*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 430944 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mohitto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #686 στις: Ιούλιος 07, 2011, 11:10:17 πμ »
Να ρωτήσω βρε παιδιά, οι εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ υποχρεούνται να κάνουν και αυτοί τα χαρτιά τους, θέλω να πω αν δεν τα κάνουν έχουν κάποιες κυρώσεις;

Για αυτούς νομίζω ότι δεν είναι απαραίτητο.Διασταύρωσέ το όμως καλού κακού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:21:52 »

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #687 στις: Ιούλιος 07, 2011, 11:11:34 πμ »
Να ρωτήσω βρε παιδιά, οι εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ υποχρεούνται να κάνουν και αυτοί τα χαρτιά τους, θέλω να πω αν δεν τα κάνουν έχουν κάποιες κυρώσεις;

Έχεις να χάσεις τίποτα όμως εάν κάνεις τα χαρτιά σου;
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος mohitto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #688 στις: Ιούλιος 07, 2011, 11:12:34 πμ »
Ερώτηση...: τι προσόνταχρειάζονται για να βάλω το κουτάκι Νο 6 και 7;
Έχει να κάνει με την ειδική αγωγή;

Έχει να κάνει με την ειδική αγωγή και αντίστοιχα δικαιολογητικά.

Σε ποια δικαιολογητικά αναφέρεσαι ακριβώς? Δεν έχω δει κάπου δικαιολογητικά γι' αυτό...


Για την ειδική αγωγή δε μπορεί να κάνει ο καθένας αίτηση.Απαιτούνται ειδικά προσόντα,όπως παρακολούθηση σεμινάρίων κ.α.Δεν έχω ασχοληθεί λεπτομερώς με το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος julie_v

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έγινα δασκάλα για τα λεφτά και τη δόξα!
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #689 στις: Ιούλιος 07, 2011, 11:18:03 πμ »
Για την ειδική αγωγή δε μπορεί να κάνει ο καθένας αίτηση.Απαιτούνται ειδικά προσόντα,όπως παρακολούθηση σεμινάρίων κ.α.Δεν έχω ασχοληθεί λεπτομερώς με το θέμα.

Για την ΠΣ δεν αναφέρει κανένα δικαιολογητικό.
Σελ.7 παρ.10.β.

Ούτε & στις παρατηρήσεις σελ.8 λέει κτ για δικαιολογητικά στην Ειδική Αγωγή.
Άρχισα να μετράω πρόβατα για να κοιμηθώ...
Τι να δω; Λείπανε δυο. Αστυνομία, ανακρίσεις, χαμός...
Τέσσερις το πρωί κοιμήθηκα...
Eίναι να μη σου τύχει...!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:21:52 »

Αποσυνδεδεμένος nirvo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #690 στις: Ιούλιος 07, 2011, 11:20:32 πμ »
Να ρωτήσω βρε παιδιά, οι εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ υποχρεούνται να κάνουν και αυτοί τα χαρτιά τους, θέλω να πω αν δεν τα κάνουν έχουν κάποιες κυρώσεις;

Έχεις να χάσεις τίποτα όμως εάν κάνεις τα χαρτιά σου;

Επειδή άκρη με τη Δευτεροβάθμια δε βγάζω, μήπως μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει...  στην αίτηση λέει υποβάλλω την παρούσα.... για ένταξη στους πίνακες διορισμών, εγώ είμαι ήδη σε άλλο πίνακα οπότε δε με αφορά, μετά στην επιλογή επιθυμώ να εν ταχτώ στο 24μηνο ή 30μηνο λογικά δε γράφω τίποτα γιατί είμαι στον πίνακα των διοριστέων ασέπ και τέλος στην επιλογή είμαι επιτυχών στον ασέπ τσεκάρω τον τελευταίο γιατί λογικά ως διοριστέα θεωρούμε και επιτυχούσα. Σωστά;

Αποσυνδεδεμένος Ελένη Ο2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02..........
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #691 στις: Ιούλιος 07, 2011, 11:25:52 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι!!!Τί σκέφτεστε να κάνετε με τα περιβόητα..ΑΚΩ- ΑΜΩ; ??? ??? Όσοι έχουμε εργαστεί ως αναπληρωτές πλήρους ωραρίου,να αποκλείσουμε( ή να περιορίσουμε στο ελάχιστο) τις επιλογές με μειωμένο ωράριο;...... :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #692 στις: Ιούλιος 07, 2011, 11:27:21 πμ »
Υποβάλλω την παρούσα αίτηση αποκλειστικά για ένταξη στους πίνακες διορισμών σχολικού έτους 2011-2012 – Δεν επιθυμώ να δηλώσω περιοχές προτίμησης για πρόσληψη ως αναπληρωτής εκπ/κός.   


Επειδή έχει φοβηθεί το μάτι  μου , με αυτό το υπουργείο.Τι θέλει να πει εδώ ο ποιητής ; Είναι κομμάτι απο την αίτηση.Μήπως είναι σχετικό με το νόμο να κάνουν όλοι υποχρεωτικά αίτηση ακόμη και οι ασεπίτες με φεκ , ειδάλλως δε διορίζονται.Εγω πχ ειμαι στο 24 μηνο και θελω να δηλώσω τις περιοχές αυτές για αναπλήρωση αλλά φοβάμια μην είναι καμία παγίδα και μας πουν μετα πως αποκλειόμαστε απο το διορισμό διότι δε τσεκάραμε αυτό το κουτάκι.Παρακαλώ όποιος ξέρει σίγουρα ας απαντήσει , για να μαστε σίγουροι.

Αποσυνδεδεμένος mohitto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #693 στις: Ιούλιος 07, 2011, 11:38:39 πμ »
Υποβάλλω την παρούσα αίτηση αποκλειστικά για ένταξη στους πίνακες διορισμών σχολικού έτους 2011-2012 – Δεν επιθυμώ να δηλώσω περιοχές προτίμησης για πρόσληψη ως αναπληρωτής εκπ/κός.   


Επειδή έχει φοβηθεί το μάτι  μου , με αυτό το υπουργείο.Τι θέλει να πει εδώ ο ποιητής ; Είναι κομμάτι απο την αίτηση.Μήπως είναι σχετικό με το νόμο να κάνουν όλοι υποχρεωτικά αίτηση ακόμη και οι ασεπίτες με φεκ , ειδάλλως δε διορίζονται.Εγω πχ ειμαι στο 24 μηνο και θελω να δηλώσω τις περιοχές αυτές για αναπλήρωση αλλά φοβάμια μην είναι καμία παγίδα και μας πουν μετα πως αποκλειόμαστε απο το διορισμό διότι δε τσεκάραμε αυτό το κουτάκι.Παρακαλώ όποιος ξέρει σίγουρα ας απαντήσει , για να μαστε σίγουροι.

Κάποιοι ίσως δε θέλουν να προσληφθούν ως αναπληρωτές.Άρα αυτοί θέλουν αποκλειστικά και μόνο την ύπαρξη του ονόματός τους στον πίνακα του 24μηνου για πιθανό διορισμό.
Όσοι όμως επιθυμούν να δουλέψουν και αναπληρωτές και, αν προκύψει από το 24μηνο, να διοριστούν κιόλας, δεν τσεκάρουν το συγκεκριμένο κουτάκι.Μόνο τσεκάρουν την ένταξη στον πίνακα.
Ελπίζω να έγινα κατανοητή.Έτσι τουλάχιστον το αντιλαμβάνομαι εγώ.

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Κ.

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #694 στις: Ιούλιος 07, 2011, 11:40:36 πμ »
30 ήταν ανέκαθεν (15 & 15)
Δεν μπορούμε ας πούμε να δηλώσουμε 20 και 10 αντίστοιχα;

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #695 στις: Ιούλιος 07, 2011, 11:40:51 πμ »
Κάποιες απορίες:

1. Κάποιος που υπέβαλλε αίτηση για αναπληρωτής-ωρομίσθιος για το έτος 2009-2010 (δηλαδή δεν έκανε αίτηση για το σχολικό έτος που μας πέρασε ήτοι 2010-2011), πρέπει να καταθέσει πάλι τα δικαιολογητικά;
Μόνο όσοι είναι στους τελευταίους πίνακες γραμμένοι (δηλαδή υπέβαλαν χαρτιά για το 2010-2011) δεν υποβάλουν δικαιολογητικά;

2. Τα ΑΜΩ, ΑΚΩ τα αναφέρουμε δίπλα από τις περιοχές ή δεν χρειάζεται;

3. Την ονομασία της Περιφεριακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης για ωρομίσθιους που την βρίσκουμε;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2011, 11:44:26 πμ από killbill »

Αποσυνδεδεμένος mohitto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #696 στις: Ιούλιος 07, 2011, 11:43:44 πμ »
Κάποιος που υπέβαλλε αίτηση για αναπληρωτής-ωρομίσθιος για το έτος 2009-2010 (δηλαδή δεν έκανε αίτηση για το σχολικό έτος που μας πέρασε ήτοι 2010-2011), πρέπει να καταθέσει πάλι τα δικαιολογητικά;
Μόνο όσοι είναι στους τελευταίους πίνακες γραμμένοι (δηλαδή υπέβαλαν χαρτιά για το 2010-2011) δεν υποβάλουν δικαιολογητικά;

Τα ΑΜΩ, ΑΚΩ τα αναφέρουμε δίπλα από τις περιοχές ή δεν χρειάζεται;

Την ονομασία της Περιφεριακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης για ωρομίσθιους που την βρίσκουμε;

Τα ΑΜΩ, ΑΚΩ τα αναφέρουμε δίπλα.
Για την Περιφεριακή Διεύθυνση εγώ ρώτησα εκεί και μου το είπαν.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #697 στις: Ιούλιος 07, 2011, 11:46:00 πμ »
Μα τι νόημα έχει να γράψεις το ΑΜΩ? είναι δυνατόν να επιθυμείς ΑΜΩ και όχι ΑΚΩ?
Το να γράψεις ΑΚΩ το καταλαβαίνω, έχει νόημα. Λες ότι εγώ σε αυτήν την περιοχή πάω μόνο σαν ΑΚΩ αλλά όχι σαν ΑΜΩ.
Γιατί πρέπει να δηλώσω το ΑΜΩ ή το ΑΚΩ; αν δεν το δηλώσω καθόλου τί έγινε; εμένα με ενδιαφέρει μια συγκεκριμένη περιοχή και αν δεν υπάρχει ΑΚΩ, βολεύομαι και με ΑΜΩ. πρέπει να γράψω και τα δύο; ή μπορώ και να μην γράψω τίποτα εννοώντας ότι μου κάνει ότι από τα δύο κάτσει;



κάτι ακόμα:
Ένας πληροφορικός (ΠΕ19) δηλώνει Αθμια μόνο στους ωρομίσθιους ή και στους αναπληρωτές; Υφίσταται αναπληρωτής ΠΕ19 στην Αθμια;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2011, 11:48:00 πμ από killbill »

Αποσυνδεδεμένος mohitto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #698 στις: Ιούλιος 07, 2011, 11:46:34 πμ »
Υποβάλλω την παρούσα αίτηση αποκλειστικά για ένταξη στους πίνακες διορισμών σχολικού έτους 2011-2012 – Δεν επιθυμώ να δηλώσω περιοχές προτίμησης για πρόσληψη ως αναπληρωτής εκπ/κός.   


Επειδή έχει φοβηθεί το μάτι  μου , με αυτό το υπουργείο.Τι θέλει να πει εδώ ο ποιητής ; Είναι κομμάτι απο την αίτηση.Μήπως είναι σχετικό με το νόμο να κάνουν όλοι υποχρεωτικά αίτηση ακόμη και οι ασεπίτες με φεκ , ειδάλλως δε διορίζονται.Εγω πχ ειμαι στο 24 μηνο και θελω να δηλώσω τις περιοχές αυτές για αναπλήρωση αλλά φοβάμια μην είναι καμία παγίδα και μας πουν μετα πως αποκλειόμαστε απο το διορισμό διότι δε τσεκάραμε αυτό το κουτάκι.Παρακαλώ όποιος ξέρει σίγουρα ας απαντήσει , για να μαστε σίγουροι.

Κάποιοι ίσως δε θέλουν να προσληφθούν ως αναπληρωτές.Άρα αυτοί θέλουν αποκλειστικά και μόνο την ύπαρξη του ονόματός τους στον πίνακα του 24μηνου για πιθανό διορισμό.
Όσοι όμως επιθυμούν να δουλέψουν και αναπληρωτές και, αν προκύψει από το 24μηνο, να διοριστούν κιόλας, δεν τσεκάρουν το συγκεκριμένο κουτάκι.Μόνο τσεκάρουν την ένταξη στον πίνακα.
Ελπίζω να έγινα κατανοητή.Έτσι τουλάχιστον το αντιλαμβάνομαι εγώ.

Αν κάποιος το αντιλαμβάνεται διαφορετικά ας μας πει τη γνώμη του μήπως και βγάλουμε κάποια άκρη γιατί πράγματι είναι ασαφές.

Αποσυνδεδεμένος Natas@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #699 στις: Ιούλιος 07, 2011, 11:46:57 πμ »
Δεν μπορούμε ας πούμε να δηλώσουμε 20 και 10 αντίστοιχα;

Δεν υπάρχει περιορισμός φέτος, μπορείς να δηλώσεις ό,τι θέλεις και όπως θέλεις, π.χ. όλα κανονικού ή όλα μειωμένου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2011, 12:06:00 μμ από Natas@ »
"Την άνοιξη αν δεν τη βρεις, τη φτιάχνεις"

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 309
Σύνολο: 327

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.