*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2011-2012  (Αναγνώστηκε 184620 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Radius

  • Επισκέπτης
Μπορούν να τους βάλουν με την προυπηρεσία τους μέχρι τον Ιούνιο του '10. Εκτός αν γίνει ΑΣΕΠ μέσα στη χρονιά και συνταχθούν οι νέοι πίνακες με προυπόθεση την επιτυχία ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Μπορούν να τους βάλουν με την προυπηρεσία τους μέχρι τον Ιούνιο του '10. Εκτός αν γίνει ΑΣΕΠ μέσα στη χρονιά και συνταχθούν οι νέοι πίνακες με προυπόθεση την επιτυχία ΑΣΕΠ.
πιστευω οτι ολα θα γινουν στον επομενο ασεπ με εννιαια μοριοδοτηση για ολα..................δηλαδη φετος στα σδε θα μοριοδοτηθει ολη η προυπηρεσια στην τυπικη εκπαιδευση................δηλαδη α.βθμια , β.βαθμια αλλα και τει/αει.....................ετσι θα γινει και μετα τον επομενο ασεπ...................θα δουμε πολλους απο επας και τει/αει με μορια

Αποσυνδεδεμένος alexlion

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγω ελπιζω να ειναι η τελευταια χρονια που βγαινει ξεχωριστη προκηρυξη, εκτός απο το υπ. Παιδειας.
Μακαρι απο του χρονου να παρουν σε ολες τις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ εκπαιδευτες, απο το υπ. Παιδειας. Και το καλυτερο θα ηταν να παρουν τα παιδια του ΑΣΕΠ 2008, που ειναι διοριστεοι εδω και 3 χρονια χωρις δουλεια. Αυτοι αξιζουν πολυ περισσοτερο απο κατι σαπια ατομα, οπως αυτα που συναντησα, τα οποια βρηκαν προυπηρεσια και θεση απο τη θεια τους τη διευθυντρια των ΕΠΑΣ...
Εγω ουτε διοριστεος ειμαι, ουτε προκειται να μπω στα επομενα 10 χρονια στην εκπαιδευση (μιας και δεν εχω διδακτικη προυπηρεσια).
Τουλαχιστον, να μπουνε αυτοι που το αξιζουν, ατομα τυπου Lasid, μπας και παει λιγο μπροστα αυτη η χωρα και φυγει η βρωμια τοσων ετων...
Αυτό που είπες τώρα οτι δηλαδή από του χρόνου να πάρει εκπαιδευτικούς από το υπουργείο παιδείας είναι σωστό?Δηλαδή να πάρει διοριστέους του ασεπ και άτομα που μπορεί να δουλεύουν εκει μέσα 10-15 χρόνια να τους πετάξει έξω?Δηλαδή να είναι  κάτι σαν"μου πήρες το σπίτι μπές και μέσα να μείνεις τώρα".Επειδή εσύ συνάντησες κάποια σάπια άτομα εκει μέσα δεν σημαίνει οτι είναι όλοι εκεί μέσα έτσι.Στο κάτω κάτω επιλογή σου είναι που δεν πήρες τις ώρες  που σου πρότειναν όπως επιλογή και αυτών που είναι εκει μέσα τόσα χρόνια όταν τους κάλεσαν από το υπουργείο παιδείας να μην πήγαν και να έχασαν μόνιμο διορισμό με τους 30μηνίτες (όταν δεν ήταν ο ασεπ).Μη νομίζεις λοιπόν οτι δεν γίνεται δουλειά εκει μέσα.Μαθητές που τελειώνουν τα επαλ υπουργείου παιδείας έρχονται ξανά από την πρώτη τάξη στον οαεδ μπας και μάθουν την δουλειά .Γιατί νομίζεις τα θέλει τα σχολεία η Διαμαντοπούλου?Γιατί βλέπει την απασχόληση των μαθητών εκει πέρα.Δίδαξα και στην τριτοβάθμια και ξέρω πολύ καλά πως είναι κι εκεί τα πράγματα για να μην μιλήσω για το υπουργείο παιδείας τι μάθημα κάνουν.Έτσι λοιπόν μην βγάζεις γρήγορα συμπεράσματα.Οι "σαπιοι " υπάρχουν παντού δυστυχώς .Όχι μόνο εκει μέσα...
Καταρχάς μη συγκρίνουμε προσλήψεις από τους πίνακες αναπληρωτών του Υπουργείου Παιδείας με τις προσλήψεις στις ΕΠΑΣ που για χρόνια ήταν απολύτως αδιαφανές το ποιόν έπαιρναν και γιατί. Γνωστή μου φιλόλογος αφού δούλεψε βυσματικά 2-3 χρόνια σε ΕΠΑΣ, κατόπιν με βάση αυτή την προυπηρεσία την καλούσαν κάθε χρόνο για τα επόμενα 7 χρόνια, και τελικά διορίστηκε με το 30μηνο σε δημόσιο σχολείο. Δεν λέω φυσικά ότι όσοι δούλεψαν σε ΕΠΑΣ το κατόρθωσαν με πλάγιους τρόπους, αλλά ήταν τόσο αδιαφανές το σύστημα που άντε τώρα να ξεχωρίσεις ποιός το έκανε και ποιός όχι.
Αν από του χρόνου οι προσλήψεις στις ΕΠΑΣ γίνονται από τους πίνακες αναπληρωτών του Παιδείας, θα μπουν σε αυτούς προφανώς και οι συνάδελφοι που έχουν προυπηρεσία στις ΕΠΑΣ. Αλλά βέβαιως πάλι θα δούμε την αδικία κάποιοι που βυσματικά δούλεψαν επί χρόνια σε ΕΠΑΣ δίπλα στο σπίτι τους, να βρεθούν πάνω από αναπληρωτές που έχουν επιτυχία σε έναν ή και παραπάνω ΑΣΕΠ και έχουν γυρίσει τη μισή Ελλάδα για να αποκτήσουν προυπηρεσία.
Καταρχήν για ποιά φίλη σου φιλόλογο μιλάς αφού δεν αναγνωριζόταν η προυπηρεσία της παλαιότερα από τις επάς οαεδ στο υπουργείο παιδείας ?Την αναγνώριση της προυπηρεσίας τους την έκαναν όταν καταργήθηκαν τα επάλ οαεδ και γίναν επας και δεν είχαν αντικείμενο να διδάξουν πλέον στον οαεδ και δεν τους την αναγνώρισε όλη αλλά στο ήμισυ.(επί Σπηλιωτόπουλου η αναγνώριση ).Τώρα αν γύρισαν κι άλλες πόλεις να είσαι σίγουρος οτι το έκαναν ,και χωρίς ώρες βρέθηκαν πολλές χρονιές,και αρνήθηκαν διορισμούς  (φυσικά αυτό όμως δεν ενδιαφέρει κανέναν ) για να παραμείνουν στις επας μήπως και κάποτε διοριστούν εκεί πράγμα που δεν έγινε και αντί αυτών είναι κάποιοι άλλοι τώρα σαν την κυρία διευθύντρια που πρίν ανέφερε  το κοροιδο.Όντως οι μονιμοποιήσεις δεν γίνονται με αξιοκρατικό τρόπο αλλά όχι και οι προσλήψεις.Διαφωνώ σε αυτό.Όσο και στο ότι πρέπει να πάρουν την θέση τους οι ασεπίτες επέτρεψε μου να έχω διαφορετική άποψη.Είναι σαν έναν φίλο μου που μόλις βγήκε από την σχολή ,πήρε κι ένα μεταπτυχιακό και εκτόπισε άτομα με 20 χρόνια προυπηρεσία και δεν ήξερε να σταθεί στην τάξη...Έτσι λοιπόν οτι νομίζεις εσύ οτι είναι σωστό επειδή δεν σε θίγει δεν είναι και σωστό για άλλους που τους θίγει άμεσα...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10837
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Εγω ελπιζω να ειναι η τελευταια χρονια που βγαινει ξεχωριστη προκηρυξη, εκτός απο το υπ. Παιδειας.
Μακαρι απο του χρονου να παρουν σε ολες τις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ εκπαιδευτες, απο το υπ. Παιδειας. Και το καλυτερο θα ηταν να παρουν τα παιδια του ΑΣΕΠ 2008, που ειναι διοριστεοι εδω και 3 χρονια χωρις δουλεια. Αυτοι αξιζουν πολυ περισσοτερο απο κατι σαπια ατομα, οπως αυτα που συναντησα, τα οποια βρηκαν προυπηρεσια και θεση απο τη θεια τους τη διευθυντρια των ΕΠΑΣ...
Εγω ουτε διοριστεος ειμαι, ουτε προκειται να μπω στα επομενα 10 χρονια στην εκπαιδευση (μιας και δεν εχω διδακτικη προυπηρεσια).
Τουλαχιστον, να μπουνε αυτοι που το αξιζουν, ατομα τυπου Lasid, μπας και παει λιγο μπροστα αυτη η χωρα και φυγει η βρωμια τοσων ετων...
Ευχαριστώ φίλε μου για την ψήφο εμπιστοσύνης!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Εγω ελπιζω να ειναι η τελευταια χρονια που βγαινει ξεχωριστη προκηρυξη, εκτός απο το υπ. Παιδειας.
Μακαρι απο του χρονου να παρουν σε ολες τις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ εκπαιδευτες, απο το υπ. Παιδειας. Και το καλυτερο θα ηταν να παρουν τα παιδια του ΑΣΕΠ 2008, που ειναι διοριστεοι εδω και 3 χρονια χωρις δουλεια. Αυτοι αξιζουν πολυ περισσοτερο απο κατι σαπια ατομα, οπως αυτα που συναντησα, τα οποια βρηκαν προυπηρεσια και θεση απο τη θεια τους τη διευθυντρια των ΕΠΑΣ...
Εγω ουτε διοριστεος ειμαι, ουτε προκειται να μπω στα επομενα 10 χρονια στην εκπαιδευση (μιας και δεν εχω διδακτικη προυπηρεσια).
Τουλαχιστον, να μπουνε αυτοι που το αξιζουν, ατομα τυπου Lasid, μπας και παει λιγο μπροστα αυτη η χωρα και φυγει η βρωμια τοσων ετων...
Ευχαριστώ φίλε μου για την ψήφο εμπιστοσύνης!
και εγω συμφωνω........αφου ειμαι με το μερος του δικαιου

Radius

  • Επισκέπτης
@alexlion
Είπα ότι η συγκεκριμένη φιλόλογος εργάστηκε βυσματικά 2 χρόνια στα τότε ΕΠΑΛ του ΟΑΕΔ (γνωστός της ο διευθυντής), κατόπιν δούλεψε άλλα 7-8 ενδεχομένως όχι πια βυσματικά αλλά με τα μόρια των δύο πρώτων ετών συν αυτά που αποκτούσε κάθε χρόνο, και όταν πια τα ΕΠΑΛ έγιναν ΕΠΑΣ και απέκτησαν οι καθηγητές γενικών μαθημάτων το δικαίωμα να μπουν στους πίνακες του Υπουργείου Παιδείας, αυτή μπήκε με μεγάλη προυπηρεσία και διορίστηκε με το 30μηνο σε γυμνάσιο. Άρα οι βυσματικές της προσλήψεις για τα δύο πρώτα χρόνια αφενός της εξασφάλισαν δουλειά για τα επόμενα 8 χρόνια στον ΟΑΕΔ και αφετέρου την διόρισαν τελικά σε σχολείο πρόπερσι. Δεν υπήρξαν τέτοιες περιπτώσεις;

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
@alexlion
Είπα ότι η συγκεκριμένη φιλόλογος εργάστηκε βυσματικά 2 χρόνια στα τότε ΕΠΑΛ του ΟΑΕΔ (γνωστός της ο διευθυντής), κατόπιν δούλεψε άλλα 7-8 ενδεχομένως όχι πια βυσματικά αλλά με τα μόρια των δύο πρώτων ετών συν αυτά που αποκτούσε κάθε χρόνο, και όταν πια τα ΕΠΑΛ έγιναν ΕΠΑΣ και απέκτησαν οι καθηγητές γενικών μαθημάτων το δικαίωμα να μπουν στους πίνακες του Υπουργείου Παιδείας, αυτή μπήκε με μεγάλη προυπηρεσία και διορίστηκε με το 30μηνο σε γυμνάσιο. Άρα οι βυσματικές της προσλήψεις για τα δύο πρώτα χρόνια αφενός της εξασφάλισαν δουλειά για τα επόμενα 8 χρόνια στον ΟΑΕΔ και αφετέρου την διόρισαν τελικά σε σχολείο πρόπερσι. Δεν υπήρξαν τέτοιες περιπτώσεις;

Με πιανεις τωρα alexlion?

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
@alexlion
Είπα ότι η συγκεκριμένη φιλόλογος εργάστηκε βυσματικά 2 χρόνια στα τότε ΕΠΑΛ του ΟΑΕΔ (γνωστός της ο διευθυντής), κατόπιν δούλεψε άλλα 7-8 ενδεχομένως όχι πια βυσματικά αλλά με τα μόρια των δύο πρώτων ετών συν αυτά που αποκτούσε κάθε χρόνο, και όταν πια τα ΕΠΑΛ έγιναν ΕΠΑΣ και απέκτησαν οι καθηγητές γενικών μαθημάτων το δικαίωμα να μπουν στους πίνακες του Υπουργείου Παιδείας, αυτή μπήκε και διορίστηκε με το 30μηνο σε γυμνάσιο. Άρα οι βυσματικές της προσλήψεις για τα δύο πρώτα χρόνια αφενός της εξασφάλησαν δουλειά για τα επόμενα 8 στον ΟΑΕΔ και αφετέρου την διόρισαν τελικά σε σχολείο πρόπερσι. Δεν υπήρξαν τέτοιες περιπτώσεις;
παιδια εχετε ολοι δικιο.......κοιταξτε το μελλον που διαγραφεται ζοφερο για ολους μας, λυσεις δωστε η καντε προτασεις που θα βοηθησουν τους συναδελφους να αποκτησουν μια πιο σφαιρικη εικονα για το μελλον..............Δυστυχως η ευτυχως οτι εγινε εγινε και δεν μπορει να αλλαξει...................

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Και να συμπληρωσω οτι το "ξεκαθαρισμα" και ξεβρωμισμα αφορα ολα τα σχολεια (και του υπ. Παιδειας) καθως και ολο το δημοσιο τομεα. Αλλά επειδη τα τελευταια ειναι offtopic κι επιπλεον ΑΔΥΝΑΤΟ να γινει, αναφερθηκα για τις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ συγκεκριμενα. Αυτοι που δωσανε ΑΣΕΠ, οπως και να το κανουμε, πρεπει να θεωρηθουν αντικειμενικα πιο αξιοι, απο αλλους (επετηριδες, γνωστοι του διευθυντη, κτλ)...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2011, 01:28:27 μμ από Κοροιδο »

Radius

  • Επισκέπτης
@alexlion
Είπα ότι η συγκεκριμένη φιλόλογος εργάστηκε βυσματικά 2 χρόνια στα τότε ΕΠΑΛ του ΟΑΕΔ (γνωστός της ο διευθυντής), κατόπιν δούλεψε άλλα 7-8 ενδεχομένως όχι πια βυσματικά αλλά με τα μόρια των δύο πρώτων ετών συν αυτά που αποκτούσε κάθε χρόνο, και όταν πια τα ΕΠΑΛ έγιναν ΕΠΑΣ και απέκτησαν οι καθηγητές γενικών μαθημάτων το δικαίωμα να μπουν στους πίνακες του Υπουργείου Παιδείας, αυτή μπήκε και διορίστηκε με το 30μηνο σε γυμνάσιο. Άρα οι βυσματικές της προσλήψεις για τα δύο πρώτα χρόνια αφενός της εξασφάλησαν δουλειά για τα επόμενα 8 στον ΟΑΕΔ και αφετέρου την διόρισαν τελικά σε σχολείο πρόπερσι. Δεν υπήρξαν τέτοιες περιπτώσεις;
παιδια εχετε ολοι δικιο.......κοιταξτε το μελλον που διαγραφεται ζοφερο για ολους μας, λυσεις δωστε η καντε προτασεις που θα βοηθησουν τους συναδελφους να αποκτησουν μια πιο σφαιρικη εικονα για το μελλον..............Δυστυχως η ευτυχως οτι εγινε εγινε και δεν μπορει να αλλαξει...................
Και επειδή ότι έγινε έγινε και δεν μπορεί να αλλάξει, η καταδίκη μας ως λαός θα είναι από εδώ και πέρα που οι δουλειές θα είναι λίγες, να βλέπουμε με καχυποψία αυτόν που θα καταλαμβάνει μία θέση για το αν απέκτησε έντιμα τα προσόντα του και να καβαλιζόμαστε. Οπότε μην απορούμε γιατί ο κοινωνικός αυτοματισμός έχει χτυπήσει κόκκινο σε αυτή τη χώρα.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
@alexlion
Είπα ότι η συγκεκριμένη φιλόλογος εργάστηκε βυσματικά 2 χρόνια στα τότε ΕΠΑΛ του ΟΑΕΔ (γνωστός της ο διευθυντής), κατόπιν δούλεψε άλλα 7-8 ενδεχομένως όχι πια βυσματικά αλλά με τα μόρια των δύο πρώτων ετών συν αυτά που αποκτούσε κάθε χρόνο, και όταν πια τα ΕΠΑΛ έγιναν ΕΠΑΣ και απέκτησαν οι καθηγητές γενικών μαθημάτων το δικαίωμα να μπουν στους πίνακες του Υπουργείου Παιδείας, αυτή μπήκε και διορίστηκε με το 30μηνο σε γυμνάσιο. Άρα οι βυσματικές της προσλήψεις για τα δύο πρώτα χρόνια αφενός της εξασφάλησαν δουλειά για τα επόμενα 8 στον ΟΑΕΔ και αφετέρου την διόρισαν τελικά σε σχολείο πρόπερσι. Δεν υπήρξαν τέτοιες περιπτώσεις;
παιδια εχετε ολοι δικιο.......κοιταξτε το μελλον που διαγραφεται ζοφερο για ολους μας, λυσεις δωστε η καντε προτασεις που θα βοηθησουν τους συναδελφους να αποκτησουν μια πιο σφαιρικη εικονα για το μελλον..............Δυστυχως η ευτυχως οτι εγινε εγινε και δεν μπορει να αλλαξει...................
Και επειδή ότι έγινε έγινε και δεν μπορεί να αλλάξει, η καταδίκη μας ως λαός θα είναι από εδώ και πέρα που οι δουλειές θα είναι λίγες, να βλέπουμε με καχυποψία αυτόν που θα καταλαμβάνει μία θέση για το αν απέκτησε έντιμα τα προσόντα του και να καβαλιζόμαστε. Οπότε μην απορούμε γιατί ο κοινωνικός αυτοματισμός έχει χτυπήσει κόκκινο σε αυτή τη χώρα.
σε καταλαβαινω απολυτα, τα ιδια συναισθηματα αγανακτησης αλλα και αηδιας βιωνω καθημερινα....ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν γινεται τιποτα , ειμαστε και θα παραμεινουμε εθνος ............... ( ε, αυτο το χαρακτηρισμο τον αφηνω ανοιχτο γιατι ολοι θα χρησιμοποιησουμε συνωνυμες λεξεις)

Αποσυνδεδεμένος alexlion

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
@alexlion
Είπα ότι η συγκεκριμένη φιλόλογος εργάστηκε βυσματικά 2 χρόνια στα τότε ΕΠΑΛ του ΟΑΕΔ (γνωστός της ο διευθυντής), κατόπιν δούλεψε άλλα 7-8 ενδεχομένως όχι πια βυσματικά αλλά με τα μόρια των δύο πρώτων ετών συν αυτά που αποκτούσε κάθε χρόνο, και όταν πια τα ΕΠΑΛ έγιναν ΕΠΑΣ και απέκτησαν οι καθηγητές γενικών μαθημάτων το δικαίωμα να μπουν στους πίνακες του Υπουργείου Παιδείας, αυτή μπήκε με μεγάλη προυπηρεσία και διορίστηκε με το 30μηνο σε γυμνάσιο. Άρα οι βυσματικές της προσλήψεις για τα δύο πρώτα χρόνια αφενός της εξασφάλισαν δουλειά για τα επόμενα 8 χρόνια στον ΟΑΕΔ και αφετέρου την διόρισαν τελικά σε σχολείο πρόπερσι. Δεν υπήρξαν τέτοιες περιπτώσεις;
Άρα λές οτι συνολικά δουλεψε 10 χρόνια στις επας οαεδ επειδή την πήρε την πρώτη χρονιά βυσματικά ο Διευθυντής και μετά την αναγνώριση μονιμοποιήθηκε στο υπουργείο παιδείας?Τα 7-8 που αναφέρεις οτι δεν δούλεψε βυσματικά που δούλεψε?δεν αναφέρεις?Πάντως στο υπουργείο παιδείας(παλιά,εννοόντας πριν 8 χρόνια  ) δεν την πήραν επειδη δουλευε στον οαεδ ,δεν έπιανε η προυπηρεσία .Γινόταν το αντίθετο.Στις επας του οαεδ επιανε η προυπηρεσία από δευτεροβάθμια υπουργείου παιδείας

Radius

  • Επισκέπτης
@alexlion
Είπα ότι η συγκεκριμένη φιλόλογος εργάστηκε βυσματικά 2 χρόνια στα τότε ΕΠΑΛ του ΟΑΕΔ (γνωστός της ο διευθυντής), κατόπιν δούλεψε άλλα 7-8 ενδεχομένως όχι πια βυσματικά αλλά με τα μόρια των δύο πρώτων ετών συν αυτά που αποκτούσε κάθε χρόνο, και όταν πια τα ΕΠΑΛ έγιναν ΕΠΑΣ και απέκτησαν οι καθηγητές γενικών μαθημάτων το δικαίωμα να μπουν στους πίνακες του Υπουργείου Παιδείας, αυτή μπήκε με μεγάλη προυπηρεσία και διορίστηκε με το 30μηνο σε γυμνάσιο. Άρα οι βυσματικές της προσλήψεις για τα δύο πρώτα χρόνια αφενός της εξασφάλισαν δουλειά για τα επόμενα 8 χρόνια στον ΟΑΕΔ και αφετέρου την διόρισαν τελικά σε σχολείο πρόπερσι. Δεν υπήρξαν τέτοιες περιπτώσεις;
Άρα λές οτι συνολικά δουλεψε 10 χρόνια στις επας οαεδ επειδή την πήρε την πρώτη χρονιά βυσματικά ο Διευθυντής και μετά την αναγνώριση μονιμοποιήθηκε στο υπουργείο παιδείας?Τα 7-8 που αναφέρεις οτι δεν δούλεψε βυσματικά που δούλεψε?δεν αναφέρεις?Πάντως στο υπουργείο παιδείας(παλιά,εννοόντας πριν 8 χρόνια  ) δεν την πήραν επειδη δουλευε στον οαεδ ,δεν έπιανε η προυπηρεσία .Γινόταν το αντίθετο.Στις επας του οαεδ επιανε η προυπηρεσία από δευτεροβάθμια υπουργείου παιδείας
Νομίζω ότι είναι προφανές ότι είπα ότι και τα επόμενα 8 στον ΟΑΕΔ δούλεψε. Το ότι ενδεχομένως να μην δούλεψε τα επόμενα χρόνια βυσματικά το λέω εγώ γιατί πλέον θα είχε μαζέψει πια μια προυπηρεσία, μπορεί όμως πάλι με μέσο τον διευθυντή να την καλούσαν. Και πληροφορικό ξέρω που τον καλούσαν λόγω γνωριμίας με τον διευθυντή.

Αποσυνδεδεμένος alexlion

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και να συμπληρωσω οτι το "ξεκαθαρισμα" και ξεβρωμισμα αφορα ολα τα σχολεια (και του υπ. Παιδειας) καθως και ολο το δημοσιο τομεα. Αλλά επειδη τα τελευταια ειναι offtopic κι επιπλεον ΑΔΥΝΑΤΟ να γινει, αναφερθηκα για τις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ συγκεκριμενα. Αυτοι που δωσανε ΑΣΕΠ, οπως και να το κανουμε, πρεπει να θεωρηθουν αντικειμενικα πιο αξιοι, απο αλλους (επετηριδες, γνωστοι του διευθυντη, κτλ)...
τώρα θα απαντήσω και είμαι σίγουρος οτι θα διαφωνήσουν πολλοί.Πώς το βγάζεις αυτό το συμπέρασμα οτι είναι πιο άξιοι?επειδη τύχαν κάποια θέματα που πλήρωσαν ένα φροντιστήριο και τους τα είπε και πέρασαν?Στο τει που δούλευα είχαν πάρει καθηγήτρια μαθηματικό να διδάξει μια που είχε μεταπτυχιακό (ας μην πώ από ποιά χώρα καλύτερα ,μάλλον πληρωμένο γιατί δεν είχε ιδέα από μαθηματικά,ούτε να λύνει μια δευτεροβάθμια εξίσωση και όμως δίδασκε(τρόπος του λέγειν δηλαδη) και τις ώρες της τις έπαιρνε ενώ έπρεπε να τις πάρουν άλλοι πιο αξιόλογοι.Ένα παράδειγμα σου ανέφερα .Ποιός το λέει λοιπόν οτι είσαι καλύτερος εσυ από μένα που έδωσες ασεπ επειδή ήταν επίλογή μου να μην δώσω (οικονομικοί,οικογενειακοί λόγοι,απασχόληση κλπ)επειδή εσυ δεν είχες δουλειά ,είχες χρόνο διάβασες και πέτυχες?Ο διαγωνισμός ασεπ δεν κρίνει ποιοι είναι πιο αξιόλογοι κατά εμένα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 452
Σύνολο: 453

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.