*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 434673 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1372 στις: Ιούλιος 14, 2011, 09:25:38 μμ »
εχω μπερδευτει... θελω να δηλωσω την Α' Δωδεκανησου για ΑΚΩ,ΑΜΩ,ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ. πως πρεπει να το γραψω? την αιτηση την φτιαχνω απο το σπιτι η' εχουν και στις δευτεροβαθμιες αιτηση και τη συμπληρωνω εκει?

Στον πίνακα που αφορά την αναπλήρωση θα δηλώσεις:

Α' Δωδεκανήσου
Α' Δωδεκανήσου Μειωμένου Ωραρίου (ΑΜΩ)

Στον πίνακα ωρομισθίων θα συμπληρώσεις στην Περιφερειακή Διεύθυνση : Νοτίου Αιγαίου

και θα δηλώσεις Α' Δωδεκανήσου στις επιλογές σου...

εννοείται θα γράφεις μπροστά από κάθε επιλογή Α (για πρωτοβάθμια) ή Β (για Δευτεροβάθμια)

π.χ. Β- Α' Δωδεκανήσου
ευχαριστω πολυ!! ειχα διαβασει την εγκυκλιο αλλα εξακολουθουσα να εχω αποριες! ευχαριστω και παλι!  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:45:52 »

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1373 στις: Ιούλιος 14, 2011, 09:47:48 μμ »
Να το δεχτώ αυτό. Αλλά θα πρέπει και να έχετε και ενημέρωση για βασικά θέματα. Δεν μπορώ εγώ καθώς έχω 2 ειδικότητες, να στήνομαι μια ολόκληρη μέρα στην ουρά και αφού με παίρνει η υπάλληλος και της λέω ότι αργότερα που θαβγει εγκύκλιος για μουσικούς θα έρθω να κάνω και τότε τα χαρτιά μου και εκείνη να μου λέει ότι κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει και κάνε τώρα την αίτηση για φιλόλογος και σήμερα που παίρνω στο Υπουργείο να μου λένε ΚΑΚΩΣ σε άφησαν να κάνεις την αίτηση και έπρεπε να περιμένεις την προκήρυξη μουσικών και να τις κάνεις μαζί και ΤΡΕΧΑ σήμερα-αύριο να προλάβεις να την κάνεις πριν λήξει και για φιλολόγους και να τρέχω σε 2 διευθύνσεις και να μην έχουν διαβάσει την εγκύκλιο! Και να πρέπει να χάσω και ΤΡΙΤΗ μέρα για να ξαναπάω!!!! Οπότε καταλήγω στο ότι να το δεχτώ (αν πρέπει) το ότι δεν προλάβατε να διαβάσετε την εγκύκλιο αλλά τουλάχιστον η πρώτη υπάλληλος θα έπρεπε να ήξερε να μου πει ότι δεν έπρεπε να την κάνω την αίτηση ως φιλόλογος μεμονωμένα!!!
ΧΩΡΙΣ να είμαι 100% σίγουρη, με μία γρήγορη ματιά και στις δύο εγκυκλίους (αυτή για μουσικούς και αυτή για τις υπόλοιπες ειδικότητες), δεν είδα να αναφέρει πουθενά κάποιο κόλλημα στο να υποβάλει κάποιος ξεχωριστά τις αιτήσεις. Η των γενικών ειδικοτήτων αναφέρει βέβαια ότι οι μουσικοί θα κληθούν με ξεχωριστή εγκύκλιο, αλλά δεν λέει ότι ΔΕΝ πρέπει να υποβάλουν αίτηση αυτοί που έχουν 2 ή περισσότερους κλάδους και ένας εξ αυτών είναι μουσικής. Εγώ προσωπικά εχω περάσει (προφανώς ξεχωριστά) αιτήσεις υποψηφίων με 2 κλάδους εκ των οποίων ο ένας στην Αθμια και ο άλλος στην Βθμια. ΠΡΟΦΑΝΩΣ οι αιτήσεις γίνανε ξεχωριστά στις δύο υπηρεσίες και περαστήκανε ξεχωριστά. Ισχύει κάτι άλλο για τους πολυ-κλαδικούς ( ;D) που είναι στην ίδια βαθμίδα; Δλδ άμα είσαι και ΠΕ02 και ΠΕ04 πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις την ίδια μέρα και την ίδια ώρα την αίτησή σου και για τα δύο; Μου φαίνεται πολύ περίεργο αυτό που σου είπαν στο Υπουργείο. Δλδ οι πολυ-κλαδικοί που είναι στον ένα κλάδο Μουσικοί, έχουν (σύμφωνα με τα πριν την παράταση δεδομένα) μόνο 2 μέρες για να υποβάλλουν τις αιτήσεις τους (σήμερα και αύριο); Εσύ απ' ότι κατάλαβα πήγες στο γραφείο που είχες κάνει για φιλόλογος, ακύρωσες αυτή την αίτηση, και πήγες σε άλλο γραφείο να κάνεις ταυτόχρονα αίτηση για φιλόλογος και για μουσικός; Την υπάλληλο που σου πέρασε της φιλολόγου την ξανάδες; Τι σου είπε;
Από εκεί και πέρα, εφόσον δεν αναφερόταν στην εγκύκλιο, σε κάποιο νόμο που μνημονεύεται στην εγκύκλιο, ή σε κάποια άλλη διευκρίνηση που έχει πάει στα γραφεία, λυπάμαι, αλλά η υπάλληλος δεν είχε τρόπο να το ξέρει αυτό. Κακώς όμως σου απάντησε εφόσον δεν ήταν σίγουρη και εφόσον δεν είχε ξανασυναντήσει την περίπτωση αυτή. Σου απάντησε όμως πραγματικά τόσο σίγουρα όσο λες; Γιατί , ξέρεις, άλλο το "δεν θα έχεις πρόβλημα" και άλλο το "νομίζω πως δεν θα έχεις πρόβλημα"  :-\

Αποσυνδεδεμένος domenica2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 34
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1374 στις: Ιούλιος 14, 2011, 09:57:26 μμ »
Για όσους ρωτάνε για το e-mail: (δεν μου βγήκε η παράθεση)

Φυσικά και δεν είναι υποχρεωτικό. Αν επιλέξες να το δηλώσεις πρέπει να συνοδεύεται από υπεύθυνη δήλωση. Μια κοπέλα που ήταν μπροστά μου δεν το δήλωσε για να μην μπαίνει στη διαδικασία να συμπληρώνει υπεύθυνη δήλωση. Ό,τι θέλεις κάνεις!
Αν χρειαζόταν υπεύθυνη δήλωση δε θα το έλεγε στην εγκύκλιο;;;

εγω που εκανα αιτηση την πρωτη μερα δεν μου ζητησαν καμια υπευθυνη δηλωση για αυτο... πρωτη φορα το ακουω..
Ούτε και μένα μου ζήτησαν υπεύθυνη δήλωση.

Ούτε κι εμένα.

Μάλλον επειδή πήγα την πρώτη μέρα είχαν άπλετο χρόνο να ασχοληθούν με περιττές δαδικασίες! ;D
 ;D
... and justice for all...

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1375 στις: Ιούλιος 14, 2011, 10:02:51 μμ »
H αίτηση γράφει επάνω αριστερά ότι επέχει θέση Υπεύθυνης δήλωσης του ν.1599/86.
 8)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:45:52 »

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1376 στις: Ιούλιος 14, 2011, 11:32:23 μμ »
Να το δεχτώ αυτό. Αλλά θα πρέπει και να έχετε και ενημέρωση για βασικά θέματα. Δεν μπορώ εγώ καθώς έχω 2 ειδικότητες, να στήνομαι μια ολόκληρη μέρα στην ουρά και αφού με παίρνει η υπάλληλος και της λέω ότι αργότερα που θαβγει εγκύκλιος για μουσικούς θα έρθω να κάνω και τότε τα χαρτιά μου και εκείνη να μου λέει ότι κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει και κάνε τώρα την αίτηση για φιλόλογος και σήμερα που παίρνω στο Υπουργείο να μου λένε ΚΑΚΩΣ σε άφησαν να κάνεις την αίτηση και έπρεπε να περιμένεις την προκήρυξη μουσικών και να τις κάνεις μαζί και ΤΡΕΧΑ σήμερα-αύριο να προλάβεις να την κάνεις πριν λήξει και για φιλολόγους και να τρέχω σε 2 διευθύνσεις και να μην έχουν διαβάσει την εγκύκλιο! Και να πρέπει να χάσω και ΤΡΙΤΗ μέρα για να ξαναπάω!!!! Οπότε καταλήγω στο ότι να το δεχτώ (αν πρέπει) το ότι δεν προλάβατε να διαβάσετε την εγκύκλιο αλλά τουλάχιστον η πρώτη υπάλληλος θα έπρεπε να ήξερε να μου πει ότι δεν έπρεπε να την κάνω την αίτηση ως φιλόλογος μεμονωμένα!!!
ΧΩΡΙΣ να είμαι 100% σίγουρη, με μία γρήγορη ματιά και στις δύο εγκυκλίους (αυτή για μουσικούς και αυτή για τις υπόλοιπες ειδικότητες), δεν είδα να αναφέρει πουθενά κάποιο κόλλημα στο να υποβάλει κάποιος ξεχωριστά τις αιτήσεις. Η των γενικών ειδικοτήτων αναφέρει βέβαια ότι οι μουσικοί θα κληθούν με ξεχωριστή εγκύκλιο, αλλά δεν λέει ότι ΔΕΝ πρέπει να υποβάλουν αίτηση αυτοί που έχουν 2 ή περισσότερους κλάδους και ένας εξ αυτών είναι μουσικής. Εγώ προσωπικά εχω περάσει (προφανώς ξεχωριστά) αιτήσεις υποψηφίων με 2 κλάδους εκ των οποίων ο ένας στην Αθμια και ο άλλος στην Βθμια. ΠΡΟΦΑΝΩΣ οι αιτήσεις γίνανε ξεχωριστά στις δύο υπηρεσίες και περαστήκανε ξεχωριστά. Ισχύει κάτι άλλο για τους πολυ-κλαδικούς ( ;D) που είναι στην ίδια βαθμίδα; Δλδ άμα είσαι και ΠΕ02 και ΠΕ04 πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις την ίδια μέρα και την ίδια ώρα την αίτησή σου και για τα δύο; Μου φαίνεται πολύ περίεργο αυτό που σου είπαν στο Υπουργείο. Δλδ οι πολυ-κλαδικοί που είναι στον ένα κλάδο Μουσικοί, έχουν (σύμφωνα με τα πριν την παράταση δεδομένα) μόνο 2 μέρες για να υποβάλλουν τις αιτήσεις τους (σήμερα και αύριο); Εσύ απ' ότι κατάλαβα πήγες στο γραφείο που είχες κάνει για φιλόλογος, ακύρωσες αυτή την αίτηση, και πήγες σε άλλο γραφείο να κάνεις ταυτόχρονα αίτηση για φιλόλογος και για μουσικός; Την υπάλληλο που σου πέρασε της φιλολόγου την ξανάδες; Τι σου είπε;
Από εκεί και πέρα, εφόσον δεν αναφερόταν στην εγκύκλιο, σε κάποιο νόμο που μνημονεύεται στην εγκύκλιο, ή σε κάποια άλλη διευκρίνηση που έχει πάει στα γραφεία, λυπάμαι, αλλά η υπάλληλος δεν είχε τρόπο να το ξέρει αυτό. Κακώς όμως σου απάντησε εφόσον δεν ήταν σίγουρη και εφόσον δεν είχε ξανασυναντήσει την περίπτωση αυτή. Σου απάντησε όμως πραγματικά τόσο σίγουρα όσο λες; Γιατί , ξέρεις, άλλο το "δεν θα έχεις πρόβλημα" και άλλο το "νομίζω πως δεν θα έχεις πρόβλημα"  :-\

Δεν ακύρωσα την αίτησή μου σήμερα γιατί μόλις έφτασε η σειρά μου να μπω, με παρέπεμψε στην μοναδική υπάλληλο που είχε διαβάσει την εγκύκλιο για μουσικούς και η οποία τελικά δεν με πήρε γιατί σχολούσε. Δεν μίλησα με καμία της δευτεροβάθμιας για το θέμα μου παρά μόνο στο τηλέφωνο με το Υπουργείο, το οποίο μου είπε όσα ανέφερα. Και επίσης το Υπουργείο μου είπε: ''Το πιο πιθανό είναι να δοθεί παράταση (όπως και έγινε) όμως μην το ρισκάρεις και χάσεις την ευκαιρία να αναδιαμορφώσεις την αίτησή σου γι'αυτό πήγαινε σήμερα-αύριο''. Το πρόβλημα ουσιαστικά προκύπτει από το γεγονός ότι πρέπει να δηλώσουμε τις ίδιες περιοχές και για τις 2 ειδικότητες και αφού ως φιλόλογος είχα δηλώσει 30 περιοχές δευτεροβάθμιας και τώρα σαν μουσικός έχω το δικαίωμα να βάλω και πρωτοβάθμια, πρέπει να αναδιαμορφωθεί η ήδη υπάρχουσα αίτησή μου με διαφορετικές περιοχές.

Αποσυνδεδεμένος littlesparrow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • It never rains, it pours..
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1377 στις: Ιούλιος 14, 2011, 11:50:47 μμ »
Ρε παιδιά με πτυχίο ΠΕ60 το 2010 και μηδενικά μόρια έχω ελπίδες για να πάω αναπληρώτρια ή να την κάνω για Hawaii? :-\
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε!

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1378 στις: Ιούλιος 14, 2011, 11:55:57 μμ »
Ρε παιδιά με πτυχίο ΠΕ60 το 2010 και μηδενικά μόρια έχω ελπίδες για να πάω αναπληρώτρια ή να την κάνω για Hawaii? :-\
Καλό ταξίδι! :D

Αποσυνδεδεμένος littlesparrow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • It never rains, it pours..
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1379 στις: Ιούλιος 15, 2011, 12:10:16 πμ »
Dammit!Και ήθελα τόσο πολύ να δουλέψω στο Ελλάντα.Που να τρέχεις τώρα να αγοράζεις αντιηλιακά για τροπικό μαύρισμα ::)
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε!

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1380 στις: Ιούλιος 15, 2011, 12:13:09 πμ »
Dammit!Και ήθελα τόσο πολύ να δουλέψω στο Ελλάντα.Που να τρέχεις τώρα να αγοράζεις αντιηλιακά για τροπικό μαύρισμα ::)
Κοίτα μπορείς να μείνεις και εδώ. απο μαύρα μαντάτα και μαύρισμα ψυχής άλλο τίποτα και χωρίς αντιηλιακό. Τώρα τροπικό δεν είναι αλλά εσύ αποφασίζεις!

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1381 στις: Ιούλιος 15, 2011, 01:03:56 πμ »
Δεν ακύρωσα την αίτησή μου σήμερα γιατί μόλις έφτασε η σειρά μου να μπω, με παρέπεμψε στην μοναδική υπάλληλο που είχε διαβάσει την εγκύκλιο για μουσικούς και η οποία τελικά δεν με πήρε γιατί σχολούσε. Δεν μίλησα με καμία της δευτεροβάθμιας για το θέμα μου παρά μόνο στο τηλέφωνο με το Υπουργείο, το οποίο μου είπε όσα ανέφερα. Και επίσης το Υπουργείο μου είπε: ''Το πιο πιθανό είναι να δοθεί παράταση (όπως και έγινε) όμως μην το ρισκάρεις και χάσεις την ευκαιρία να αναδιαμορφώσεις την αίτησή σου γι'αυτό πήγαινε σήμερα-αύριο''. Το πρόβλημα ουσιαστικά προκύπτει από το γεγονός ότι πρέπει να δηλώσουμε τις ίδιες περιοχές και για τις 2 ειδικότητες και αφού ως φιλόλογος είχα δηλώσει 30 περιοχές δευτεροβάθμιας και τώρα σαν μουσικός έχω το δικαίωμα να βάλω και πρωτοβάθμια, πρέπει να αναδιαμορφωθεί η ήδη υπάρχουσα αίτησή μου με διαφορετικές περιοχές.
Ααα μάλιστα. Υπάρχει αυτό το κόλλημα με τις ίδιες περιοχές. Δεν βλέπω να το λέει η εγκύκλιος βέβαια. Δηλαδή απ ότι κατάλαβα εσύ δεν υποβάλεις 2 διαφορετικές αιτήσεις. Είναι 1 που επιλέγεις και τους δύο κλάδους. Στο τέλος δηλαδή θα πάρεις 1 αντίγραφο μηχανογραφημένης αίτησης.
Πάντως, σχετικά με το πρώτο σου πρόβλημα, η υπάλληλος τελικα δεν σε παραπληροφόρησε και είχε δίκιο. ΜΠΟΡΕΙΣ να υποβάλλεις πρώτα την αίτηση για πε02 και μετά, να την τροποποιήσεις και να προσθέσεις και τον κλάδο πε16. Και κατά την γνώμη μου καλά έκανε και σου είπε τότε να κάνεις για πε02, γιατί άμα έσπαγε ο διάολος το ποδάρι του , ή εσύ το δικό σου πχ, και δεν μπορούσες τώρα να πας να κάνεις αίτηση για πε16, θα είχες τουλάχιστον καβάντζα την πε02. Ενώ άμα σου έλεγε "φύγε και έλα τότε" θα κατέληγες χωρίς καμία αίτηση. Τωρα..... που είναι το πρόβλημα; Το πρόβλημα είνια ότι εάν ισχύουν αυτά που μου λες, το υπουργείο άφησε ουσιαστικά χρονικό περιθώριο 2 ημερών , με ανακοίνωση στην διοίκηση της εγκυκλίου των μουσικών το πρωί της πρώτης ημέρας, για να κάνουν αίτηση όσοι έχουν κλάδο πε16 συν κάτι άλλο. Ε, για αυτό δεν σου φταίει η υπάλληλος. Αλλά ακόμα και για το υπεπθ (που όσο να πεις έχει την ιστορία του) χοντράδα το βρίσκω. Είσια σίγουρη ότι η αίτησή σου θα "κλειδωθεί" και ότι δεν θα μείνουν ανοιχτή αφού είσαι σε κλάδο του οποίου οι αποσπάσεις "τρέχουν" ακόμα;
Έμπλεξες στα γρανάζια της γραφειοκρατίας χρυσή μου. Σε νιώθω. Αλλά , πραγματικά, δεν βλέπω κάποιο σφάλμα των υπαλλήλων με τους οποίους ήρθες σε επαφή.

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1382 στις: Ιούλιος 15, 2011, 01:48:54 πμ »
Από το Υπουργείο μου είπαν ότι όταν θα πάω για την αίτηση σαν μουσικός, θα πρέπει η υπάλληλος της δευτεροβάθμιας να πάρει τηλ. στη μηχανοργάνωση του υπουργείου για να ζητήσει να ανοίξει πάλι η αίτησή μου, ώστε να τροποποιηθεί. Προφανώς λοιπόν αν έχουν εντωμεταξύ λήξει οι αιτήσεις για φιλολόγους, δεν θα έχω το δικαίωμα να τροποποιήσω τις περιοχές και έτσι θα χάσω την ευκαιρία να δηλώσω και πρωτοβάθμια ως μουσικός! Ευτυχώς που δόθηκε παράταση. Απλά θα πρέπει να ξαναταλαιπωρηθώ στην ουρά ακόμα μια μέρα εξαιτίας του ότι σήμερα δεν με δέχτηκαν (καθώς δεν είχαν διαβάσει την εγκύκλιο) κι ας περίμενα 5 ώρες!!! Και να πω ότι δεν έχω τίποτα να κάνω και δεν βαριέσαι βρε αδελφέ, ας ξημεροβραδιάζομαι στην δευτεροβάθμια!!! Και υπάρχουν πολλοί άλλοι με πολλές σοβαρές υποχρεώσεις που παθαίνουν τα ίδια ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1383 στις: Ιούλιος 15, 2011, 01:35:29 μμ »
εφόσον η αίτησή σου είναι μία και για τις δύο ειδικότητες, που σημαίνει ότι στις 30 επιλογές πρέπει να βάλει περιοχές Βθμιας και Αθμιας, και εφόσον η αίτησή σου θα ανοίξει για επεξεργασία, τότε ο χειριστής θα έχει δυνατότητα να αλλάξει πλήρως και τις 30 προτιμήσεις σου.
Θα σου πρότεινα να ξαναπάρεις τηλέφωνο στο υπουργείο, είτε στα τηλέφωνα της εγκυκλίου, είτε στην μηχανοργάνωση και να εξηγήσεις πολυ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ το θέμα σου. Δηλαδη, "έχω κάνει την τάδε ημερομηνία αίτηση ως πε02. όταν θα πάω την τάδε ημερομηνία να κάνω αίτηση και ως πε16 θα έχω κάποιους περιορισμούς;; πρέπει ταυτόχρονα να είναι σε ισχύ και οι αποσπάσεις των πε02; "
Όταν η αίτηση είναι ανοιχτή για επεξεργασία (σύμφωνα με αυτά που ξέρω εγώ) ο χειριστής μπορεί ΚΑΙ να προσθέσει κλάδο ΚΑΙ να τροποποιήσει τις περιοχές. Γενικά νομίζω ότι είτε στα είπαν λίγο μπερδεμένα στο υπουργείο είτε εσύ δεν κατάλαβες καλά, γιατί, επαναλαμβάνω, το να υπάρχει επισήμως (ΧΩΡΙΣ την παράταση , η οποία δεν ήταν κάτι που θα γινόταν σίγουρα) προθεσμία στους πολυ-κλαδικούς καθηγητές πε16 2 ημερών μόνο !!!! είναι πολύ κουφό.

Αποσυνδεδεμένος andreas1987

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1384 στις: Ιούλιος 15, 2011, 02:01:36 μμ »
Όταν έχεις παιδαγωγική επάρκεια στην αίτηση αντι για ναι φέτος βγάζει 12 μηνη.....σωστό ειναι;;;;τι αλλαξε φέτος;

Αποσυνδεδεμένος gregmam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1385 στις: Ιούλιος 15, 2011, 02:28:46 μμ »
εφόσον η αίτησή σου είναι μία και για τις δύο ειδικότητες, που σημαίνει ότι στις 30 επιλογές πρέπει να βάλει περιοχές Βθμιας και Αθμιας, και εφόσον η αίτησή σου θα ανοίξει για επεξεργασία, τότε ο χειριστής θα έχει δυνατότητα να αλλάξει πλήρως και τις 30 προτιμήσεις σου.
Θα σου πρότεινα να ξαναπάρεις τηλέφωνο στο υπουργείο, είτε στα τηλέφωνα της εγκυκλίου, είτε στην μηχανοργάνωση και να εξηγήσεις πολυ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ το θέμα σου. Δηλαδη, "έχω κάνει την τάδε ημερομηνία αίτηση ως πε02. όταν θα πάω την τάδε ημερομηνία να κάνω αίτηση και ως πε16 θα έχω κάποιους περιορισμούς;; πρέπει ταυτόχρονα να είναι σε ισχύ και οι αποσπάσεις των πε02; "
Όταν η αίτηση είναι ανοιχτή για επεξεργασία (σύμφωνα με αυτά που ξέρω εγώ) ο χειριστής μπορεί ΚΑΙ να προσθέσει κλάδο ΚΑΙ να τροποποιήσει τις περιοχές. Γενικά νομίζω ότι είτε στα είπαν λίγο μπερδεμένα στο υπουργείο είτε εσύ δεν κατάλαβες καλά, γιατί, επαναλαμβάνω, το να υπάρχει επισήμως (ΧΩΡΙΣ την παράταση , η οποία δεν ήταν κάτι που θα γινόταν σίγουρα) προθεσμία στους πολυ-κλαδικούς καθηγητές πε16 2 ημερών μόνο !!!! είναι πολύ κουφό.
Ισχύει το ίδιο και αν εχω κάνει τα χαρτιά μου σαν ΠΕ02 και μετά θέλω να τα κανω και σαν

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161828
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 514
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 452
Σύνολο: 458

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.