*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 433664 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1134 στις: Ιούλιος 10, 2011, 09:08:05 μμ »
Adigoni κατ'αρχάς γκρίνιαξε όσο θες, πολλοί περνάμε τα ίδια πάνω κάτω....Έπειτα προσπάθησε να σκεφτείς λίγο ψύχραιμα. Τι ειδικότητα είσαι, έχεις καλή σειρά, όσο μπορείς να φανταστείς θα πάρουν αναπληρωτές στις περιοχές που θέλεις, κ.τ.λ. Αν δε θεωρείς πως έχεις πολλές ελπίδες για τις 10 περιοχές τότε δεν είναι καλύτερα να προσθέσεις εσύ κάποιες από το να βάλεις το κουτάκι και να σε τρέχουν οπουδήποτε ή να μη δουλέψεις;
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:19:12 »

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1135 στις: Ιούλιος 10, 2011, 09:16:07 μμ »
Μια  γνωμη ρε παιδια. Ειμαι φυσικος και εχω σειρα καπου 180 και πηραν περσι μεχρι περιπου το 300. Λεω να μη βαλω ολη την Ελλαδα αλλα καπου 25 περιοχες. Υπαρχει λετε φοβος να μη με παρουν με ολα αυτα τα σχολεια που κλεισανε? Αλλοι ομοιοι μου (σε σειρα, οχι ειδικοτητα ) τι θακανατε?

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1136 στις: Ιούλιος 10, 2011, 09:18:08 μμ »
Ναι.....Αλλά όταν ακούς ότι η Αννούλα διακηρύττει τη δραστική μείωση αναπληρωτών, και , στις επιλογές σου δεν ξέρεις αν προκύψουν κενά....λιγάκι ένα αμόκ....το παθαίνεις....συνυπολογιζομένων και των υπεραριθμιών....λέω να την κάνω με ένα αερόστατο..... :( :( :( :( :( :(

Touristako κι εγώ στην ίδια μοίρα....Αν δε θέλεις να σε στείλουν Castello Rosso δήλωσε όλες τις περιοχές και κουτάκι μαζί.

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1137 στις: Ιούλιος 10, 2011, 09:20:53 μμ »
adigoni τις περιοχές που θες δήλωσέ τις σαν αμω.
επίσης, βάλε ακω τις περιοχές που θες και λογικά όλη την Ελλάδα, εκτός κι αν δεν μπορείς να λείπεις.
αυτό μπορώ να πω γενικότερα σαν συμβουλή.

από την άλλη μήπως έχεις αρκετά μόρια και έχεις πολλές πιθανότητες σαν ακω; μην βάζεις καθόλου αμω. κάνεις και επιλογή για ακω. αν θες μας λες και τι ειδικότητα και περίπου σε τι σειρά είσαι, για να σε συμβουλεύσουμε καλύτερα.

@Touristakos
πώς το σκέφτομαι ... μπορείς να δεις σε τι περιοχές κλήθηκαν ας πούμε μέχρι το 200-250; αν ναι, τότε δες αν είναι μέσα κάμποσες επιλογές σου και δήλωσε αυτές τις 25 που θες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 10, 2011, 09:27:22 μμ από le »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:19:12 »

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1138 στις: Ιούλιος 10, 2011, 09:27:18 μμ »
Να εκφράσω μια απορία που την έχω καιρό. Έχω ακούσει πολλούς να λένε "μη με στείλει Καστελόριζο" και άλλες τέτοιες εκφράσεις. Γιατί πολλοί θεωρούν το Καστελόριζο σαν το "χειρότερο" μέρος; Ύπάρχουν πολύ μικρότερα και πιο δύσκολα μέρη που θα μπορούσε να "καταλήξει" κανείς. Εκτός των άλλων το Καστελόριζο είναι πολύ όμορφο μέρος! Και το πιο σημαντικό: όποιος πάει εκεί θα έχει να λέει πως μένει στο μέρος απ΄όπου ο Γιωργάκης μας έβαλε στο ΔΝΤ! Οποία τιμή!!! :P :P
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1139 στις: Ιούλιος 10, 2011, 09:32:50 μμ »
Να εκφράσω μια απορία που την έχω καιρό. Έχω ακούσει πολλούς να λένε "μη με στείλει Καστελόριζο" και άλλες τέτοιες εκφράσεις. Γιατί πολλοί θεωρούν το Καστελόριζο σαν το "χειρότερο" μέρος; Ύπάρχουν πολύ μικρότερα και πιο δύσκολα μέρη που θα μπορούσε να "καταλήξει" κανείς. Εκτός των άλλων το Καστελόριζο είναι πολύ όμορφο μέρος! Και το πιο σημαντικό: όποιος πάει εκεί θα έχει να λέει πως μένει στο μέρος απ΄όπου ο Γιωργάκης μας έβαλε στο ΔΝΤ! Οποία τιμή!!! :P :P


Εμένα το μόνο που με ενοχλεί, είναι οι φήμες πως δεν έχει πρόσβαση στο Διαδίκτυο. Πώς θα μπάινω στο PDE, ε;

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1140 στις: Ιούλιος 10, 2011, 09:34:27 μμ »
Να εκφράσω μια απορία που την έχω καιρό. Έχω ακούσει πολλούς να λένε "μη με στείλει Καστελόριζο" και άλλες τέτοιες εκφράσεις. Γιατί πολλοί θεωρούν το Καστελόριζο σαν το "χειρότερο" μέρος; Ύπάρχουν πολύ μικρότερα και πιο δύσκολα μέρη που θα μπορούσε να "καταλήξει" κανείς. Εκτός των άλλων το Καστελόριζο είναι πολύ όμορφο μέρος! Και το πιο σημαντικό: όποιος πάει εκεί θα έχει να λέει πως μένει στο μέρος απ΄όπου ο Γιωργάκης μας έβαλε στο ΔΝΤ! Οποία τιμή!!! :P :P


Εμένα το μόνο που με ενοχλεί, είναι οι φήμες πως δεν έχει πρόσβαση στο Διαδίκτυο. Πώς θα μπάινω στο PDE, ε;
αυτο ειναι πλυ σοβαρο...πως να την παλεψεις χωρις ιντερνετ!!! :P :P :P

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1141 στις: Ιούλιος 10, 2011, 09:36:57 μμ »
Είναι όμορφο.Όντως.Κι όλα τα μικρά νησιά των 12νήσων.Το λέω από προσωπική πείρα.Απλά μετά 2 χρόνια στα 12νησα κι ένα στην Εύβοια, ήθελα να κάνω κάποιες επιπλέον σπουδές, οπότε σκέφτομαι Αθήνα.Είναι όμορφα τα μικρά νησιά, περνάει καλά όποιος πάει.Αν όμως έχει συνηθίσει στην πολυκοσμία, τις πολλές επιλογές στις εξόδους και δεν προσαρμόζεται εύκολα σε νέα μέρη ή δεν κάνει εύκολα παρέες, θα μαρτυρήσει....

Μια χαρά έχει πρόσβαση στο ίντερνετ το κάθε νησί στα 12νησα....Μη πιστεύετε τις φήμες.....

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1142 στις: Ιούλιος 10, 2011, 09:39:38 μμ »
Απλά τα ενοίκια σε Σύμη, Χάλκη, Καστελλόριζο είναι γύρω στα 300 ευρώ, σε Λειψούς, Τήλο βρίσκεις και με 200 ευρώ.

Βγαίνω γιατί πόνεσαν τα μάτια μου.Κατά ένα περίεργο λόγο δεν μπορώ να μπώ στο metathesi.gr.Φιλιά.

Αποσυνδεδεμένος Physicalit

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση...οδηγώντας στην εθνική
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1143 στις: Ιούλιος 10, 2011, 09:50:05 μμ »
Σε ΟΑΕΔίτη που φέτος ήταν αναπληρωτής και έκανε αίτηση εμφανίστηκαν μόνο τα μόρια προυπηρεσίας σε δημόσιο σχολείο και όχι στις σχολές του ΟΑΕΔ! Δηλαδή είναι πολύ λιγότερα από αυτά έχει στον ενιαίο πίνακα διορισμών! Εχει αλλάξει κάτι?

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10833
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1144 στις: Ιούλιος 10, 2011, 09:57:02 μμ »
Σε ΟΑΕΔίτη που φέτος ήταν αναπληρωτής και έκανε αίτηση εμφανίστηκαν μόνο τα μόρια προυπηρεσίας σε δημόσιο σχολείο και όχι στις σχολές του ΟΑΕΔ! Δηλαδή είναι πολύ λιγότερα από αυτά έχει στον ενιαίο πίνακα διορισμών! Εχει αλλάξει κάτι?
Βασικά δεν ξέρω να απαντήσω στην ερώτησή σου, αλλά ήθελα να επισημάνω ότι οι σχολές του ΟΑΕΔ είναι δημόσια σχολεία και η προϋπηρεσία σ'αυτές είναι επίσης δημόσια, απλά η πρόσληψη μέχρι και φέτος γίνεται από το υπουργείο εργασίας. Μάλλον από την επόμενη σχολική χρονιά οι προσλήψεις σε όλη την τεχνική εκπαίδευση θα γίνονται από το υπουργείο παιδείας.

Αποσυνδεδεμένος sotos81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1145 στις: Ιούλιος 10, 2011, 11:05:37 μμ »
Ένας αναπληρωτής μειωμένου ωραρίου με master και 5 ώρες διδασκαλίας πόσο αμοίβεται;;
Για να ξέρω αν είναι να δηλώσω όλη την Ελλάδα ως ΑΜΩ

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1146 στις: Ιούλιος 10, 2011, 11:32:27 μμ »
Για 5 ώρες, άντε να παίρνεις 14,5* 5= 72,5 ευρώ τη βδομάδα, άρα 290 το μήνα χονδρικά, εκτός κι αν χαθούν ώρες.....Πώς θα ζείς;Εκτός κι αν κάποιος σου δίνει κάποιο ποσό επιπλέον, π.χ. γονείς.....

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1147 στις: Ιούλιος 10, 2011, 11:38:33 μμ »
Βέβαια σε συμφέρει να πας ΑΜΩ σε περιοχή κοντά στο σπίτι σου, οπότε ό,τι βγάζεις είναι κέρδος.Κι επιπλέον μπορεί ΑΜΩ να έχεις έως 15 ώρες.Πάλι όμως να δηλώσεις κοντά στο σπίτι σου.Διαφορετικά δε θα τα βγάζεις πέρα.Το ίδιο ισχύει για την επιλογή σου ως ωρομίσθιος.Δυστυχώς για το ημερομίσθιο του αναπληρωτή ΑΜΩ δεν είμαι σίγουρη, όμως σε κάθε περίπτωση να δηλώσεις καλύτερα κοντά στο σπίτι σου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 491
Σύνολο: 501

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.