*

Αποστολέας Θέμα: Επιδότηση ΕΣΠΑ για παιδικούς σταθμούς  (Αναγνώστηκε 17678 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος serik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιδότηση ΕΣΠΑ για παιδικούς σταθμούς
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 24, 2012, 07:29:54 μμ »
Ξέρει κανεις πόσο περίπου ήταν το όριο των μορίων για αυτούς που μπήκαν στο πρόγραμμα πέρσι ή έπαιζε ανάλογα την περιοχή κτλ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιδότηση ΕΣΠΑ για παιδικούς σταθμούς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:05:12 »

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Επιδότηση ΕΣΠΑ για παιδικούς σταθμούς
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 24, 2012, 08:09:42 μμ »
serik, μπες στο παρακάτω link.
Πιστεύω θα σου λύσει αρκετές απορίες.
Είναι τα περσινά αποτελέσματα, που μπορείς να τα δεις ανά νομό.

http://www.eetaa.gr/enarmonisi/paidikoi_stathmoi_2011/2011-07-29_oristika-gynaikwn/index.html
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος lloullou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Επιδότηση ΕΣΠΑ για παιδικούς σταθμούς
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 25, 2012, 10:09:53 πμ »
τελικα μπορω σαν ανεργη να κανω αιτηση? τι χρειαζεται?

Αποσυνδεδεμένος vivi ΠΕ06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Επιδότηση ΕΣΠΑ για παιδικούς σταθμούς
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 17, 2012, 03:46:29 μμ »
Συναδελφοι ειμαι και εγω ανπληρωτρια(πλεον ανεργη) και θελω να καταθεσω αιτηση για τους παιδικους σταθμους.Εχω μπερδευτει παρα πολυ και δεν ξερω σε ποια κατηγορια ανηκω και αν μπορω να καταθεσω τα χαρτια μου.Δεν απανταει κανεις στα σχετικα τηλεφωνα και στα κεπ δεν εχουν ιδεα.Αν καποιος εχει ενημερωθει επι του θεματος παρακαλω να ενημερωσει και εμας τους υπολοιπους.............

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιδότηση ΕΣΠΑ για παιδικούς σταθμούς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:05:12 »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιδότηση ΕΣΠΑ για παιδικούς σταθμούς
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 17, 2012, 03:53:17 μμ »
Σαν άνεργη μπορείς να κάνεις αίτηση, απλώς μαζί με την κάρτα ανεργίας πρέπει να στείλεις αντίγραφο από "βεβαίωση εξατομικευμένης παρέμβασης /ΟΑΕΔ", αν δεν σου την έχουν δώσει όταν έβγαλες την κάρτα ανεργίας μπορείς να πας να σου την δώσουν.

Αποσυνδεδεμένος vivi ΠΕ06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Επιδότηση ΕΣΠΑ για παιδικούς σταθμούς
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 17, 2012, 04:01:13 μμ »
Κατ'αρχας ευχαριστω για την απαντηση.Το εχω το συγκεκριμενο χαρτι απλα αναρωτιεμαι αφου λεει οτι η καρτα ανεργιας πρεπει να εχει εκδοθει μεχρι 19/6 ενω οι αναπληρωτες εχουμε βγαλει καρτα μετα τις 22/6 δε θα υπαρξει προβλημα?Υπαρχει καποια διευκρινηση γι'αυτο?

Αποσυνδεδεμένος zzz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
    • Προφίλ
Απ: Επιδότηση ΕΣΠΑ για παιδικούς σταθμούς
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 30, 2013, 04:02:02 μμ »
Έχουν ιδιωτικοί παιδικοί σταθμοί ή ιδιωτικά νηπιαγωγεία δυνατότητα να προσλαμβάνουν με επιδότηση από το ΕΣΠΑ κάποιους υπαλλήλους; Ας απαντήσει κάποιος αν γνωρίζει παρακαλώ!

Αποσυνδεδεμένος silken

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Επιδότηση ΕΣΠΑ για παιδικούς σταθμούς
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 26, 2013, 02:26:07 πμ »
Γεια σας παιδιά.Είμαι αναπληρώτρια και φέτος αποφάσισα να κάνω για 2η χρονιά τα χαρτιά μου για παιδικούς σταθμούς μέσω ΕΣΠΑ για τα παιδιά μου.Πέρσυ δεν κατάφερα τίποτα.Φέτος άλλαξε ο νόμος λέει και μας υπολογίζουν σαν άνεργες.Και μάλιστα σαν άνεργες χωρίς τακτικό επίδομα(έχει τα λιγότερα μόρια)αφού ναι μεν παιρνουμε επίδομα ανεργίας αλλα δεν έχουμε σαν δικαιολογιτικό την εγκριτική απόφαση του ΟΑΕΔ.Και δεν το έχουμε γιατί τα δικαιολογητικά τα στέλνουμε τώρα,αλλα η απόφαση βγαίνει τέλος Αυγούστου.Αν είναι δυνατον...Και γιατί παρακαλώ να θεωρηθώ άνεργη,αφού οταν βγήκε η προκύρηξη(20/6)ήμουν εργαζόμενη ορισμένου χρόνου?Αυτο είναι απαράδεκτο.Όταν όλα τα δικαιολογητικά πρέπει να έχουν ημερομηνία,εως την ημερομηνία της προκύρηξης,γιατί σε εμάς τους αναπληρωτές να συμβαίνει αυτό και να χάνουμε 30 μόρια?Νομίζω οτι αυτό είναι παράνομο,και θα έπρεπε να αντιδράσουμε με ενστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Επιδότηση ΕΣΠΑ για παιδικούς σταθμούς
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 26, 2013, 09:33:46 πμ »
Για αυτό το λόγο σκέφτομαι ότι δεν αξίζει να μπω καν στη διαδικασία να τα στείλω. Τι να πει κανείς;! Είναι άδικο.
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος el1k

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιδότηση ΕΣΠΑ για παιδικούς σταθμούς
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 31, 2013, 03:31:25 μμ »
[quαote author=vivi ΠΕ06 link=topic=23442.msg576616#msg576616 date=1342530073]
Κατ'αρχας ευχαριστω για την απαντηση.Το εχω το συγκεκριμενο χαρτι απλα αναρωτιεμαι αφου λεει οτι η καρτα ανεργιας πρεπει να εχει εκδοθει μεχρι 19/6 ενω οι αναπληρωτες εχουμε βγαλει καρτα μετα τις 22/6 δε θα υπαρξει προβλημα?Υπαρχει καποια διευκρινηση γι'αυτο?
[/quote]
απο ερωτηση που εκανα στο τηλ κεντρο μου ειπαν οτι οι καθηγητες εντασσονται σε διαφορετικό καθεστώς( χωρις να μου διευκρινήσουν ποιο ακριβώς είναι αυτό). απλα με προετρεψε να στείλω ό,τι χαρτια διεθετα καθως επισης και την απολυση του εργοδοτη.

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Επιδότηση ΕΣΠΑ για παιδικούς σταθμούς
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 31, 2013, 03:54:10 μμ »
Γεια σας παιδιά.Είμαι αναπληρώτρια και φέτος αποφάσισα να κάνω για 2η χρονιά τα χαρτιά μου για παιδικούς σταθμούς μέσω ΕΣΠΑ για τα παιδιά μου.Πέρσυ δεν κατάφερα τίποτα.Φέτος άλλαξε ο νόμος λέει και μας υπολογίζουν σαν άνεργες.Και μάλιστα σαν άνεργες χωρίς τακτικό επίδομα(έχει τα λιγότερα μόρια)αφού ναι μεν παιρνουμε επίδομα ανεργίας αλλα δεν έχουμε σαν δικαιολογιτικό την εγκριτική απόφαση του ΟΑΕΔ.Και δεν το έχουμε γιατί τα δικαιολογητικά τα στέλνουμε τώρα,αλλα η απόφαση βγαίνει τέλος Αυγούστου.Αν είναι δυνατον...Και γιατί παρακαλώ να θεωρηθώ άνεργη,αφού οταν βγήκε η προκύρηξη(20/6)ήμουν εργαζόμενη ορισμένου χρόνου?Αυτο είναι απαράδεκτο.Όταν όλα τα δικαιολογητικά πρέπει να έχουν ημερομηνία,εως την ημερομηνία της προκύρηξης,γιατί σε εμάς τους αναπληρωτές να συμβαίνει αυτό και να χάνουμε 30 μόρια?Νομίζω οτι αυτό είναι παράνομο,και θα έπρεπε να αντιδράσουμε με ενστάσεις.
Στα εισοδήματα ομως ξερουνε να υπολογίζουν την εποχή της εργασιας. Οπότε ειναι χειρότερα απο την ολική ανεργία. Ισως βεβαια θεωρούν δεδομένο οτι οι αναπληρωτες φετος θα ειναι άνεργοι. Οπως μου είπαν και μενα με άνεργο σύζυγο η πιθανοτητα να πάρουν το παιδι ειναι σχεδον μηδαμινές . Οσο για το εκπρόθεσμα της κάρτας ανεργίας περσυ απέρριψαν τη σύζυγο μου γι αυτόν ακριβως το λόγο. Πρεπει η έκδοση της κάρτας να ειναι πριν την έκδοση της εγκυκλίου ( δεν πρόσεξα αν άλλαξε αυτο φετος)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2013, 03:57:26 μμ από giokspy »
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος angiePE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιδότηση ΕΣΠΑ για παιδικούς σταθμούς
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 31, 2013, 04:34:21 μμ »
Εγώ έκανα φέτος για πρώτη φορά αίτηση κι επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα με την κάρτα ανεργίας τηλεφώνησα στην εεταα και ο υπάλληλος μου είπε πως παρότι η κάρτα είναι εκπρόθεσμη να την στείλω, μαζί με τη βεβαίωση εξατομικευμένης παρέμβασης οαεδ, την απόλυση κι αν γίνεται και την σύμβαση - πρόσληψη. Στην προκήρυξη κάπου στις διευκρινίσεις έλεγε το ίδιο για τους εκπαιδευτικούς του παιδείας, ιδιωτικού τομέα και γενικά δημοσίου. Απλά θα θεωρηθούμε άνεργες. Καλή τύχη, γιατί τα μόρια ως άνεργη μη επιδοτούμενη είναι ελάχιστα!

Αποσυνδεδεμένος silken

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Επιδότηση ΕΣΠΑ για παιδικούς σταθμούς
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 01, 2013, 12:05:05 πμ »
Γεια σας παιδιά.Είμαι αναπληρώτρια και φέτος αποφάσισα να κάνω για 2η χρονιά τα χαρτιά μου για παιδικούς σταθμούς μέσω ΕΣΠΑ για τα παιδιά μου.Πέρσυ δεν κατάφερα τίποτα.Φέτος άλλαξε ο νόμος λέει και μας υπολογίζουν σαν άνεργες.Και μάλιστα σαν άνεργες χωρίς τακτικό επίδομα(έχει τα λιγότερα μόρια)αφού ναι μεν παιρνουμε επίδομα ανεργίας αλλα δεν έχουμε σαν δικαιολογιτικό την εγκριτική απόφαση του ΟΑΕΔ.Και δεν το έχουμε γιατί τα δικαιολογητικά τα στέλνουμε τώρα,αλλα η απόφαση βγαίνει τέλος Αυγούστου.Αν είναι δυνατον...Και γιατί παρακαλώ να θεωρηθώ άνεργη,αφού οταν βγήκε η προκύρηξη(20/6)ήμουν εργαζόμενη ορισμένου χρόνου?Αυτο είναι απαράδεκτο.Όταν όλα τα δικαιολογητικά πρέπει να έχουν ημερομηνία,εως την ημερομηνία της προκύρηξης,γιατί σε εμάς τους αναπληρωτές να συμβαίνει αυτό και να χάνουμε 30 μόρια?Νομίζω οτι αυτό είναι παράνομο,και θα έπρεπε να αντιδράσουμε με ενστάσεις.
Στα εισοδήματα ομως ξερουνε να υπολογίζουν την εποχή της εργασιας. Οπότε ειναι χειρότερα απο την ολική ανεργία. Ισως βεβαια θεωρούν δεδομένο οτι οι αναπληρωτες φετος θα ειναι άνεργοι. Οπως μου είπαν και μενα με άνεργο σύζυγο η πιθανοτητα να πάρουν το παιδι ειναι σχεδον μηδαμινές . Οσο για το εκπρόθεσμα της κάρτας ανεργίας περσυ απέρριψαν τη σύζυγο μου γι αυτόν ακριβως το λόγο. Πρεπει η έκδοση της κάρτας να ειναι πριν την έκδοση της εγκυκλίου ( δεν πρόσεξα αν άλλαξε αυτο φετος)
Περσυ ίσως την απέρριψαν γιατί παίρναμε τα μόρια σαν εργαζόμενες ορισμένου χρόνου,οπότε η κάρτα ήταν άκυρη.Όσο για φέτος ,όταν τους πήρα τλφ.και τους ρώτησα για την ημερ/νια μου είπαν πως επειδή είναι εκπρόθεσμη να στείλουμε το χαρτί της απόλυσης,όπου θα φαίνετε η ημ/νια απόλυσης και θα δικαιολογεί το εκπρόθεσμο της κάρτας.Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.Όταν τους είπα οτι σύμφωνα με την εγκύκλιο ολα αυτά δεν στέκουν μου απάντησαν πως αυτή είναι η απόφαση για τους αναπληρωτές και δεν μπορεί να αλλάξει τίποτα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158539
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 508
Σύνολο: 526

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.