*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 430981 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LEONTITO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #574 στις: Ιούλιος 06, 2011, 07:45:52 μμ »
πανεμορφα...οσοι δεν εχουν τιποτα απο ολα αυτα, μονο ενα ψωροπτυχιο???  εχουμε ελπιδες να δουεψουμε ποτε???  :'(
ΠΕ 2 με πτυχίο χωρίς ασεπ και χωρίς προϋπηρεσία δύσκολα, εκτός αν έχεις υποστήριξη οικονομική μεγάλη και σου τύχει να φύγεις ωρομίσθια σε κυκλάδες με 4 ώρες. Αξίζει; Αυτό που πρέπει να παρακαλάς είναι να γίνει διαγωνισμός, γιατί ως τότε πολύ δύσκολα θα δουλέψεις. :(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:21:25 »

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #575 στις: Ιούλιος 06, 2011, 07:46:29 μμ »
Μπορεί να μ στείλει η αναστασία 76,αυτό που της εστειλα ο Landau to excel?με τις περιοχες και τα σχολεια σας παρακαλω?
πολυ ευχαριστως οταν μου το στειλει...στειλε μου το μαιλ σου . Βασικα εγω ειδα τις περιοχες απο το σαιτ που εβαλε η Leontito ,επελεξα την περιοχη και μου εβγαλε τα σχολεια και τις περιοχες..δοκιμασε το για να μην περιμενεις...παντως οταν μου το στειλει ο Landau θα στο στειλω..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 06, 2011, 07:48:44 μμ από Αναστασια 76 »
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Τεχνική ειδ.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #576 στις: Ιούλιος 06, 2011, 07:51:43 μμ »
στειλε μου το σαιτ σε παρακαλω.το emai m
marina1909@windowslive.com

Αποσυνδεδεμένος stairway

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #577 στις: Ιούλιος 06, 2011, 07:57:45 μμ »
καταλαβα... :-\ εν πασει περιπτωση τα χαρτια μου θα τα καταθεσω, δεν εχω και τιποτα να χασω...καλη επιτυχια στους υπολοιπους ευχομαι  :)
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:21:25 »

Αποσυνδεδεμένος LEONTITO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #578 στις: Ιούλιος 06, 2011, 08:02:00 μμ »
καταλαβα... :-\ εν πασει περιπτωση τα χαρτια μου θα τα καταθεσω, δεν εχω και τιποτα να χασω...καλη επιτυχια στους υπολοιπους ευχομαι  :)
Αυτός είναι ένας πολύ καλός τρόπος σκέψης. Κάνουμε χαρτιά (δεν έχουμε τίποτα να χάσουμε) και συνεχίζουμε τον προγραμματισμό της ζωής, ξεχνώντας ότι κάναμε χαρτιά. Το αυτό ισχύει και για τον ασεπ : δουλεύουμε, διαβάζουμε (εννοείται) και ζούμε και τη ζωή μας, δίνουμε και ξεχνάμε ότι δώσαμε ως την ημέρα που ανακοινώνονται τα αποτελέσματα. Καλή συνέχεια σε ό,τι κι αν κάνεις stairway  ;)

Αποσυνδεδεμένος gk5066

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #579 στις: Ιούλιος 06, 2011, 08:06:14 μμ »
Καλησπέρα. Μήπως ξέρεις κανείς πότε βγαίνει η εγκύκλιος αναπληρωτών ΠΕ16 για τα Μουσικά σχολεία;
Δώσε μου 3 λεπτά ακριβώς να τηλεφωνήσω την Υπουργό..Μείνε εκεί, μην φύγεις... χαχχαχα

τι ακριβως σου φάνηκε αστείο ekpaid?

Αποσυνδεδεμένος Τεχνική ειδ.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #580 στις: Ιούλιος 06, 2011, 08:13:51 μμ »
βρηκα και αυτό
http://www.mathima.gr/education/dimosia/10_metatheseis_04.php για τις περιοχες!!

Αποσυνδεδεμένος pe70-va

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #581 στις: Ιούλιος 06, 2011, 08:39:01 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Μήπως μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί βγήκε πρώτα η εγκύκλιος για τους αναπληρωτές? Λογικά πρώτα δε θα έπρεπε να γίνουν οι διορισμοί? Θέλω να κάνω τα χαρτιά μου για διορισμό, δε θα έπρεπε να ξέρω πρώτα αν διορίζομαι ή όχι για να κάνω τότε τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια? Αν κάνω αίτηση για αναπληρώτρια και με πάρουν πώς θα μπορέσω να διοριστώ μετά???
Τη στρουμφίσαμε!

Αποσυνδεδεμένος Aritina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 185
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #582 στις: Ιούλιος 06, 2011, 08:44:10 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Μήπως μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί βγήκε πρώτα η εγκύκλιος για τους αναπληρωτές? Λογικά πρώτα δε θα έπρεπε να γίνουν οι διορισμοί? Θέλω να κάνω τα χαρτιά μου για διορισμό, δε θα έπρεπε να ξέρω πρώτα αν διορίζομαι ή όχι για να κάνω τότε τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια? Αν κάνω αίτηση για αναπληρώτρια και με πάρουν πώς θα μπορέσω να διοριστώ μετά???

Πρώτα διορίζουν και μετά παίρνουν τους αναπληρωτές!!!

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #583 στις: Ιούλιος 06, 2011, 08:44:45 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Μήπως μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί βγήκε πρώτα η εγκύκλιος για τους αναπληρωτές? Λογικά πρώτα δε θα έπρεπε να γίνουν οι διορισμοί? Θέλω να κάνω τα χαρτιά μου για διορισμό, δε θα έπρεπε να ξέρω πρώτα αν διορίζομαι ή όχι για να κάνω τότε τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια? Αν κάνω αίτηση για αναπληρώτρια και με πάρουν πώς θα μπορέσω να διοριστώ μετά???
Πάντα πρώτα γίνονται οι αιτήσεις για αναπληρωτές και αργότερα οι μόνιμοι διορισμοί.
Συνήθως τέλη Ιουνίου/αρχές Ιουλίου οι αιτήσεις για αναπληρωτές και αρχές/μέσα Αυγούστου οι διορισμοί μονίμων.
Όποιοι είναι να διοριστούν μόνιμοι πρέπει οπωσδήποτε να κάνουν τώρα αίτηση αναπλήρωσης.

Αποσυνδεδεμένος LEONTITO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #584 στις: Ιούλιος 06, 2011, 08:47:39 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Μήπως μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί βγήκε πρώτα η εγκύκλιος για τους αναπληρωτές? Λογικά πρώτα δε θα έπρεπε να γίνουν οι διορισμοί? Θέλω να κάνω τα χαρτιά μου για διορισμό, δε θα έπρεπε να ξέρω πρώτα αν διορίζομαι ή όχι για να κάνω τότε τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια? Αν κάνω αίτηση για αναπληρώτρια και με πάρουν πώς θα μπορέσω να διοριστώ μετά???
Το ότι βγήκε η εγκύκλιος για αιτήσεις αναπληρωτών δε σημαίνει ότι θα καλέσουν κιόλας. Απ' ό,τι βλέπω είσαι ΠΕ70 άρα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ θα κάνεις τα χαρτιά σου για αναπληρώτρια γιατί είναι απαραίτητο για να μπορέσεις να κάνεις χαρτιά για μόνιμο διορισμό. Αιτήσεις για αναπληρωτές γίνονται  πρώτα για να μπορέσουν να καταρτισθούν οι ενιαίοι πίνακες διορισμών. Έτσι, πάντοτε γίνονται πρώτα οι αιτήσεις αναπληρωτών, καταρτίζονται οι πίνακες, δίνεται μια προθεσμία για ενστάσεις, οριστικοποιείται ο πίνακας, βγαίνει η εγκύκλιος διορισμών, γίνονται οι διορισμοί μονίμων, ακολουθούν οι αποσπάσεις μονίμων και από αρχές Σεπτεμβρη καλούνται οι πρώτοι αναπληρωτές. Άρα εσύ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ (το διευκρινίζει κι η εγκύκλιος) και αν διοριστείς τον Αύγουστο πολύ απλά δε θα σε καλέσουν αναπληρώτρια.

Αποσυνδεδεμένος pe70-va

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #585 στις: Ιούλιος 06, 2011, 08:52:18 μμ »
Κατάλαβα! :) Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!! Εύχομαι ό,τι καλύτερο συνάδελφοι!
Τη στρουμφίσαμε!

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #586 στις: Ιούλιος 06, 2011, 08:53:14 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Μήπως μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί βγήκε πρώτα η εγκύκλιος για τους αναπληρωτές? Λογικά πρώτα δε θα έπρεπε να γίνουν οι διορισμοί? Θέλω να κάνω τα χαρτιά μου για διορισμό, δε θα έπρεπε να ξέρω πρώτα αν διορίζομαι ή όχι για να κάνω τότε τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια? Αν κάνω αίτηση για αναπληρώτρια και με πάρουν πώς θα μπορέσω να διοριστώ μετά???

Οι αναπληρωτές έχουν σύμβαση με το δημόσιο.Οποιαδήποτε στιγμή μπορούν να υποβάλουν την παραίτησή τους. Αυτό θα κάνεις και εσύ όταν θα έρθει εκείνη η ώρα. Θα παραιτηθείς και θα δεχτείς τη νέα μόνιμη θέση. Αν και δεν νομίζω να συμβεί κάτι τέτοιο διότι οι μόνιμοι διορισμοί προηγούνται. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις......... :)

Αποσυνδεδεμένος ka8hghtria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #587 στις: Ιούλιος 06, 2011, 08:54:27 μμ »
οι μεταπτυχιακοί τιτλοι μοριοδοτούντε για αναπληρωτής;
Όχι

 :'(  :'(  :'(  :'(  :'(
δυστυχώς δε μετράνε, sorry αν απάντησα απότομα. Προϋπηρεσία (όχι η φετινή) 1 μήνας- 1 μόριο
                                                                Μόρια από ασεπ (1 μονάδα πάνω από τη βάση -1 μόριο για ασεπ 2008)
                                                                                                  (1 μονάδα πάνω από τη βάση-0,5 μόριο για ασεπ 2006)
                                                                 Τριτεκνία(αποτελούν το 20% του αριθμού των αναπλ. σε κάθε φάση)
                                                                  Αναπηρία 67% (πρόταξη σε πίνακες)
Τίποτε άλλο δε μετρά
συγγνώμη για την άγνοια αλλά η αναπηρία δε μετράει μόνο στους πίνακες ειδικής αγωγής?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159618
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 459
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 403
Σύνολο: 411

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.