*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2011-2012  (Αναγνώστηκε 184845 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Όλα αυτά που παρέθεσες, μοριοδοτούνται με σαφήνεια και ακρίβεια, και προκύπτει πίνακας με σειρά προτεραιότητας, με βάση τον οποίον προσλαμβάνονται;
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος koleygr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
Δημιουργία Πινάκων Αξιολόγησης.

1. ΚΛΑΔΟΙ ΠΕ01, ΠΕ02, ΠΕ03,ΠΕ04, ΠΕ05, ΠΕ06, ΠΕ07, ΠΕ08, ΠΕ11, ΠΕ15, ΠΕ16
Απόφοιτοι ΑΕΙ κλάδων των οποίων ο βασικός τίτλος σπουδών εμπεριέχει
παιδαγωγικό τίτλο
- Καταρτίζεται πίνακας υποψηφίων με κριτήριο το άθροισμα των μορίων της
διδακτικής εμπειρίας, των μορίων του Μεταπτυχιακού ή Διδακτορικού Τίτλου, εφόσον
υπάρχει, των μορίων της οικογενειακής κατάστασης, εφόσον υπάρχουν, των μορίων της
ανεργίας, εφόσον υπάρχουν.
- Σε περίπτωση ισοβαθμίας λαμβάνεται υπόψη ο βαθμός βασικού τίτλου σπουδών.
- Σε περίπτωση εκ νέου ισοβαθμίας προηγείται ο υποψήφιος με το μεγαλύτερο
αριθμό τέκνων.
- Εφόσον εξαντληθούν οι υποψήφιοι του παραπάνω πίνακα προσλαμβάνονται από
νέο πίνακα υποψήφιοι Δημόσιοι Υπάλληλοι, Συνταξιούχοι που αξιολογούνται με τα ίδια ως
άνω κριτήρια.

2. ΛΟΙΠΟΙ ΚΛΑΔΟΙ ΠΕ & ΤΕ
 Καταρτίζεται πίνακας υποψηφίων με κριτήριο το άθροισμα των μορίων της
διδακτικής εμπειρίας, των μορίων της επαγγελματικής εμπειρίας, των μορίων του
Παιδαγωγικού Τίτλου, εφόσον υπάρχει, των μορίων του Μεταπτυχιακού ή Διδακτορικού
Τίτλου, εφόσον υπάρχει, των μορίων της οικογενειακής κατάστασης, εφόσον υπάρχουν, των
μορίων της ανεργίας, εφόσον υπάρχουν.

3. ΚΛΑΔΟΙ ΔΕ
-Καταρτίζεται πίνακας υποψηφίων με κριτήριο το άθροισμα των μορίων της
διδακτικής εμπειρίας, των μορίων της επαγγελματικής εμπειρίας, των μορίων του
απολυτηρίου λυκείου, ή απολυτηρίου ΤΕΕ Α ́ κύκλου ή ισοτίμου, εφόσον υπάρχει, των
μορίων της οικογενειακής κατάστασης, εφόσον υπάρχουν, των μορίων της ανεργίας, εφόσον
υπάρχουν.



διδακτική εμπειρία = ΒΒάθμια
επαγγελματικής εμπειρίας= όχι διδακτική
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 03, 2011, 10:34:38 μμ από koleygr »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Στον ΟΑΕΔ μετράει η προϋπηρεσία από σχολεία του υπ. παιδείας;  :D

Ναί... Και από φροντηστήρια, ιδιαίτερα....

εγω γιατι καταλαβα οτι μετραει μονο η προυπηρεσια στην δευτεροβαθμια εκπαιδευση του υπ.παιδειας κ  μονο? :-\

Αποσυνδεδεμένος koleygr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
εγω γιατι καταλαβα οτι μετραει μονο η προυπηρεσια στην δευτεροβαθμια εκπαιδευση του υπ.παιδειας κ  μονο? :-\

Έχεις δίκιο... Τα γράφει λίγο μπερδεμένα
μιλάει για διδακτική εμπειρία (ΒΒάθμια και αναγνωρισμένα Ιδιωτικά Σχολεία ) και
επαγγελματική εμπειρία(Βεβαιώσεις που αναφέρονται σε διδακτικό έργο οποιασδήποτε μορφής δεν
προσμετρούνται ως επαγγελματική εμπειρία. -> Αυτό δεν το είχα προσέξει)... και τα διαχωρίζει...

Σε κάποιους κλάδους στους πίνακες αξιολόγησης προσμετράται μόνο η διδακτική εμπειρία...
(ΚΛΑΔΟΙ ΠΕ01, ΠΕ02, ΠΕ03,ΠΕ04, ΠΕ05, ΠΕ06, ΠΕ07, ΠΕ08, ΠΕ11, ΠΕ15, ΠΕ16
Απόφοιτοι ΑΕΙ κλάδων των οποίων ο βασικός τίτλος σπουδών εμπεριέχει
παιδαγωγικό τίτλο)

.....Και σε άλλους προσμετράται καί η επαγγελματική.....
(ΛΟΙΠΟΙ ΚΛΑΔΟΙ ΠΕ & ΤΕ
Απόφοιτοι ΑΕΙ κλάδων των οποίων ο βασικός τίτλος σπουδών δεν εμπεριέχει
παιδαγωγικό τίτλο, απόφοιτοι ΤΕΙ και απόφοιτοι ΤΕΕ Β ́ κύκλου και ισοτίμων)
και
(ΚΛΑΔΟΙ ΔΕ)



Υ.Γ.: Συγνώμη για την παραπληροφόρηση


Εδώ είναι:
http://www.oaed.gr/Pages/SN_1370.pg

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kyriakh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Δεν το καταλαβαινω...οι ωρες ειναι λιγες,εξαρταται βεβαια και απο την ειδικοτητα,η προϋπηρεσια δεν...αρα γιατι να ξενιτευτω ;; εμενα αλλο με ανησυχει...Το βυσμα...κατι μου λεει οτι τσαμπα την εκανα... :-\ :'(
Αυτοί που δηλώνουν πρόθυμοι να ξενιτευτούν είναι ανύπαντροι που θέλουν να είναι οικονομικά ανεξάρτητοι,
γιατί αν μείνουν τελικά σε μεγάλη πόλη άνεργοι θα χρειάζεται να ζητάνε λεφτά από τους γονείς τους.
Το σκεπτικό τους είναι ας πάω για να έχω να ζω άλλον ένα χρόνο, γιατί το ενοίκιο και οι λογαριασμοί ΔΕΚΟ που θα έχουν να πληρώνουν είναι πάνω από 400-500 ευρώ. Πόσες ώρες θα τους δώσουν άραγε και τι θα τους μένει για να ζήσουν; Ίσα ίσα θα τα βγάζουν πέρα.

Όσο για το βύσμα, αν είσαι χρόνια στον ΟΑΕΔ, έχεις δυνατότητα να καταλαβαίνεις πολλά και να μαθαίνεις πώς λειτουργούν όλες οι καταστάσεις εκεί. Στο χέρι σου είναι αν διαπιστώσεις ότι παραγκωνίζεσαι να κάνεις καταγγελία, αλλά ποιος φτάνει τα πράγματα στα άκρα; Μετά ξέρει ότι θα τον κοιτάνε όλοι περιεργά και θα του κάνουν τη ζωή δύσκολη στο σχολείο. Πόσο μάλλον αν καταγγείλεις, όχι συνάδελφο, αλλά το διευθυντή του σχολείου.







αφου  δεν   εχετε  εργαστει  ποτε  στον ΟΑΕΔ  πώς  συναγετε  τοσο  ατοπα  συμπερασματα; Απειρες  καταγγελιες  κατα  συναδελφων  και  κατα  διευθυντων  εχω  δει  να  γινονται . Ειναι  δυνατον  καποιου τα  μορια  να  εμφανιστουν  λιγοτερα  στον  πινακα  και  να  τον  απασχολησει  η  γνωμη  που  θα  σχηματισουν  οι  αλλοι  γι'αυτον και  να  μην  κανει  καταγγελια  για  λογους  image;Η  παραπληροφορηση  και  η  συκοφαντια  πρεπει  να  σταματησει  πια  γιατι  πληττει  το  συνολο  της  εκπαιδευτικης  κοινοτητας , πιο  πολυ  τσατιζομαι  απο τους  καθηγητες  παρα  απο  τη  Διαμαντοπουλου  που  απλως  κανει  copy-paste

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Η  παραπληροφορηση  και  η  συκοφαντια  πρεπει  να  σταματησει  πια  γιατι  πληττει  το  συνολο  της  εκπαιδευτικης  κοινοτητας , πιο  πολυ  τσατιζομαι  απο τους  καθηγητες  παρα  απο  τη  Διαμαντοπουλου  που  απλως  κανει  copy-paste
Αφού έχεις δουλέψει στον ΟΑΕΔ γνωρίζεις τον τρόπο πρόσληψης παλαιότερων ετών. Κάπως έτσι απέκτησαν πολλοί την τόσο μεγάλη προϋπηρεσία και τώρα είναι πρώτοι και ασυναγώνιστοι στους πίνακες του ΟΑΕΔ. Και όταν αναγνωριστεί η προϋπηρεσία τους απ'το υπουργείο παιδείας θα είναι πρώτοι και καλύτεροι που θα διοριστούν.
Τσατίσου με όποιον θέλεις.

Αποσυνδεδεμένος kyriakh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Εχεις   κανει  ποτε  αιτηση  και  αντι  για  σενα  προσλαβανε  καποιον  με  λιγοτερα μορια; Εκανες  ενσταση  και  δε  δικαιωθηκες;
Μια  χρονια  βρεθηκα  δευτερη  στον  πινακα  ενος  αλλου  νομου και  ρωτησα  το  διευθυντη  του σχολειου  τι  συμβαινει,μιας  και  ειχα  περισσοτερα  μορια ,μου  απαντησε  με  θρασσος  οτι  ετσι  εχει  η  κατασταση,ειμαι  δευτερη  και  οταν  τον  απειλησα  με  καταγγελια  μου  απαντησε  οτι  η  καταταξη  ειναι  με  .....αλφαβητικη  σειρα  ,τα  μορια  φαινονται  οτι  ειναι  περισσοτερα  τα  δικα μου .Απαντησε  μου  αν  αδικηθηκες  ποτε  ή  αν  μεταφερεις  απλα  τα  λογια  αλλων.
Το  "τσατιζομαι "εχει  μεταφορικη  χροια ,ειμαι  παντα  ψυχραιμη.

Αποσυνδεδεμένος Βαγγος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
καλημερα...ερωτηση ...ειμαι του φπψ  στην αιτηση συμπληρωνω τιτλο παιδαγωγικων σπουδων ή τους αρκει το πτυχιο μονο; Παρακαλω για την αμεση βοηθεια σας!

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Τους αρκεί το πτυχίο σου

Αποσυνδεδεμένος Βαγγος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
αρα στον τιτλο παιδαγωγικων σπουδων δεν γραφω τιποτα...

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μόνο στα συνημμένα έγγραφα για το τίτλο παιδαγωγικών σπουδών έβαλα τα ίδια με αυτά του πτυχίου.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ρε παιδιά...δουλεύουν ακόμη οι καθηγητές γενικής Παιδείας στον ΟΑΕΔ;; Γιατί εγώ ήξερα πως έχουμε βγει πλέον...απ'την αλλαγή της Γιαννάκου και ύστερα... :o
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Sorry...άκυρο...ενημερώθηκα...αλλά σε 2 μόνο ΟΑΕΔ στην Αττική δέχονται την ειδικότητά μου...ααα...καλό!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εχεις   κανει  ποτε  αιτηση  και  αντι  για  σενα  προσλαβανε  καποιον  με  λιγοτερα μορια; Εκανες  ενσταση  και  δε  δικαιωθηκες;
Μια  χρονια  βρεθηκα  δευτερη  στον  πινακα  ενος  αλλου  νομου και  ρωτησα  το  διευθυντη  του σχολειου  τι  συμβαινει,μιας  και  ειχα  περισσοτερα  μορια ,μου  απαντησε  με  θρασσος  οτι  ετσι  εχει  η  κατασταση,ειμαι  δευτερη  και  οταν  τον  απειλησα  με  καταγγελια  μου  απαντησε  οτι  η  καταταξη  ειναι  με  .....αλφαβητικη  σειρα  ,τα  μορια  φαινονται  οτι  ειναι  περισσοτερα  τα  δικα μου .Απαντησε  μου  αν  αδικηθηκες  ποτε  ή  αν  μεταφερεις  απλα  τα  λογια  αλλων.
Το  "τσατιζομαι "εχει  μεταφορικη  χροια ,ειμαι  παντα  ψυχραιμη.
Eγώ γνωρίζω περίπτωση εκπαιδευτικού που μπήκε βυσματικά για 2 χρόνια στον ΟΑΕΔ, και μετά με την προυπηρεσία που είχε μαζέψει την έπαιρναν κάθε χρόνο νόμιμα για τα επόμενα 8 χρόνια. Κατόπιν μπήκε και στου πίνακες του υπουργείου παιδείας και τώρα είναι διορισμένη. Γνωρίζουμε όλοι πολύ καλά το πως δούλευαν κάποιοι επί χρόνια στον ΟΑΕΔ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 07, 2011, 07:57:26 πμ από Green »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161809
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 516
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 455
Σύνολο: 474

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.