα κουτάκια ναι στις λοιπές περιοχές) ισχύει και για τα ΣΜΕΑ και για την εξειδικευμενη (παράλληλη στήριξη).

Το είχες επιλέξει πέρυσι;Φοβάμαι να μην την πατήσω γιατι θελω να δηλώσω συγκεκριμένες περιοχες μόνο!!

Αποσυνδεδεμένος MortalMan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #649 στις: Ιούλιος 07, 2011, 12:45:22 πμ »
ΣΕΛΙΔΑ 19-στ

Υπάρχουν και άλλοι φορείς εκτος απο αυτους που αναφέρονται στην παρένθεση;Ανήκουν και τα ΚΕΕ μέσα σε αυτούς;
φορεις των νόμων 3027/2002 και 3762/2009

Αποσυνδεδεμένος Recoba

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #650 στις: Ιούλιος 07, 2011, 12:47:02 πμ »
5. Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. Α/θμιας Εκπ/σης σε περίπτωση εξάντλησης των πινάκων Σ.Μ.Ε.Α.Ε
6. Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. Β/θμιας Εκπ/σης σε περίπτωση εξάντλησης των πινάκων Σ.Μ.Ε.Α.Ε.

ΕΡΙΣΗΜΑΝΣΗ: Σε ενδεχόμενη αποδοχη των περιπτωσεων β1 και β2 (προσληψεις σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. και προσληψεις για το πρόγραμμα της εξειδικευμενης εκπ/κης υποστιριξης) ο εκπ/κός είναι υποψηφιος για πρόσληψη στις ίδιες περιοχες προτίμηςης, όπως αυτες δηλωνονται στην αίτηση του κατά τα ανωτερω (παρ. 2 και παρ. 3α1 και 3α2).

Χρειάζομαι τα φώτα σας εδώ!Αν τσεκάρω τα 5,6 θα ισχύουν μόνο για τις επιλογές που έκανα απο το 1 εως το 30 η για κάθε περιοχη σε όλη τη Χώρα;Πέρυσι δεν τα επέλεξα αυτά.Τα είχε επιλέξει αυτά κανείς πέρυσι;και τι έγινε;
Είναι σαφές. Ό,τι δηλώσεις για αναπληρωτής (απο το 1 εως το 30 και -αν θες και- τα κουτάκια ναι στις λοιπές περιοχές) ισχύει και για τα ΣΜΕΑ και για την εξειδικευμενη (παράλληλη στήριξη).

Το είχες επιλέξει πέρυσι;Φοβάμαι να μην την πατήσω γιατι θελω να δηλώσω συγκεκριμένες περιοχες μόνο!!

Πέρσι δεν το έγραφε έτσι ξεκάθαρα όπως το λέει φέτος η εγκύκλιος, αλλά έτρεξε όπως σου είπα για το πρόγραμμα εξειδικευμένης σε πρόσληψη δασκάλου που γνωρίζω.

Φέτος το γράφει, κιόλας...

ΥΓ Φαίνεται αυτονόητο ότι όταν π.χ. βάζεις μία περιοχή πρόσληψης, ας πούμε Α-Γ' Θεσ/νίκης, + το κουτάκι ΝΑΙ σε ΣΜΕΑ ΑΘΜΙΑΣ, θα είσαι υποψήφιος για ΣΜΕΑ στη συγκεκριμένη αυτή περιοχή...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #651 στις: Ιούλιος 07, 2011, 12:52:54 πμ »
εχω δυό ερωτήσεις, αν μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος............
1. Στις περιοχές Δευτεροβάθμιας ανγράφονται περιοχές οι οποίες δεν υφίστανται, όπως π.χ. Α ΠΕΙΡΑΙΑ, Β ΠΕΙΡΑΙΑ. Υπάρχει μια ενιαία Περιοχή Δευεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά.....τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση? Δηλώνουμε όλες τις περιοχές και ας μην υπάρχουν στην πραγματικότητα?
2. Στον συμπληρωματικό πίνακα γράφομαι αυτόματα με την υποβολή της αίτησης?
Αν και δεν ήξερα ότι πλέον υπάρχει μια και μόνο ενιαία περιοχή Πειραιά, όταν πας για την αίτηση θα σου πει η υπάλληλος που θα την καταχωρεί ηλεκτρονικά ότι στο σύστημα δεν έχει Α, Β, Γ Πειραιά. Δεν είναι δυνατόν να έχουν καταργηθεί και να εξακολουθούν να υπάρχουν στο πληροφορικό σύστημα του υπουργείου παιδείας.

Τι εννοείς με τον όρο συμπληρωματικό πίνακα; Πες και ειδικότητα για να είμαι πιο ακριβής.

Αποσυνδεδεμένος SMARTYN89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #652 στις: Ιούλιος 07, 2011, 01:13:46 πμ »
Εχω ακόμα μία ερώτηση για όποιον ξέρει να μου πει.

Αν δηλώσεις και σε πάρουν Ωρομήσθιο, πχ 4 ώρίτσες, μπορείς μετά να κάνεις οποιαδήποτε δουλειά την υπόλοιπη μέρα σου νομίμως? Ακόμα και φροντηστήριο? Γιατί κάτι μου λένε για "ασυμβίβαστο" στα  φροντηστήρια κάτι τέτοιο.
-δεν είναι λογικό να μην σ'αφήνουν να ζήσεις αν παίρνεις πολύ λίγα-

Μετά για ΑΜΩ ισχύουν τα ίδια, ή πλέον είναι αυστηρά τα πράματα?

Ευχαριστώ! (διάβασα την εγκύκλιο αλλά δε το ξεκαθάρησα.)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #653 στις: Ιούλιος 07, 2011, 01:48:56 πμ »
Εχω ακόμα μία ερώτηση για όποιον ξέρει να μου πει.

Αν δηλώσεις και σε πάρουν Ωρομήσθιο, πχ 4 ώρίτσες, μπορείς μετά να κάνεις οποιαδήποτε δουλειά την υπόλοιπη μέρα σου νομίμως? Ακόμα και φροντηστήριο? Γιατί κάτι μου λένε για "ασυμβίβαστο" στα  φροντηστήρια κάτι τέτοιο.
-δεν είναι λογικό να μην σ'αφήνουν να ζήσεις αν παίρνεις πολύ λίγα-

Μετά για ΑΜΩ ισχύουν τα ίδια, ή πλέον είναι αυστηρά τα πράματα?

Ευχαριστώ! (διάβασα την εγκύκλιο αλλά δε το ξεκαθάρησα.)
Αν είσαι ωρομίσθιος μπορείς να διδάσκεις και σε φροντιστήριο. Βασικά δεν αξίζουν οι 4 ώρες του ωρομισθίου.
Στην περίπτωση που προσληφθείς ως ΑΜΩ ή ΑΚΩ δεν επιτρέπεται να εργαστείς σε φροντιστήριο.

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #654 στις: Ιούλιος 07, 2011, 01:58:23 πμ »
Ερώτηση... ακαδημαϊκή  :P (γιατί εγώ έχω ήδη αποφασίσει και τη συμπλήρωσα την αίτηση). Θα ρισκάρετε το κουτάκι φέτος;

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #655 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:05:23 πμ »
Ερώτηση... ακαδημαϊκή  :P (γιατί εγώ έχω ήδη αποφασίσει και τη συμπλήρωσα την αίτηση). Θα ρισκάρετε το κουτάκι φέτος;

α, δε σου λεμε!

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #656 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:07:52 πμ »
εγω σου λεω...μ'αρεσουν τα γκαλοπ  ;D
ναι, αλλα μαλλον θα πιασω καποια απο τις επιλογες μου.
δε νομιζω να βρεθω στο κουτακι!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #657 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:12:30 πμ »
Ερώτηση... ακαδημαϊκή  :P (γιατί εγώ έχω ήδη αποφασίσει και τη συμπλήρωσα την αίτηση). Θα ρισκάρετε το κουτάκι φέτος;

α, δε σου λεμε!


Καλά εσύ είσαι... συμπέθερος και γεροπαράξενος από τη φύση σου! ;D

εγω σου λεω...μ'αρεσουν τα γκαλοπ  ;D
ναι, αλλα μαλλον θα πιασω καποια απο τις επιλογες μου.
δε νομιζω να βρεθω στο κουτακι!

...Ορίστε, το καλό το κοριτσάκι, που έχει την ευγένεια πάνω του!
...Μπράβο, βρε Γιώτα μου, γιατί με αποπήρε ο ξεκουτιασμένος! :-*

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159788
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 526
Σύνολο: 543

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.127 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.