*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 430964 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mohitto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #714 στις: Ιούλιος 07, 2011, 01:11:52 μμ »
Παιδιά τα εκκλησιαστικά σχολεία είναι ίδια με τα κανονικά στα μαθήματα? Δηλαδή πανελλήνιες, ίδια ύλη κτλ φαντάζομαι στη Φυσικη-Μαθηματικά (..) ή διαφέρουν θεμελιοδώς?

Θέλει λέει ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ σημείωμα μαζί!!! αλλιώς δε καταχωρείται καν!
έχετε εμπειρία απο αυτό το θέμα?

Τα μαθήματα είναι ίδια στα εκκλησιαστικά.Έχω την εντύπωση όμως ότι στην Γ Λυκείου υπάρχει μόνο η θεωρητική κατεύθυνση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:46:51 »

Αποσυνδεδεμένος sakis79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #715 στις: Ιούλιος 07, 2011, 01:16:46 μμ »
Δώστε λίγο προσοχή στο παρακάτω...
Παράθεση
Εκπαιδευτικοί οι οποίοι προσλαμβάνονται στα σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου διαγράφονται από τους  πίνακες αναπληρωτών για το σχολικό έτος που διανύεται κατά την ανακοίνωση της πρόσληψης και για το επόμενο σχολικό έτος, εφόσον δεν αναλαμβάνουν για οποιονδήποτε λόγο υπηρεσία εντός πέντε ημερών από την ανακοίνωση της πρόσληψής τους ή αναλαμβάνουν υπηρεσία και παραιτούνται κατά τη διάρκεια του διδακτικού έτους.

Δεν διαγράφεσαι μόνο εάν δεν αποδεχθείς τη θέση, άλλα και εαν πας και στη συνέχεια παραιτηθείς. Οπότε αυτοί που σκέφτονται να δηλώσουν οπουδήποτε στην Ελλάδα για ΑΜΩ ας στο σκεφτούν καλύτερα και ας είναι βέβαιοι 100% πως αν τους καλέσουν θα πρέπει να πάνε και να παραμείνουν.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #716 στις: Ιούλιος 07, 2011, 01:39:59 μμ »
ημερομηνία πτυχίου:

εμένα το πτυχίο μου γράφει επι λέξη τα εξής:

1. Ημερομηνία ορκομωσίας 15/9/2000
2. Ο ανωτέρω έγινε πτυχιούχος την εξεταστική περίοδο Ιουνίου 2000
3. Τα αποτελέσματα του τελευταίου μαθήματος με τα οποία έγινε πτυχιούχος ανακοινώθηκαν στις 28/8/2000

τελικά ποιά είναι η ημερομηνία κτήσης πτυχίου; όποιος μπορεί να βοηθήσει ή αν το πτυχίο του γράφει παρόμοια πράγματα και έχει ξανακάνει χαρτιά και ξέρει, ας πει

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #717 στις: Ιούλιος 07, 2011, 01:48:46 μμ »
Υποβάλλω την παρούσα αίτηση αποκλειστικά για ένταξη στους πίνακες διορισμών σχολικού έτους 2011-2012 – Δεν επιθυμώ να δηλώσω περιοχές προτίμησης για πρόσληψη ως αναπληρωτής εκπ/κός.   


Επειδή έχει φοβηθεί το μάτι  μου , με αυτό το υπουργείο.Τι θέλει να πει εδώ ο ποιητής ; Είναι κομμάτι απο την αίτηση.Μήπως είναι σχετικό με το νόμο να κάνουν όλοι υποχρεωτικά αίτηση ακόμη και οι ασεπίτες με φεκ , ειδάλλως δε διορίζονται.Εγω πχ ειμαι στο 24 μηνο και θελω να δηλώσω τις περιοχές αυτές για αναπλήρωση αλλά φοβάμια μην είναι καμία παγίδα και μας πουν μετα πως αποκλειόμαστε απο το διορισμό διότι δε τσεκάραμε αυτό το κουτάκι.Παρακαλώ όποιος ξέρει σίγουρα ας απαντήσει , για να μαστε σίγουροι.

το κουτακι αυτο θα το τσεκαρουν μονο οσοι δε θελουν να δουλεψουν σαν αναπληρωτες αλλα ειναι σιγουροι οτι θα διοριστουν...οσο σιγουροι μπορουν να ειναι! οι υπολοιποι απλως το προσπερνανε...
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:46:51 »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #718 στις: Ιούλιος 07, 2011, 01:51:59 μμ »
Δώστε λίγο προσοχή στο παρακάτω...
Παράθεση
Εκπαιδευτικοί οι οποίοι προσλαμβάνονται στα σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου διαγράφονται από τους  πίνακες αναπληρωτών για το σχολικό έτος που διανύεται κατά την ανακοίνωση της πρόσληψης και για το επόμενο σχολικό έτος, εφόσον δεν αναλαμβάνουν για οποιονδήποτε λόγο υπηρεσία εντός πέντε ημερών από την ανακοίνωση της πρόσληψής τους ή αναλαμβάνουν υπηρεσία και παραιτούνται κατά τη διάρκεια του διδακτικού έτους.
Δεν διαγράφεσαι μόνο εάν δεν αποδεχθείς τη θέση, άλλα και εαν πας και στη συνέχεια παραιτηθείς. Οπότε αυτοί που σκέφτονται να δηλώσουν οπουδήποτε στην Ελλάδα για ΑΜΩ ας στο σκεφτούν καλύτερα και ας είναι βέβαιοι 100% πως αν τους καλέσουν θα πρέπει να πάνε και να παραμείνουν.
Έχεις απόλυτο δίκιο. Ενημερώστε όσους συναδέλφους μπορείτε! Θα την "πατήσουν" πολλοί. Ήδη σήμερα στη Διεύθυνση που έκανε η σύζυγός μου αίτηση γινόταν χαμός. Πολύς κόσμος. Και φυσικά από τους μόνιμους συναδέλφους που διεκπεραίωναν τις αιτήσεις ούτε λόγος για ενημέρωση. Λόγω φόρτου εργασίας - φαντάζομαι.

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #719 στις: Ιούλιος 07, 2011, 01:54:31 μμ »
ημερομηνία πτυχίου:

εμένα το πτυχίο μου γράφει επι λέξη τα εξής:

1. Ημερομηνία ορκομωσίας 15/9/2000
2. Ο ανωτέρω έγινε πτυχιούχος την εξεταστική περίοδο Ιουνίου 2000
3. Τα αποτελέσματα του τελευταίου μαθήματος με τα οποία έγινε πτυχιούχος ανακοινώθηκαν στις 28/8/2000

τελικά ποιά είναι η ημερομηνία κτήσης πτυχίου; όποιος μπορεί να βοηθήσει ή αν το πτυχίο του γράφει παρόμοια πράγματα και έχει ξανακάνει χαρτιά και ξέρει, ας πει
στις 28/8 θα βάλεις!αφού τότε τελείωσες τα μαθήματα

Αποσυνδεδεμένος toulipa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #720 στις: Ιούλιος 07, 2011, 01:58:41 μμ »
Γεία σας παιδιά, πολύ χρήσιμο το forum, και οι απορίες που εκφράζονται μέσα απο αυτό!

Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάτι:
Πέρισυ που είχα υποβάλλει τα χαρτιά μου για τους αναπληρωτές, με πήραν τηλ. να πάω στη Ζάκυνθο για να δουλέψω ως αναπληρωτής μειωμένου όμως ωραρίου. Επειδή όμως μένω Αθήνα, σκέφτηκα οτι δεν με συμφαίρει να μετακομίσω Ζάκυνθο, για δουλειά μειωμένου ωραρίου αναπληρωτή, και αρνήθηκα. Μπορώ όμως τώρα να κάνω αίτηση για αναπληρωτές τη νέα χρονιά, ή θα την κάνω τσάμπα, επειδή αρνήθηκα πέρυσι εννοώ, δικαιούμαι να κάνω χαρτιά φέτος, ή αποκλείομαι λόγω άρνησης;

Αποσυνδεδεμένος nikonana

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 408
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #721 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:02:27 μμ »
Εγώ δεν θα σου δώσω άμεση απάντηση αλλά θα σε συμβούλευα να διαβάσεις την εγκύκλιο που βγήκε εχθές για να είσαι σίγουρος/η σχετικά με αυτό που ρωτάς. Φαντάζομαι ότι θα το διευκρινίζει μέσα εκεί.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #722 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:08:49 μμ »
Γεία σας παιδιά, πολύ χρήσιμο το forum, και οι απορίες που εκφράζονται μέσα απο αυτό!
Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάτι:
Πέρισυ που είχα υποβάλλει τα χαρτιά μου για τους αναπληρωτές, με πήραν τηλ. να πάω στη Ζάκυνθο για να δουλέψω ως αναπληρωτής μειωμένου όμως ωραρίου. Επειδή όμως μένω Αθήνα, σκέφτηκα οτι δεν με συμφαίρει να μετακομίσω Ζάκυνθο, για δουλειά μειωμένου ωραρίου αναπληρωτή, και αρνήθηκα. Μπορώ όμως τώρα να κάνω αίτηση για αναπληρωτές τη νέα χρονιά, ή θα την κάνω τσάμπα, επειδή αρνήθηκα πέρυσι εννοώ, δικαιούμαι να κάνω χαρτιά φέτος, ή αποκλείομαι λόγω άρνησης;
Φυσικά μπορείς να κάνεις τα χαρτιά σου. Εφόσον ήταν η πρώτη φορά που αρνιόσουν. Και εφόσον η άρνηση αυτή δεν έγινε τους τελευταίους 4 μήνες της σχολικής χρονιάς (οπότε και δεν έχεις καμμία ποινή).
Προσοχή όμως από την σχολική χρονιά 2011-2012 η άρνηση (ή η παραίτηση) θα οδηγεί σε 2ετή διαγραφή από τους πίνακες.

Αποσυνδεδεμένος toulipa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #723 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:13:46 μμ »
Ευχαριστώ Stelio για την απάντηση, ναι τη νέα χρονιά προσοχή ειδικά στα ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ, είναι μεγάλη μπλόφα να σου προτείνουν να πας στην άλλη άκρη του κόσμου για 6 ή 7 ώρες την εβδομάδα. Προσοχή μεγάλη!!! :)

Αποσυνδεδεμένος sotos81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #724 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:16:41 μμ »
Toυλάχιστον η Πανελλήνια Ένωση Αδιόριστων Εκπαιδυετικών έστειλε επιστολή στο Υπουργείο Παιδείας και ρωτάει προκειμένου να πάρει επίσημη απάντηση τι εννοεί το Υπουργείο: με τα6μηνα προγραμματα παιδαγωγικής κατάρτισης, που αναφέρονται στην εγκύκλιο αναπληρωτών 2011-2012.

Σάπιο ψάρι μου βρωμάει από μακριά αυτή η διάταξη, πως την έβαλαν όταν ακόμα δεν έχουν βγει επίσημα προγράμματα παιδαγωγικής επάρκειας από τα πανεπιστήμια;

Άν δεν απαντήσει άμεσα το Υπουργείο, έχουν χωμένη καλά τη ουρά τους και αυτοί στο κόλπο και καλό θα ήταν να διερευνηθεί τότε το θέμα ακόμα πιο βαθιά. Αναμένω να δω απάντηση, μιας και έτσι θα ξεκαθαρίσει το τοπίο, για το εαν αναγνωρίζονται τα σεμινάρια της ΕΕΦ και λοιπόν οργανώσεων.

Θεωρώ ότι καλό θα ήταν να στείλει και μια επιστολή για αυτό το σοβαρό θέμα (μιας και ενδιαφέρει όλους τους εκπαιδευτικούς, αλλά και άμεσα τις τεχνικές ειδικότητες) η Πανελλήνια Ένωση Αναπληρωτών, η ΟΛΜΕ και άλλοι επίσημοι φορείς πριν λήξει η προκήρυξη αναπληρωτών
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2011, 02:18:32 μμ από sotos81 »

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #725 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:29:16 μμ »
Καλά, υποβολή αιτήσεων για Θεσσαλονίκη απ' ότι είπαν το έβαλαν μόνο στη Δυτική Θεσσαλονίκη Σαπφούς και Μονή Λαζαριστών, από εκεί που γινόταν και στο ΕΚΦΕ Τούμπας (2 Λύκειο Τούμπας). Ε-Λ-Ε-Ο-C δηλαδή. Οσοι είναι από Ανατολική Θεσσαλονίκη να κάθονται να κάνουν ολόκληρο ταξίδι για να υποβάλλουν την αίτηση...

Toυλάχιστον η Πανελλήνια Ένωση Αδιόριστων Εκπαιδυετικών έστειλε επιστολή στο Υπουργείο Παιδείας και ρωτάει προκειμένου να πάρει επίσημη απάντηση τι εννοεί το Υπουργείο: με τα6μηνα προγραμματα παιδαγωγικής κατάρτισης, που αναφέρονται στην εγκύκλιο αναπληρωτών 2011-2012.

Σάπιο ψάρι μου βρωμάει από μακριά αυτή η διάταξη, πως την έβαλαν όταν ακόμα δεν έχουν βγει επίσημα προγράμματα παιδαγωγικής επάρκειας από τα πανεπιστήμια;

Άν δεν απαντήσει άμεσα το Υπουργείο, έχουν χωμένη καλά τη ουρά τους και αυτοί στο κόλπο και καλό θα ήταν να διερευνηθεί τότε το θέμα ακόμα πιο βαθιά. Αναμένω να δω απάντηση, μιας και έτσι θα ξεκαθαρίσει το τοπίο, για το εαν αναγνωρίζονται τα σεμινάρια της ΕΕΦ και λοιπόν οργανώσεων.

Θεωρώ ότι καλό θα ήταν να στείλει και μια επιστολή για αυτό το σοβαρό θέμα (μιας και ενδιαφέρει όλους τους εκπαιδευτικούς, αλλά και άμεσα τις τεχνικές ειδικότητες) η Πανελλήνια Ένωση Αναπληρωτών, η ΟΛΜΕ και άλλοι επίσημοι φορείς πριν λήξει η προκήρυξη αναπληρωτών

Από τη Πανελλήνια Ένωση Αδιόριστων Εκπαιδευτικων δεν ήταν που συναντήθηκαν με τη Διαμαντοπούλα και είχαν πει οτι ήταν πολύ καλή η συζήτηση?
mea culpa, με διόρθωσαν, ΔΕΝ ήταν η ΠΕΑΕ, ήταν η ΠΕΑ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2011, 03:01:25 μμ από Giannis1 »
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #726 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:35:28 μμ »
Καλά, υποβολή αιτήσεων για Θεσσαλονίκη απ' ότι είπαν το έβαλαν μόνο στη Δυτική Θεσσαλονίκη Σαπφούς και Μονή Λαζαριστών, από εκεί που γινόταν και στο ΕΚΦΕ Τούμπας (2 Λύκειο Τούμπας). Ε-Λ-Ε-Ο-C δηλαδή. Οσοι είναι από Ανατολική Θεσσαλονίκη να κάθονται να κάνουν ολόκληρο ταξίδι για να υποβάλλουν την αίτηση...

καταλαβα...να παρουμε και κανα ταπερακι δηλαδη?
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #727 στις: Ιούλιος 07, 2011, 02:37:03 μμ »
Γεία σας παιδιά, πολύ χρήσιμο το forum, και οι απορίες που εκφράζονται μέσα απο αυτό!

Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάτι:
Πέρισυ που είχα υποβάλλει τα χαρτιά μου για τους αναπληρωτές, με πήραν τηλ. να πάω στη Ζάκυνθο για να δουλέψω ως αναπληρωτής μειωμένου όμως ωραρίου. Επειδή όμως μένω Αθήνα, σκέφτηκα οτι δεν με συμφαίρει να μετακομίσω Ζάκυνθο, για δουλειά μειωμένου ωραρίου αναπληρωτή, και αρνήθηκα. Μπορώ όμως τώρα να κάνω αίτηση για αναπληρωτές τη νέα χρονιά, ή θα την κάνω τσάμπα, επειδή αρνήθηκα πέρυσι εννοώ, δικαιούμαι να κάνω χαρτιά φέτος, ή αποκλείομαι λόγω άρνησης;
μπορείς γιατί ήταν η πρώτη φορά που αρνήθηκες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 373
Σύνολο: 374

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.